Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Logan III skrzypienie z lewej strony przy podsufitce
Autor Wiadomość
pjoter 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1
Rocznik: 2021
Dołączył: 03 Maj 2022
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-05-03, 10:14   Logan III skrzypienie z lewej strony przy podsufitce

Dzień dobry,

Czy ktoś się kiedyś spotkał z skrzypieniem, delikatnym odgłosem ocierania przy wybojach w Loganie 3 generacji?? Dochodzi mnie mega nieprzyjemny dźwięk z lewej strony od sufitu przy poduszce powietrznej, tak jakby coś o coś ocierało na wybojach. Jest to mega irytujące.

Ewentualnie czy ktoś posiada manual ja podsufitkę zdjąć żeby samemu zlokalizować uciążliwe odgłosy. Nie chce jechać z tym do serwisu bo znając życie będzie to trwało tygodniami.

Za wszelkie info będę wdzięczny.

Pozdrawam
Pjoter
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-05-03, 13:39   

pjoter napisał/a:
czy ktoś posiada manual ja podsufitkę zdjąć

Do III generacji jeszcze nie widziałem, żeby cokolwiek wypłynęło, ale to raczej nie powinna być żadna skomplikowana sprawa i po sprawdzeniu wcześniejszych wersji na pewno da się zrobić niedestrukcyjnie nawet bez podręcznika:

1. Lampka - zwykle na zatrzaski zaczepione o podsufitkę.

2. Osłona przeciwsłoneczna - śruba.

3. Uszczelka drzwiowa - bo trzyma plastiki słupków.

4. Pas bezpieczeństwa - śruby.

5. Plastiki słupków, zwykle zamocowane wkrętami i spinkami - bo trzymają podsufitkę.


Przy zdejmowania plastików słupków trzeba oczywiście uważać na kable od kurtyn, które mogą pod nimi biec (najprawdopodobniej pod przednim) - które też wydają się najbardziej prawdopodobnym źródłem hałasu.

Potem powinno się już dać odchylić podsufitkę, żeby pod nią zajrzeć i pomacać.
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-05-04, 16:44   

laisar napisał/a:
pjoter napisał/a:
czy ktoś posiada manual ja podsufitkę zdjąć

Do III generacji jeszcze nie widziałem, żeby cokolwiek wypłynęło, ale to raczej nie powinna być żadna skomplikowana sprawa i po sprawdzeniu wcześniejszych wersji na pewno da się zrobić niedestrukcyjnie nawet bez podręcznika:

1. Lampka - zwykle na zatrzaski zaczepione o podsufitkę.

2. Osłona przeciwsłoneczna - śruba.

3. Uszczelka drzwiowa - bo trzyma plastiki słupków.

4. Pas bezpieczeństwa - śruby.

5. Plastiki słupków, zwykle zamocowane wkrętami i spinkami - bo trzymają podsufitkę.


Przy zdejmowania plastików słupków trzeba oczywiście uważać na kable od kurtyn, które mogą pod nimi biec (najprawdopodobniej pod przednim) - które też wydają się najbardziej prawdopodobnym źródłem hałasu.

Potem powinno się już dać odchylić podsufitkę, żeby pod nią zajrzeć i pomacać.


nie masz racji ale błądzić jest rzeczą ludzką :D

2. Osłona przeciwsłoneczna - trzeba wyjąć kwadratową zaślepkę i pociągnąć w dół do siebie całą osłonę, jest po prostu na wcisk. Zaczep osłony przeciwsłonecznej - wcisnąć i obrócić o ćwierć obrotu ( nie pamietam czy prawo czy lewo ) i wychodzi.

Plastiki słupków - słupki A - na wcisk, podważyć łyżką i wychodzą elegancko, słupki B - odkręcić pas, potem w dolnej części srubkę na torx10, odchylić uszczelkę i wyjąć po podważeniu. Słupki C nie wiem jak w loganie.

Rączki - torx chyba 25 - zaślepki delikatnie podważyć i wysunąć, pod nimi są śruby.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-05-06, 22:04   

Dzięki za szczegóły! Empiria oczywiście zawsze wygrywa z mniemanologią... :mrgreen:

(Chociaż moje 4/5 bez manuala to i tak niezły wynik ;^) ).
 
piotrek400 



Marka: Dacia
Model: 2x Logan, 2x Logan MCV, Logan II, Logan III
Silnik: 1.4MPI, 2x1.6MPI, 1.2 16V, 1.0SCE, 1.0TCE
Rocznik: 2005, 2005, 2008, 2014, 2017, 2022
Wersja: Logan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 307
Skąd: Polska centralna
Wysłany: 2022-05-07, 12:23   

Potwierdzam zauważony denerwujący dźwięk. Pojawił się po 2kkm. Obstawiam jakąś kostkę, która "lata swobodnie" i obija podsufitkę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne