Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup Sandero Stepway II 1.5 dCi 2015-2016
Autor Wiadomość
Ultor79 
Zielony listek


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 TDI
Dołączył: 21 Kwi 2022
Posty: 3
Skąd: ERW
  Wysłany: 2022-04-21, 05:48   Zakup Sandero Stepway II 1.5 dCi 2015-2016

Cześć, chciałbym zakupić żonie auto przypominające crossovera - jako, że wspomniana w tytule Dacia spełnia ten warunek to mam do Was kilka pytań :-)
Pierwsze najważniejsze pytanie : jakie jest zabezpieczenie antykorozyjne Sandero - czytałem ,że firma nie stosuje ocynku :cry:
Drugie pytanie : jak z trwałością silnika diesla przy przebiegu powyżej 120-150 tys. ?
Trzecie pytanie : jaka jest najbogatsza wersja tego modelu - mam na myśli nazewnictwo.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i szczere odpowiedzi , zwłaszcza przy I pytaniu.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2022-04-21, 07:20   

Dacia od wprowadzenia pierwszej generacji Dustera znacząco poprawiła swoje zabezpieczenie antykorozyjne. Zdarzają się egzemplarze w których po kilku latach może wyjść jakaś korozja ale jest to bardziej spowodowane wadą lakiernicza, która zdarza się w każdej marce. Ogólnie Sandero II nie rdzewieje, a pierwsze egzemplarze mają 9 lat wie co czymś to świadczy. Silnik jak silnik, gdybym ja miał wybierać to kupił bym z silnikiem 0,9 Tce do diesli jakoś nie jestem przekonany. Sam silnik 1.5 dci konstrukcja, która ma już kilkanaście lat a od dobrych 12 lat silniki te zostały poprawione i raczej nie zdążają się już egzemplarze w, których zatarły się panewki, także przebieg 120-150 tyś nie będzie czymś strachliwym jeżeli oczywiście poprzedni właściciele skrócili okres wymiany oleju do 10-15 tyś km i dbali o auto. Co do wersji wyposażenia to na nazwę nie ma co patrzeć tylko na wyposażenia typu czujniki parkowania, Media Nav, alufelgi, elektryczne 4 szyby, klima manualna ( automatyczna niedostępna w Polsce) podgrzewane fotele, skórzane elementy tapicerki itp.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2022-04-21, 07:41   Re: Zakup Sandero Stepway II 1.5 dCi 2015-2016

Ultor79 napisał/a:
Pierwsze najważniejsze pytanie : jakie jest zabezpieczenie antykorozyjne Sandero - czytałem ,że firma nie stosuje ocynku :cry:

http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0
 
Ultor79 
Zielony listek


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 TDI
Dołączył: 21 Kwi 2022
Posty: 3
Skąd: ERW
Wysłany: 2022-04-21, 07:48   Re: Zakup Sandero Stepway II 1.5 dCi 2015-2016

eio napisał/a:
Ultor79 napisał/a:
Pierwsze najważniejsze pytanie : jakie jest zabezpieczenie antykorozyjne Sandero - czytałem ,że firma nie stosuje ocynku :cry:

http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0


Dziękuję za linka, tyle że film odnosi do nowego modelu, a więc po 2019, gdzie faktycznie poprawie uległa jakość wykonania.
Ja szukam auta jak najmłodszego, ale z serii II ,najlepiej do 25k bo dodatkowe 3k to trzeba włożyć w "serwisy" :->

Cytat:
Silnik jak silnik, gdybym ja miał wybierać to kupił bym z silnikiem 0,9 Tce do diesli jakoś nie jestem przekonany.


A ja właśnie nie mogę przeboleć dlaczego motoryzacja poszła w downsizing :evil: Lepszy moment obrotowy i trwałość to jest podstawa.
Ostatnio zmieniony przez Ultor79 2022-04-21, 07:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2022-04-21, 07:50   

Nie film, tylko przeczytaj temat.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-21, 08:29   Re: Zakup Sandero Stepway II 1.5 dCi 2015-2016

Ultor79 napisał/a:
Dziękuję za linka, tyle że film odnosi do nowego modelu, a więc po 2019, gdzie faktycznie poprawie uległa jakość wykonania.

No coś Ty- na filmie mierzona jest poprzednia generacja, czyli Logan II- odpowiednik Sandero II. Sandero III to dopiero rok 2021. A i tak w 2021 można było jeszcze kupić końcówkę Sandero II.
Nigdzie nikt nie stwierdził że po drobnym lifcie w 2016 nastąpiły jakiekolwiek zmiany konstrukcyjne czy jakościowe jeśli chodzi o blachy. Nadwozie jest dobrze zabezpieczone, nawet Sandero I trzymają się obecnie bardzo dobrze. Zmiany po FL w końcu 2016r nie dotyczyły budy, dotyczyły głównie wyposażenia wnętrza- nowa kierownica, przeniesienie sterowania szybami z tunelu środkowego na drzwi, ponoć poprawa gąbki w fotelach itp. A na zewnątrz nowe reflektory i lampy tylne. Co do nazw wyposażenia- również twierdzę, że nie da się tego jednoznacznie określić, bo wyposażenie zmieniało się a dodatkowo pojawiały się wersje specjalne z limitowanym wyposażeniem (Outdoor, Celebration, Techroad). Typowo- najwyższą wersją Sandero Stepway była wersja Laureate, ale to i tak zależy co kupujący postanowił sobie dołożyć z opcji dodatkowych. No i były takie głupie "kwiatki" że np. w Sandero Stepway, nawet w wersji Laureate nie były dostępne elektryczne szyby z tyłu, które można było mieć w zwykłej wersji Sandero. Natomiast wersja limitowana Stepway Outdoor (tak jak moja) miała te szyby w opcji a dodatkowo podłokietnik kierowcy a w standardzie MediaNav, wstawki kolorystyczne w desce wraz z inną tapicerką siedzeń. Z kolei w wersjach limitowanych nie było wyboru LPG czy skrzyni Easy-R itd...
Reasumując- polecałbym jednak rozglądać się za egzemplarzami poliftowymi, czyli od początku 2017 roku. Już sama nowa kierownica z "normalnym" klaksonem stwarza tam zupełnie nowy wygląd wnętrza.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-04-21, 09:25, w całości zmieniany 5 razy  
 
Ultor79 
Zielony listek


Marka: Skoda
Model: Octavia
Silnik: 1.9 TDI
Dołączył: 21 Kwi 2022
Posty: 3
Skąd: ERW
Wysłany: 2022-04-21, 09:10   

Cytat:
Dymek


Bardzo bym chciał wersję po lifcie - z zastrzeżeniem że grill przed liftem jest według mnie ładniejszy ;-)
Ale wszystko rozbija się o budżet, na auto mam 28tyś i jest to nieprzekraczalna granica. Nawet za 2-3 miesiące nie będę w stanie nic dołożyć bo mam inne ważniejsze inwestycje.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-21, 09:42   

Co do wyposażenia- przykładowo tak to wyglądało w 2017:

Cennik_2017_Page_4.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 217,5 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-04-21, 09:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-04-21, 11:53   

Zmiana modelu była w 2016, miałem 2016r, ale rok modelowy 2017, czyli poliftowy. A zmiana była niewielka, ale na dużo lepsze. Kierownica, lampy, fotele, tempomat w serii w Stepway.

Też polecam 0.9TCe, jest bardzo fajny silnik, mało palący. Nie jeździłem Sandero z Dieslem, nie mam porównania, ale jeździłem Clio III z dci 75 koni, to w trasy Diesel lepszy, na codzień w miescie i podmiejskie, 0.9tce zdecydowanie lepszy.
Ostatnio zmieniony przez Michał B24 2022-04-21, 12:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne