Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2013-01-07, 16:21
kredyt dacia 50/50
Autor Wiadomość
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-07-20, 08:59   

Jak masz ubezpieczenie, to raczej się opłaca, bo z tego co niektórzy pisali już na forum można je rozwiązać. Ja miałem "opłatę przygotowawczą", więc nie miałem nic do ugrania
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-07-20, 09:03   

Jeśli to kredyt konsumencki, kredytodawca ma obowiązek proporcjonalnie zwrócić wszystkie dodatkowe koszty, m.in. prowizje, opłaty (także opłatę przygotowawczą), a także koszty ubezpieczeń (jeśli polisa była niezbędna dla uzyskania kredytu lub konkretnych oferowanych warunków).
 
pawelwojciech 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe
Rocznik: 2020
Wersja: Essential
Dołączył: 31 Maj 2021
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-07, 10:24   

Hej,
jakby ktoś był ciekaw jak wygląda wcześniejsza spłata kredytu 50/50 w praktyce (z normalnym kredytem jest pewnie podobnie, ale pewnie wcześniej należy się upewnić jakie mamy saldo kredytu do spłaty).
Co musimy zrobić:
1. Pozostałą kwotę kredytu (w przypadku 50/50 jest to kwota raty z harmonogramu spłat dołączonego do umowy) przelewamy na indywidualny nr konta (jest to jednocześnie nr umowy).
2. Czekamy na list z banku. Tam dostajemy:
-potwierdzenie, że saldo kredytu wynosi 0 zł.
-druk potrzebny w Wydziale Komunikacji do wykreślenia banku jako współwłaściciela (w moim przypadku zbędny, bo nie miałem wpisanego banku w dowodzie rejestracyjnym).
-druk potrzebny do zlikwidowania cesji z AC.
-formularz do wypełnienia - zwrot składki za ubezpieczenie (GAP i ubezpieczenie od utraty pracy, formularz wypełniamy i wysyłamy na adres w nim podany).
-na jednym z druków jest adres na który należy przesłać wniosek o zwrot składki ubezpieczenia na życie.
3. Czekamy na zwrot opłat. Opłata z banku jest zwracana automatycznie na nasz nr konta. Na zwrot składek jeszcze czekam - dopiero wczoraj moje pisma dotarły na adres ubezpieczycieli.

Jeśli chodzi o cesję z AC - ja mam ubezpieczenie w Ergo Hestia i sprawę załatwiłem przez formularz online, dostałem maila, że cesja została zdjęta.
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-07, 11:11   

pawelwojciech napisał/a:
Opłata z banku jest zwracana automatycznie na nasz nr konta.

Możesz napisać jaka opłata? Przygotowawcza?
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2021-09-07, 17:17   

Pozwolę dopytać . Czy po normalnej spłacie kredytu / gdzie finansowałem większą częsc gotówką / reszta kredyt miałem cesję na ac. Czy po spłacie muszę dopełnić jeszcze jakiś obowiązków u ubezpieczyciela. Nie mam w dowodzie współwłasciciela. Czy dostanę potwiedzenie spłaty kredytu z RCI .
 
pawelwojciech 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe
Rocznik: 2020
Wersja: Essential
Dołączył: 31 Maj 2021
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-08, 08:01   

Prezes napisał/a:
pawelwojciech napisał/a:
Opłata z banku jest zwracana automatycznie na nasz nr konta.

Możesz napisać jaka opłata? Przygotowawcza?

Tak, przygotowawcza.
Krystian67 napisał/a:
Pozwolę dopytać . Czy po normalnej spłacie kredytu / gdzie finansowałem większą częsc gotówką / reszta kredyt miałem cesję na ac. Czy po spłacie muszę dopełnić jeszcze jakiś obowiązków u ubezpieczyciela. Nie mam w dowodzie współwłasciciela. Czy dostanę potwiedzenie spłaty kredytu z RCI .

Ja dostałem po spłacie "Oświadczenie o zwolnieniu cesji praw z polisy", które przesłałem do swojego ubezpieczyciela. Dostałem też pismo z potwierdzeniem spłaty. Wszystkie dokumenty przyszły jednym listem (zwykłym a nie poleconym!).
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-08, 09:26   

pawelwojciech napisał/a:
Prezes napisał/a:
pawelwojciech napisał/a:
Opłata z banku jest zwracana automatycznie na nasz nr konta.

Możesz napisać jaka opłata? Przygotowawcza?

Tak, przygotowawcza.


Ściśle: proporcjonalnemu zwrotowi podlegają wszystkie opłaty związane z udzieleniem kredytu (pisałem o tym kilka postów wyżej), w tym przygotowawcza, prowizja, ubezpieczenie kredytu, etc.
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-09-08, 14:29   

Dzięki za info, jeszcze może się kiedyś przyda ;-)
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2021-09-08, 17:56   

Mi już niedługo , bo w październiku lub w listopadzie w zależności jak kasę mi wypłacą.
_________________
Paweł
 
Michu1107 


Marka: Dacia
Model: Sandero 3
Silnik: 1.0 tce 90km 5b
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 16 Sty 2022
Posty: 34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-01-18, 21:17   Kredyt 50/50 i 4x25

Cześć wszystkm, orientuje się ktoś czy jest jeszcze dostępny kredyt 4x25 płatny co 8 m-c? Nic na stronie nie pisze o tym a z tego co pamiętam chyba niedawno jeszcze był taki. Czy przy kredycie 50/50 brana pod uwagę jest zdolność kredytowa, oświadczenie o zarobkach i umowa o pracę?
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-01-18, 22:25   

takie pytanie trzeba w salonie zadawać, oni wiedzą na 100% co jest aktualnie w ofercie.
 
Batatek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Essential
Dołączył: 06 Sty 2023
Posty: 16
Skąd: Krk
Wysłany: 2023-08-20, 12:09   

pawelwojciech napisał/a:
Hej,
jakby ktoś był ciekaw jak wygląda wcześniejsza spłata kredytu 50/50 w praktyce (z normalnym kredytem jest pewnie podobnie, ale pewnie wcześniej należy się upewnić jakie mamy saldo kredytu do spłaty).
Co musimy zrobić:
1. Pozostałą kwotę kredytu (w przypadku 50/50 jest to kwota raty z harmonogramu spłat dołączonego do umowy) przelewamy na indywidualny nr konta (jest to jednocześnie nr umowy).
2. Czekamy na list z banku. Tam dostajemy:
-potwierdzenie, że saldo kredytu wynosi 0 zł.
-druk potrzebny w Wydziale Komunikacji do wykreślenia banku jako współwłaściciela (w moim przypadku zbędny, bo nie miałem wpisanego banku w dowodzie rejestracyjnym).
-druk potrzebny do zlikwidowania cesji z AC.
-formularz do wypełnienia - zwrot składki za ubezpieczenie (GAP i ubezpieczenie od utraty pracy, formularz wypełniamy i wysyłamy na adres w nim podany).
-na jednym z druków jest adres na który należy przesłać wniosek o zwrot składki ubezpieczenia na życie.
3. Czekamy na zwrot opłat. Opłata z banku jest zwracana automatycznie na nasz nr konta. Na zwrot składek jeszcze czekam - dopiero wczoraj moje pisma dotarły na adres ubezpieczycieli.

Jeśli chodzi o cesję z AC - ja mam ubezpieczenie w Ergo Hestia i sprawę załatwiłem przez formularz online, dostałem maila, że cesja została zdjęta.



Teraz czas na mnie :)

Posiadam kredyt 70/30 po to aby złapać rabaty.
Musiałem spłacić minimum 3 raty aktualnie do 28 sierpnia musze zapłacić już rate nr 4 .

A wieć krok po kroku :

1.Na początek dzwonie do banku RCI Banque że chce spłacić wszystko przed czasem ? Pracownik banku infomuje jaka dokładna kwota do spłaty została.
2.Wysyłam mailowo ten wniosek ?
czy to wniosek jak bym chciał do 14 dni od podpisania umowy wycofać się z tego
3.Przelewam a następnie bank potwierdza ze kredyt jest spłacony?
4.Pisze do Nationale Nederlanden o zwrot za ubezpieczenie kredytu spłaconego przed czasem ?

5 Zgłaszam firmie w tym przypadku Warta gdzie mam OC/AC żę kredo spłacone i całość szkody jak by co idzie do mnie ?

p.s.Ogólnie Bank po poinformowaniu że spłacam całość przed czasem sam z siebie przeleje odsteki za nie wykorzystane miesiące?
Mam rozumieć ze z 2 podmiotów mam otrzymać zwrot na konto ? Tak łopatologicznie pytam ?
 
Osa_Sandero 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1,0 + LPG
Rocznik: 2021
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 78
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2023-08-21, 12:38   

Moim zdaniem żadnych odsetek nie dostaniesz, bo przecież ich nie zapłaciłeś. Zyskujesz to, że nie będziesz ich musiał zapłacić. Co innego z ubezpieczeniem - rozumiem że to było jakieś ubezpieczenie od utraty pracy czy coś takiego, mające zabezpieczyć spłatę kredytu? Jeśli tak, to rzeczywiście kredytu już nie ma - więc zwrot części składek się należy. Chyba że te składki też miałeś proporcjonalnie rozłożone na raty. Do zwrotu może być część opłaty za udzielenie kredytu, ale nie jestem pewien.

Zresztą ja się rozpisuję, a teraz doczytałem, że wyżej już wszystko zostało napisane :)
Ostatnio zmieniony przez Osa_Sandero 2023-08-21, 12:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
dss3e 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Kwi 2023
Posty: 42
Skąd: SK
Wysłany: 2023-08-21, 13:39   

Dzisiaj w spamie znalazłem informację o tym że samochód jest już do odbioru. Zadzwoniłem, również otrzymałem propozycję 70/30. Po sprawdzeniu ubezpieczeń wyszło na to że te rabaty nic nie są warte i trzeba będzie kombinować jak powyżej Batatek napisał. Po co oni te kredyty oferują?

BTW jak toś chce to może mi na prywatną wiadomość przesłać namiar na agenta ubezpieczeniowego, mam na myśli takiego nieporównywarkowego.
 
Batatek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Essential
Dołączył: 06 Sty 2023
Posty: 16
Skąd: Krk
Wysłany: 2023-08-21, 18:19   

dss3e napisał/a:
Dzisiaj w spamie znalazłem informację o tym że samochód jest już do odbioru. Zadzwoniłem, również otrzymałem propozycję 70/30. Po sprawdzeniu ubezpieczeń wyszło na to że te rabaty nic nie są warte i trzeba będzie kombinować jak powyżej Batatek napisał. Po co oni te kredyty oferują?

BTW jak toś chce to może mi na prywatną wiadomość przesłać namiar na agenta ubezpieczeniowego, mam na myśli takiego nieporównywarkowego.


U mnie akurat rabaty były opłacalne 2 % wartości auta OC/AC
+ Easy Service 5 lat w dużo korzystniejszej cenie . Doliczając haracz za 3 raty i tak wyszedłem na +

No ale wiadomo każdy to postrzega inaczej.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne