Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Szarpania sprzęgła na zimnym silniku w Sandero II z 0,9 TCe
Autor Wiadomość
xarek 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 TCe
Wersja: Laureate
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 43
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2022-06-22, 08:55   Szarpania sprzęgła na zimnym silniku w Sandero II z 0,9 TCe

Witam, szanownych kolegów od jakiegoś czasu występuje u mnie na zimnym silniku dziwne szarpanie sprzęgła tz. jak powoli startuję to samochód skacze :) ale jak dodam więcej gazu to niby problem znika :) ratuje się trochę funkcją ECO :) i to nawet działa :) problem całkowicie znika po rozgrzaniu :) nie wiem co to dokładnie może być i dlatego moje pytanie do was, czy może ktoś się z czymś takim się spotkał? obstawiam sprzęgło tylko że przebieg jest stosunkowo mały i to mnie trochę dziwi. A co lepsze gwarancja skończyłam mi się chyba 4 miesiące temu :( i ciekawe ile taka naprawa będzie kosztowała w ASO no chyba że ktoś ma jakąś ciekawą alternatywę :) dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony przez xarek 2022-06-22, 09:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
spoogie 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3L 130KM
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-06-22, 10:30   

Miałem ten sam objaw w capturze z tym samym silnikiem.
U mnie pojawiło się przy około 50k przejechanych km.
Sprzęgło "skakało" tylko przy zimnym aucie, po rozgrzaniu wszystko było w porzadku.
 
xarek 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 TCe
Wersja: Laureate
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 43
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2022-06-22, 10:54   

i coś z tym robiłeś?
 
spoogie 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3L 130KM
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-06-22, 10:59   

1. Problem nie był uciążliwy dla mnie ponieważ znikał po kilkuset metrach
2. Problem nie narastał
2. Zdążyłem sprzedać captura ;)
 
xarek 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 TCe
Wersja: Laureate
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 43
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2022-06-22, 11:02   

:) dobre :) wiec czekam na innych może coś mi podpowiedzą :)
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-22, 12:40   Re: Szarpania sprzęgła na zimnym silniku w Sandero II z 0,9

xarek napisał/a:
na zimnym silniku dziwne szarpanie sprzęgła tz. jak powoli startuję to samochód skacze ... problem całkowicie znika po rozgrzaniu
Mam akurat Sandero z tego samego roku i nie podejrzewam tutaj sprzęgła.. Nie bardzo wiadomo o jakiej skali szarpania piszesz, więc trudno się będzie jednoznacznie odnieść. Może sprecyzuj- przez ile czasu od odpalenia silnika masz taki stan? U mnie 0,9Tce na zimno, przez kilka pierwszych minut zachowuje się dość... "narowiście", poszarpuje nawet na luzie przy dodawaniu i schodzeniu z obrotów a więc czuć to również w czasie ruszania i jazdy na niższych obrotach. A przede wszystkim przez te pierwsze kilka minut niechętnie zwiększa obroty, po prostu "muli". Ponieważ u mnie jest tak od nowości i jednocześnie kiedyś stwierdziłem to samo w Loganie z tym samym silnikiem, to uznałem wyjaśnienia serwisu- że TTTM.
Chociaż testując i wymieniając w zeszłym roku akumulator, wydaje mi się, że rozkminiłem temat- po naładowaniu akumulatora na full prostownikiem, wszystkie powyższe objawy zimnego silnika znikają i nie występują przez 2-3 dni, czyli do czasu gdy daciowy "inteligentny system niedoładowania akumulatora" doprowadzi ponownie akumulator do stanu niedoładowania. Przez te pierwsze dni po naładowaniu silnik na zimno zachowuje się zupełnie inaczej- pracuje równo, bez czkawki i od razu chętnie wchodzi na obroty. Mam pewność, bo potwierdziłem to już kilkukrotnie po ładowaniu aku.
No ale to taka ciekawostka i u Ciebie może to być zupełnie co innego...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-06-22, 12:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
xarek 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 TCe
Wersja: Laureate
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 43
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2022-06-22, 13:21   

Spoko dobry top bo coś podobnego też zaobserwowałem 😀 myślałem że to tylko przypadek wsumie u mnie aku też ma trochę za sobą a prostownika nie widziało chyba z rok 😀. Dzięki kolego za wskazówke.
 
Bedeg 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9 TCe
Rocznik: 2020
Wersja: Open
Dołączył: 15 Paź 2020
Posty: 2
Skąd: Łaziska
Wysłany: 2022-06-28, 19:14   

Mam to samo jutro sprawdzę stan akumulatora
_________________
moja dacia sandero
 
rukoku 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Cze 2019
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-29, 18:41   

To samo w 1.0 SCE, lekko klepnięty pedał gazu i żabka (wskazówka obrotów dostaje padaczki), mocniej wciśnięty normalnie, tylko na zimnym, komicznie to wygląda bo wyjazd z parkingu mam pod górkę. Ja po prostu mocniej naciskam pedał gazu i tyle. Poza tym na zimnym silniku przez kilkaset metrów mam i inne cuda, do których się przyzwyczaiłem.
Ostatnio zmieniony przez rukoku 2022-06-29, 18:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2022-06-29, 20:09   

Ja obalę mit o akumulatorze .Auto prawie 5 lat. .Aku pokazuje 11.5 v i pali na dotyk.Auto szarpie na zimnym 200 m .Potwierdzone serwisem problemy z szarpaniem. Dla mnie przyczyna szarpania to zły materiał użyty do produkcji tarcz sprzęgła i docisku. Całosc reklamowałem już w 1 roku , ale odpusciłem , bo nie warto sobie psuć nerwów .
 
xarek 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 TCe
Wersja: Laureate
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 43
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2022-06-30, 07:25   

Witam, kolegów potwierdzam problem z szarpaniem sprzęgła znika po naładowaniu aku na full. Koledze "Dymek" bardzo dziękuję - właśnie dzięki taki ludziom warto być na takim forum :) jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-30, 07:36   

Krystian67 napisał/a:
Ja obalę mit o akumulatorze
Mit o akumulatorze dotyczył ogólnie- nierównej, poszarpującej pracy zimnego silnika podczas jazdy na niskich obrotach oraz pracy na luzie, ale w żadnym razie nie odnosił się do pracy sprzęgła. Ze sprzęgłem i jego płynną pracą żadnych problemów jak dotąd u siebie nie zauważyłem. Tak więc, jeśli ktoś ma problem tylko w czasie wysprzęglania, to na pewno nie o to chodzi. Ale jeżeli to sam silnik szarpie, to może właśnie niektórzy zauważają to bardziej właśnie podczas używania sprzęgła? Nie wiem. U mnie takie poszarpywanie silnika generuje również objaw "klekotania" skrzyni biegów podczas pracy na luzie przez pierwsze jakieś może 2 minuty. Też mam to już rozkminione a pierwotnie myślałem że winna jest sama skrzynia.
A sam mit akumulatora- no cóż, u mnie się potwierdza, ale tutaj też mam dwie teorie- pierwsza dotyczy poziomu naładowania akumulatora a druga po prostu faktu odłączenia akumulatora, bo ja ładowanie przeprowadzam zawsze poza samochodem. Może więc po takim odłączeniu komputer resetuje jakieś zapamiętane ustawienia i stąd bierze się czasowa, 2-3 dniowa zmiana stylu pracy silnika? Tego przyznam się nie sprawdziłem, ale muszę to zweryfikować- odłączę kiedyś na noc aku ale nie będę go ładował.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-06-30, 08:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne