Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2022-07-24, 11:40
Wentylator Chłodnicy - klimatyzacja
Autor Wiadomość
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2022-06-21, 05:25   Wentylator Chłodnicy - klimatyzacja

Witam. Mam pytanie odnośnie klimatyzacji manualnej. Posiadam sandero stepway II 2020r od roku. W poprzednim aucie przy klimatyzacji manualnej wentylator chłodnicy działał cały czas od włączenia klimatyzacji. W niedzielę były takie upały zostawiłem auto na postoju na jakiś czas klima na maksa i prędkość na 2 i 3 i wentylator się w ogóle nie załącza, czy to normlane, że tak działa, wszystko ładnie chłodzi sprężarka załącza się co kilkanaście sekund a wentylator nie działa. Może w nowszych modelach tak jest albo w moim poprzednim aucie było coś nie tak? 😅😂
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 300
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2022-06-21, 08:04   

Cześć, widziałem Twój post tez na fb ;) musiałbym sprawdzić dokładnie u siebie jak to jest w moim egzemplarzu.
_________________
 
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2022-06-21, 08:27   

Super by było. Bo nie wiem czy jechać z tym na gwarancję, bo okaże się, że jest dobrze i aby będę zawracał...
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-21, 09:27   Re: Wentylator Chłodnicy - klimatyzacja

Patryk95 napisał/a:
Może w nowszych modelach tak jest albo w moim poprzednim aucie było coś nie tak?

Sprawdzałeś to naocznie czy na słuch?
Moje Sandero Stepway II FL z 2017:
-wentylator załącza się z chwilą włączenia klimatyzacji;
-po wyłączeniu klimatyzacji wentylator nie wyłącza się od razu, pracuje jeszcze jakiś czas (może ze 30 sekund).
Sprawdzone na zimnym silniku, tuż po uruchomieniu. Nie wiem natomiast jak to wygląda później, w czasie jazdy, zakładam jednak że wentylator kręci non-stop.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-06-21, 10:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2022-06-21, 09:54   

Sprawdzałem na postoju otwarłem maskę i stałem z 15 min przy aucie i mocno włączonej klimatyzacji. I zero reakcji wentylatora, sprezarka się załączała i chłodziło a wentylator stał w miejscu.
Ostatnio zmieniony przez Patryk95 2022-06-21, 09:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2022-06-21, 16:43   

We wtorek jadę na diagnozę. Auto jeszcze rok na gwarancji, pan z serwisu mówi, że wentylator musi się załączać z chwilą włączenia klimatyzacji. Ciekawe czy nic więcej się nie stało mam nadzieję, że więcej usterek to nie spowoduje bo szczerze sam nie wiem od kiedy wentylator nie działa widocznie klimatyzacji musiało wystarczyć chłodzenie powietrzem na szczęście. Teraz jak pojadę na diagnozę to sprawdzą przyczynę i potem będzie decyzja o naprawie, jako że to moja pierwsza awaria w ramach gwarancji decyzja o naprawie ile trwa? Ostani przegląd gwarancyjny miałem 4 tygodnie temu z czyszczeniem klimatyzacji ciekawe czy wtedy działał wentylator...
Ostatnio zmieniony przez Patryk95 2022-06-21, 16:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
rob_plk 


Marka: Dacia
Model: D
Silnik: 1.6SCE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 103
Skąd: skąd
Wysłany: 2022-06-22, 15:19   

Może pierwszy bieg się upalił czyli rezystor lub przekaźnik. Ale jeśli nawet to po jakimś czasie powinien ruszyć na maksymalnej mocy.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-06-23, 08:56   

Patryk95 napisał/a:
Teraz jak pojadę na diagnozę to sprawdzą przyczynę i potem będzie decyzja o naprawie, jako że to moja pierwsza awaria w ramach gwarancji decyzja o naprawie ile trwa?
Zasadniczo naprawy robi się od ręki, na gwarancji nawet nie informują klienta przed naprawą o wynikach diagnozy, tylko naprawiają. No chyba że akurat nie mają potrzebnej części lub okazuje się że naprawa jest poważna i będzie trwała ileś tam godzin- wtedy umawiają na inny termin. Tyle, że w takim wypadku jak u Ciebie, mogą zatrzymać samochód do czasu naprawy- bo jeśli Twój wentylator nie załącza się w ogóle, to grozi to również przegrzaniem silnika.
 
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2022-06-28, 16:30   

Witam. Dziś byłem na diagnozie w ramach gwarancji. Wyszło uszkodzenie 3 grzałek klimatyzacji są trzy i każda ma usterkę, więc nie wiadomo czy to grzałki czy jakiś moduł.... Kolejna wizyta w piątek
 
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2022-07-01, 15:51   

Witam. Dziś byłem znów na serwisie. I Pan mechanik powiedział, że nie odda mi auta bo jest ryzyko większego uszkodzenia, dostałem auto zastępcze i pytanie bo sam zapomniałem spytać czy auto zastępcze jest bezpłatne na gwarancji? Nikt o żadnych kosztach nie mówił tylko limit 150km na dzień i auto do dnia naprawy a pan mechanik mówił, że na prawdę nie widzi problemów i może to dłużej potrwać bo sam nie wie co jest. Dzięki za info
 
rob_plk 


Marka: Dacia
Model: D
Silnik: 1.6SCE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 103
Skąd: skąd
Wysłany: 2022-07-03, 14:24   

Patryk95 napisał/a:
Witam. Dziś byłem na diagnozie w ramach gwarancji. Wyszło uszkodzenie 3 grzałek klimatyzacji są trzy i każda ma usterkę, więc nie wiadomo czy to grzałki czy jakiś moduł.... Kolejna wizyta w piątek


Tam nie ma żadnych grzałek, może chodzi o rezystor(y) w wentylatorze na chłodnicy lub w sterowaniu wentylatora wewnętrznego.
 
Patryk95 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.5 Blue dci
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 05 Lis 2021
Posty: 39
Skąd: Murzynowo Leśne
Wysłany: 2022-07-13, 03:41   

Witam. Wczoraj odebrałem auto wymienili wentylator Chłodnicy i wszystko działa :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne