Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2021-11-20, 22:21
Dacia lodgy nie odpala pomocy
Autor Wiadomość
Viles 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2015
Dołączył: 20 Lis 2021
Posty: 2
Skąd: Francja
  Wysłany: 2021-11-20, 15:54   Dacia lodgy nie odpala pomocy

Część :)
Mam problem z moja dacią niedawno co zakupiłem lodgy (1,5 dCi 90 km 2015 rok )

Po zakupie samochodu już zrobiłem jakieś 2kkm w jakiś miesiąc czasu.

Na początku zakupu po kilku dniach wyszedł błąd p1453 czyli mechanik mi podpowiedział że od rur po sprawdzeniu i miałem z nim się na to umawiać ale wyszedł gorszy problem 😅 pewnego poranka gdy samochodem jechałem (15 min po odpaleniu) nagle mi zgasł zapaliła mi się kontrolka kontroli trakcji i olej. silnik nie chciał po tym odpalić rozrusznik kręcił. Oczywiście próba odpalenia na plaka/ odłączeniu przeplywki nie pomogło więc więc holowanie do mechanika.Przy holowaniu zaczęło mi piszczeć ABS przy poruszaniu kierownica i nasz kochany zygzak zmieniał kolory itp. Mechanik nie mógł się połączyć z komputerem ale po podladowaniu akumulatora podłączył i była masa błędów. Posuwał błędy nie mógł nadal opalić. No to szukał przyczyny. udało mu się odpalić, po odłączeniu bezpiecznika od świec okazało się że przy odpaleniu palił właśnie ten bezpiecznik. dziwił się że nie odpalał przez takiego ale jako że to mój znajomy/wspólnik to powiedział że nie odda mi samochód bo samochód może za chwilę stanąć w płomieniach i musi znaleźć przyczynę dlaczego za każdym razem pali bezpiecznik przetrzepali instalacje elektryczną ale nic nie znaleźli 🙁 ale stwierdził że sprawdzi świece i okazało się po wymianie świec że wszystko fajnie działo jeździło odpalało jak zawsze, nie kulał silnik więc odebrałem auto i od odebrania minęło jakieś 16 h w tym czasie zrobiłem z 200 km wszystko równo chodziło prawidłowo jak zawsze i nagle cyk taka sama sytuacja dojeżdżałem do świateł kontrolka kontroli trakcji i olej silnik gasnie ja nie mogę odpalić odrazu spróbowałem metody mojego znajomego wyciągać bezpiecznik i spróbować ale no niesty nie pomogło.I teraz czekam na poniedziałek i znów holowanie do mechanika macie może jakieś rady albo ktoś miał podobną sytuację

I chciałbym zaznaczyć że samochód nie dawał żadnych znaków ze coś mu dolega 😅
Samochód na TAXI.
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 339
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2021-11-20, 16:21   

Może coś się dzieje z czujnikiem położenia wału?
_________________
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 321
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2021-11-20, 18:07   Re: Dacia lodgy nie odpala pomocy

Viles napisał/a:
......Mechanik nie mógł się połączyć z komputerem ale po podladowaniu akumulatora podłączył i była masa błędów. ..........



No właśnie...jak kondycja akumulatora i alternatora?
 
Viles 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2015
Dołączył: 20 Lis 2021
Posty: 2
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-11-20, 19:05   Re: Dacia lodgy nie odpala pomocy

uno0 napisał/a:
Viles napisał/a:
......Mechanik nie mógł się połączyć z komputerem ale po podladowaniu akumulatora podłączył i była masa błędów. ..........



No właśnie...jak kondycja akumulatora i alternatora?



Akumulator i alternator git wcześniej się rozładował bo było dość sporo prób odpalania dziś próbowałem przez kable odpalić ale no niestety :(
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne