Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
pytanie elektryczne - obecne napięcie pomimo OFF
Autor Wiadomość
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-01-21, 15:38   pytanie elektryczne - obecne napięcie pomimo OFF

Dron (za duże słowo) zabawka - latająca wróżka https://www.youtube.com/watch?v=GzgavGowD_A
Po około 10-15 cyklach ładowania "opadła z sił". Pomimo naładowania (automatyczne odcięcie ładowania) zachowywała się jak kompletnie wyładowana (podrygi), aż w końcu zero reakcji.

Byłem przekonany, że bateria padła (nie znam się, ale coś o głębokim rozładowaniu słyszałem). Ale miernik pokazuje 4V na baterii przy pstryczku na OFF i 4V przy ON (teoretycznie pod obciążeniem), a automat zaraz odcina ładowanie uznając, że jest naładowane. (nie mam diody pod ręką, by pod takim sztucznym obciążeniem zmierzyć baterię).

Przy pstryczku na ON na kabelkach zasilających silniczek jest 3.99V i zero reakcji, przy OFF miernik pokazuje mi 1V. I to mnie zastanawia. Czy to oznacza zwarcie na jakimś układzie sterującym? Czy może to być norma chińskiej myśli technicznej?

(Ogólnie jeśli chodzi o sterowanie pracą to silnik: 1. Zależnie od informacji z czujnika zbliżeniowego u dołu zabawki przyjmował jedną z dwóch prędkości; 2. Startował z opóźnieniem względem przestawienia pstryczka on/off; 3. Wyłączał się przy przeciążeniu.)

Pytam z ciekawości, bo ten 1V mnie zdziwił. W sumie brak pracy silnika przy 3.99V też, ale jakie było gdy działał to nie wiem.

IMG_dron.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 70,89 KB

 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-01-21, 16:19   

może szczotki na silniczku? podaj napięcie zbliżone do 4V z dowolnego zasilacza albo nawet 3 baterii paluszków. jak silnik nie ruszy to bedziesz miał odpowiedź
 
zyga03 


Marka: Dacia 2x
Model: DUSTER 1.3 Tce 4x4 150 kM
Silnik: Stepway 1,5 DCi
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 277
Skąd: Warszawa,Łomianki
Wysłany: 2022-01-25, 10:32   Re: pytanie elektryczne - obecne napięcie pomimo OFF

Kauris napisał/a:
Dron (za duże słowo) zabawka - latająca wróżka https://www.youtube.com/watch?v=GzgavGowD_A
Po około 10-15 cyklach ładowania "opadła z sił". Pomimo naładowania (automatyczne odcięcie ładowania) zachowywała się jak kompletnie wyładowana (podrygi), aż w końcu zero reakcji.

Byłem przekonany, że bateria padła (nie znam się, ale coś o głębokim rozładowaniu słyszałem). Ale miernik pokazuje 4V na baterii przy pstryczku na OFF i 4V przy ON (teoretycznie pod obciążeniem), a automat zaraz odcina ładowanie uznając, że jest naładowane. (nie mam diody pod ręką, by pod takim sztucznym obciążeniem zmierzyć baterię).

Przy pstryczku na ON na kabelkach zasilających silniczek jest 3.99V i zero reakcji, przy OFF miernik pokazuje mi 1V. I to mnie zastanawia. Czy to oznacza zwarcie na jakimś układzie sterującym? Czy może to być norma chińskiej myśli technicznej?

(Ogólnie jeśli chodzi o sterowanie pracą to silnik: 1. Zależnie od informacji z czujnika zbliżeniowego u dołu zabawki przyjmował jedną z dwóch prędkości; 2. Startował z opóźnieniem względem przestawienia pstryczka on/off; 3. Wyłączał się przy przeciążeniu.)

Pytam z ciekawości, bo ten 1V mnie zdziwił. W sumie brak pracy silnika przy 3.99V też, ale jakie było gdy działał to nie wiem.

mój DJI zachowuje sie podobnie jeżeli latam teraz i po wylądowaniu przylepi się do czujnika zblizeniowego od spodu trochę śniegu. Huśtawka 1m od ziemi.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne