Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
System Start&Stop w nowych Daciach (od EURO 6)
Autor Wiadomość
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-10-25, 07:27   

Nie prościej go dezaktywować przez Pyren / Clip ?
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-10-25, 07:47   

kordirko napisał/a:
wielkie dzięki :D

Kto wie gdzie można kupić ten tajemniczy niebieski przyrząd, ile kosztuje, i czemu tak drogo ?


Na allegro - zestaw do zdejmowania tapicerki samochodowej, koszt 25 zł za zestaw.... wcale niedrogo a czasem się przydaje.
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-10-25, 07:58   

kordirko napisał/a:
Kto wie gdzie można kupić ten tajemniczy niebieski przyrząd, ile kosztuje, i czemu tak drogo ?
Z tym przyrządem sprawa wydaje się dość prosta.

Podstawowe zestawy plastikowych podważaków wystarczających do okazjonalnego używania kupisz w marketach budowlanych na dziale motoryzacyjnym- Castorama, Jula. Ja mam z Jula- służy od kilku lat a przydaje się nie tylko w samochodzie: JULA
A co do tematu- naprawdę nie pojmuję problemu... w czasie jazdy samochodem używamy wielu różnych przełączników, przycisków, zmieniamy biegi, włączamy kierunkowskazy, światła itp, robimy wiele czynności i naprawdę tak trudno jest ten jeden, jedyny raz przed jazdą kliknąć tym przyciskiem żeby wyłączyć S&S? :roll:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-10-25, 08:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 300
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2021-10-25, 09:27   

zrób to przez OBD i ddt4all i wyłącz na stałe
_________________
 
krimar 


Marka: Dacia
Model: Sandero II ph 2 Open, Duster 2 Prestige
Silnik: 1,0 TCE LPG
Rocznik: 2020, 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 321
Skąd: z ?
Wysłany: 2021-10-25, 09:41   

Odłącz cienki kabel od minusa akumulatora, star stop przestanie działać. To najprostsza i najmniej inwazyjna, bo możliwa do odwrócenia bez żadnych narzędzi, metoda pozbycia się tego szkodnika.
 
Liakim 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-10-25, 10:11   

krimar napisał/a:
Odłącz cienki kabel od minusa akumulatora, star stop przestanie działać. To najprostsza i najmniej inwazyjna, bo możliwa do odwrócenia bez żadnych narzędzi, metoda pozbycia się tego szkodnika.


Jakiegoś błędu nie wywala wtedy?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-10-25, 10:37   

krimar napisał/a:
Odłącz cienki kabel od minusa akumulatora, star stop przestanie działać.

A konkretnie- wypiąć wtyczkę z dwużyłową wiązką od czujnika przy minusowej klemie akumulatora (o ile takowa tam jest w nowym Sandero)
Zysk jest nawet podwójny, bo oprócz dezaktywacji S&S otrzymujemy wyłączenie inteligentnego ładowania akumulatora- czyli uzyskujemy stałe ładowanie i napięcie ładowania ok. 14,3V.

Liakim napisał/a:
Jakiegoś błędu nie wywala wtedy?

Przynajmniej w Sandero II nic się nie dzieje- przycisk S&S świeci na stałe na czerwono, tak jak po wyłączeniu ręcznym.
Ja ostatnio to odłączam nie ze względu na S&S, ale aby pomóc w ładowaniu akumulatorowi.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-10-25, 10:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
krimar 


Marka: Dacia
Model: Sandero II ph 2 Open, Duster 2 Prestige
Silnik: 1,0 TCE LPG
Rocznik: 2020, 2021
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 321
Skąd: z ?
Wysłany: 2021-10-25, 11:25   

Dymek napisał/a:
A konkretnie- wypiąć wtyczkę z dwużyłową wiązką od czujnika przy minusowej klemie akumulatora (o ile takowa tam jest w nowym Sandero)


Istnieje


Dymek napisał/a:
otrzymujemy wyłączenie inteligentnego ładowania akumulatora- czyli uzyskujemy stałe ładowanie i napięcie ładowania ok. 14,3V.


Tego nie byłbym taki pewien. W Dusterze obserwowałem napięcie ładowania podczas jazdy z wpiętą i wypięta wtyczką i zmieniało się jakby wypięcie wtyczki nie miało na to większego wpływu. Ponadto wypięcie wtyczki w Dusterze powodowało komunikat sprawdź system start-stop, który nie przeszkadzał w jeździe i kasowało się go przyciskiem na kierownicy. Obawiam się, że w Sandero III może być podobnie.
 
Pat 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III CVT
Silnik: 0,9 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2021
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-10-25, 11:36   

kordirko napisał/a:
wielkie dzięki :D

Kto wie gdzie można kupić ten tajemniczy niebieski przyrząd, ile kosztuje, i czemu tak drogo ?

Z tym przyrządem sprawa wydaje się dość prosta.



U tego gostka z filmu na stronie jest: Tu
Uniwersalny zestaw z alledrogo powinien załatwić sprawę i będzie tańszy.

Podpowiadane rozwiązania przez innych kolegów wydają się faktycznie mniej inwazyjne.
Pozdr.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-10-25, 12:05   

krimar napisał/a:
Tego nie byłbym taki pewien. W Dusterze obserwowałem napięcie ładowania podczas jazdy z wpiętą i wypięta wtyczką i zmieniało się jakby wypięcie wtyczki nie miało na to większego wpływu. Ponadto wypięcie wtyczki w Dusterze powodowało komunikat sprawdź system start-stop, który nie przeszkadzał w jeździe i kasowało się go przyciskiem na kierownicy. Obawiam się, że w Sandero III może być podobnie.

Ja mam pewność, ale w przypadku Sandero II- jeżdżę już tak około miesiąca i mam stały podgląd napięcia w instalacji. Wypięcie wtyczki automatycznie stabilizuje napięcie w okolicach 14,2-14,5V, jest ono stałe i nic już nie powoduje jego zmian takich jak przy działającym czujniku.
A liczniki z komunikatami tekstowymi w Dusterze i nowych modelach faktycznie mogą siać panikę w tej sytuacji.
 
Hiszpan_JS 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Tarnów... okolice :)
Wysłany: 2021-10-25, 12:21   

Dymek napisał/a:
A liczniki z komunikatami tekstowymi w Dusterze i nowych modelach faktycznie mogą siać panikę w tej sytuacji.
Jeżdżę z wypiętą wtyczką już prawie dwa lata. Duster też nie sieje paniki. Napięcie jest stałe w zakresie 14,3-14,6 V. Jedynym minusem jest, po uruchomieniu silnika, komunikat "skontroluj start-stop", który, jak napisał kolega krimar kasuje się przyciskiem na kierownicy.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
Ostatnio zmieniony przez Hiszpan_JS 2021-10-25, 12:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 588
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2021-10-25, 14:23   

W Sandero II start-stop przestaje działać po wyjęciu bezpiecznika od pompy ABS (tego 50A pod maską). Nie wiem dlaczego, ale tak się dzieje.
To taki bonus - usuwamy kilka "szkodników" za jednym zamachem.
 
kordirko 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG
Rocznik: ---
Wersja: Comfort
Dołączył: 11 Mar 2021
Posty: 66
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-10-25, 14:50   

Czajo napisał/a:
zrób to przez OBD i ddt4all i wyłącz na stałe


krimar napisał/a:
Odłącz cienki kabel od minusa akumulatora, star stop przestanie działać. To najprostsza i najmniej inwazyjna, bo możliwa do odwrócenia bez żadnych narzędzi, metoda pozbycia się tego szkodnika.


System start-stop ma pewne drobne zalety - zauważyłem że jak mi silnik zgaśnie
- na przykład z powodu nieumiejętnego ruszania na światłach na skrzyżowaniu - to system
start-stop sam uruchamia silnik bez konieczności kręcenia kluczykiem.
Jak go całkiem wyłączę, to pewno ta drobna zaleta też zniknie.
 
velomar 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2020
Posty: 588
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2021-10-25, 14:54   

Wręcz przeciwnie - po prostu nauczysz się w końcu poprawnie ruszać.
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-10-25, 17:42   

route2000 napisał/a:
kordirko napisał/a:
wielkie dzięki :D

Kto wie gdzie można kupić ten tajemniczy niebieski przyrząd, ile kosztuje, i czemu tak drogo ?


Na allegro - zestaw do zdejmowania tapicerki samochodowej, koszt 25 zł za zestaw.... wcale niedrogo a czasem się przydaje.


Jakie 25 złotych...Chłopie. Za 10 złotych max to znajdziesz na allegro:
tu masz link do pierwszego lepszego sprzedawcy PLASTIK 4szt.

a na aliexpress pewnie kiedyś za 5 zyla kupowałem.
_________________
DACIA - fun to drive
Ostatnio zmieniony przez syn marnotrawny 2021-10-25, 17:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2022-03-09, 07:39   

http://www.daciaklub.pl/f...1831316#1831316
leszek800 napisał/a:
wpadłem na pomysł wyłaczenia start stopu

Koledzy podpowiadają zeby z klemy minusowej odłączyc kabelek sterujący modułem start - stop . Podobno działa , a efekt to swiecąca kontrolka , tak jak ma byc przy dezaktywacji. Generalnie ja od poczatku tego dziaostwa nie toleruję . Mieszkam w miescie dosć unerwionym i te wynalazki to tylko kłopoty.
 
leszek800 


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lut 2021
Posty: 79
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2022-03-10, 19:04   

Dezaktywacja Start & Stop w DDT4ALL - http://www.daciaklub.pl/f...1831369#1831369
_________________
leszek
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-04-29, 11:16   

Dymek napisał/a:

A konkretnie- wypiąć wtyczkę z dwużyłową wiązką od czujnika przy minusowej klemie akumulatora (o ile takowa tam jest w nowym Sandero)
Zysk jest nawet podwójny, bo oprócz dezaktywacji S&S otrzymujemy wyłączenie inteligentnego ładowania akumulatora- czyli uzyskujemy stałe ładowanie i napięcie ładowania ok. 14,3V.
....
Ja ostatnio to odłączam nie ze względu na S&S, ale aby pomóc w ładowaniu akumulatorowi.

To ja może dorzucę tu trochę wątpliwości. Akumulatory AGM stosowane przy systemach S&S nie lubią stałonapięciowego ładowania. Czy jesteś pewien że odłączając inteligentne ładowanie, pozostawiasz prawidłową strategię jego ładowania. Nieprawidłowe ładowanie akumulatorów AGM zmniejsza ich pojemność i żywotność. Problem rozbija się o kryształy siarczanu ołowiu (PbSO4), które przy małym prądzie ładowania (występuje pod koniec stałonapięciowego ładowania) nie rozpuszczają się w wystarczającym stopniu. Odłączenie tego kabelka może nie być tożsame w naciskaniem wyłącznika w kabinie. Jego odłącznie może upośledzać działanie samego systemu ładowania akumulatorów AGM. Wobec braku wymaganego odczytu napięcia na akumulatorze S&S się wyłącza bo układ odczytuje to jako rozładowany akumulator i tak samo nie wdraża prawidłowej strategii ładowania kiedy to konieczne bo cały czas ‘uważa’ że to nie ten etap procesu ładowania.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2022-04-29, 11:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-29, 14:51   

Łukasz_M napisał/a:
To ja może dorzucę tu trochę wątpliwości. Akumulatory AGM stosowane przy systemach S&S nie lubią stałonapięciowego ładowania...

Akumulatory AGM to w ogóle mają odrębne wymagania co do ładowania i to jest jasne. Na szczęście tym się nie przejmujemy, bo ich nie mamy. W Daciach mamy akumulatory EFB. ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-04-29, 14:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
piohol 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 TCE + LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 8
Skąd: Kępno
Wysłany: 2022-05-03, 13:03   

laisar napisał/a:
yurec1st napisał/a:
Tak powiedział

Gadanie jest tanie.

Z gwarancją jest zawsze tak samo: jeżeli w _wyniku_ samodzielnych zmian coś się popsuje, to _ta_ awaria nie podlega gwarancji. I tyle.


A to ciekawe stwierdzenie. Samochód dacia po naprawie blacharskiej poza ASO. Wjazd do ASO z problemem gazowym, liczyłem już na odpłatną naprawę. Pan przyjął auto celem wyceny usługi po 10 min wrócił i oznajmił, że autko na jest jeszcze tydzień na gwarancji i naprawione zostanie na koszt producenta. Miłe zaskoczenie w porównaniu z serwisem fiata gdzie wymiana klocków hamulcowych poza ASO skutkowała próbą odpłatnej naprawy elementów sterowania silnika w ramach gwarancji. :-)
Ale w serwisach pracują ludzie i parapety. Książkę mógłbym napisać na temat obsługi gwarancyjnej aut w ASO.
_________________
Pozdrawiam
Piotr
 
pietreksz 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Paź 2021
Posty: 9
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-05-08, 09:57   

Właśnie na rynek wszedł deaktywator systemu start stop :)
 
yurec1st 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: SCe 75 1.0 ccm
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lut 2020
Posty: 366
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2022-05-08, 10:19   

Dodać należy, że uboga wersja, chociaż za połowę ceny tych istniejących w ofercie na rynku. Korzystanie z tego modułu pamięci Start / Stop nie pozwala zapamiętać stanu, w którym znajdował się przycisk przed wyłączeniem zapłonu samochodu.
_________________

Żeby nie otrzymywać głupich odpowiedzi nie należy zadawać głupich pytań :roll:
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-06-17, 11:33   

Właśnie wróciłem z pierwszego przeglądu gwarancyjnego. Jedyną rzeczą, którą zleciłem poza standardowymi czynnościami przeglądu "A" to skontrolowanie stanu akumulatora i systemu S&S ze względu na częste komunikaty o ładowaniu priorytetowym itp. Diagnoza po badaniu miernikiem: AKUMULATOR: DOBRY - NAŁADUJ.
Podładowali mi tylko akumulator i stwierdzili, że producent podobno zaleca użytkownikom podładowywanie akumulatora 2 razy w roku (?!). Powiedziałem, że w instrukcji obsługi nic na ten temat nie ma, a akumulator podobno jest bezobsługowy. Krótko mówiąc coś kombinują ale żadnej aktualizacji systemu S&S nie było.

Prawdopodobnie jeśli jeszcze wystąpią takie komunikaty to po prostu odepnę ten przewód od akumulatora i sprawdzę czy będzie podładowywać - nie wiem czy już ktoś zweryfikował stałe napięcie ładowania w Sandero III po takiej operacji? Trochę to wkurzające - w Sandero II bez S&S akumulator służył przez 6 lat bez żadnych problemów i nigdy nie zawiódł. Wolałbym żeby w nowym też tak zostało.
 
Griffith 


Marka: Dacia
Model: Logan II MCV
Silnik: TCE90
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 21
Skąd: Gorzów Wlk.
Wysłany: 2022-10-09, 12:09   

Odkopie temat. Czy jest jakaś możliwość wyłączenia systemu na stałe w Joggerze? Najlepiej bez odłączania przewodu z - w Akumulatorze. Na YT znalazłem tutorial do dustera w którym po rozłączeniu czujnika zamknięcia pokrywy komory silnika system się nie włączał, ale boje się jak inne systemy w aucie zareagują na niezamknięta klapę w czasie jazdy. Dd4all na razie nie wchodzi raczej w grę bo auto jest na gwarancji. Czy macie jakieś sprawdzone sposoby?
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-10-09, 13:14   

Wg. mnie wypięcie przewodu z klemy ujemnej jest najmniej inwazyjnym sposobem w okresie gwarancji. To tylko sygnał z amperomierza znajdującego się w tej białej kostce. Ja dodatkowo zabezpieczyłem sobie kabel opaską zaciskową żeby nie latał po komorze silnika i tak przejechałem testowo 2-3 tygodnie. W okresie jesienno zimowym można ew. zaślepić czymś to gniazdo ale to chyba nadgorliwość. Podpięcie trwa 2 sekundy i w razie przeglądu można to bez problemu przywrócić do stanu pierwotnego. Dodatkowo warto wspomnieć, że samo odpięcie tego czujnika nie pozostawia najwyraźniej śladów w logach komputera. Żadnych błędów auto nie zgłaszało, a ASO nie odnotowało tego w trakcie naprawy gwarancyjnej (a wiem, że właśnie ten komputer przeglądali).
Ostatnio zmieniony przez sobol1976 2022-10-09, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne