Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Różnice między Media Display a Media Nav
Autor Wiadomość
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 321
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2021-11-18, 17:25   

Dymek napisał/a:
dawtaj94 napisał/a:
moje zostało zamówione w maju i wyprodukowane 13 sierpnia w Pitesti w Rumunii, dolny port ładuje i przesyła dane, testowałem dziś na pendrive

Jeśli byłbyś jeszcze łaskaw sprawdzić- czy przy tym dolnym gnieździe masz opisany symbol baterii (piorunka) czy jakiś symbol USB?


Ja mam ikonkę piorunka. Dolny USB nie widzi plików na penie. Wyprodukowany w Maroko - sierpień 2021.
 
dacialoganmcv 


Marka: Dacia
Model: był Logan MCV, jest Lodgy
Silnik: był 1.2 75 GPL, jest 1.6 Sce 100
Rocznik: był 2013, jest 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 444
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2021-11-18, 23:39   

Dziś tata odebrał swoją Sandero Stepway. Ktoś zamówił i nie odebrał. Doposażył w tylne szyby elektryczne, podgrzewane fotele, elektryczny ręczny, klimatyzację automatyczną i jest Media Display. Nosz .... Teraz kombinuję jak z tego zrobić Media Nav... Chyba pozostaje wymiana całego radia plus anteny.... W mojej i taty oprogramowanie 6.0.9.4
_________________
Programowanie nowszych Dacia/Renault po CAN (np. wyłączanie czujników ciśnienia w oponach, Start Stop, itd.). Moje auto: http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1714641 Instalacja gazowa BRC Sequent 32
 
Liakim 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-11-19, 10:26   

dacialoganmcv napisał/a:
Dziś tata odebrał swoją Sandero Stepway. Ktoś zamówił i nie odebrał. Doposażył w tylne szyby elektryczne, podgrzewane fotele, elektryczny ręczny, klimatyzację automatyczną i jest Media Display. Nosz .... Teraz kombinuję jak z tego zrobić Media Nav... Chyba pozostaje wymiana całego radia plus anteny.... W mojej i taty oprogramowanie 6.0.9.4


Ktoś tu się wypowiadał że wymiana Media Display na Media Nav to praktycznie rozebranie auta do gołej blachy w środku żeby poprowadzić dodatkowe kable do anteny Navi i głośników. Pytanie czy nawet gdyby zrobić to w ASO to czy poskładają potem całość tak jak w fabryce.
 
dacialoganmcv 


Marka: Dacia
Model: był Logan MCV, jest Lodgy
Silnik: był 1.2 75 GPL, jest 1.6 Sce 100
Rocznik: był 2013, jest 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 444
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2021-11-19, 10:56   

Wyjecie Media Display to 20 minut roboty. GPS za radiem mozna polozyc. Glosniki nie sa wazne. Ewentualnie antena na dachu to i tak wymieniam na pletwe, to 40 minut roboty.
_________________
Programowanie nowszych Dacia/Renault po CAN (np. wyłączanie czujników ciśnienia w oponach, Start Stop, itd.). Moje auto: http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1714641 Instalacja gazowa BRC Sequent 32
 
Kermit 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Lis 2021
Posty: 7
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-11-22, 15:07   

Kermit napisał/a:
robox5 napisał/a:
czy z wyposażeniem Media Display jest dużo pracy aby doposażyć o te głośniki tweeter?
Dołączam się do pytania. Mam wersję bez nawigacji (nie z mojej winy, błąd dystrybutora) i chcę doposażyć się w głośniki wysokotonowe. Czy jest to w ogóle możliwe? Czy system obsłuży te dwa dodatkowe głośniki? W miejscach, gdzie powinny być, widzę okablowanie; czyżby wystarczyło tylko podłączyć głośniki?

Pozdrawiam
Jeśli nadal kogoś to interesuje, to od dzisiaj mam kompletną odpowiedź na pytanie o dołożenie głośników.
W skrócie: da się i nie jest to dużo roboty.
A dokładniej: w moim Loganie 2021 posiadam Media Display, więc w standardzie cztery głośniki. W miejscu tweeterów znajduje się przygotowane okablowanie, jest ono podłączone do źródła dźwięku, więc wszystko jest przygotowane do obsługi sześciu głośników.
Tweetery do Logana, Sandero i Sandero Stepway są identyczne i posiadają numer katalogowy 281480007R.
Siateczki wchodzą na "wcisk" - nawet nie zatrzask, więc zdejmujemy siateczki, podłączamy przewód do głośnika, głośnik wchodzi na zatrzask i na górę siateczka.
Jedynym problemem może być podłączenie prawego tweetera - w moim przypadku przewód został zaczepiony o element konstrukcji schowka - zapewne aby nie "latał" i nie tłukł się podczas jazdy. Trzeba było zdemontować schowek, by dostać się do przewodu, odczepić go i wtedy na długość wystarczył, aby podłączyć głośnik.

A zatem od dzisiaj mogę się cieszyć dźwiękiem z sześciu głośników mając system Media Display. Subiektywnie mam wrażenie, że teraz dźwięk jest jakby bardziej przestrzenny. :)

Pozdrawiam
_________________
Dacia Logan 2021
 
dacialoganmcv 


Marka: Dacia
Model: był Logan MCV, jest Lodgy
Silnik: był 1.2 75 GPL, jest 1.6 Sce 100
Rocznik: był 2013, jest 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 444
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2021-11-22, 16:21   

Jest lepszy, bo wysokie tony odbijają się od szyb i idą po "górze" auta na wysokości uszu. Bas jest na dole, a sopran wysoko.

Od siebie dodam, że do Media Display idzie przewód nawigacji z anteny, więc nie trzeba żadnych przewodów dodatkowo układać. Jedyna kwestia to dłubanie w Media Display, aby przerobić ją na Media Nav E2 plus USB. Ale to mam na czym się uczyć, bo w pierwszej Sandero mam nawigację i można wszystko prześwietlić.
_________________
Programowanie nowszych Dacia/Renault po CAN (np. wyłączanie czujników ciśnienia w oponach, Start Stop, itd.). Moje auto: http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1714641 Instalacja gazowa BRC Sequent 32
Ostatnio zmieniony przez dacialoganmcv 2021-11-22, 16:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kermit 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Lis 2021
Posty: 7
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-11-22, 16:28   

Czyli piszesz, że antena jest już zamontowana? Mi w Dacii powiedzieli, że trzeba ją zamontować i dlatego musieliby pół samochodu rozbierać. Jesteś pewien, że w Loganie 3gen. to też tylko kwestia grzebania z Media Display? Dałoby się doinstalować moduł WiFi, by AA działało bezprzewodowo?

Pozdrawiam
_________________
Dacia Logan 2021
 
dacialoganmcv 


Marka: Dacia
Model: był Logan MCV, jest Lodgy
Silnik: był 1.2 75 GPL, jest 1.6 Sce 100
Rocznik: był 2013, jest 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 444
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2021-11-22, 17:32   

Jedna antena GPS idzie do modułu SOS. Druga go Media Nav, w przypadku mojej Sandero, do Media Display i jest wpięta w odbiornik. GPS to niebieskie wtyczki/gniazda i są dwa. Biała wtyczka/gniazdo to antena analogowa do radia. Brązowa to cyfrowa. Wszystkie dochodzą do prawego słupka z tyłu pod zwijakiem pasa bezpieczeństwa. Montowałem płetwy w obu swoich Sandero i wiązki są takie same. W Media Display wymontowałem radio i wszystko jest od strony przewodów oprócz kawałka wiązki do gniazda USB obok lewarka zmiany biegów. Ale to nie problem, prześwietlę przewody w Sandero z Media Nav i będę wiedział co i jak.

Co do Wifi czy co tam potrzeba do AA, to nie wiem, bo nie interesuje mnie w sumie ten temat. Bardziej zależy mi na zamianę Media Display na Media Nav i wygląda obiecująco.
_________________
Programowanie nowszych Dacia/Renault po CAN (np. wyłączanie czujników ciśnienia w oponach, Start Stop, itd.). Moje auto: http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1714641 Instalacja gazowa BRC Sequent 32
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2021-11-22, 18:12   

dacialoganmcv napisał/a:
Jedna antena GPS idzie do modułu SOS. Druga go Media Nav, w przypadku mojej Sandero, do Media Display i jest wpięta w odbiornik. GPS to niebieskie wtyczki/gniazda i są dwa. Biała wtyczka/gniazdo to antena analogowa do radia. Brązowa to cyfrowa. Wszystkie dochodzą do prawego słupka z tyłu pod zwijakiem pasa bezpieczeństwa. Montowałem płetwy w obu swoich Sandero i wiązki są takie same. W Media Display wymontowałem radio i wszystko jest od strony przewodów oprócz kawałka wiązki do gniazda USB obok lewarka zmiany biegów. Ale to nie problem, prześwietlę przewody w Sandero z Media Nav i będę wiedział co i jak.

Co do Wifi czy co tam potrzeba do AA, to nie wiem, bo nie interesuje mnie w sumie ten temat. Bardziej zależy mi na zamianę Media Display na Media Nav i wygląda obiecująco.


jeśli są wiązki pociągnięte to sprawa będzie bardzo prosta - wystarczy wymienić jednostkę centralną i antene
 
Kermit 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 08 Lis 2021
Posty: 7
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2021-11-22, 19:48   

Wzbudzacie we mnie nadzieję; dziś uznałem, że mam już wszystko, na czym mi zależało, ale teraz - skoro to będzie takie proste, by mieć wbudowaną nawigację, może jeszcze się skuszę na dalszy upgrade... :)

Pozdrawiam
_________________
Dacia Logan 2021
 
dacialoganmcv 


Marka: Dacia
Model: był Logan MCV, jest Lodgy
Silnik: był 1.2 75 GPL, jest 1.6 Sce 100
Rocznik: był 2013, jest 2016
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 444
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2021-11-24, 13:54   

Kermit napisał/a:
Wzbudzacie we mnie nadzieję; dziś uznałem, że mam już wszystko, na czym mi zależało, ale teraz - skoro to będzie takie proste, by mieć wbudowaną nawigację, może jeszcze się skuszę na dalszy upgrade... :)

Pozdrawiam


Potwierdzam. Dziś u taty wjechały dwa głośniki wysokotonowe pod szybą. Lewy bez problemu. Prawy do demontażu schowek: 3 wkręty z przodu, jeden z prawej strony po odpięciu osłonki z przełącznikiem poduszek. Wiązka od głośnika skitrana jest po prawej stronie nad główną wiązka nad metalowym stelażem. Związana jest papierową taśmą, wtyczka jest czarna. Trzeba się przypatrzeć, gdzie jest. Wystarczy mocniej pociągnąć i poprowadzić do góry do gniazda głośnika.
_________________
Programowanie nowszych Dacia/Renault po CAN (np. wyłączanie czujników ciśnienia w oponach, Start Stop, itd.). Moje auto: http://www.daciaklub.pl/f...c.php?p=1714641 Instalacja gazowa BRC Sequent 32
 
NoName 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0
Dołączył: 03 Paź 2021
Posty: 3
Skąd: Lwów
Wysłany: 2022-03-09, 12:35   

Jak autor tematu chciałem podziękować za pomoc, zdecydowałem się na droższą opcję i uważam, że to była właściwa decyzja. Niezdecydowanym polecam wersję rozszerzoną, głównie z uwagi na bezprzewodowego AA bo robi świetną robotę.
 
tram646 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan III
Silnik: 1.0tce lpg
Dołączył: 18 Lut 2022
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-03-11, 09:07   

Kermit napisał/a:

Tweetery do Logana, Sandero i Sandero Stepway są identyczne i posiadają numer katalogowy 281480007R.


Jaką impedancję mają głośniki w drzwiach?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-03-11, 10:05   

tram646 napisał/a:
Jaką impedancję mają głośniki w drzwiach?

http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + impedancj* =
 
tram646 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan III
Silnik: 1.0tce lpg
Dołączył: 18 Lut 2022
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-03-11, 10:55   

Dzięki!
 
Surfer 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan III
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort Plus
Dołączył: 14 Mar 2022
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-03-14, 20:31   

dacialoganmcv napisał/a:
Dziś u taty wjechały dwa głośniki wysokotonowe pod szybą.

gdzie można kupić takie głośniki i jaki to orientacyjnie koszt?
 
robox5 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2021
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-03-28, 14:37   

Surfer napisał/a:
dacialoganmcv napisał/a:
Dziś u taty wjechały dwa głośniki wysokotonowe pod szybą.

gdzie można kupić takie głośniki i jaki to orientacyjnie koszt?


w styczniu byłem w ASO i powiedzieli że nie ma tych tweeterów i nie wiedzą kiedy będą. Zakupiłem używki na aukcji za 80zł para. Po montażu od razu słychać zmianę. Dźwięk stał się bardziej przestrzenny. Scena muzyczna mocno się zwiększa. Mam wrażenie że głośniki w drzwiach dostały więcej basu. Separacja niskich i wysokich tonów jest słyszalna. Tylko siedząc z przodu mam wrażenie że tylne głośniki nie grają, ale to złudzenie (dźwięk ustawiony na środek centralnie). Jeżeli ktoś się zastanawia nad dołożeniem tweeterów to nie ma na czekać.
 
Marta_zielona 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0
Rocznik: —-
Dołączyła: 17 Maj 2022
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-06-20, 17:35   

Tydzień temu w końcu odebrałam wyczekiwanego Stepwaya Comfort. Generalnie autko super, ale replikacja telka działa tylko na kablu i nie ma drugiego, dolnego gniazda USB. Jak to jest u Was?
 
Jerzy3 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige Plus
Dołączył: 21 Mar 2022
Posty: 65
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2022-06-20, 21:26   

A w tej wersji miało być po wi-fi i gniazda też? Jeśli tak to powinieneś reklamować. Ja biorę prestiż i tam jest wszystko.
 
Liakim 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-06-21, 06:52   

Marta_zielona napisał/a:
Tydzień temu w końcu odebrałam wyczekiwanego Stepwaya Comfort. Generalnie autko super, ale replikacja telka działa tylko na kablu i nie ma drugiego, dolnego gniazda USB. Jak to jest u Was?


Widocznie masz u siebie wersje Media Display z jednym portem USB, Android Auto przez kabel i 4 głośnikami. Wyższa wersja Media NAV to 2 porty USB, Android Auto bezprzewodowo i 6 głośników + wbudowana nawigacja Dacii.
 
RAJ 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 lpg
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 12 Mar 2022
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-21, 08:43   

Marta_zielona napisał/a:
replikacja telka działa tylko na kablu i nie ma drugiego, dolnego gniazda USB
W comforcie bezprzewodowa replikacja i dodatkowe USB jest/było w opcji z navi.
 
Felix 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme
Dołączył: 30 Cze 2022
Posty: 40
Skąd: Rotmanka
  Wysłany: 2022-08-18, 10:32   

Dlaczego ze stron dacia.pl, wszędzie zniknęło słowo "bezprzewodowa" ?
Wszystkie opisy zawierają tylko: "funkcja replikacji telefonu komórkowego"
Oczywiście mówię o MediaNav.
A nawet piszą wprost, że teraz jest już tylko przewodowa :
https://www.dacia.pl/samochody/nowy-duster.html


Znalazłem info, ze wszystkie co zostały wyprodukowane od 6 czerwca są pozbawione ten funkcji - bez informowania klientów !
https://www.daciaforum.co...-carplay.40495/
Ostatnio zmieniony przez Felix 2022-08-18, 10:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-18, 11:51   

Zgadza się- powody takie same jak w przypadku innych "ogołoceń" wyposażenia- bieżące problemy z elektroniką.
Ja nie kupuję teraz Dacii a czytałem o tym- nie pamiętam, na tym forum czy też na forum FB.
Jedno co jest pewne- dealerzy zazwyczaj o szczegółach wyposażenia wiedzą najmniej, nawet gdy nie ma żadnych zmian.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-08-18, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
Felix 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme
Dołączył: 30 Cze 2022
Posty: 40
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2022-08-18, 12:05   

Dymek napisał/a:
Zgadza się- powody takie same jak w przypadku innych "ogołoceń" wyposażenia- bieżące problemy z elektroniką.
Ja nie kupuję teraz Dacii a czytałem o tym- nie pamiętam, na tym forum czy też na forum FB.


to pokazuje ile jest jeszcze takich usuniętych specyfikacji, o którym firma milczy i człowiek się dowie przypadkiem.
 
Felix 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme
Dołączył: 30 Cze 2022
Posty: 40
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2022-08-19, 09:13   

Podobno brak WIFI dotyczy zamówień dokonanych po kwietniu i każdy klient był o tym informowany w celu ustalenia rekompensaty:
https://www.youtube.com/w...aeRqpv&index=58
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne