Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:16
Mapy do MediaNav
Autor Wiadomość
tomkasz 



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.4 T LPG
Rocznik: 2018
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 253
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-11-07, 16:47   

Czyli miałeś pewnie (lub poprzedni właściciel) te 2019 jako ostatnie "legalne", zgodnie z licencją po zakupie. Jeżeli aktualizacja przez Toolbox wg przewodnika https://dacia.welcome.naviextras.com/guide_pl.html dała te mapy - to takie były fabrycznie lub wgrane w ciągu 90 dni bezpłatnej aktualizacji, albo jak ktoś aktualizował "pokątnie" to licencja wygasła i nie da się pobrać najnowszych. Więc teraz albo wg przewodnika już wcześniej wspomnianego na goduster.pl ("pokątnie") albo zakup aktualizacji ;-) .
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
Ostatnio zmieniony przez tomkasz 2021-11-07, 16:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
PPiotrek78 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe MR'17 bez LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 11 Wrz 2019
Posty: 32
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-11-07, 18:00   

internet.jerzy napisał/a:
Proszę o pomoc,
Po aktualizacji do wersji 1.0.15.1 powstał wielki problem. Wywaliło mi mapy które miałem w wersji 2020q2. Mam teraz mapy w wersji 2019q2 bez mapy Polski. Jak mam naprawić ten problem i jak ewentualnie wgrac najnowsze mapy


Spokojnie, zaktualizuj wg przewodnika z goduster.pl krok po kroku. Tylko podejdź do tematu na spokojnie i wczytaj się w instrukcję ze zrozumieniem.
Przygotuj sobie katalog plików do aktualizacji wg instrukcji z goduster.pl autorun_patch_navi zawierający potrzebne ci składniki np. map + inne które chcesz/potrzebujesz np. building, dem, phoneme, poi, tmc, licence itp.

Pamiętaj aby pozmieniać nazwy państw na skrócone czyli np. Poland.fbl, Germay.fbl itp. we wszystkich typach plików map i pozostałych tego typu

Przed aktualizacją wykonaj backup MNE na wszelki wypadek wg instrukcji z goduster.pl autorun_backup_navi
Ostatnio zmieniony przez PPiotrek78 2021-11-07, 18:16, w całości zmieniany 4 razy  
 
PPiotrek78 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe MR'17 bez LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 11 Wrz 2019
Posty: 32
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-11-07, 18:07   

Dymek napisał/a:
Bo zwykle nie ma osobnej paczki z radarami. Ze 2-3 "strony" wcześniej dawałem linka do POLAND... Radary są tam razem a nie oddzielnie.


Ja wiem, że nie ma osobnej paczki ze speedcam, ale pobrałem zestaw map q2.2021 z gsmhosting który nie zawierał speedcam i mam nadzieję, że może ktoś mi spakuje speedcamy w paczkę i podeśle linka do pobrania np. z google drive itp.

Byłbym wdzięczny, a moja wdzięczność to wielka nagroda! ;-)
Ostatnio zmieniony przez PPiotrek78 2021-11-07, 18:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2021-11-07, 19:51   

Chyba mam taki zestaw i ewentualnie mogę jutro go udostępnić.
 
PPiotrek78 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe MR'17 bez LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 11 Wrz 2019
Posty: 32
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-11-07, 20:04   

Robson68 napisał/a:
Chyba mam taki zestaw i ewentualnie mogę jutro go udostępnić.


Z góry dziękuję, będę wdzięczny ...
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-07, 21:11   

Jutro spróbuję uruchomić swoje MN3 według wskazówek PPiotrek78. Ale całkowicie wymiękłem po tej aktualizacji do 1.0.15.1.
Z tego co pamiętam to jak odbierałem auto to była mapa Polski a teraz kicha całkowita
_________________
JerzyK
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-07, 23:33   

internet.jerzy napisał/a:
Z tego co pamiętam to jak odbierałem auto to była mapa Polski a teraz kicha całkowita

Coś tam musiałeś dodatkowo nabroić... Z tego co pamiętam z naszego spotkania- masz samochód od nowości a więc mapa Polski była. Żadna legalna aktualizacja, nawet aktualizacja map, nie usuwa map krajów, które były fabrycznie. No chyba, że się taką opcję odhaczy przy aktualizacji. Natomiast może tylko przywrócić pierwotną wersję map, jeżeli mieliśmy wgrane nowsze nieoficjalnie. No i najważniejsze- oficjalny Toolbox umożliwia zawsze powrót do ostatnich oficjalnie wgranych map a jeśli ich nie wgrywaliśmy, to do map jakie były fabrycznie przy zakupie. Więc nie ma tragedii. A co do wgrywania własnego- wszystko jest opisane tam na GoDuster, również z tego opisu korzystałem Dograj teraz po prostu Polskę i tyle. Przecież to kilka minut i po robocie. Nie trwa dłużej od aktywacji wskaźnika temperatury silnika, którą robiliśmy.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-11-08, 00:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-08, 00:09   

PPiotrek78 napisał/a:
... może ktoś mi spakuje speedcamy w paczkę i podeśle linka do pobrania
A jakie ty chcesz kraje? Całą Europę?
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-08, 07:58   

Z tego widać musiałem coś narozrabiać i nie mogę sobie z tym poradzić. Sprawdza się powiedzenie "jak się człowiek cieszy to się diabeł cieszy".
Ja po zakupie auta raz aktualizowałem mapy i wtedy zaktualizowało mi do wersji chyba 2019q2.
Potem nieoficjalnie (w ramach testu) wgrałem 2020q2. Działało ok i zacząłem coś kombinowć przy aktualizacji z 1.0.13.3 do 1.0.15.1. Aktualizacja wszyła ok i chciałem zrobić backup skryptem z GoDuster i chyba po tym poobcinało mi mapy.
W jaki sposób mogę wrócić do wersji fabrycznej (niestety brak kopii) i wgrać w (tamach testu) według wskazówek z GoDuster mapy 2021q2
_________________
JerzyK
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2021-11-08, 08:09   

PPiotrek78 wiadomość na priv .
internet.jerzy jak nie uwolniłeś mapy i wszystko jest legalnie , to spróbuj zrobić odcisk urządzania i próbować przez Toolboxa.
Ewentualnie gdy nawigacja na 100% nie jest uwolniona to zgłosić problem do ASO lub telefon do infolinii multimedialnej Renault.
Mała poprawka , doczytałem Twój wcześniejszy post, nieoficjalnie wgrałeś nowsze mapy .
Każda aktualizacja systemu przywraca mapy zainstalowane oryginalnie więc masz to co miałeś a przy okazji nastąpił błąd i wyrzuciło Ci mapy Polski .
Pozostaję Ci raz jeszcze nieoficjalnie wgrać to co chcesz
Ostatnio zmieniony przez Robson68 2021-11-08, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-08, 08:39   

No niestety "uwalniałem" mapę do wersji 2020q2. Mapy są ale litwy ukrainy w sumie ściana wschodznia i brak mapy polski
_________________
JerzyK
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2021-11-08, 08:52   

Musisz raz jeszcze uwolnić . Zawsze przy aktualizacji systemu przywraca stare oryginalne mapy , czasem błąd wczytywania i zapisywania z winy pendrive lub błąd w skrypcie powoduje dodatkowe problemy
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-08, 09:41   

internet.jerzy napisał/a:
No niestety "uwalniałem" mapę do wersji 2020q2. Mapy są ale litwy ukrainy w sumie ściana wschodznia i brak mapy polski

Coś tu nie pasuje... Jeżeli samochód z polskiego salonu, to standardowe mapy zawierały: Polska , Słowacja , Czechy , Łotwa, Litwa, Estonia, Węgry i Islandia. Na pewno w takim zestawie nie ma Ukrainy- no chyba, że przy zakupie samochodu domówiłeś sobie dodatkowo mapy rozszerzone.
Ogólnie to czegoś tu nie rozumiem... piszesz, że dogrywałeś już nieoficjalnie mapy 2020.Q2 a teraz ciągle dopytujesz od podstaw o sposoby wgrywania- to jak ci się to wtedy udało wgrać?
Skoro aktualizacja sprzętowa do wersji 10.0.15.1 się udała, to teraz zrób ponownie oficjalny "odcisk" w samochodzie i zobacz co pokaże ci teraz Toolbox- tam można podejrzeć mapy, które masz i mapy, które ewentualnie umożliwi ci dograć. Po akceptacji wszystkiego powinno przywrócić ci mapy które były fabrycznie.
Odbierz wiadomość na PW.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-11-08, 09:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2021-11-08, 10:13   

Wg mojej wiedzy przez Tolbox nie da rady odzyskać map fabrycznych , chyba jedynie mapy z oficjalnej aktualizacji. Oczywiście mogę się mylić.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-08, 10:31   

Robson68 napisał/a:
Wg mojej wiedzy przez Tolbox nie da rady odzyskać map fabrycznych

No takie, jakie ostatnio pobraliśmy oficjalnie przez toolbox. Piszę na podstawie swojego przypadku, bo to akurat mam przetrenowane przez prawie 4 lata użytkowania MN2- często używałem Toolboxa i za każdym razem Toolbox z uporem maniaka usiłował mi instalować ponownie mapy z 2017, które zawsze wywalałem wgrywając nieoficjalnie nowsze. Jeżeli nieuważnie się na to zgodziłem, to za każdym razem te mapy mi wracały i wtedy miałem jednocześnie dwie wersje- i mapy aktualne i te z 2017. Znowu musiałem je usuwać. Nie nadpisywał ich prawdopodobnie dlatego, bo miały inne nazwy (nowe mapy wrzucałem z nazwami takimi jak je ściągnąłem). Gdybym miał mapy z nazwami krótkimi, tak jak wymaga to MN3 (np. Poland.fbl), to pewnie by się nadpisały i traciłbym wtedy nowe mapy. Przy czym faktycznie te mapy z 2017 to nie były te, które były w nowym samochodzie (te były z 2016), ale te, które bezpłatnie pobrałem w ciągu 90 dni od zakupu. Ale oczywiście zbiór krajów był ten sam. Nie wiem co by było w przypadku, gdybym tych bezpłatnych map wtedy nie ściągnął- to fakt. Czy Toolbox proponował by wtedy te fabryczne? Nie wiem...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-11-08, 10:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
PPiotrek78 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe MR'17 bez LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 11 Wrz 2019
Posty: 32
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-11-08, 12:56   

internet.jerzy po zalogowaniu do Dacia Toolbox w menu aplikacji Dacia Toolbox możesz sobie sprawdzić zawartość fabryczną (oficjalną) swojej nawigacji, czyli możesz sprawdzić jakich krajów mapy możesz/powinieneś mieć oficjalnie w MNE. Możesz tam też pobierać nowe mapy płatnie lub usuwać te co masz ale są ci nie potrzebne bezpłatnie. Usunięcie map z MNE za pośrednictwem Dacia Toolbox nie jest na stałe/trwałe (w Toolbox nadal one pozostaną, a w MNE po aktualizacji odciskiem znikną, ale będziesz je mógł ponownie pobrać bezpłatnie z Dacia Toolbox w wersji fabrycznej i doinstalować w MNE w dowolnej chwili).
Więc nadal możesz sprawdzić jakie możesz/powinieneś mieć mapy fabryczne w MNE w aucie i je ponownie dodawać lub usuwać w wersji fabrycznej do woli, przy każdej aktualizacji przez Dacia Toolbox.
Ostatnio zmieniony przez PPiotrek78 2021-11-08, 12:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
tomkasz 



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.4 T LPG
Rocznik: 2018
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 253
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-11-08, 16:59   

internet.jerzy a co Ty teraz masz za licencje na pendrive z odciskiem nawigacji, w katalogu:
NaviSync -> license
przykład ode mnie:
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
internet.jerzy 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 93
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-09, 08:47   

Dzień dobry,
Opiszę jaki jest stan na dzień dzisiejszy.
Próbowałem na różne sposoby wrócić do pierwotnych ustawień map z przed aktualizacji z 1.0.13.3 do 1.0.15.1 i nici. Cały czas mam wersję 1.0.15.1 i brak mapy polski. Dogrywałem z Toolbox mapę polski ale jakoś w MN3 nie widac jej. Dlatego ponownie odblokowałem skryptem MN3 do 2021q2. Teoretycznie mapa jest ale nie wiem czy będzie poprawnie działała. Dlatego chcę zrobić tak. Wrócić do 1.0.13.3 (znalazłem kopię którą zrobiłem z rok temu ale nie wiem jak ją wgrać ponownie) Po wgraniu zrobić ponowną pełną aktualizację do 1.0.15.1 i żeby była w niej mapa polski. Jeżeli wszystko będzie ok spróbować ponownie uwolnić MN3.
Czy mój tok myślenia jest do poprawnego zrealizowania ?
_________________
JerzyK
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2021-11-09, 11:02   

Jak obecnie masz widoczną mapę Polski to sprawdź czy działa , mała trasa po mieście i będziesz wiedział.Co do kopii to masz tylko kopie samych plików nawigacji a nie systemu czyli wgrywając tę kopię ciągle będziesz miał wersję systemu po aktualizacji.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-09, 11:28   

internet.jerzy napisał/a:
Dogrywałem z Toolbox mapę polski ale jakoś w MN3 nie widac jej. Dlatego ponownie odblokowałem skryptem MN3 do 2021q2. Teoretycznie mapa jest ale nie wiem czy będzie poprawnie działała.

No jeżeli udało się wgrać nową mapę to tylko jeździć i cieszyć się sukcesem- to czy działa widać od razu. Po co grzebać przy tym dalej?
Natomiast zagadką dla mnie jest brak powrotu mapy Polski po wgraniu z Toolboxa. O ile poprawnie posługujesz się toolboxem i po włożeniu pendrive masz komunikat w rodzaju takiego, jak na obrazku poniżej, to robiąc tą aktualizacje powinny wrócić ci oryginalne mapy. Dlatego nigdy nie róbmy tej aktualizacji, jeśli sami wgrywaliśmy już nowsze pliki poza Toolboxem, bo nastąpi nam powrót do przeszłości.
Toolbox działa w ten sposób, że wykrywa pliki map niezgodne z ostatnią oficjalnie zainstalowaną wersją i niezależnie od tego czy wykryje mapy starsze czy nowsze, wymusza "aktualizację" do tej ostatnio oficjalnie instalowanej. Jeżeli po tej operacji nie wraca stara mapa Polski to... nie wiem... czyżby jej fabrycznie u Ciebie nie było? Dziwne to już było to, że miałeś tam Ukrainę...

Toolbox1.jpg
Plik ściągnięto 54 raz(y) 60,95 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-11-09, 11:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-09, 12:19   

internet.jerzy napisał/a:
Zrobiłem od nowa wszystkie koki z aktualizacją systemu na nowym pendrive i system zaktualizował sie do wersji 1.0.15.1
Niestety po aktualizacji wróciły mi stare mapy 2019q2

Przy okazji- dwa tematy.
Chyba wiem dlaczego podczas aktualizacji systemu zmieniło Ci mapy...
Zwróć uwagę na to okienko Toolboxa, system zgłasza tam aktualizację, sprzętową, aktualizację map i aktualizację jezyka. Żeby zrobić tylko samą aktualizację oprogramowania trzeba odhaczyć kwadracik przy "Gwarancji najnowszych map"- wtedy żadne mapy nie ulegną zmianie, nawet te wgrane przez nas nieoficjalnie. Zapewne tego nie zrobiłeś, więc jednocześnie z nowym oprogramowaniem przywróciło Ci starsze mapy.

I drugi temat, bo niektórzy pytają- jak za pomocą Tolbox usunąć niechciane mapy krajów z fabrycznej listy PRZED UWOLNIENIEM. Rozwijamy z menu po lewej stronie zakładkę "Zarządzaj zawartością", odhaczamy niechciane kraje i klikamy "Potwierdź" (w moim okienku odhaczyłem Bułgarię). Tak zaktualizowanym pendrive karmimy MediaNav. Tu trzeba zwrócić uwagę, że wyświetla się więcej krajów niż mamy wgrane- jednak po wielkości pamięci widać, które kraje mamy instalowane. Oczywiście nawet gdybyśmy zaznaczyli wszystko, to i tak uwzględnione będą tylko te kraje, które mieliśmy oficjalnie dostępne a nie wszystkie, które są zaznaczone.

Toolbox3.jpg
Plik ściągnięto 51 raz(y) 74,11 KB

Toolbox.jpg
Plik ściągnięto 53 raz(y) 103,74 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-11-09, 12:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-09, 16:37   

internet.jerzy napisał/a:
Wrócić do 1.0.13.3 (znalazłem kopię którą zrobiłem z rok temu ale nie wiem jak ją wgrać ponownie) Po wgraniu zrobić ponowną pełną aktualizację do 1.0.15.1 i żeby była w niej mapa polski. Jeżeli wszystko będzie ok spróbować ponownie uwolnić MN3.
Czy mój tok myślenia jest do poprawnego zrealizowania ?

System nie pozwala na wgranie wcześniejszej wersji systemu . Kopia którą zrobiłeś jest kopią zawartości a nie kopią oprogramowania.
W związku z tym Twój tok myślenia nie jest możliwy do zrealizowania .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
PPiotrek78 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe MR'17 bez LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 11 Wrz 2019
Posty: 32
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-11-10, 19:03   

W swoim MNE3 dotychczas jeszcze nie uwalnianym z fabrycznym zestawem 8 map w wersji 2018.Q4, uaktualnionym ostatnio do wersji 1.0.15.1, chcę dołożyć dodatkowe mapy m.in.: Niemiec, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii, a także TMC. W MNE3 posiadam następujące oryginalne licencje:
1. LGe_Renault_ULC4_18CY_Primo_PO_17Q2_HM_POI_KML_SPC_JV_iPOHM@17Q2RenaultULC.lyc
2. Mega_Latest_Map_Guarantee_FEU_NQ_Renault_Dacia_2018_Q4.lyc
3. Renault_Dacia_Global_Config_update.lyc
4. Renault_Dacia_ULC2_Language_Update.lyc

Czy jeśli dołożę licencję z TMC:
LGe_Renault_ULC4_18CY_Primo_WEU_17Q2_HM_POI_KML_SPC_TMC_JV_iWEUHM@17Q2RenaultULC.lyc
i pliki dostawców TMC (Poland_CeTraffic.tmc i Poland_MediamobileNordic.tmc), to taki zestaw licencji wystarczy dla ww. map i TMC, czy powinienem dołożyć jeszcze jakieś inne licencje?
Ostatnio zmieniony przez PPiotrek78 2021-11-10, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2021-11-10, 20:52   

Niestety działanie TMC w MNE 3 mocno kuleje, bardzo długo scanuje częstotliwości w poszukiwaniu zdarzeń drogowych i dość często ich nie znajduję. Miałem wcześniej MNE 2 i tam TMC chodzilo płynnie oraz stabilnie. Problem z TMC w tym modelu jest znany też na zagranicznych forach i chyba nie rozwiązany. W tej wersji wygrywam moim zdaniem mapa online i faktyczny realny stan ruchu drogowego
 
tomkasz 



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.4 T LPG
Rocznik: 2018
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 253
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-11-10, 20:56   

A czy jest chociaż 1 osoba która uważa, że TMC w MNE3 jest okej i podawane tam informacje ... w ogóle się przydają? Czy to jest po prostu zabawa w uruchamianie dla samej zabawy/poznania (co jest skądinąd świetną sprawą).
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne