Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:16
Mapy do MediaNav
Autor Wiadomość
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-11-15, 17:23   

No dawno tam nie jechałem, ale wierzę na słowo... W końcu to czeska apka, mogą być błędy chociażby pasów zjazdowych...
 
tomkasz 



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.4 T LPG
Rocznik: 2018
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 253
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-11-22, 11:49   

Dziś sprawdziłem aktualizacje i pojawiła się (i zainstalowała) taka aktualizacja:



Mapy nadal są 10.2 czyli 2020Q4.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-23, 10:31   

tomkasz napisał/a:
Dziś sprawdziłem aktualizacje i pojawiła się (i zainstalowała) taka aktualizacja:
Mapy nadal są 10.2 czyli 2020Q4.

Pozycja "Aktualizacja konfiguracji urządzenia" to zawsze jest aktualizacja oprogramowania MediaNav a nie aktualizacja map. A tytuły opisowe "Zawartość" i "Wersja mapy" są uniwersalne i w tym wypadku błędne. Powinno być tylko "Wersja" i by się zgadzało niezależnie co jest w zawartości. Czyli- zainstalowałeś dwie poprawki dla softu (10.4), ale nie oczekuj, że wprowadzą one coś nowego, wpłyną na wygląd, grafikę itp. Zwykle są to tylko jakieś poprawki znalezionych błędów.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-11-23, 10:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
tomkasz 



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.4 T LPG
Rocznik: 2018
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 253
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-11-23, 21:03   

Węgrzy z tymi oznaczeniami to mają poczucie humoru.
10.2 w mapach to 2020Q4
10.2 i 10.4 to w sofcie 1.0.15.1.19 ... trochę to się dziwne wydaje co takiego aktualizowali do 10.4 skoro wersja softu nadal jest:

os_name="GNU/Linux"
os_version="1.0.15.1.19"
os_build_version="20201223015117"

z może to jednak jakieś mikroaktualizacje okołomapowe?

A przy okazji - te 90 dni bezpłatnej aktualizacji po zakupie to jest na najnowszą mapę jaka wyjdzie w ciągu tego czasu czy tak jak "jest napisane" - tylko jedna aktualizacja w tym okresie?
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-23, 21:30   

tomkasz napisał/a:

A przy okazji - te 90 dni bezpłatnej aktualizacji po zakupie to jest na najnowszą mapę jaka wyjdzie w ciągu tego czasu czy tak jak "jest napisane" - tylko jedna aktualizacja w tym okresie?

To czas od pierwszego uruchomienia GPS-u w MN po wgraniu w ASO ustawień samochodu.
W tym okresie 90 dniowym mogą być aktualizowane mapy . Soft jest darmowy i aktualizowany jest cały czas.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
tomkasz 



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.4 T LPG
Rocznik: 2018
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 253
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-11-23, 23:09   

Dziękuję jas_pik. A jest gdzieś lista zmian w poszczególnych wersjach softu, czy to jest tajne ;-) ?
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-24, 10:29   

tomkasz napisał/a:
A jest gdzieś lista zmian w poszczególnych wersjach softu, czy to jest tajne ;-) ?

Oj, zestawu takich informacji to chyba nawet Renault Polska nie posiada...
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-11-27, 19:59   

jas_pik , Dymek , sobol1976 Panowie możecie pomóc?
Dziś dziwna sytuacja wchodzę kopiuję aktualne pliki na swoje USB żeby sprawdzić czy w Program Dacia Media Nav Toolbox niema jakiś nowych aktualizacji i ku mojemu zdziwieniu pokazał się plik z aktualizacją systemu 10.8. Instaluję na pendrive i idę do auta...i co nic się nie dzieje. Pojawił się komunikat:



No ok trudno...ponawiam próbę. Aktualizuję tego pena i przy okazji biorę kolejnego i wgrywam ponownie na niego dane. Co ciekawe teraz po podłączeniu do Dacia Media Nav Toolbox pojawia się aktualizacja systemu ale UWAGA 10.4 czyli tą, którą ostatnio aktualizował kolega sobol1976. No i znowu standardowa procedura i idę do samochodu...no i znowu komunikat:



Macie Panowie pomysł co to może być i jakieś sugestie co robić?
Moja wersja oprogramowania to: 6.0.8.3

aha i jak wkładam teraz pendrive do komputera i odpalam program Dacia Media Nav Toolbox to mam witamy w programie i po chwili jak zaczytuje USB to program się zamyka i nic się dalej nie dzieje tak jakbym go w ogóle nie odpalił.

Pozdrawiam
_________________
DACIA - fun to drive
Ostatnio zmieniony przez syn marnotrawny 2021-11-27, 20:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-28, 12:02   

To mogą być tylko podejrzenia ale zacznij od podstawowych rzeczy .
1. Wyczyść w komputerze cache przeglądarki
2. Sformatuj pendrive ( Fat 32) .
3. Przeprowadź aktualizację od początku zaczynając od zgrania plików MN
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-11-28, 12:18   

jas_pik napisał/a:
To mogą być tylko podejrzenia ale zacznij od podstawowych rzeczy .
1. Wyczyść w komputerze cache przeglądarki
2. Sformatuj pendrive ( Fat 32) .
3. Przeprowadź aktualizację od początku zaczynając od zgrania plików MN


Ok. Sprawdzę w wolnej chwili. Wiem też, że Media Toolbox miał jakąś aktualizację do nowszej wersji...może oni coś spartolili w tej nowej.
_________________
DACIA - fun to drive
Ostatnio zmieniony przez syn marnotrawny 2021-11-28, 12:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-11-28, 12:36   

Na tą chwilę przygotowuję się do czystej aktualizacji:
1. Pendrive sformatowałem w opcji pełnej.
2. Odinstalowałem Toolbox usuwając także ręcznie wszystkie pliki z katalogów systemowych (User -> Roaming/Dacia Automotive). One zostają po zwykłej deinstalacji...
3. Pobrałem wersję Toolbox 2.7 i zainstalowałem jako administrator.
4. Wyłączyłem dostęp do internetu.

Miałem plan spróbować aktualizacji na wersji 2.7 pomijając etap aktualizacji do 3.2. Potem oczywiście po uruchomieniu aplikacji włączyć internet.

Wnioski: Aplikacja nie uruchomi się bez internetu, a aktualizacja jest obowiązkowa - nie ma szansy w tej chwili pracować na starszej wersji. Próbowałem różnych sposobów.

Zaraz zejdę do samochodu i sprawdzę czy u mnie będzie podobny problem.

A więc:

Pobrał nową aktualizację nawigacji do wersji 10.4 (nie miałem robionej aktualizacji softu 10.2 tak jak ktoś tam wcześniej pisał)
Po podłączeniu do samochodu przy pierwszej próbie aktualizacji wyskoczył błąd.
Natomiast przy drugiej próbie (bezpośrednio w aucie tj. bez dodatkowego grzebania Toolboxem) zaktualizował prawidłowo.

Taka uwaga do pracy z Toolboxem - ja zawsze klikam na ikonę programu prawym klawiszem i wybieram "Uruchom jako Administrator" to ma znaczenie szczególnie w nowych Windowsach.
Ostatnio zmieniony przez sobol1976 2021-11-28, 13:27, w całości zmieniany 3 razy  
 
Marcinos28 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Duster II f.1
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Lis 2021
Posty: 7
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 2021-11-28, 13:19   

W tym wątku link opisałem problem z odczytem pendrive'a w nowym Toolboxie. Z tego, co piszecie nowa wersja 3.2 działa bez problemów z odciskiem najnowszych Media Nav (tzw. Media Display). Podejrzewam, że z poprzednimi Media Nav MN3 może już nie działać (mam Dustera z 2021 ale przedliftowy model). Szkoda, że nie można zablokować ani pominąć aktualizacji z 2.7 do 3.2. Czyżby Dacia olała wszystkie poprzednie modele Media Nav?
 
tomkasz 



Marka: Opel
Model: Astra
Silnik: 1.4 T LPG
Rocznik: 2018
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sie 2021
Posty: 253
Skąd: małopolska
Wysłany: 2021-11-28, 18:31   

U mnie w D2 f.1 działa 3.2 z MNE3 bez problemu. Więc nie można generalizować. Nawet ostatnio wykonałem za pomocą 3.2 aktualizację o której wcześniej w tym wątku napisałem.
_________________
Jeździć, tankować,
Nie żałować!
Zmieniać olej i filtry,
Bo twój samochód jest za..bisty!
 
Marcinos28 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Duster II f.1
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 27 Lis 2021
Posty: 7
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 2021-11-28, 21:37   

Tak więc udało mi się zaktualizować Media Nav - problem opisałem w wątku, o którym piszę dwa posty wyżej. Aktualizacja o numerze 10.4 objęła zawartość, ale nie wiadomo jaką. Pewnie jakieś drobne zmiany w samej nawigacji. Szkoda tylko, że od dłuższego czasu nikt z Dacii nie jest w stanie poprawić tłumaczenia środkowego przycisku USTAW - powinno być NAWIGACJA albo NAVI itp. ;-) Niby szczegół, a drażni.
_________________
Don't worry... be Duster!
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-29, 15:33   

Marcinos28 napisał/a:
Szkoda, że nie można zablokować ani pominąć aktualizacji z 2.7 do 3.2. Czyżby Dacia olała wszystkie poprzednie modele Media Nav?

W samochodzie mam MN3, które niedawno wstawiłem zamiast MN2. Ale te MN2 mam nadal i również teraz robiłem mu "na stole" aktualizację za pomocą najnowszego Toolboxa- wszystko hula bez problemów.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-11-29, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
soader 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2021
Dołączył: 25 Gru 2021
Posty: 18
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-01-01, 20:37   

Witam, mam problem z odblokowaniem nawigacji i aktualizacją map. Ostatnio zmieniłem zwykłe radio w moim Dusterze na MediaNav na linuxie. Niestety wgrane są tylko mapy na kilka krajów Europy i nie ma w ogóle Polski. W związku z tym chcę odblokować nawigację i wgrać najnowsze mapy HERE. Czy ktoś próbował tej operacji zgodnie z tym poradnikiem?: https://goduster.pl/odblokowywanie-nawigacji-na-linuxie/
Niestety mam z tym problem - po przygotowaniu pendriva zgodnie z opisem i włożeniu do radia nie robi się backup mojej nawigacji, po odczekaniu 20min nie ma na nim folderu nng2. Czy ktoś miał podobny problem i udało się go rozwiązać? Może ktoś zna inny sposób na aktualizację?
 
maro13 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 01 Sty 2022
Posty: 9
Skąd: z lasu
Wysłany: 2022-01-01, 23:09   

Dobrze nagrałeś pendrive? Sformatowany min. 4GB pen (może być szybko) na FAT32 musi zawierać katalog autorun_bavn a w nim plik autorun.sh. Może przeniosłeś na niego spakowany plik z końcówką .zip?
Potem wkładasz do USB w MediaNav na włączonym silniku (po to żeby się przedwcześnie MN nie wyłączył) i czekasz. Dobry jest pen z diodą, bo mruga i jak przestanie to wiesz kiedy wyjąć.
Wiedzieć kiedy wyjąć to bardzo ważne ;) W tym przypadku akurat lepiej za późno niż za wcześnie :D
Ostatnio zmieniony przez maro13 2022-01-01, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
soader 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2021
Dołączył: 25 Gru 2021
Posty: 18
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-01-02, 10:02   

Udało się, okazało się, że problemem był sam pendrive - miał chyba za niską prędkość odczytu/zapisu. Przy użyciu nowszego pendriva udało się zrobić pierwszy krok czyli backup i odblokowanie, teraz pozostaje wgranie nowych map.
Tu pojawia się pytanie - czy da się wykasować mapy, które mam już na MediaNav? Mam wgrane 10 map różnych państw Europy z 2017r, których zupełnie nie potrzebuję (MN kupiłem na OLX prawdopodobnie ze sprowadzonego samochodu). Obawiam się może być tam już mało miejsca na nową mapę Polski, którą zamierzam wgrać. Czy jest jakiś sposób na zarządzanie tym co jest w pamięci nawigacji?
 
maro13 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 01 Sty 2022
Posty: 9
Skąd: z lasu
Wysłany: 2022-01-02, 10:45   

soader napisał/a:
Udało się, okazało się, że problemem był sam pendrive - miał chyba za niską prędkość odczytu/zapisu.


U siebie robię wszystko 4GB pendrakiem bez obudowy po przejściach (np. mieszkał w kałuży :D ) - owiniętym folią strecz, który ma ze 100 lat, nie formatuję za każdym razem, tylko kasuję i wszystko działa. Więc legendom o specjalnym rodzaju pena, marce, formatowaniu nie daję wiary.

soader napisał/a:
Tu pojawia się pytanie - czy da się wykasować mapy, które mam już na MediaNav? Mam wgrane 10 map różnych państw Europy z 2017r, których zupełnie nie potrzebuję (MN kupiłem na OLX prawdopodobnie ze sprowadzonego samochodu). Obawiam się może być tam już mało miejsca na nową mapę Polski, którą zamierzam wgrać. Czy jest jakiś sposób na zarządzanie tym co jest w pamięci nawigacji?


Da się wykasować. Pytanie na ile znasz się na komputerach aby nauczyć Cię tego "korespondencyjnie" :) Potrafisz kopiować pliki, edytować pliki tekstowe itd.?

Najsampierw, tak jak to opisano na stronie https://goduster.pl/odblokowywanie-nawigacji-na-linuxie/ pobierasz autorun_backup_navi i zgrywasz jego zawartość na czystego pena. Na penie masz mieć katalog autorun_bavn a w nim plik autorun.sh.
Na włączonym silniku wkładasz pena do MN3 i skrypt autorun.sh zgrywa zawartość na pena.
Następnie na kompie przegrywasz sobie wszystko z pena do stworzonego na pulpicie katalogu, np. "stary soft". W ten sposób masz wygodny podgląd tego co masz w MN3 i co ewentualnie usunąć.
W trakcie wykonywania tych czynności pozyskaj mapy HERE 2021Q2 i zgraj je też na pulpit, żeby były pod ręką. Od razu możesz je przerobić aby nazwy map krajów, które Cię interesują, budynków (buildings), ("punktów zainteresowania" :D ) poi, (fotoradarów) speedcams, były w formacie "kraj. rozszerzenie". Czyli np. "Albania.fbl" a nie "Albania_8.3_2021.Q2_210719...".
Z map wgrywam tylko te z rozszerzeniami fbl, fjw, fpa, hnr. Co one oznaczają możesz znaleźć w necie. Nie interesują mnie ostrzeżenia o ograniczeniach prędkości, znaki, zakręty itd. Trzeba też dbać o to, aby w MN3 nie było za dużo rzeczy, bo podobno wtedy choruje. Więc resztę katalogów od razu usuwam żeby nie zaciemniały obrazu.

Kiedy zgrasz z pena wszystko do katalogu "stary soft" wtedy czyścisz pena.

A! możesz jeszcze zrobić aktualizację systemową softu do najnowszego oprogramowania - wkładasz czystego pena i w mapach/opcjach/ustawieniach MN3 wybierasz "Aktualizuj", wtedy MN3 pyta, czy zgromadzić dane na USB. Potwierdzasz i zgrywasz na włączonym silniku. Potem instalujesz program Media Nav Toolbox, ale pobrany ze strony Dacia, nie Renault (tak było w moim przypadku - ten ze strony Renault nie wykrywał pena) - w googlach wpisujesz "Dacia Media Nav toolbox". Kiedy zainstalujesz wkładasz pena ze zgraną "aktualizacją", który powinien być przez program wykryty i aktualizuje Ci na niego soft, który potem wgrywasz do MN3. Najnowszy soft 1.0.15 czy jakoś tak nie jest podobno dopracowany, np. w miejscu ikony nawigacji w MN3 pokazuje opis "ustawienia" zamiast "nawigacja" co może być irytujące, ale osobiście przymykam na to oko, ważne że soft aktualny.
Aktualizacje systemowe warto porobić najpierw, bo lubią uszkodzić wgrane "uwolnione" mapy. W Media Nav Toolbox czy jak to się tam nazywa masz też możliwość usunięcia map (chyba po zalogowaniu w programie) i zainstalowaniu dodatku "gwarancja najnowszych map" czy jakoś tak, która i tak prawodopodobnie do niczego Ci się nie przyda, bo obejmuje okres 3 miesięcy od zakupu czy uruchomienia nawigacji. Ja preferuję usuwanie map ręcznie.

Najważniejsze: wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Nie chcę słuchać pretensji, że źle poradziłem itd. podczas gdy sam coś źle zrobisz. Przekazuję wiedzę najlepiej jak potrafię i mówię o rzeczach które robiłem u siebie dziś, wczoraj i przedwczoraj, więc nie teoretyzuję.
 
soader 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2021
Dołączył: 25 Gru 2021
Posty: 18
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-01-02, 12:41   

Dzięki za odpowiedź, niestety problemów ciąg dalszy. Tak jak pisałem wczoraj krok pierwszy się udał, czyli zgrałem backup tego co było na nawigacji do folderu na kompie. Dalej przystąpiłem do wgrywania nowych map więc tak jak w poradniku przygotowałem pendriva z rozpakowanym archiwum autorun_patch_navi. Do katalogu nng/content powgrywałem nowe mapy ze zmianą nazwy każdego pliku na Poland.* (zarówno w map, building, poi, speedcam i tmc) dokładnie jak w poradniku. Tak przygotowany pendrive włożyłem do MN, dioda migała ok. 3 minut, potem wyciągnąłem pendrive i zresetowałem MN. Niestety po włączeniu i wybraniu nawigacji pojawia się komunikat z ostrzeżeniem ale przycisk "zgadzam się" jest nieaktywny i nie mogę wejśc dalej do nawigacji. Co może być tego przyczyną? Dodam jeszcze, że oprogramowani nie aktualizowałem. W załączniku plik, który pojawił się na pendrivie po operacji spakowany do rar bo nie da się załączyć txt.
Edit:
Poszperałem trochę na forum i znalzłem coś takiego:
Wchodząc w Nawigacja lub Mapy nie działa Ci klawisz "Zgadzam się" tak?

Musisz wgrać plik navigation_restore_fat32.lgu
https://mega.nz/#F!jw80mBYI!hr6GdCjyrYUIISiEcq6tlg

Uwaga wgrywa się około 30-50 minut. U mnie po aktywacji kamerki zadziałało po tym pliku.

czy to może pomóc?
Dobra znalazłem rozwiązanie w wątku: http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=10666
Spróbuję skasować to co zgrałem metodą opisaną w tym wątku i spróbować jeszcze raz.

Ecrit_Navi.rar
Pobierz Plik ściągnięto 158 raz(y) 6,37 KB

Ostatnio zmieniony przez soader 2022-01-02, 13:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
maro13 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 01 Sty 2022
Posty: 9
Skąd: z lasu
Wysłany: 2022-01-02, 15:11   

Bardzo dobrze, że wrzuciłeś plik Ecrit_Navi. Miałem pisać, żebyś go dołączył.
Widzę w nim, że jednak wrzucasz wszystkie mapy Polski, w sensie wszystkie rozszerzenia jakie znalazłeś - jeśli zrobisz tak z wieloma innymi krajami, to zapchasz MN3 i efekt będzie taki, że będziesz oglądał nieaktywny "ZGADZAM SIĘ".

Nieco się pośpieszyłeś i zacząłeś wgrywać przed usunięciem map, które już masz.

Proponuję Ci taką kolejność:

1. Aktualizacja softu do najnowszego przy pomocy Media Nav Toolbox (ale nie zrobisz tego dopóki będziesz miał nieaktywny "ZGADZAM SIĘ" :) Sam sobie zepsułeś :) Nie martw się jednak, naprawisz.
Co do nieaktywnego "ZGADZAM SIĘ", jeśli masz dużo map, to może trochę potrwać po wgraniu zanim się uaktywni, niektórzy piszą nawet o dobie :)
Nie wgrywaj rzeczy z netu bo wiele z nich dotyczy MN na Windowsie, a nasze są na linuxie. Jest duże zamieszanie w sieci w tym temacie.
Zatem teraz czekamy do uaktywnienia się "ZGADZAM SIĘ" aby zgrać obraz i dograć rzeczy z Media Nav Toolbox. Zgraj wszystko jak leci, nie przejmuj się - w sensie uaktualnienia softu, gwarancję map itd. Pamiętaj aby zawsze wkładać pendrive do MN3 na włączonym silniku. Jest z tym trochę gonitwy na linii komp-wóz :)

2. Po aktualizacji oryginalnego softu wykasowanie całej zawartości nawigacji (ale nie metodą z GO Duster - "czyszczenie nawigacji" czy jakoś tak - walczyłem dwa dni aby naprawić, co zrobiła. Opracowałem własną metodę usuwania do czysta wybranych plików, podam ją później - jest to przerobiony skrypt.

3. Na czystą i zaktualizowaną MN3 wgranie map, budynków, poi, speedcam itd.

Nic się nie martw jeśli coś nie wychodzi od razu. Wszystko pomogę Ci zrobić, ale musisz skrupulatnie postępować wg instrukcji, wszyscy tak radzą, łatwo coś zepsuć.
Bądź cierpliwy.

Czekamy na uaktywnienie "ZGADZAM SIĘ". Jeśli do wieczora Ci się nie uaktywni, to napisz, zaczniemy usuwać pliki. I nie wgrywaj nic nowego, abym miał obraz Twojej instalacji z pliku, który dołączyłeś.

Wątek, który cytujesz jest z 2014 roku. Wtedy jeszcze nikt nie wiedział, że będzie Media Nav na linuksie. Nawet jas_pik, który jest znanym i szanowanym pogromcą Media Nav i naszą ostatnią nadzieją - takim św. Piotrem od nieżywych MN z tym, że nie przyjmuje ich do nieba a wskrzesza.

PS. U mnie po trzech dniach walki stoi w MN3 nawigacja z całą południową Europą (aż do Grecji włącznie) + północ, gdzie się wybieram za kilka miesięcy (Litwa, Łotwa, Estonia). W sumie 20 krajów. Wszystko działa. Nawigacja zapełniona na 2,4 GB
Ostatnio zmieniony przez maro13 2022-01-02, 15:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
soader 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2021
Dołączył: 25 Gru 2021
Posty: 18
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-01-02, 15:47   

Ok, dzięki wielkie za pomoc. W takim razie czekam na uaktywnienie się przycisku "zgadzam się". Nic nowego nie wgrywam i nie kombinuję.
 
maro13 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 01 Sty 2022
Posty: 9
Skąd: z lasu
Wysłany: 2022-01-02, 16:59   

OK. Ponieważ życie jest krótkie, my młodzi a krew nie woda, nie będziemy czekać aż mały Laszlo siedzący w Twoim Media Nav łaskawie da Ci dostęp do nawigacji i weźmiemy sprawę w swoje ręce.

Jaką masz wersję oprogramowania?

Wgramy oficjalne oprogramowanie dostępne na stronie https://goduster.pl/przydatne-linki/

Ja u siebie wgrywałem ten pierwszy - 1.0.13.2.368_r49 z myślą o tym, żeby potem jeszcze zrobić upgrade przez oficjalny Media Nav Toolbox. Wychodzę z założenia, że oficjalne źródło najlepiej zrobi porządek w MN3.

Pytam o wersję, gdyż trzeba wgrać wyższą niż masz, ale nie ostatnią (patrz wyżej). Ale możesz spróbować tą, co ja.

Ten krok powinien uporządkować MN i ewentualnie uzupełnić, jeśli czegoś brakowało.

Instalujesz i sprawdzasz w MN jaką masz wersję po instalacji. Aha, po każdej operacji reset MN czyli przytrzymanie przycisku włączającego przez ok. 7 sekund.


Potem wyczyścimy zawartość MN3 do zera przed wgraniem tego, co nam potrzeba. Zostawimy tylko to, co niezbędne.
Ostatnio zmieniony przez maro13 2022-01-02, 17:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
soader 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2021
Dołączył: 25 Gru 2021
Posty: 18
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-01-02, 17:18   

Mam 1.0.13.1.366_r39 więc ściagam tą co ty i wgrywam.
Edit:
Aktualizacja do 1.0.13.2.368_r49 wgrana. O dziwo ta operacja odblokowała przycisk zgadzam się więc mogę wejść do nawigacji. Niestety po wgranych wcześniej mapach Polski ani śladu, są tylko stare mapy na Europę z 2017r - jest ich duuuuuużo. Jak rozumiem teraz mam zaktualizować do najnowszej wersji przez toolbox tak?
Ostatnio zmieniony przez soader 2022-01-02, 17:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-01-02, 17:43   

Niechciane mapy można bez problemu usunąć sposobem oficjalnym- używając po prostu Toolboxa. Robimy standardowy "odcisk" MN na pendrive sposobem oficjalnym (normalnie, przez menu MN), i po wsadzeniu do komputera na Toolbox wchodzimy w "zawartość" (czy jakoś tak) i odhaczamy niechciane kraje. Po zatwierdzeniu wyboru, na pendrive wgrywa się informacja o usunięciu tych krajów i następnie wkładając ten pendrive do MN usuwa nam te mapy z nawigacji. Takim sposobem to robię, nie cudując z dodatkowymi nieoficjalnymi skryptami. Po co wyważać otwarte drzwi?
Proponuję sprawdzić zostawiając sobie np. jeden kraj.

Pamiętaj też, że za pomocą Toolbox zawsze można w razie czego przywrócić te mapy, które były fabrycznie (ewentualnie te, które były ostatnio instalowane oficjalnie za opłatą).
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-01-02, 17:53, w całości zmieniany 5 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne