Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Instrukcje dla programu DDT4ALL z ELM327
Autor Wiadomość
Lukass186 


Marka: DACIA
Model: DUSTER II
Silnik: 1.3 tce 130KM
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 38
Skąd: ZABRZE
Wysłany: 2021-09-30, 12:10   

Bartseb napisał/a:
Aktywacja funkcji świateł Welcome/Goodbye (ExternalLighting_Welcome_Goodbye – Nbx_Welcome_Goodbye_CF);

Dziala :)


Dokładniej trzeba wejść UPC-EMM potem jak wyżej. Napisałem bo nie mogłem nigdzie znaleźć tej funkcji, może komuś się przyda.


Odnośnie domykania szyb po czym rozpoznać czy mam moduł komfortu? U mnie nie chce ruszyć ta funkcja.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-30, 13:24   

Lukass186 napisał/a:
Odnośnie domykania szyb po czym rozpoznać czy mam moduł komfortu? U mnie nie chce ruszyć ta funkcja.

Nie tyle chodzi o jakiś magiczny moduł, tylko w ogóle o powiązanie sterowania szyb z komputerem- w Daciach tego jak dotąd nie było, szyby stanowią osobny, "analogowy" obwód. Podana wyżej ścieżka ustawień jest więc ślepa.
 
Cytrynola 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: TCe 1,3
Rocznik: 2021
Dołączył: 30 Kwi 2021
Posty: 18
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-10-02, 22:21   

Lukass186 napisał/a:
Bartseb napisał/a:
Aktywacja funkcji świateł Welcome/Goodbye (ExternalLighting_Welcome_Goodbye – Nbx_Welcome_Goodbye_CF);

Dziala :)


Dokładniej trzeba wejść UPC-EMM potem jak wyżej. Napisałem bo nie mogłem nigdzie znaleźć tej funkcji, może komuś się przyda.


A jakie powinny być funkcjonalności po włączeniu tej opcji? Czytałem gdzieś, że można włączyć światła mijania na 30 sekund, ale mnie to jakoś się nie udaje. Jedyne co działa po włączeniu tej opcji to światła pozycyjne z przodu i tyłu, zarówno po otwarciu, jak i zamknięciu samochodu. Żadnej różnicy związanej z tym, czy jest jasno, czy ciemno nie ma, choć czujnik zmierzchu mam.
Ostatnio zmieniony przez Cytrynola 2021-10-02, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
renaultuser 


Marka: Dacia
Model: Duster II PH2
Silnik: 1.0TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 58
Skąd: Piątek
Wysłany: 2021-10-28, 17:32   

W DD2 PH2 można coś ciekawego uruchomić? Chciałbym domykanie szyb ale jak czytam wyżej brak fabrycznie takiego modułu.
 
PiotrekH 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 08 Cze 2021
Posty: 69
Skąd: Małopolska
  Wysłany: 2021-11-05, 19:41   Temperatuta silnika

Udało mi się aktywować komputer jeśli chodzi o spalanie zegarek itd, natomiast mam problem z temp. silnika.

Gdy wejdę we właściwą opcje pokazuje mi się coś takiego i nie mogę zatwierdzić zmian.
Łącze się za pomocą elma 327 chyba w wersji 1.4.




I jeszcze jedno pytanko - co to za funkcja?
Ostatnio zmieniony przez PiotrekH 2021-11-05, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2021-11-05, 20:08   Re: Temperatuta silnika

PiotrekH napisał/a:
Udało mi się aktywować komputer jeśli chodzi o spalanie zegarek itd, natomiast mam problem z temp. silnika.
To pokazuje temp.płynu chłodzacego. Zajrzyj TUTAJ link - chyba szósty post. Koniecznie wejdź w podany tam link do tematu, gdzie wszystko wyjaśniono.

edit: nie przyjrzalem się zdjeciom. Na trzecim jest ta temp.
Ostatnio zmieniony przez eio 2021-11-05, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrekH 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 0.9TCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 08 Cze 2021
Posty: 69
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-11-05, 20:22   

Wszystko jasne- dzięki :-)
 
eliks 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 10 Lip 2021
Posty: 337
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 2021-11-05, 20:46   

Masz I więc jest auto zimne. Potem będzie II i optymalnie będzie działać na III. Przy pokazaniu się czwartej kreski włączy się wentylator.
_________________
 
rob_plk 


Marka: Dacia
Model: D
Silnik: 1.6SCE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 103
Skąd: skąd
Wysłany: 2021-11-07, 10:37   

eliks napisał/a:
Panowie, czy w ddt4all można zrobić odczyt AFR? Lub jakąś inną aplikacją.


Możesz czytać lambdę z dwoma miejscami po przecinku: z silnika "22 28 C5" dostajesz dwa bajty mnożysz *0.00003051758 i masz wynik w okolicach 1.00 jak wszystko ok.
 
Dłubek 


Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 23 Maj 2021
Posty: 18
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2021-11-07, 12:34   

Koledzy naczytałem sie naoglądałem ale jeden mówi ze ten dobry ten nie ten się łączy i jeszcze inne. Podpowie mi ktoś jaki program i interfejs będzie dobry do kodowania i odczytu błędów w sandero III . Podobno can clip ale kosztuje dość sporo. Może jakieś sprawdzone linki źródła z grupą vag jakoś był mi łatwiej vcds prosty w obsłudze.
_________________
Był Touran 2.0 Tdi 2012r
Jest Sandero Stepway
 
Nat Jessel 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway II
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 07 Lis 2021
Posty: 6
Skąd: UK
Wysłany: 2021-11-07, 21:28   

Korzystam z ddt4all Dacia.exe. (20.01.2019) Version 5.3.5 plus Vgate obd2 ELM327 icar2 (wi-fi).

Program się uruchamia, łączy się z ELM, robię wszystko zgodnie z instrukcjami. Niestety, próba modyfikacji ustawień kończy się niepowodzeniem. Nie ma sygnalizacji błędu. Po wciśnięciu klawisza SAVE słychać beep (od strony deski rozdzielczej) czyli wydaje się, że polecenie dotarło, tam gdzie miało dotrzeć, ale to wszystko. Ustawienia pozostają niezmienione. Załączam zrzut ekranu.
Z innego forum wyszukałem, że powinno pomóc zwiększenie parametru CAN timeout (do 600-800), ale nie zadziałało.
Sending request: Command Soft Reset
Delay 500 ms
Sending ELM request: 11 03
ELM response: 51 03

dd4all screen.jpg
Plik ściągnięto 133 raz(y) 157,26 KB

_________________
Nat Jessel
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
  Wysłany: 2021-11-07, 21:51   

Dłubek napisał/a:
Koledzy naczytałem sie naoglądałem ale jeden mówi ze ten dobry ten nie ten się łączy i jeszcze inne. Podpowie mi ktoś jaki program i interfejs będzie dobry do kodowania i odczytu błędów w sandero III . Podobno can clip ale kosztuje dość sporo. Może jakieś sprawdzone linki źródła z grupą vag jakoś był mi łatwiej vcds prosty w obsłudze.

Na poczatku tematu jest pełen opis, ale rzeczywiście trudno znaleźć jednoznaczną podpowiedź. Uporządkowałem to TUTAJ-link. Proponuję:
- icar vgate3 lub
- icar vgate pro
Oba bluetooth. Oba interfejsy z BT wg opinii forumowiczow łatwiej się łączą z laptopem. Natomiast interfejsy z wifi sprawiały jakieś problemy. Wybór interfejsu icar vgate zależy też od innych parametrów - więcej w grafice np. tutaj: https://smartmoto.pl/data/include/cms/sklep_smart/SDPROG/iCar-PRO-BT/jak_wybrac_interfejs_1.png
Ostatnio zmieniony przez eio 2021-11-07, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
Nat Jessel 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway II
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 07 Lis 2021
Posty: 6
Skąd: UK
Wysłany: 2021-11-15, 22:28   

Nikt nie zareagował na mój post zamieszczony 7 listopada. Ja jednak się nie poddałem i walczyłem dalej. Wniosek jest taki, że moje Sandero II rocznik 2018 nie akceptuje zmian wprowadzanych za pośrednictwem programu. Parametry są odczytywane prawidłowo, polecenie jest przyjmowane, nie ma sygnalizacji błędu - słychać piknięcie od strony deski rozdzielczej, a więc polecenie dotarło. Jednak po odświeżeniu danych (zielona ikonka) ustawienia wracają do starych wartości.
Wygląda na to, że producent zablokował możliwość ingerencji w ustawienia.
Próbowałem nowszej wersji programu i innych kostek (m.in. dwóch Vgate) - rezultat bez zmian. Ciekaw jestem, czy właściciele nowszych modeli Daci mają podobne doświadczenia.
_________________
Nat Jessel
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 300
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2021-11-15, 22:37   

spróbuj wersji PL i włączasz ikonkę Einsteina? Ja mam Sandrę II z 2020 roku i bez problemu zmieniam ustawienia. Mam iCar pro
_________________
 
tec7 


Marka: d
Model: l
Silnik: 1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2021
Posty: 15
Skąd: eu
Wysłany: 2021-11-16, 17:58   

Nat Jessel napisał/a:
Nikt nie zareagował na mój post zamieszczony 7 listopada. Ja jednak się nie poddałem i walczyłem dalej. Wniosek jest taki, że moje Sandero II rocznik 2018 nie akceptuje zmian wprowadzanych za pośrednictwem programu. Parametry są odczytywane prawidłowo, polecenie jest przyjmowane, nie ma sygnalizacji błędu - słychać piknięcie od strony deski rozdzielczej, a więc polecenie dotarło. Jednak po odświeżeniu danych (zielona ikonka) ustawienia wracają do starych wartości.
Wygląda na to, że producent zablokował możliwość ingerencji w ustawienia.
Próbowałem nowszej wersji programu i innych kostek (m.in. dwóch Vgate) - rezultat bez zmian. Ciekaw jestem, czy właściciele nowszych modeli Daci mają podobne doświadczenia.


If you don't give your log files, we won't see how to solve your problem.
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 321
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2021-11-16, 20:26   

????

Screenshot_2021-11-12-15-35-50-18_b9c66f921be6b9ee18febc2ed6906538.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 215,99 KB

 
Nat Jessel 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway II
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 07 Lis 2021
Posty: 6
Skąd: UK
Wysłany: 2021-11-17, 01:08   

Czajo napisał/a:
spróbuj wersji PL i włączasz ikonkę Einsteina? Ja mam Sandrę II z 2020 roku i bez problemu zmieniam ustawienia. Mam iCar pro


Korzystałem z cluster_PL i cluster_GB. Są identyczne, różnią się językiem - w moim przypadku nie zadziałały. Mam w drodze iCar3. Spróbuję jeszcze z nim.
Tak, oczywiście, włączam ikonkę Einsteina. Jak mówiłem po wybraniu opcji Save od strony deski rozdzielczej dochodzi beep, ale ustawienia pozostają bez zmian.
_________________
Nat Jessel
 
tec7 


Marka: d
Model: l
Silnik: 1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2021
Posty: 15
Skąd: eu
Wysłany: 2021-11-17, 08:09   

Nat Jessel napisał/a:
Czajo napisał/a:
spróbuj wersji PL i włączasz ikonkę Einsteina? Ja mam Sandrę II z 2020 roku i bez problemu zmieniam ustawienia. Mam iCar pro


Korzystałem z cluster_PL i cluster_GB. Są identyczne, różnią się językiem - w moim przypadku nie zadziałały. Mam w drodze iCar3. Spróbuję jeszcze z nim.
Tak, oczywiście, włączam ikonkę Einsteina. Jak mówiłem po wybraniu opcji Save od strony deski rozdzielczej dochodzi beep, ale ustawienia pozostają bez zmian.


show the files elm_ddt and ecu_ddt and I'll tell you what your problem is
 
Nat Jessel 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway II
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 07 Lis 2021
Posty: 6
Skąd: UK
Wysłany: 2021-11-18, 02:34   

tec7 napisał/a:
Nat Jessel napisał/a:
Czajo napisał/a:
spróbuj wersji PL i włączasz ikonkę Einsteina? Ja mam Sandrę II z 2020 roku i bez problemu zmieniam ustawienia. Mam iCar pro


Korzystałem z cluster_PL i cluster_GB. Są identyczne, różnią się językiem - w moim przypadku nie zadziałały. Mam w drodze iCar3. Spróbuję jeszcze z nim.
Tak, oczywiście, włączam ikonkę Einsteina. Jak mówiłem po wybraniu opcji Save od strony deski rozdzielczej dochodzi beep, ale ustawienia pozostają bez zmian.


show the files elm_ddt and ecu_ddt and I'll tell you what your problem is


Thanks tec7. I will look into my laptop later on today and try to show the files elm_ddt and ecu_ddt.
_________________
Nat Jessel
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-18, 08:50   

Nat Jessel napisał/a:
Próbowałem nowszej wersji programu i innych kostek (m.in. dwóch Vgate) - rezultat bez zmian. Ciekaw jestem, czy właściciele nowszych modeli Daci mają podobne doświadczenia.

Absolutnie nie. Robiłem zmiany w Cluster w Sandero 2019 i 2020- nie ma żadnych problemów. Przyjmuje zmiany z różnych programów, nie tylko z ddt4all, nawet proste apki na Androida pozwalają włączać i wyłączać opcje w tablicy zegarów. Przeciwnie, w nowszych rocznikach można zrobić więcej niż choćby w 2017- na przykład włączyć wskaźnik temperatury silnika.
 
eliks 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 10 Lip 2021
Posty: 337
Skąd: Lidzbark
Wysłany: 2021-11-18, 09:02   

No ja mam 2019r i aktywowałem sobie te kreski od temperatury płynu chłodzącego
_________________
 
Nat Jessel 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway II
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 07 Lis 2021
Posty: 6
Skąd: UK
Wysłany: 2021-11-18, 18:07   

tec7 napisał/a:
Nat Jessel napisał/a:
Czajo napisał/a:
spróbuj wersji PL i włączasz ikonkę Einsteina? Ja mam Sandrę II z 2020 roku i bez problemu zmieniam ustawienia. Mam iCar pro


Korzystałem z cluster_PL i cluster_GB. Są identyczne, różnią się językiem - w moim przypadku nie zadziałały. Mam w drodze iCar3. Spróbuję jeszcze z nim.
Tak, oczywiście, włączam ikonkę Einsteina. Jak mówiłem po wybraniu opcji Save od strony deski rozdzielczej dochodzi beep, ale ustawienia pozostają bez zmian.


show the files elm_ddt and ecu_ddt and I'll tell you what your problem is


Próbowałem dzisiaj z iCar3 BT z takim samym (zerowym) rezultatem. Załączam pliki ecu_ddt i elm_ddt. Pozdrawiam i (nie ukrywam) liczę na pomoc.

ELM.zip
Here are elm_ddt and ecu_ddt files.
Pobierz Plik ściągnięto 191 raz(y) 96,02 KB

_________________
Nat Jessel
 
tec7 


Marka: d
Model: l
Silnik: 1
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Paź 2021
Posty: 15
Skąd: eu
Wysłany: 2021-11-18, 20:33   

No write commands are recorded in your log. You did not execute the corresponding command in the Write column after you selected a configuration.
You must 3 steps# Selection, Write and Save
 
Nat Jessel 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway II
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 07 Lis 2021
Posty: 6
Skąd: UK
Wysłany: 2021-11-18, 21:10   

Oh I see. Not sure how I could have overlooked this sequence of actions. I didn't know that these 'Write' yellow cells are command buttons too. So simple it is and so stupid from my side.
Thank you so much for your help. Will be testing your solution later on. Take care and stay safe!
_________________
Nat Jessel
 
higachi 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 45
Skąd: Barlinek
Wysłany: 2021-12-21, 18:17   

Może ktoś podrzucić link do sprawdzonego sprzedającego OBD II który działa z DDT4ALL, albo pomóc w okolicy Gorzowa WLKP? Kupiłem ten:



Ale mam komunikat: Odmowa dostępu.
Czy to oznacza zły chip?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne