Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Mój Duster 1.6 16V 4x2
Autor Wiadomość
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-03-24, 18:51   

benny86 napisał/a:
Moto-szybowiec o który wspomniano w dzisiejszym wydaniu Teleexpresu to też Twoje dziecko? Jeśli tak to gratuluję 8-)


A dziękuję!
Przyłożyłem swoją myśl i rękę do tego projektu:
http://sphotos-c.ak.fbcdn...334770634_n.jpg
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2013-03-24, 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-06-21, 18:42   Dla ochłody przy 34 st. C

Nie było mnie na forum dobrą chwilę, a to dla tego, że od 1 IX 2012r. dopadły mnie nowe obowiązki (no, wiadomo Pan Kierownik ;) ) jeżdżę też miej na liczniku 43 5000 km), bo po awansie mam (w świetle nowej ustawy) szlaban na dodatkowe zatrudnienie, a i obowiązków na miejscu przybyło (dochodów?.... :lol: )

No, ale koniec z marudzeniem, za oknem 34st. C alkoholu denaturowanego w kolorze czerwonym (Dlaczego Pani Pogodynka Mówi o mm słupka rtęci? :lol: ) więc przyda się coś dla ochłody. Tzn. wspomnienie (długiej) zimy.
Otóż, z uwagi na zacięcie (biegówki, astronomia amatorska) zdarza mi się wjeżdżać tam gdzie lukullusowe ;-) samochody osobowo-ciężarowo-terenowe nie wjadą, staję się fanem 4WD, który ratuje małe kotki i efekt cieplarniany. Kto to powiedział? ;-) (Chyba Bebe)
No dobrze ale dlaczego?
DD 2WD znakomicie radzi sobie w terenie, w zimie czy na mokrej trawie dopóki nie trzeba wziąć ostrego zakrętu pod górę z ograniczeniem prędkości (bo zakręt ostry i nie wiadomo do końca co za nim jest.
Podobnie w śniegu rzędu 20 cm póki jedziesz, wszystko jest OK. A jak staniesz? (bo gość (albo nie daj, Boże, ładna pani ;-) ) przed tobą się zakopał, mógłbyś go wyciągnąć a pchasz) Kaplica.
Tej zimy miałem tak w Smolniku, Wetlinie...i Rzeszowie (jak napadało 20-25 cm śniegu)
Łańcuchy też do końca nie pomagają, bo okazuje się, że na ubitym śniegu pod górę przednie koła robią za koparkę węgla brunatnego w
Bełchatowie tj. dość efektywnie dokopują się "do twardego" np. 30 cm poniżej widocznego poziomu jezdni:-? Co widać na jednej z zamieszczonych rycin.
Innym razem podparłem się płytą silnikową o podłoże (pojechałem z kolegą na łowy na kometę PANSTARRS) bo stanąłem na czymś co było skorupą lodową, ale nie uwzględniłem, że to południowy stok, więc po słonecznym dniu, lód na wierzchu drogi juz zamarzł, a błoto pod spodem już niekoniecznie... Jednym słowem, z wierzchu chrupiące w środku miękkie.
Praca łopatami w przy temp. spadającej przy gruncie do -23 st. C przy gruncie... bezcenna.
Oczywiście, nie zmienia to generalnie pozytywnej opinii o autku, choć MNzŻ, twierdzi, ze Loganem 1.6 MPI nigdzie się nie wkopaliśmy :lol: więc i w tej kategorii był...lepszy.

Poza tym:
Zaliczyłem przegląd po 45 kkm lub roku (co wystąpi prędzej. Rok wystąpił prędzej ;-) ) i skończyło się wymianą lewego łącznika stabilizatora oraz czyszczeniem klimatyzacji.
Średnie spalanie za ten okres 9,7 L/100 km LPG
W 3 rocznicę wyjechania z salonu odkryłem ślady mikro-korozji na drzwiach przednich kierowcy (co ciekawe nie w miejscach uszkodzenia lakieru) :-/
Trzeba będzie reklamować. :-/

mróz3.jpg
75 km w marznącym deszczu..
Plik ściągnięto 209 raz(y) 139,94 KB

mróz2.jpg
Tataa! klamka się rozbiła ;)
Plik ściągnięto 253 raz(y) 199,78 KB

Mróz1.jpg
Oblodznie po jeździe
Plik ściągnięto 255 raz(y) 232,96 KB

koło_zapasowe.jpg
Rozwiązanie problemu koła zapasowego przy większym bagażu w Dusterze LPG
Plik ściągnięto 318 raz(y) 157,85 KB

zima6.jpg
Plik ściągnięto 255 raz(y) 189,75 KB

zima5.jpg
Plik ściągnięto 233 raz(y) 121,27 KB

zima4.jpg
Plik ściągnięto 236 raz(y) 102,31 KB

zima3.jpg
Plik ściągnięto 199 raz(y) 157,14 KB

zima2.jpg
Plik ściągnięto 225 raz(y) 178,59 KB

zima1.jpg
Plik ściągnięto 179 raz(y) 170,85 KB

_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2013-07-30, 22:40, w całości zmieniany 5 razy  
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-06-21, 19:32   Suplement do poprzeniego postu...

bo wchodzi tyko 10 obrazków.

Panstarrs_23_III_2013_closeup.jpg
Plik ściągnięto 253 raz(y) 35,84 KB

astrobłoto.jpg
Plik ściągnięto 209 raz(y) 211,49 KB

_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-23, 11:19   

Zawsze twierdziłem, że jak Duster to tylko 4x4 :mrgreen:
 
tomszafa 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 4x2 + LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 343
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-06-23, 21:41   

Aż mi się chłodniej zrobiło od tych zdjęć :mrgreen:
_________________
www.smfoto.pl

www.dusterklub.pl - KLUB DUSTERA
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-06-24, 22:08   

No to chłodzenia cd... ;-)

Dylągówka.jpg
Plik ściągnięto 211 raz(y) 253,14 KB

narty.jpg
Plik ściągnięto 221 raz(y) 99,59 KB

czas_do_domu.jpg
Plik ściągnięto 371 raz(y) 200,66 KB

_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-07-30, 22:37   

Lotnisko w Mielcu: na pierwszym planie coś baardzo nietypowego :D .

Acc5.jpg
Plik ściągnięto 343 raz(y) 247,31 KB

_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2013-07-30, 22:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-31, 13:33   

piotrres napisał/a:
Lotnisko w Mielcu: na pierwszym planie coś baardzo nietypowego :D .

Matko shinto, co to jest, chłopaki się naoglądali "Jak wytresować smoka"? :) To był jakiś konkurs na najbardziej zakręcone usterzenie? :D
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-07-31, 21:58   odp: Jak wytresować smoka?

bebe napisał/a:

Matko shinto, co to jest, chłopaki się naoglądali "Jak wytresować smoka"? :) To był jakiś konkurs na najbardziej zakręcone usterzenie? :D
hmm:
http://images2.wikia.noco...ightmare-01.png

http://www.aviationweek.c...ginGalactic.jpg

Robi się trochę nam off-topic. ;-)

A więc parę słów wyjaśnienia. Nie chodzi o to że z tego lotniska latałyM-15 "Belphegor" (jakieś asocjacje z Drakulą? http://pl.wikipedia.org/w...pi%C3%B3r_Luwru ;) ), więc my zrobimy coś jeszcze dziwniejszego. :lol:
Po za tym na pewno przegralibyśmy konkurencję z Transavią Airtruk. Oglądałeś M(a/u)d Maxa? ;-) : http://cdn-www.airliners....7/5/1799578.jpg

Jest mianowicie taka impreza:
https://www.youtube.com/watch?v=y71Sfc1RYYM
Chodzi z grubsza o to czyja maszyna uniesie więcej, przy ograniczeniach na rozbieg: 60m dobieg 120m i przy założeniu, że po rozłożeniu mieści się w trumience o zadanych gabarytach.
Silnik elektryczny (ok 100W) jest narzucony, podobnie jak rodzaj i typ akumulatorów,
przy założeniu max. dopuszczalnego poboru prądu (40A)
Forma wynikła z analizy istniejących rozwiązań, i chłopaki podjęli się realizacji nietypowego układu OHS (nie mylić z Obesity Hypoventilation Syndrome, o co podejrzewała mnie MNzŻ jak zobaczyła naszą bestię: że, niby skutki niedotlenienia mózgu :lol: )
A to min. efekt lektur takich oto artykułów:
http://www.sciencedirect....376042109000190
obliczeń i dmuchań aerodynamicznych (redukcja oporu indukowanego, wzrost skuteczności usterzenia poziomego)
Chociaż...być może pierwszoplanowe znaczenie ma też Zgubne Oddziaływanie Geniuszy Zła którzy miewają takie szalone pomysły (tak, tak, jeden z Nich to-ten-w-zielonym):
http://www.eurolifter.blogspot.com/
i namawiają młodzież do wdrażania "czarnych technologii" ;-) w kazamatach PRz :-)
wmawiając jej, że wszystkie armie przygotowują się do wojny która już była. I faktycznie, konkurenci powielają na ogół układ klasyczny zwycięzcy sprzed 2 lat. Niewątpliwie "klasyk" ma tę podstawową zaletę, że jest gruntownie przebadany na przestrzeni lat.
A jak lata tresowany smok można zobaczyć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=sGbjJ_MUAEU

Pozdrawiam,
Pan w Zielonym Ti-szercie :)
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2014-04-05, 20:37, w całości zmieniany 6 razy  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-01, 10:47   Re: odp: Jak wytresować smoka?

piotrres napisał/a:
bebe napisał/a:
Matko shinto, co to jest, chłopaki się naoglądali "Jak wytresować smoka"? :) To był jakiś konkurs na najbardziej zakręcone usterzenie? :D
hmm:
http://images2.wikia.noco...ightmare-01.png

Chodziło mi konkretnie o tego. :)

piotrres napisał/a:
Po za tym na pewno przegralibyśmy konkurencję z Transavią Airtruk. Oglądałeś M(a/u)d Maxa? ;-) : http://cdn-www.airliners....7/5/1799578.jpg

Oglądałem, ale nie skojarzyłem. :D Wygląda obłędnie, ale bałbym się nawet przejść obok, bo sylwetka aż krzyczy "kapotaż!" i to mimo przedniego kółka. :D Mocny mają towar w tej Nowej Zelandii, żeby wymyślić cab-over-engine kei-plane. :D

piotrres napisał/a:
A to min. efekt lektur takich oto artykułów:
http://www.sciencedirect....376042109000190

A możesz w krótkich żołnierskich słowach napisać, co daje takie usterzenie (w porównaniu z klasycznym)? Zdaje się, że najbliżej wyjaśnienia jest wykres 21, ale jest za mały żeby przeczytać podpisy, a nie mam 31 baksów na zbyciu, żeby zrobić duży. ;)

Anyway, powodzenia, udźwigu, tylu lądowań ilu startów, stopy wody pod kilem, bawcie się dobrze! :) Aż serce rośnie, że u nas się robi taki fajne rzeczy! :]
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-08-01, 22:15   

bebe napisał/a:
A możesz w krótkich żołnierskich słowach napisać, co daje takie usterzenie (w porównaniu z klasycznym)? Zdaje się, że najbliżej wyjaśnienia jest wykres 21, ale jest za mały żeby przeczytać podpisy, a nie mam 31 baksów na zbyciu, żeby zrobić duży. ;)

Anyway, powodzenia, udźwigu, tylu lądowań ilu startów, stopy wody pod kilem, bawcie się dobrze! :) Aż serce rośnie, że u nas się robi taki fajne rzeczy! :]

Dzięki serdeczne! Posłałem drużynę do boju, a sam siedzę w RZ bo mnie poważne sprawy rodzinne trzymają.
A Fajne rzeczy robi się dla satysfakcji!

O co z tym usterzeniem chodzi (w krótkich żołnierskich słowach):

Jak wiadomo każdy płat ma dwa końce, na końcówkach ciśnienie wyrównuje się, skutkiem czego pojawia się przepływ generujący wiry wierzchołkowe. Wiry unoszą pewną porcję energii, skutkiem czego pojawia się opór indukowany. Prędkości w śladzie płata skierowane są w dół ("downwash"), a na zewnątrz do góry ("upwash"). W "klasyku": "upwash" powoduje to zmniejszenie efektywności usterzenia poziomego. Do równowagi potrzebujemy na ogół ujemnej siły nośnej na usterzeniu poziomym. W OHSie sprawy mają się tak: usterzenie jest w obszarze "upwash'u" przez co jest bardziej efektywne, co więcej, usterzenie pionowe i poziome kasuje częściowo prędkości indukowane (a wiec mamy pewien odzysk energii) Co więcej dla równowagi dynamicznej w kanale podłużnym powinniśmy mieć dodatnią siłę nośna na stateczniku poziomym. To zalety. A wada?: dodatnia siła nośna na ust. poziomym dociąża dźwigar płata głównego. Kłopotliwe też może być skręcanie belek ogonowych od w.w. siły nośnej.
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
  Wysłany: 2014-11-04, 16:32   Erg samowzbudnik: Reaktywacja

Dobrą chwilę nie było mnie na daćkowym forum.
Niestety hierarchia celów robi swoje. Ale ad rem. Erg Samowzbudnik zaatakował po raz wtóry: równiutko dwa lata i dni dziewięć po wymianie tłumika środkowego powróciło znane irytujace brzęczenie (to się nazywa planowanie życia produktu :mrgreen: ) Jako, że mam piecioletnia gwarancję pojechałem do ASO i..tam po zasięgnięciu opinii RP (sam też dzwoniłem) stwierdzono, że jest to element ...eksploatacyjny więc przedłużonej gwarancji nie podlega, poza tym właśnie przeżył dwa lata więc ta przyjemność, o rabacie, ma szanse kosztować 825 zł :shock: Podziękowałem grzecznie i w warsztacie o rzut beretem ode mnie wymieniłem tłumik środkowy na nowy dedykowany Fiatowi Palio 1,6 16V. Na ucho lepszy od Piece d'Origine :shock:
Zapłaciłem (z fakturą) 235 zł. Gwarancja na dwa lata ;-)

Nowy_tłumik_2014-09-09 13.25.17_small.jpg
Plik ściągnięto 165 raz(y) 176,46 KB

Ostatnio zmieniony przez piotrres 2014-11-04, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
piku 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110 KM/1,3 TCe 130 KM
Rocznik: 2012/2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1358
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-11-04, 19:15   Re: Erg samowzbudnik: Reaktywacja

piotrres napisał/a:
mam piecioletnia gwarancję pojechałem do ASO i..tam po zasięgnięciu opinii RP (sam też dzwoniłem) stwierdzono, że (tłumik) jest to element ...eksploatacyjny więc przedłużonej gwarancji nie podlega


Tłumiki tak często trzeba było wymieniać w Skodzie Felicii (mnie więcej co 2 lata przy jeździe ok. 30 tys. km rocznie). Czyli Duster ma trwałość zbliżoną do aut sprzed 20 lat... Swoją drogą, jak można było wykoncypować, że tłumik to "element eksploatacyjny"?! Toż to jawne nadużycie. widać, że ta 5-letnia gwarancja (też ją mam, do 100 tys. km, czyli faktycznie krócej niż na 5 lat) to zwykła zmyła i oszustwo.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2014-11-04, 19:29   

Z felką potwierdzam, wydech rzepa straszna, ciekawe, ile w moim DD fabryczny wytrzyma? Ale felkę już zostawił w tyle.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-11-04, 22:39   

Co ciekawe problem dotyczy tylko tłumika środkowego. Magicy, którzy wymieniali mi ów nieszczęsny tłumik stwierdzili, że poza tym stan układu wydechowego jest OK Co ciekawe, w Loganie problem nie istniał. A ni u mnie ani u innych Forumowiczów.
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2014-11-04, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
malygabrys 



Marka: Dacia, Dacia
Model: Duster 4*2, MCV
Silnik: 1,6 16V + LPG BRC, 1,6 MPI+LPG BRC
Rocznik: 2011 , 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 531
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 2014-11-05, 17:46   

piotrres napisał/a:
Co ciekawe problem dotyczy tylko tłumika środkowego. Magicy, którzy wymieniali mi ów nieszczęsny tłumik stwierdzili, że poza tym stan układu wydechowego jest OK Co ciekawe, w Loganie problem nie istniał. A ni u mnie ani u innych Forumowiczów.


W moim też miałem na gwarancji wymieniany środkowy tłumik - powód - wypalenie i rozsypanie się wkładu, a ostatnio MNŻ stwierdziła że chyba znowu chodzi trochę głośniej i wygląda że to znowu tłumik.
Ja nie widzę różnicy, ale przesiadając się z MCV w Dasterze jest ciszej więc ...

Zastanawiam się czy to nie jest czasem zasługa LPG - więcej wody i związków korozyjnych...
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-14, 19:25   

piotrres napisał/a:
Co ciekawe, w Loganie problem nie istniał. A ni u mnie ani u innych Forumowiczów.

W Loganie namiętnie urywały się wieszaki wydechu. Co ciekawe, kiedy ostatnio urwał mi się ów wieszak, w ASO uznano że wieszak stanowi integralną część tłumika środkowego i wymieniono całość na gwarancji. :O
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-14, 19:43   

Takie rzeczy tylko w Daci - fuksiarz ;-) Mogli powiedzieć, że to naturalne zużycie eksploatacyjne i wymiana całości na koszt Wać Pana Bebe ;-)
 
Cendra 



Marka: Skoda / FSO
Model: Citigo / 125p, Syrena 104
Silnik: 1.0 / 1.5 , 0,8
Rocznik: 12 / 83, 71
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 390
Skąd: Ciechanów/Warszawa
Wysłany: 2016-12-31, 15:50   

Ciekawe jak się trzyma jeden z pierwszy DD na forum :)
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-12-09, 22:53   135 000 km i 10,5 roku.

Dawno tu nic nie wpisywałem, bo w listopadzie 2016 r. dopadła mnie bardzo rzadka choroba (Szpital w Brzozowie: kto z Podkarpacia ten wie o co chodzi). A ze skutków ubocznych (sterydy, metotraksat) jej leczenia tak na prawe dopiero teraz wychodzę.

Ale koniec użalania się, nad sobą:
Od maja 2010 razem z MNzŻ zrobiliśmy 135 500 km Dusterem z tego 105 000 na LPG.
Praktycznie cała Polska i kawałki: Litwy, Łotwy, Słowcji, Czech, Węgier i Rumunii.

Co w tym czasie zepsuło:

1. Sworzeń lewego wahacza;
2. Dwie żarówki (światła mijania/drogowe);
3. Tłumik środkowy (od 5 lat mam od Fiata Palio);
4. wieszak układu wydechowego;
5. Światła LED do jazdy dziennej ( masa soli w środku była): zastąpione zostały 2 żarówkami
LED w miejsce postojowe;
6. Zbiornik LPG zjedzony przez korozję. Stary miał 42 L i wytrzymał 9 lat. Nowy ma 50 L;
7. Wymiana akumulatora: wytrzymał 9 lat i 3 miesiace;
8. Do wymiany jest nakładka pedału hamulca;
10. Korozja okolic wlewu paliwa i przy odpływach z drzwi;

Wczoraj auto przeszło pomyślnie kontrole stanu technicznego (podobnie jak ja).
Pozdrawiam Piotr.

LEDy zamiast postojówek,


Korozja wlewu paliwa.

Jakbym się na coś miał przesiadać , to na Dacie.:D
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2020-12-09, 22:58, w całości zmieniany 4 razy  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2020-12-10, 06:29   

Gratulacje i zadowolenia.
W tym miejscu to prawdopodobnie złe zabezpieczenie po montażu wlewu LPG.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2020-12-10, 16:31   

Życzę zdrowia. Gratuluję zadowolenia i trwałej satysfakcji z auta. Ja też niedługo wpiszę jakieś podsumowanie, czekam na wenę.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-12-10, 16:48   

Zdrowia i do przodu Piotrze! :-)
_________________
48piotr
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-12-11, 16:58   

Marek1603 napisał/a:
Gratulacje i zadowolenia.
W tym miejscu to prawdopodobnie złe zabezpieczenie po montażu wlewu LPG.

W nowszych jest tam plastik.
_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
  Wysłany: 2021-11-11, 16:06   Na sprzedaż.

Niebieska Strzala Karpat idzie na sprzedaż.
Stan wehikulu jak nazałączonym obrazkach.
Cena wywoławcza wg. Mojej Najlepszej to 27 000 zł.






_________________
Czy chcesz, żeby Twoja pralka była inteligentniejsza od Ciebie?

Jest: Duster 1.6 16V 4x2 Laureate "Dragster":
Sageata Albastra Carpaţi Pentru Gaz ;)

Był: Logan 1.6 8V MPI Laureate "Rumburak"
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2021-11-11, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne