Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana radia na MediaNav
Autor Wiadomość
Arti109 
Zielony listek


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.0
Wersja: Comfort
Dołączył: 15 Lut 2021
Posty: 7
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2021-07-06, 11:25   

Witam wszystkich klubowiczów .
Jestem szczęsliwym posiadaczem Dustera z 2020r.
Zamontowane jest fabryczne radio .
Chciałbym zamontować radio media nav. Jakie radio polecacie?
Na allegro jest bardzo dużo ofert a ceny są bardzo rozbieżne od 600 do 1200zł.
Czytając opisy aukcji jedni piszą ze potrzebna jest wizyta w serwisie aby aktywować radio, inni sprzedawcy pokazują jak samemu wygenerować kod radia poprzez aplikacje na telefon generacja kodów.
Czy ktoś z klubowiczów dokonywał zakupu takiego radia i czy musiał je w taki sposób aktywowac.

Moje pytanie jest jakie radio kupić by nie popłynać z kasa.
Być może ktoś z tutejszych klubowiczów ma na sprzedaż takie radio?

Z góry Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam Artur
_________________
Pozdrawiam Arti
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-07-06, 11:58   

Arti109 napisał/a:
Witam wszystkich klubowiczów .
Jestem szczęsliwym posiadaczem Dustera z 2020r.
Zamontowane jest fabryczne radio .
Chciałbym zamontować radio media nav. Jakie radio polecacie?
Na allegro jest bardzo dużo ofert a ceny są bardzo rozbieżne od 600 do 1200zł.
Czytając opisy aukcji jedni piszą ze potrzebna jest wizyta w serwisie aby aktywować radio, inni sprzedawcy pokazują jak samemu wygenerować kod radia poprzez aplikacje na telefon generacja kodów.
Czy ktoś z klubowiczów dokonywał zakupu takiego radia i czy musiał je w taki sposób aktywowac.

Moje pytanie jest jakie radio kupić by nie popłynać z kasa.
Być może ktoś z tutejszych klubowiczów ma na sprzedaż takie radio?

Z góry Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam Artur


Cześć,

Ogólnie trzeba przyjąć, że są trzy wersje Madia Nav - Media Nav 1, Media Nav Evolution ( media nav 2), oraz najnowsze Media Nav 3. Dwie pierwsze wersje działają na systemie Windows CE i różnica miedzi nimi to szybszy procesor, więcej pamięci ram oraz niektóre egzemplarze MNEVO maja obsługę DAB. MN3 jest najnowsze i jest oparte na systemie Linux - obsługa Android Auto. Teraz musisz sobie zadać pytanie do czego Tobie będzie służyło to radyjko. Ja od zawsze montowałem Media Nav Evolution bo w porównaniu do seryjnego radia gra o niebo lepiej a czasem korzystam z nawigacji, mapy aktualizuje na bieżąco i w moim przypadku nie widzę konieczności aby zmieniać na MN3. Trzeba też pamiętać , ze MN3 jest o wiele droższe i kosztuje od 800 do 1200zł gdzie MNEvolution można kupić już za 300zł ( ja takie kupiłem do Swojego Dustera )
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-07-06, 17:24   

Tak z 10 postów wcześniej jest rozpiska rodzajów MediaNav.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-07-06, 21:00   

Arti109 napisał/a:

Chciałbym zamontować radio media nav. Jakie radio polecacie?

To zalezy od Twoich preferencji i portfela :)
Jesli wystarcza Ci mapy offline . Spóżnine zazwyczaj o pół roku to wystarczy Ci MN1 i Mn2 . jesli chcesz jeżdzić na mapach online to tylko MN3 lub nawet MN4

Arti109 napisał/a:

Na allegro jest bardzo dużo ofert a ceny są bardzo rozbieżne od 600 do 1200zł.

Już wiesz czego szukać i skąd są takie ceny

Arti109 napisał/a:

Czytając opisy aukcji jedni piszą ze potrzebna jest wizyta w serwisie aby aktywować radio, inni sprzedawcy pokazują jak samemu wygenerować kod radia poprzez aplikacje na telefon generacja kodów.

Najnwsze MN3 i MN4 jesli sa w stanie Connect Diag Tool to nawet ASo może z tym sobie nie poradzić

Arti109 napisał/a:

Czy ktoś z klubowiczów dokonywał zakupu takiego radia i czy musiał je w taki sposób aktywowac.

Jesli jest aktywowane to wystarczy wprowadzić kod antykradzieżowy
Arti109 napisał/a:
Moje pytanie jest jakie radio kupić by nie popłynać z kasa.

Zalezy od Twojego budżetu i teg co chcesz


Arti109 napisał/a:
Być może ktoś z tutejszych klubowiczów ma na sprzedaż takie radio?

Yak mam takie MN2 z DAB za 450 zł
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Arti109 
Zielony listek


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.0
Wersja: Comfort
Dołączył: 15 Lut 2021
Posty: 7
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2021-07-07, 06:54   

Dzięki wielkie koledzy za podpowiedzi.

Chyba sobie odpuszczę zakup MN3, niestety ceny są zbyt wygórowane ( chyba że trafi się okazja) .
Pozostaje mi rozważyć zakup Android radio , i tu znów pojawia się problem :-/ a mianowicie ogólnie radio ma pełnić funkcję Radia , posłuchania spotify, skorzystania z nawigacji .
Ale jak to wiadomo w miarę jedzenia apetyt rośnie :mrgreen:

Przeglądając forum znalazłem u kolegi #tom45tom radyjko "Prelingcar TS-4G " Przyznam szczerze że swoimi możliwościami zrobiło na mnie mega wrażenie.

Koszt takiego radyjka to ponad 1000zł. I tak wypada cenowo lepiej niż te na allegro które są dedykowane do Dacia za 1200-1400zł a posiadają tylko 1 lub 2 GB ramu .

Jeżeli nie znajdę nic sensownego to chyba dołożę troszkę kasy i zdecyduje się na ten Prelingcar. Oczywiście o gwarancji to można zapomnieć w takim radiu, pytanie tylko jak długo to będzie grało....
_________________
Pozdrawiam Arti
 
Pan_ślimak 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Dołączył: 31 Lip 2021
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-07-31, 20:53   Pytanie o zmianę radia

Cześć,

Kupiłem Dacię Sandero 2014 (1.2 benzyna) ze średnim wyposażeniem (chyba Laurete).
Mam tutaj podstawowe radio i chociaż widziałem na forum, że ludzie modyfikowali je, to chciałem zapytać jak sprawdzić czy też mam taką możliwość?

A może taka wymiana jest uniwersalna i wystarczy kupić radio z modelu z NAVI, odłączyć stare, podłączyć nowe i będzie ok?
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-07-31, 22:13   

Chcesz wymienić seryjne radio P&P ? żaden problem kupujesz MN1/MNE lub MN3 i wymieniasz. Jeżeli chcesz korzystać z nawigacji to musisz dodatkowo zakupić antenę GPS, w necie za 25-30zł. Co chciałbyś modyfikować dokładnie w tym radiu? odblokować je i samemu aktualizować mapy ? Jeżeli tak to nie ma z tym problemu, odpowiedni soft, instrukcja instalacji i tyle.
 
zyzdrian 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 2
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-11-21, 11:09   

Witam wszystkich,
Od kilku dni jestem posiadaczem Dacii Sandero Stepway 2015, która ma MN 9.1.3. Chciałbym mieć Android Auto, więc z tego co przeczytałem muszę wymienić MN. Na allegro znalazłem takie coś https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-gps-renault-dacia-media-nav-evo-3-10490964643
Z opisu wynika, że sprzęt jest nowy, ale również, że pierwsze odpalenie musi być na serwisie. I tutaj moje pytanie, czy faktycznie trzeba tak zrobić, czy można to zrobić samemu tak jak np wymiana sprzętu? I czy w przypadku podłączania takiej nówki grozi Connect Diag Tool?

Dziękuję wszystkim za porady :)
 
Robson68 


Marka: DACIA
Model: Duster Prestige ECO-G 100 f2
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 279
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2021-11-21, 11:50   

Zgodnie z opisem radio musi być uruchamiane w serwisie , bo musi być ściągnięty plik konfiguracyjny. Nawet w serwisie to nie jest takie proste.
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2021-11-21, 18:51   

Serwis do którego zwróciłem się z zapytaniem czy uruchomią mi takie radio odparł, że nie - bo oni tego nie robią, tym bardziej jeśli samochód jest na gwarancji. Ponadto powiedziano mi, że samochód z MN jest już skonfigurowany na etapie produkcji i generalnie nawet jeśli kupię MN u nich w ASO też nie nie dokonają takiej konfiguracji - chociaż jest to technicznie możliwe. Może w innym serwisie podchodzą do tego inaczej jednak ja na razie odpuściłem.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-21, 21:28   

Nie kupować nowego, dziewiczego MN, tylko takie, które było już w samochodzie, nie ważne Dacia czy Renault. Można takie kupić prawie nowe z demontażu. I takie działa bez problemu.
 
zyzdrian 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9
Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 2
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-11-25, 19:55   

Dziękuję wszystkim za pomoc :)
Kupiłem używane MN3, wymontowałem stare, podpiąłem nowe i po włączeniu radio nie prosiło o kod lecz było na pulpicie. Niestety ciągle słychać regularne pikanie gdy MN3 jest włączone. Zmieniłem język na polski, podpiąłem telefon - AA działa. Radio wyszukało stacje, lecz ich nie odtwarza.

Na moje oko wygląda to tak jakby radio było zablokowane. Niestety nie wiem gdzie wprowadzić kod. Miał ktoś podobną sytuację?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-25, 20:14   

Zalecałbym zwrot do sprzedającego.
MN3 nie zostało poprawnie aktywowane .
Jest aktywowane bez wprowadzenia pełnej konfiguracji na tzw kodzie testowym 1111.
Dlatego będzie sygnalizować to dźwiękowo.
Samemu nic nie zrobisz
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
agrzela10 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1,6sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 31 Paź 2021
Posty: 1
Skąd: Ksawerow
Wysłany: 2021-11-28, 18:31   

Cytat:
Witam
Kupiłem dacię Dokker 2019r. chciałbym zamienić radio na medianav, szukam osoby która podejmie się tematu. Ja nie mam o tym zielonego pojęcia. Możecie kogoś zaproponować polecić ???
_________________
Pozdrawiam
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-28, 21:55   

Jeśli potrafisz samodzielnie zdjąć panel ( maskownicę ) i odkręcić 4 wkręty torx T15 lub T20 i wyciągnąć radio , odpiąć wtyczki ( antenową + 12 pinową + 8 pinową+ 12 pinową) a nastepne wziąć Mn i podpiąć te wspominane wtyczki + dodatkową wtyczkę anteny GPS ) i zamontować w odwrotnym porządku to już masz zmieniony sprzęt.
następnie wystarczy wstukać kod antykradzieżowy i już wszystko działa.
Oczywiście mogę Ci to zrobić jak opisałem żadne filozofia :)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
soader 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2021
Dołączył: 25 Gru 2021
Posty: 18
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-12-25, 23:54   

Witam wszystkich, odkopię stary wątek bo przerabiam ten sam temat co autor: kupiłem nowego dustera z salonu wersja przed liftem ze zwykłym radiem i zamierzam wymienić na MediaNav. Mam możliwość zakupu MN wymontowanego z Dustera wyposażenego w kamery cofania i zastanawiam się czy po przełożeniu do mojego auta bez kamer nie będzie problemu. Czy po wrzuceniu wstecznego radio nie będzie "głupieć" przez brak sygnału z kamer? Czy do poprawnego działania będzie konieczność wyłączenia funkcji kamer w micomie? Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-12-26, 08:18   

Nic nie zgłupieje. A jesli nie masz kamery ( żadnej) to wystarczy że wyłączysz to w MICOM.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
soader 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2021
Dołączył: 25 Gru 2021
Posty: 18
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-12-27, 10:46   

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie bo znalazłem na allegro radio do Dustera opisane jako wersja brazylijska, które wygląda jak radio dla najnowszej wersji po lifcie. Czy kostki podłączeniowe będą pasować do Dustera przed liftem?
https://allegro.pl/oferta/dacia-duster-2-ii-radio-nawigacja-navi-tablet-wwa-10642680223
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-12-27, 14:08   

soader napisał/a:
Czy kostki podłączeniowe będą pasować do Dustera przed liftem?
https://allegro.pl/oferta/dacia-duster-2-ii-radio-nawigacja-navi-tablet-wwa-10642680223

To wygląda na naprawdę jakąś przejściową wersję- inną niż nasze. Zwróć uwagę, że ma gniazdo USB, którego nasze obecne ekrany nie mają. Ja bym zalecał ostrożność i nie kupowanie tego zestawu- wyposażenie i wersje aut z Ameryki Południowej zwykle mocno się różnią od europejskich. Zwracam uwagę, że ta sama oferta wisi już od wielu, wielu tygodni, co daje do myślenia. Widziałem ją już naprawdę bardzo dawno.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-12-27, 14:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
soader 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2021
Dołączył: 25 Gru 2021
Posty: 18
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-12-27, 17:39   

Dzięki za info, chyba faktycznie nie ma co ryzykować. Ostatecznie zamówię chyba tu:
https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-gps-renault-dacia-media-nav-evo-3-10490964643
Radio jest nowe, z fabryczną folią na wyświetlaczu no i co najważniejsze to wersja z linuxem a z tego co się zorientowałem tylko ta wersja ma możliwość współpracy z androidem i różnymi aplikacjami. Martwi mnie jedynie uwaga na końcu ogłoszenia o konieczności pierwszego uruchomienia za pomocą złącza serwisowego CAN w celu aktywacji. Czy faktycznie jest to konieczne? Jak rozumiem dotyczy to tylko nowych egzemplarzy bo te używane wymontowane z innego auta tego nie wymagają?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-12-27, 18:20   

Nie kupuj MN3 który wyświetla napis "Connect Diag Tool" . Oznacza to że urządzenie nigdy nie było uruchomione i nie posiada plików konfiguracyjnych.
Nie ma możliwości uruchomienia tego sprzętu samemu . Pozostaje ASO - . ale tu ważna informacja . Podobno skradziono kontener ( zawierający min elektronikę koncernu Renault) i wcale bym se nie dziwił ze takie nieskonfigurowane radia były w tym kontenerze.
A każde radio ma własny numer identyfikacyjny.
Resztę możesz sobie sam dopowiedzieć
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
soader 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2021
Dołączył: 25 Gru 2021
Posty: 18
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-12-27, 18:33   

Ok, dzięki, w takim razie szukam używki wymontowanej z innego auta.
 
soader 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2021
Dołączył: 25 Gru 2021
Posty: 18
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-01-01, 20:28   

MediaNav kupiony i zamontowany, wersja 1.0.13.1.366_r39. Potwierdzam, operacja wymiany bardzo prosta i bezproblemowa zgodnie z tym co pisali poprzednicy. Dodatkowo wprowadziłem kilka zmian w micom test zgodnie z poradnikiem - https://goduster.pl/rozszerzona-funkcjonalnosc-media-nav/ również bez problemów. Niestety poległem na odblokowaniu nawigacji i aktualizacji map ale o tym we właściwym wątku. Dziękuję za pomoc.
 
keisyzrk 


Marka: dacia
Model: duster 4x2
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2015
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 373
Skąd: LUBACZÓW/ZAMOŚĆ/RZESZÓW/TARNÓW/LUBLIN
Wysłany: 2022-01-08, 14:09   

Montował ktoś medianav z Clio do Sandero/Logana? Ma inne mocowanie i nie wiem co z ramką?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-08, 17:01   

Kształt i wielkość raki oraz sposoby montażu do deski są tak różne że nie da się w łatwy sposób zamontować
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne