Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2016-02-17, 14:35
Jak długo czekaliście (czekacie) na odbiór Dacii?
Autor Wiadomość
WaldekZieliński 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: ---
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Lut 2022
Posty: 24
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-05-17, 01:25   

Dziękuje za odpowiedz:). Pożyjemy to zobaczymy jak to będzie:)
 
Blazej25 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 09 Maj 2022
Posty: 3
Skąd: Radom
Wysłany: 2022-05-17, 15:29   

Dymek napisał/a:
Blazej25 napisał/a:
Dymek napisał/a:
Wszystko co możesz zrobić po przekroczeniu terminu powinno być również opisane w umowie. I to precyzyjnie, krok po kroku- co i w jakich terminach. Miałem też opóźnienie i korzystałem z tych zapisów.
A na jakie ""profity" w twoim wypadku mogłeś liczyć ?

Nie ma mowy o żadnych profitach, rzecz ogranicza się tylko do opisania jakie pisma i w jakich terminach trzeba wysłać sprzedawcy, aby zgodnie z umową po terminie, można było zrezygnować z zakupu i jak najszybciej otrzymać zwrot wpłaconego zadatku w podwójnej wysokości. Także jedyny opisany "profit" występowałby przy braku samochodu. :mrgreen:
A jeżeli tu chodzi o jakieś "gratisy", które dealer byłby skłonny zaoferować z okazji opóźnienia, to już jest tylko jego dobra wola i nie ma żadnej reguły. Nie musi wcale nic dawać. W moim wypadku dealer pokrył koszt jednej zimowej opony z kompletu jaki planowałem od razu założyć przy odbiorze. Jednak nie było to z okazji zaistnienia samego opóźnienia, lecz bardziej z powodu braku kontaktu, braku informacji o opóźnieniu i praktycznie ukrywania się przede mną mojego sprzedawcy przez kilka tygodni. :lol:



A to zmienia postać rzeczy - mojego dealera jak zapytam to odpowiada - nie mam do niego żadnych pretensji. Myślałem że coś można na tę możliwość wycyganić XD. Dziękuję ci za odpowiedź
 
Marta_zielona 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0
Rocznik: —-
Dołączyła: 17 Maj 2022
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-05-17, 20:14   

Ja zamówiłam w październiku Stepwaya z LPG i nadal czekam. Odbiór miał być do końca lutego. Jak czytam, że ktoś w lutym zadzwonił do salonu i odebrał już auto praktycznie od ręki to szlag mnie trafia. W moim salonie chciałam wziąć cokolwiek w zamian, jakikolwiek inny model i noc nie byli w stanie zaproponować :evil:
 
r-toor 



Marka: Dacia / Dacia
Model: Jogger / Sandero Stepway Prestige
Silnik: 1.0 Eco-G / 0.9 TCe
Rocznik: 2022 /2019
Wersja: Extreme 7-os.
Dołączył: 11 Kwi 2022
Posty: 19
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-05-19, 20:55   

U mnie zamówiony Jogger w połowie grudnia z terminem produkcji na pierwszą połowę lutego i odbiorem w marcu. Potem informacja, że nie ma Media Nav i przesunięcie terminu produkcji na maj. Jest już wyprodukowany i można było dodać VIN w my.dacia, ale brak przełączników do szyb elektrycznych. Samochód chociaż wyjechał do Polski i będzie czekał na części, a gdy zamontują pojedzie do dealera. W tej chwili blokada ustawiona na połowę czerwca. Mam nadzieję, że będzie przed wakacjami … takie czasy :)
 
RAJ 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 lpg
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 12 Mar 2022
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-05-25, 10:34   

Jak byłem w serwisie, to usłyszałem, że ktoś zamawiając joggera dostał termin za półtora roku.
 
Liakim 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-05-25, 10:55   

Na fejsie na Grupie Dacia U.K. ktoś wrzucił post z wiadomością od dealera w której informuje on że od czerwca br wszystkie modele Sandero, Jogger, Duster będą pozbawione bezprzewodowej łączności z telefonem w opcji Media Nav. Jest to spowodowane brakiem elektroniki. Android Auto i AppleCarPlay dalej będą dostępne w Media NAv ale wyłącznie po kablu. Co ważne dotyczy to nie tylko aut które chce się dopiero zamówić ale też tych już zamówionych. Póki co nikt z Polskich użytkowników nie potwierdził że otrzymał podobną wiadomość, ale nie wydaje mi się żeby taka akcja dotyczyła wyłącznie U.K.

xyz.jpg
Plik ściągnięto 28 raz(y) 92,6 KB

Ostatnio zmieniony przez Liakim 2022-05-25, 10:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-05-25, 11:21   

na którejś grupie Dacii na FB już ktoś z Polski informował że dostał takie powiadomienie. Także tak to
 
Gagman 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.3 TCe 140 EDC 4x2
Rocznik: 2021
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 12 Lis 2021
Posty: 60
Skąd: Białystok
Wysłany: 2022-05-25, 22:05   

Nie jest to jakiś ogromny problem wbrew pozorom. AAWireless u mnie bardzo dobrze działa tak jakby było fabrycznie wbudowanym bezprzewodowy Android Auto.

Opóźnienia w dostawach są za to tragiczne. Z tego powodu musiałem zrezygnować z Dustera.
Zamówiłem 19.11.2021 i miałem odebrać do końca kwietnia.
W grudniu dostałem informację o planowanej dacie produkcji na koniec lutego i odbiorze w połowie marca. Od tamtej pory co dwa tygodnie daty te przesuwane były o kolejne dwa tygodnie.
W połowie kwietnia kupiłem dostałem info, że koniec maja/początek czerwca. W międzyczasie zaczęły się przestoje w fabryce, i braki części (media nav, przyciski do sterowania szybami).
Zrezygnowałem i kupiłem Kadjara.
Ostatnio zmieniony przez Gagman 2022-05-25, 22:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
spoogie 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3L 130KM
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-05-26, 09:33   

Gagman napisał/a:

(...)
Opóźnienia w dostawach są za to tragiczne. Z tego powodu musiałem zrezygnować z Dustera.
Zamówiłem 19.11.2021 i miałem odebrać do końca kwietnia.
W grudniu dostałem informację o planowanej dacie produkcji na koniec lutego i odbiorze w połowie marca. Od tamtej pory co dwa tygodnie daty te przesuwane były o kolejne dwa tygodnie.
W połowie kwietnia kupiłem dostałem info, że koniec maja/początek czerwca. W międzyczasie zaczęły się przestoje w fabryce, i braki części (media nav, przyciski do sterowania szybami).
Zrezygnowałem i kupiłem Kadjara.


A to dziwna historia. Ja zamawiałem DD na końcu listopada i odbierałem pod koniec marca. Zamówienie przyszło bez problemu z Media Nav z bezprzewodowym AA i ACP.
 
Jerzy3 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige Plus
Dołączył: 21 Mar 2022
Posty: 65
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2022-05-26, 09:51   

Dołączę do tematu i grona oczekujących.
Duster zamówiony 17 marca 2022 r. ostatnio otrzymałem informację że zatwierdzony do produkcji na 10 czerwca i chociaż zrezygnowałem z nawigacji to ma ona być w tej samej cenie. Podobno mają takie tylko zestawy i nie można zrezygnować z nawigacji jak to było przy składaniu zamówienia czyli android-auto i -400 zł. Auto ma być około 17 w Polsce a w salonie 2-3 dni później.
Co do nawigacji to nawet w konfiguratorze nie ma opcji rezygnacji z nawigacji no i kolejna podwyżka była więc auto już teraz katalogowo 84 000 zł.
Dodatkowo maja być oklejone błotniki listwy drzwi oraz chlapacze. Zapłacę coś koło połowy ceny bo usługa będzie gratis.
 
Jerzy3 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige Plus
Dołączył: 21 Mar 2022
Posty: 65
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2022-05-26, 10:00   

U mnie też ma być z Media Nav z bezprzewodowym AA i ACP.
Ale mam też ciekawostkę. Tak koło 2 tygodnie temu w salonie pojawiły się dwa Dustery jeden 4x4 diesel zamówiony pod koniec lutego i drugi identycznego koloru 4x2 1.0TCe bez LPG zamówiony!!!!!!!koniec sierpnia 2021. To ponad 8 miesięcy. Nie wiem o co chodzi ale najkrótszą dostawę mieli po dwóch i pół miesiąca. Sami w salonie nie wiedzą dlaczego tak jest ale jest i już.
Czekam cierpliwie z nr VIN nadanym już przy podpisaniu zamówienia. Też tak mieliście?
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2022-05-26, 10:38   

Raz, że różne silniki (i konfiguracje) wymagają różnych komponentów; dwa, że to nie jest tak, że tych komponentów nie ma w ogóle -- one są, ale w ograniczonych ilościach (więc do jednego auta się znajdą, a do drugiego ich nie będzie, tj. będą później).
 
Gagman 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.3 TCe 140 EDC 4x2
Rocznik: 2021
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 12 Lis 2021
Posty: 60
Skąd: Białystok
Wysłany: 2022-05-26, 12:48   

Cytat:
A to dziwna historia. Ja zamawiałem DD na końcu listopada i odbierałem pod koniec marca. Zamówienie przyszło bez problemu z Media Nav z bezprzewodowym AA i ACP.


Z tego co wiem nie tylko ja miałem problem z wyprodukowaniem auta.
Konkretnie Prestige z silnikiem 1.3 TCe 150KM i skrzynią EDC.

Nie rozumiem, że fabryka nie potrafi zaplanować produkcji na dwa tygodnie do przodu.
Jak można przekładać termin produkcji 6 razy i w końcu odłożyć go na ponad miesiąc po terminie dostarczenia z umowy, produkując jednocześnie wersje Extreme zamówione zdecydowanie później z tym samym wyposażeniem.
 
WaldekZieliński 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: ---
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Lut 2022
Posty: 24
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-05-26, 16:12   dacia duster

Jerzy3 napisał/a:
Dołączę do tematu i grona oczekujących.
Duster zamówiony 17 marca 2022 r. ostatnio otrzymałem informację że zatwierdzony do produkcji na 10 czerwca i chociaż zrezygnowałem z nawigacji to ma ona być w tej samej cenie. Podobno mają takie tylko zestawy i nie można zrezygnować z nawigacji jak to było przy składaniu zamówienia czyli android-auto i -400 zł. Auto ma być około 17 w Polsce a w salonie 2-3 dni później.
Co do nawigacji to nawet w konfiguratorze nie ma opcji rezygnacji z nawigacji no i kolejna podwyżka była więc auto już teraz katalogowo 84 000 zł.
Dodatkowo maja być oklejone błotniki listwy drzwi oraz chlapacze. Zapłacę coś koło połowy ceny bo usługa będzie gratis.

Dacia duster 1.5 blue dci prestige zamówiona 9 lutego 2022 roku. Wyprodukowana 9 maja 2022 roku podobnież całkowicie kompletna. Już stoi w fabryce prawie 3 tygodnie i nikt się zbytnio nie kwapi aby ją przywieżć do dealera. Sam nie wiem kiedy ją otrzymam. Byłbym bardzo ostrożny z tym...że sam dowóz do dealera to parę dni. Jak widać i z tym są także problemy.
 
Knutsen 



Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 54
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Wysłany: 2022-05-26, 18:07   

Kolego nikt się nie kwapi bo auto zjechało z linii produkcyjnej, ale na bank czegoś w nim brakuje. Media nav , lub podzespołów elektryki szyb. Mam to samo, Duster Prestige zamówiony 11.2021 wyprodukowany w marcu do dziś brak w nim elektroniki szyb i stoi sobie w Polsce i muszę czekać grzecznie...
_________________
Czasem tak bywa, pies się topi, a łańcuch pływa.
 
WaldekZieliński 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: ---
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Lut 2022
Posty: 24
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-05-26, 23:56   

Knutsen napisał/a:
Kolego nikt się nie kwapi bo auto zjechało z linii produkcyjnej, ale na bank czegoś w nim brakuje. Media nav , lub podzespołów elektryki szyb. Mam to samo, Duster Prestige zamówiony 11.2021 wyprodukowany w marcu do dziś brak w nim elektroniki szyb i stoi sobie w Polsce i muszę czekać grzecznie...


Według zapewnień z centrali dacii oraz samego dealera wyjechało całkowicie kompletne.
 
Jerzy3 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige Plus
Dołączył: 21 Mar 2022
Posty: 65
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2022-05-27, 06:40   

No i tego zrozumieć nie mogę. Jedno auto od wyprodukowania w 10 dni jest u dilera a drugie stoi dziesiątki dni i robi za wystawę na placu firmy.
Z tego co mówią wtajemniczeni to obecnie auta nie kompletne nie są wysyłane i czekają grzecznie na uzupełnienia elektroniki i elektryki na placu fabrycznym aż do ostatecznej kontroli jakości. A do braków podobno dołączył bez kluczykowy dostęp i podgrzewanie foteli. Pomijam już fakt że w standardzie część fajnych funkcji jest zablokowana np. doświetlanie zakrętów, które można bez problemu włączyć oraz cały zestaw do jazdy po pochyłościach odblokowywany tylko do napędu 4x4.

Tak na marginesie to podobno całe dostawy elektroniki do fabryk z Rosji zostały przekierowane do pozostałych działających w ramach koncernu więc aż takiej tragedii być nie powinno. Może to pretekst do podnoszenia cen?
 
Juras72 


Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: TCe90
Dołączył: 26 Maj 2022
Posty: 11
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2022-05-27, 08:25   

Ja zamawiałem w styczniu SANDERO ESENTIAL z silnikiem DCe 90 miał być w połowie maja , no max do końca czerwca.
Potem dostałem vin i informację że produkowany będzie 12 maja i w salonie 31 maja.
wyprodukowali gdzieś około 20 maja , ale stoi na placu bez przełączników i wyświetlacza .
W salonie powiedzieli mi że w fabryce stoi na placu ponad 1000 takich a odbiór może być nawet w sierpniu .
Na MY DACIA samochód jest widoczny ale bez wyposażenia :cry:
 
Juras72 


Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: TCe90
Dołączył: 26 Maj 2022
Posty: 11
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2022-05-27, 08:27   

Ceny mamy już zagwarantowane przy podpisywaniu umowy
 
Mecin 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG f.2
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 18 Sty 2022
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-05-27, 08:55   

Podpisywałem umowę 22 stycznia 2022 na DD2 FL. I sprzedawca mówił z góry że na lipiec przyjmują zamówienia już. Tak też mam wpisane w umowie. Dlatego dziwi mnie że niektórzy dostali takie szybkie terminy/prognozy odbioru. Sprzedawca zapewniał że obietnice z innych salonów czy "pośredników" "od ręki" to raczej tylko obietnice (bo robiłem w styczniu rozeznanie, zdziwiony takim długim terminem). Najwidoczniej był dość szczery ze mną. Nadal czekam na jakiekolwiek info, brak wpisu na MyDacia, aczkolwiek do terminu na umowie jeszcze trochę czasu.
Kierownik salonu wspomniał podczas pisania umowy że MOŻE się uda w czerwcu, aczkolwiek obserwując rynek, będę zadowolony jak dostanę przed połową sierpnia - inaczej mogę mieć problem.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2022-05-27, 09:45   

Juras72 napisał/a:
Ceny mamy już zagwarantowane przy podpisywaniu umowy


PSA/Stellantis potrafi w tym momencie wypowiedzieć umowę i zwrócić zaliczkę -- z adnotacją "ze względu na opóźnienia proszę zamówić auto jeszcze raz". Inna sprawa, że PSA ponoć bije rekordy dziwnego traktowania klientów (i dilerów też).
 
Gagman 


Marka: Renault
Model: Kadjar
Silnik: 1.3 TCe 140 EDC 4x2
Rocznik: 2021
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 12 Lis 2021
Posty: 60
Skąd: Białystok
Wysłany: 2022-05-27, 13:00   

Juras72 napisał/a:
Ceny mamy już zagwarantowane przy podpisywaniu umowy


Tylko co to daje skoro termin z umowy jest płynny i tak naprawdę może być z różnych powodów odkładany w nieskończoność.
Efekt taki, że czekasz na auto które jest np. miesiąc po terminie a i tak jeszcze nie wyprodukowane, a że zamawiałeś w cenie o 10.000 niższej niż teraz we katalogu, to nie rozwiązujesz umowy tylko czekasz.
I tak czekać możesz do usranej śmierci.

"Mój" Duster zamówiony 19.11.2021 z terminem dostarczenia do końca kwietnia 2022 jeszcze nie jest wyprodukowany a mamy koniec maja więc minęło ponad pół roku.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-05-27, 13:39   

Gagman napisał/a:
I tak czekać możesz do usranej śmierci.

W KIA nie czekasz, masa ludzi dostała anulację zamówienia w rodzinie Ceeda z skrzynią DTC, stracili czas i są w plecy kilkanaście tysięcy z racji podwyżek, na Sorento i inne też czekają po rok.
Ostatnio zmieniony przez Black Dusty 2022-05-27, 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
Jerzy3 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige Plus
Dołączył: 21 Mar 2022
Posty: 65
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2022-05-27, 14:03   

Znajomy na Superba czeka już sporo ponad rok. Z kolei z rodziny zamówili na koniec listopada elektryka Tesle i już śmigają od ponad 2 miesięcy.
Co do umów to najprościej je wypowiedzieć, wziąć auto na salon i sprzedać po aktualnej cenie.
 
Knutsen 



Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 54
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Wysłany: 2022-05-27, 18:09   

Ja swojego Dustera zamawiałem końcem listopada, auto wyprodukowało się w marcu, w kwietniu trafiło do Polski, ale miało blokadę techniczną, a dziś telefon z ASO i jest gotowe. W przyszłym tygodniu trafi do nich ze składnicy i będę mógł po ponad pół roku odebrać :D
_________________
Czasem tak bywa, pies się topi, a łańcuch pływa.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne