Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:27
Alternatywa dla fabrycznego radia 2DIN
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-03-08, 16:56   

Oczywiście - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9298
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-03-08, 18:43   Re: Czym zastąpić MediaNav?

andrzej627 napisał/a:
MediaNav w moim Dusterze rocznik 2014 przestał działać. Ekran pokazuje logo, gaśnie i tak w kółko. Warsztat, w którym robię wszystkie przeglądy, proponuje wymianę po wygórowanej cenie.

Można w prosty sposób wymienić je na coś z Androidem?


Rocznik 2014 więc jeśli to MediaNav 1 to można naprawić wlutowując kartę sd zamiast pamięci.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-03-08, 18:51   

Jesli całkiem nie padła kość pamięci to może da się uratować ale musisz przysłać do mnie .
ewentualnie sprzedać i kupić MN3
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
andrzej627 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 147
Skąd: Francja
Wysłany: 2022-03-08, 19:57   

Dzięki za rady. Trzeba więc zacząć od wymontowania urządzenia.

Znalazłem już instrukcję, jak to zrobić. :-D

_________________
Andrzej
Jeżdżę Dusterem
 
uku79 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 03 Maj 2022
Posty: 4
Skąd: Marszowice
Wysłany: 2022-05-03, 13:57   

tom45tom napisał/a:
Minęły dwa tygodnie od wymiany radionawigacji MediaNav Evo na Prelingcar TS-4G. Co można powiedzieć, nie żałuję i do Media Naw już nie wrócę. Chińczyk sprawuje się idealnie, nawet przeszedł test mrozu -20. Uruchamianie trwa 20 sek. lub w zależności od ustawienia w 1 sek. (tu opcja podtrzymania pamięci (na 2 godz., do 1 lub 2 dni). Do tej pory nie zauważyłem żadnej zwieszki czy przycięcia. Ekran bardzo jasny i ostry nawet w słoneczny dzień, tryb nocny nie rozprasza i nie razi po oczach. Panel dotykowy dość czuły pomimo naklejonego grubego szkła ochronnego (jest w zestawie). Radio ładnie wyszukuje stacje radiowe, nazwy stacji radiowych przypisane do kafelka, dźwięk czysty bez szumów. Muzyka rewelka nawet przy standardowych głośnikach, mnóstwo ustawień dźwięku każdy dobierze coś odpowiedniego dla siebie (korektor 32 pasmowy). Filmy można oglądać w czasie jazdy (trzeba zmienić opcję w ustawieniach). Dostępne mamy dwa złącza USB. Jedno wykorzystane mam do rejestratora z ADAS, obsługa kamery na ekranie, drugie pod multimedia. Bluetooth raz ustawiony i o nim zapomniałem. Telefon paruje się w mgnieniu oka. Rozmowy telefoniczne OK. Głośno i wyraźnie w obie strony. Radio wykorzystuje swój mikrofon tak się domyślam. Mój model ma modem LTE na kartę sim. Internet mam cały czas, nie potrzeba parować i męczyć telefonu. Nawigacja co dusza zapragnie taką instalujesz. Ja korzystam z Yanosika i GoogleMap. Łączność z GPS natychmiastowa, korzystam z oryginalnie zamontowanej anteny gps. Łapie 15 na 17 satelit. Kamera tylna oryginalna również działa + wizualizacja czujników cofania, chińczyk daje w zestawie kamerę cofania u mnie leży w domu :) I co najważniejsze pełne sterowanie z kierownicy. nic nie musisz ustawiać Na ekranie podgląd otwartych drzwi i sterowania nawiewami klimatyzacji zdjęcia powyżej. Instalacja radia przebiega na zasadzie odpięcia wtyczek MediaNav i podpięcia tych nowych, poza anteną GPS tej chińczyk nie daje. Tu od razu zamów na Allegro przejściówkę GPS z fakra na sma (koszt 20zł) i wpinasz się w oryginalną antenę. Nic nie potrzeba przerabiać, wszystko dopasowane do fabryki.
Podsumowując. Nie spodziewałem się takiej jakości, działania i wykonania.
Czas się pożegnać z MediaNaw Evo2 9.1.3.1 odblokowane z mapami Q2 2020 idzie na sprzedaż.


I jak kolego po ponad roku? Jak sie radio spisuje?
dzieki Twojemu postowi zdecydowalem sie na zakup z Twojego linka z tym ze wersje ELUS8G128 i na dniach kupuje.
Czy zamawiajac musiales napisac jaki samochod itp? Ja mam 1.0Tce z 2020 jak myslisz, bedzie pasowac?
 
otaru84 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 lpg
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 18 Lut 2020
Posty: 33
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2022-05-03, 14:09   

Ja kupiłem chińczyka ale inny model. Jestem ogólnie zadowolon, wygląd, możliwość. Tylko to są radia dla ludzi co trochę ogarniają androida
 
tom45tom 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 115
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2018
Posty: 146
Skąd: kujawsko-pomorske
Wysłany: 2022-05-03, 15:00   

Radyjko działa bez problemów, nie zauważyłem żadnych niepokojących sygnałów nadchodzacej awarii, oby tak dalej. Ja jestem z niego zadowolony.
 
uku79 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 03 Maj 2022
Posty: 4
Skąd: Marszowice
Wysłany: 2022-05-03, 16:12   

tom45tom napisał/a:
Radyjko działa bez problemów, nie zauważyłem żadnych niepokojących sygnałów nadchodzacej awarii, oby tak dalej. Ja jestem z niego zadowolony.


Super, wiec trzeba zakupic. A czy podlaczyles fabryczny mikrofon? czy lecisz na tym z radia.

Bo kamere widze ze podlaczyles fabryczną.

Jak z odbiorem radia FM?
Mam podobne radio z ali w innym aucie I jakość radia to tragedia, praktycznie nie da się słychać

PS.
jaka dokladnie ma byc przjsciowka fakra SMA?
zenska
https://allegro.pl/oferta/adapter-antenowy-fakra-zenski-sma-zenski-19cm-11861225205

czy meska
https://allegro.pl/oferta/adapter-anteny-gps-sma-meski-fakra-gniazdo-10964226705
 
tom45tom 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 115
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2018
Posty: 146
Skąd: kujawsko-pomorske
Wysłany: 2022-05-03, 18:15   

Mikrofon mam zewnętrzny również był w komplecie z radiem. Przyklejony za kierownicą przy zegarach. Jakość rozmów OK. Kamerka cofania oryginalna, nic nie przerabiasz. Końcówka do GPS męskia, ją musisz przykręcić do radia. Radio w mieście trzyma fale, poza miastem gubi, dałem wzmacniacz antenowy za 19zł i jest super. Przejechałem Polskę wzdłuż i wszerz i ładnie wszędzie trzyma fale. Ta wersja co chcesz kupić nie ma RDS będziesz ręcznie zmieniał stację.
 
tom45tom 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 115
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2018
Posty: 146
Skąd: kujawsko-pomorske
Wysłany: 2022-05-03, 18:26   

Sprostowanie - Radio Prelingcar ELUS 6G lub 8G posiada RDS
 
uku79 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 03 Maj 2022
Posty: 4
Skąd: Marszowice
Wysłany: 2022-05-03, 19:20   

tom45tom napisał/a:
Mikrofon mam zewnętrzny również był w komplecie z radiem. Przyklejony za kierownicą przy zegarach. Jakość rozmów OK. Kamerka cofania oryginalna, nic nie przerabiasz. Końcówka do GPS męskia, ją musisz przykręcić do radia. Radio w mieście trzyma fale, poza miastem gubi, dałem wzmacniacz antenowy za 19zł i jest super. Przejechałem Polskę wzdłuż i wszerz i ładnie wszędzie trzyma fale. Ta wersja co chcesz kupić nie ma RDS będziesz ręcznie zmieniał stację.


Dzieki za odpowiedz. mądrego to zawsze dobrze posluchac ;)

Masz moze link do wzmacniacza antenowego?
 
uku79 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 Tce LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 03 Maj 2022
Posty: 4
Skąd: Marszowice
Wysłany: 2022-05-04, 10:09   

otaru84 napisał/a:
Ja kupiłem chińczyka ale inny model. Jestem ogólnie zadowolon, wygląd, możliwość. Tylko to są radia dla ludzi co trochę ogarniają androida


Jaki model dokladnie kupiles kolego?

Widzialem na innym forum ze rozwazałeś Prelingcar i Teyes CC3, tez mam ten dylemat.
 
R.O.N.O 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2017
Dołączył: 12 Cze 2022
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-06-12, 19:32   

Cześć wszystkim! Sandero Stepway 2017 u mnie i już zaczyna mnie męczyć trochę MNE. Widze tu te wszystkie piękne Prelingcary ale za nic nie mogę znaleźć takiego do mojego auta (albo jestem słaby w AliExpress - a to całkiem możliwe bo nienoorxystam często). Widzę do Dustera ale nie widze do Sandero Stepway. Wiem, ze będzie pasować jeśli chodzi o złącza ale chodzi mi o ramkę. Macie może jakichś sprzedawców, którzy to mają najlepiej w komplecie? Widziałem w tym temacie wcześniej link do takiego ale już nie działa i prowadzi mnie w ślepa uliczkę.
Ostatnio zmieniony przez R.O.N.O 2022-06-12, 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
R.O.N.O 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2017
Dołączył: 12 Cze 2022
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-06-13, 09:16   

Powyższy post nieaktualny bo udało mi się znaleźć ale mam dodatkowe pytanie - czy ten prelingcar ts-4g obsługuje Apple CarPlay (bo wiem, ze są dostępne moduły za pomocą których można odpalić CarPlay na tabletach z Androidem) czy tylko Android Auto i musiałbym sam taki moduł dołożyć?
 
Agencior0008 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway
Dołączył: 03 Sie 2022
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-08-03, 09:47   Wymiana radia Dacia sandero ii 2015 na inna firmę

Dzień doby, potrzebuje fachowej pomocy
Chce wymienić radio w swojej dacii
Znalazłem dobry model, ale nie mam pojęcia czy sam sobie poradzę czy potrzeba do tego serwisu. Radio jest nowe model
https://pl.aliexpress.com/item/1005002963353254.html

Czy montaż polega na wyciągnięciu starego radia wpięcia odpowiednio wszystkich kabelków
I gotowe czy potrzeba serwisu
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-03, 10:13   

Wymiana to ostrożne odpięcie maskownicy z zatrzasków i odkręcenie czterech śrubek o ile okablowanie jest plug&play. Ale weź pod uwagę że te wszystkie chińskie radyjka zawsze coś mają spieprzone czy to w sofcie czy w sprzęcie. Prędzej czy później wyjdą jakieś kwiatki.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-03, 11:28   

Masz w dziale posty o montażu innych radyjek poczytaj, koledzy tam kilka modeli róznych testowali. Moje doświadczenie z chinolami jest takie że za żadną cenę . Taniej cię wyjdzie MN3 a jest plug&play .
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 826
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-08-03, 12:37   

No i na ten nie wymienisz, bo:
" Przepraszamy, ten przedmiot nie jest już dostępny!" ;-)
 
kamilko 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dci
Dołączył: 11 Lut 2023
Posty: 35
Skąd: Polska centralna
Wysłany: 2023-03-20, 23:19   

Jakie teraz sa fajne radia do kupienia 2din do dacii ? nie musi być z linia CAN itp. ale żeby miało dobra moc, wifi, navi gpsa i androida . Ktos poleci jakies?
 
Misionurek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 29 Lip 2023
Posty: 3
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2023-08-01, 12:28   

Nie mogę znaleźć żadnych bliższych informacji na temat oryginalnych odbiorników Dacia. Np czy najprostsze radio ma kod zabezpieczający? Czy strumieniuje muzę przez BT?

Dostałem w spadku Pioneera z beznadziejnym zestawem głośnomówiącym i chętnie zamienię na najprostsze Dacia z obsługą joysticka.
Nie wiem czy ktokolwiek pytał w salonie o te radia, ja tak i dobrze że siedziałem, bo za radyjko zawołali 6,5tys ;).
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-08-01, 13:56   

Radia Dacii obsługują strumieniowanie BT od co najmniej 10 lat...
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-08-01, 16:26   

Misionurek napisał/a:
czy najprostsze radio ma kod zabezpieczający?

Nie sprecyzowałeś, o które najprostsze radio pytasz, ale cena sugeruje, że może chodzić o aktualne Media Control/Display i ono sprawdza VIN po CAN, nie ma klasycznego kodu zabezpieczającego w postaci 4 cyfr.

Można jednak zamontować także starsze radio Classic/Plug&Play, które również da się obsługiwać pilotem przy kierownicy, i ono zwykle ma właśnie normalny kod.
 
Misionurek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 29 Lip 2023
Posty: 3
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2023-08-19, 18:16   

laisar napisał/a:

Nie sprecyzowałeś, o które najprostsze radio pytasz, ale cena sugeruje, że może chodzić o aktualne Media Control/Display i ono sprawdza VIN po CAN, nie ma klasycznego kodu zabezpieczającego w postaci 4 cyfr.

Można jednak zamontować także starsze radio Classic/Plug&Play, które również da się obsługiwać pilotem przy kierownicy, i ono zwykle ma właśnie normalny kod.


Muszę doczytać które radio jest które, bo prawie kupiłem takie starsze z małym LCD i dwoma pokrętłami, ale przeczytałem że ono też oprócz kodu musi być do konkretnego auta.
 
labondz 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 sce
Dołączył: 04 Paź 2023
Posty: 43
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2023-10-13, 12:12   czy MN3 podejdzie?

Dzień dobry
Posiadam dustera I z 2017r. i radio ze zdjęcia. Chciałbym powyższe zmienić na inne
(z nawigacją).
Z tego co przeczytałem na forum mam dwa wybory. Albo oryginalne MN albo coś chińskiego.
Bardziej skłaniam się do oryginalnego głównie dlatego, że nie jestem wielkim melomanem a i nie posiadam za dużych umiejętności elektronicznych i radio plug&play byłoby idealne.
W internetach parę używek jest. W związku z powyższym mam do Was pytanie. Czy najlepiej kupić MN3 bo ma np. androidauto. Czy może MN2 lub MN1. Tak naprawdę zależy mi tylko na:

- aby obsługiwał oryginalny zestaw głośnomówiący (pilot i mikrofon)
- można było obsługiwać nawigację
- no i żeby lepiej wyglądało.
- było bardzo proste w montażu

Na co mam zwrócić uwagę, jeśli będę chciał kupić używkę w sieci? Czy musi posiadać kod? Jakie oznaczenie ma model MN3? Czy takie LAN5800WR0? Czy może inne?

Pozdrawiam
Jacek

radio.PNG
Plik ściągnięto 4 raz(y) 162,27 KB

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-10-13, 14:56   Re: czy MN3 podejdzie?

labondz napisał/a:
Na co mam zwrócić uwagę, jeśli będę chciał kupić używkę w sieci? Czy musi posiadać kod? Jakie oznaczenie ma model MN3? Czy takie LAN5800WR0? Czy może inne?
Kod dobrze jak jest podany, ale nie jest konieczny- bez problemu da się go wygenerować na podstawie fabrycznej naklejki na radiu.
Wszyscy będą polecać jednak MN3- ze względu na możliwość korzystania z innych map niż wbudowana, ale również z racji większej wbudowanej pamięci.
Generalnie każde radio z oznaczeniem LAN5800___ to jest MN3, reszta oznaczeń to opcje (kolor podświetlenia, możliwość odbioru DAB+ itp.). Niestety większość MN3 będących w obiegu wtórnym ma białe podświetlenie przycisków i aby to dopasować do naszych pomarańczowych, trzeba wymieniać diody LED.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne