Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
akumulator rozładowany włącz silnik/tryb bezpieczny aku.
Autor Wiadomość
leszek234 


Marka: Dacia Sandero III
Model: Comfort
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Dołączył: 15 Sie 2021
Posty: 41
Skąd: Nisko
Wysłany: 2022-04-11, 13:41   akumulator rozładowany włącz silnik/tryb bezpieczny aku.

Czy to normalne, że co jakiś czas pojawia mi się napis "akumulator rozładowany włącz silnik" a po włączeniu "ładowanie akumulatora". Gdy na postoju próbuje posłuchać radia to max po 5 minutach odpala się "tryb bezpieczny akumulatora" i wyświetlacz oraz radio wyłącza się i pomaga dopiero rozruch silnika. Tryb start stop też praktycznie się nie włącza, cały czas "ładowanie akumulatora priorytetowe".
Poza tym autko pali od strzała i nie widzę żadnych objawów rozładowanego akumulatora np mulenia podczas rannego odpalania.
 
Osa_Sandero 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1,0 + LPG
Rocznik: 2021
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 78
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2022-04-11, 14:16   Re: Komunikat "akumulator rozładowany włącz silnik"

leszek234 napisał/a:
Czy to normalne, że co jakiś czas pojawia mi się napis "akumulator rozładowany włącz silnik" a po włączeniu "ładowanie akumulatora". Gdy na postoju próbuje posłuchać radia to max po 5 minutach odpala się "tryb bezpieczny akumulatora" i wyświetlacz oraz radio wyłącza się i pomaga dopiero rozruch silnika. Tryb start stop też praktycznie się nie włącza, cały czas "ładowanie akumulatora priorytetowe".
Poza tym autko pali od strzała i nie widzę żadnych objawów rozładowanego akumulatora np mulenia podczas rannego odpalania.


Takie komunikaty pojawiały mi się, ale w samochodach które oglądałem w salonach (wiecznie odpalony mediadisplay - zero jazdy dla naładowania). Zmierz napięcie na aku. Podładuj go w razie czego solidnie. Sama trasa może nie wystarczyć wg tego co tu piszą o inteligentnym ładowaniu.
Ostatnio zmieniony przez Osa_Sandero 2022-04-11, 14:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
leszek234 


Marka: Dacia Sandero III
Model: Comfort
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Dołączył: 15 Sie 2021
Posty: 41
Skąd: Nisko
Wysłany: 2022-04-11, 15:15   

Przed chwilą sprawdzałem miernikiem, przy wyłączonym zapłonie 12,23V a przy włączonym 14,4V.

Zastanawiam się czy tryb ECO nie "pomaga" w rozładowaniu aku? Jeżdżę w ECO bo niby zmniejsza spalanie ale chyba go wyłączę i sprawdzę.
Ostatnio zmieniony przez leszek234 2022-04-11, 15:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
Osa_Sandero 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1,0 + LPG
Rocznik: 2021
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 78
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: 2022-04-11, 21:22   

Napięcie na jałowo wygląda ok. Tym bardziej, że piszesz że nie ma problemu z odpaleniem.
Coś może być z układem kontrolującym napięcie (ktoś już gdzieś coś kiedyś pisał o padniętym module UPC) - poszukaj na forum.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-11, 21:49   

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=20009 - ale wątkotwórca powinien go znać, bo brał w nim udział.

A tytułowy problem może być raczej natury komunikacyjnej, niż faktycznie elektrycznej - http://www.daciaklub.pl/f...1827821#1827821
 
MartaD 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2022
Wersja: Essential
Dołączyła: 12 Maj 2022
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-05-12, 08:23   Komunikat: "Tryb bezpieczny akumulatora"

Wczoraj myłam auto na myjni samoobsługowej, potem jeszcze je odkurzyłam i wyczyściłam kokpit, progi, plastiki itp. w środku. Tuż przed końcem tych wszystkich zabiegów, które mogły zająć mi ok. 30-45 minut włączył mi się komunikat: "tryb bezpieczny akumulatora". Czy ktoś wie jak mam to rozumieć? Czy to coś groźnego? Nie zapaliła mi się czerwona kontrolka od akumulatora i generalnie auto zawiozło mnie do domu bez problemów. Próbowałam skontaktować się z serwisem Dacia ale nie mogę się dodzwonić.

Dodam, że po otwarciu mojego samochodu oraz przy postoju na wyłączonym silniku na komputerze pokładowym zawsze się coś wyświetla. Czy ekran pokładowy może pobierać aż tak dużo prądu, że po ok. 30 minutach akumulator się rozładowuje?

Czy powinnam w związku z tym wziąć auto na dłuższą przejażdżkę, żeby je podładować?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-05-12, 08:59   Re: Komunikat: "Tryb bezpieczny akumulatora"

MartaD napisał/a:
"tryb bezpieczny akumulatora". Czy ktoś wie jak mam to rozumieć? Czy to coś groźnego?
Absolutnie nie należy się przejmować. To nie jest komunikat alarmowy, lecz informacyjny i w nowych modelach Dacii potrafi pokazywać się praktycznie na co dzień. Oznacza jedynie tyle, że system ładowania zajmie się intensywniejszym ładowaniem akumulatora, bo zauważył spadek napięcia.
Cytat:
Czy powinnam w związku z tym wziąć auto na dłuższą przejażdżkę, żeby je podładować?
To nigdy nie zaszkodzi, aczkolwiek pomoże na krótko. Systemy ładowania Renault utrzymują akumulatory na bardzo skromnym poziomie naładowania, więc jakiekolwiek dodatkowe rozładowanie bez włączonego silnika (radio, lampka, cokolwiek) powoduje pojawienie się takich komunikatów. Jednak bez obawy- w tym systemie trzeba naprawdę poważnie rozładować akumulator, żeby pojawiły się jakieś problemy z odpaleniem.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-05-12, 09:04   

Masz system bezkluczykowy ? Może będąc w pobliżu karty samochód włączył jakieś systemy i akumulator się nieco rozładował.

Albo dotknął Cię podobny problem jak tu:

https://www.daciaforum.co...problems.39994/
 
MartaD 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2022
Wersja: Essential
Dołączyła: 12 Maj 2022
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-05-12, 09:29   

DrOzda napisał/a:
Masz system bezkluczykowy ? Może będąc w pobliżu karty samochód włączył jakieś systemy i akumulator się nieco rozładował.


Nie, otwieram auto kluczykiem z pilotem.

A czy to normalne, że z wyłączonym silnikiem komputer pokładowy jest włączony (nigdy nie gaśnie) np. pokazuje m.in. godzinę, przebieg, czy otwarte są drzwi. Po tej sytuacji boję się, że jak np. będę czekać na kogoś w aucie np. 1 h to rozładuje mi się akumulator (ale pewnie przesadzam). Jeżdżę też służbowym Dusterem i tam przy wyłączonym silniku komputer pokładowy sam gaśnie po kilku minutach.
Ostatnio zmieniony przez MartaD 2022-05-12, 09:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-05-12, 10:05   

Po wyjęciu kluczyka tak na 100% nigdy nie gaśnie? Może potrzebuje więcej czasu?
 
MartaD 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2022
Wersja: Essential
Dołączyła: 12 Maj 2022
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-05-12, 10:19   

Gaśnie dopiero gdy wyjdę z auta i zamknę auto kluczykiem. Natomiast gdy np. siedzę w aucie na parkingu i mam wyłączony silnik (ale kluczyk w stacyjce) to nie gaśnie nigdy. Muszę przetestować z parkingiem i wyciągnięciem kluczyka ze stacyjki (chociaż wczoraj jak auto było myte to kluczyka nie było w stacyjce, a komputer był cały czas włączony). Może trzeba pogrzebać gdzieś w ustawieniach?
 
sabb 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 34
Skąd: śląskie
Wysłany: 2022-05-12, 11:03   

U mnie jest tak samo. Ostatnio siedziałem w aucie czekając ok. 1 godziny i słuchając radia. Cały czas ekrany są włączone i po jakimś czasie komunikat : tryb bezpieczny akumulatora.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-05-12, 11:29   

Czyli widać, że w nowych Daciach/Renault jest inna "filozofia" działania niż to było dotąd...
Czyli co- jeśli zostawimy niezamknięty pilotem samochód w garażu, to będzie świecił zegarami w nieskończoność? :roll:
Poza tym- jeśli w trakcie tego czuwania cały czas podaje komunikaty, to znaczy że znaczna część samochodu w tym czasie normalnie pracuje.
A co z oświetleniem kabiny? Jak włączymy lampkę ręcznie też nie zgaśnie po czasie?
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-05-12, 11:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
MartaD 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2022
Wersja: Essential
Dołączyła: 12 Maj 2022
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-05-12, 11:47   

Dymek napisał/a:
Czyli co- jeśli zostawimy niezamknięty pilotem samochód w garażu, to będzie świecił zegarami w nieskończoność? :roll:


Chyba tak...Jutro pogrzebię w ustawieniach auta i dam Wam znać czy da się coś tam zmienić.

Chociaż tak jak pisałam wyżej, w służbowym Dusterze (też rocznik 2022) ekran sam się wyłącza po kilku minutach. Ale może to kwestia tego, że jest to podstawowa wersja, która nie ma wbudowanego radia w kierownicę, a w moim Sandero radio i godzina wyświetlają się na ekranie pokładowym.
Ostatnio zmieniony przez MartaD 2022-05-12, 11:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-05-12, 11:59   

MartaD napisał/a:
Gaśnie dopiero gdy wyjdę z auta i zamknę auto kluczykiem. Natomiast gdy np. siedzę w aucie na parkingu i mam wyłączony silnik (ale kluczyk w stacyjce) to nie gaśnie nigdy.


Możesz siedzieć po wyłączeniu zapłonu nawet z włożonym kluczykiem ale dopiero otwarcie na chwilę drzwi wyłącza wszystkie urządzenia i wyświetlacze. To jest metoda jeśli czekasz w samochodzie ale wolisz żeby wszystko zgasło. Oczywiście, tak jak pisano wcześniej po pewnym czasie samochód i tak wejdzie w tzw. "tryb bezpieczny akumulatora" i wyłączy urządzenia ale to chyba jest po ok. 20 min. Ten komunikat nie znaczy że akumulator się rozładował, tylko że jest duży pobór prądu na postoju, a więc komputer decyduje o wyłączeniu pewnych odbiorników aby nie dopuścić do niepotrzebnego rozładowania. Nie ma czym się przejmować.

Dla mnie irytującym problemem w MN4 jest to, że nie można wygasić ekranu po wyłączeniu radia. Wyświetla się data i godzina ale podświetlenie działa ciągle - to niepotrzebnie bierze prąd...
Ostatnio zmieniony przez sobol1976 2022-05-12, 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-05-12, 12:09   

sobol1976 napisał/a:
Możesz siedzieć po wyłączeniu zapłonu nawet z włożonym kluczykiem ale dopiero otwarcie na chwilę drzwi wyłącza wszystkie urządzenia i wyświetlacze.
No i to by było logiczne.

Cytat:
Dla mnie irytującym problemem w MN4 jest to, że nie można wygasić ekranu po wyłączeniu radia. Wyświetla się data i godzina ale podświetlenie działa ciągle - to niepotrzebnie bierze prąd...
A to fakt... W sumie w MN3 również matryca działa wyświetlając godzinę, ale dyskretnie, bo grafika tego zegara ma czarne tło, więc tylko udaje wyłączenie.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-05-12, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-05-12, 13:29   

Sprawdziłem przed chwilą w aucie co zrobić żeby posiedzieć w kabinie bez włączonych tych wszystkich lampek, wyświetlaczy i radia.
Wyłączyć zapłon -> Wyjąć kluczyk -> Będąc w środku zamknąć samochód pilotem -> Otworzyć na chwilę drzwi od wewnątrz klamką. Działa...:)
Ostatnio zmieniony przez sobol1976 2022-05-12, 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
MartaD 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2022
Wersja: Essential
Dołączyła: 12 Maj 2022
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-05-12, 13:51   

Ile kombinacji...Ale ważne, że jest jakiś sposób. Dziękuję wszystkim za pomoc :mrgreen:
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-05-12, 13:57   

MartaD napisał/a:
Ile kombinacji...Ale ważne, że jest jakiś sposób. Dziękuję wszystkim za pomoc :mrgreen:


Tylko tak skomplikowanie wygląda - mi to zajęło sekundę. :)
 
Henry 



Marka: Dacia
Model: Duster 4wd
Silnik: 1.3 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2021
Posty: 71
Skąd: Warmia
Wysłany: 2022-05-13, 08:18   

W moim nowym Dusterze radio się wyłączyło po kilku minutach jak czekałem na żonę z wyłączonym silnikiem.
 
Jarekf3d 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 tce
Dołączył: 28 Mar 2022
Posty: 112
Skąd: Waw
Wysłany: 2023-01-02, 18:43   Komunikat akumulator rozładowany.

2 miesiące temu miałem zaszczyt zobaczyć te komunikaty na swojej desce rozdzielczej (załączniki). Kila dni temu też wyskoczyły. Miał ktoś podobne przypadki ? Czemu mi to wyskakuje ? bardzo rzadko robię odcinki poniżej 10km. Czemu taki komunikat pojawia się po odcinku 30-40km ? Auto praktycznie zawsze gaszę od razu i nie zostawiam na zasilaniu (nie siedzę w środku i nie słucham muzyki itp- jedynie mam kamerkę która nagrywa tylko podczas jazdy)Dla benzyny to chyba wystarczająco żeby się podładować. W aso byłem stwierdzili że z akumulatorem ok - przy okazji wymienili wentylator chłodnicy (akcja serwisowa) Nie wiem czemu nie dostałem informacji o akcji serwisowej (byłem już w aso 2 albo 3 razy, więc moje dane mieli)Obiło mi się o uszy z tą akcją serwisową już jakiś czas temu.

Auto jogger 1.0 tce - ponad 22 tysięcy przebiegu (start stop zawsze wyłączam)

11.jpg
Plik ściągnięto 208 raz(y) 67,11 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 126 raz(y) 60,36 KB

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-01-02, 20:54   

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=20648
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 321
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2023-01-02, 21:06   Re: Komunikat akumulator rozładowany.

Jarekf3d napisał/a:
2 miesiące temu miałem zaszczyt zobaczyć te komunikaty na swojej desce rozdzielczej (załączniki). Kila dni temu też wyskoczyły. Miał ktoś podobne przypadki ? Czemu mi to wyskakuje ? bardzo rzadko robię odcinki poniżej 10km. Czemu taki komunikat pojawia się po odcinku 30-40km ? Auto praktycznie zawsze gaszę od razu i nie zostawiam na zasilaniu (nie siedzę w środku i nie słucham muzyki itp- jedynie mam kamerkę która nagrywa tylko podczas jazdy)Dla benzyny to chyba wystarczająco żeby się podładować. W aso byłem stwierdzili że z akumulatorem ok - przy okazji wymienili wentylator chłodnicy (akcja serwisowa) Nie wiem czemu nie dostałem informacji o akcji serwisowej (byłem już w aso 2 albo 3 razy, więc moje dane mieli)Obiło mi się o uszy z tą akcją serwisową już jakiś czas temu.

Auto jogger 1.0 tce - ponad 22 tysięcy przebiegu (start stop zawsze wyłączam)


Mi samochód wchodził w tryb awaryjny. Po serwisie było 3 miesiące ok. Teraz co jakiś czas mam informację o ładowaniu akumulatora. System S&S wypięty przy akumulatorze. Po zgaszeniu i włączeniu komunikat znika. Mam to gdzieś bo najważniejsze, że nie ma trybu awaryjnego. Ładowanie ok. Coś nie tak z oprogramowaniem ale taki urok nowych modeli. Acha...po podłączeniu inteligentnej ładowarki (jakkolwiek to brzmi :mrgreen: ) wyświetla się info, że aku jest ok. Pozostaję jeździć :-)
 
Jarekf3d 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 tce
Dołączył: 28 Mar 2022
Posty: 112
Skąd: Waw
Wysłany: 2023-01-03, 18:29   

Ok, dzięki czyli się tym nie przejmować :) Co z tym trybem awaryjnym załącza się jeszcze?
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 321
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2023-01-03, 20:00   

Typowo gdy jest ( ale nie wtym wypadku) słabiutki akumulator. Mnie zapalały się wszystkie kontrolki i co gorsza wyłączało się radio co w trasie było wkur... zające 🤫🤫🤫
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne