Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2021-09-01, 08:55
Stepway III - ładowarka indukcyjna
Autor Wiadomość
krzaciej 


Marka: Dacia
Model: SANDERO III
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 06 Wrz 2020
Posty: 34
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-08-31, 12:33   Stepway III - ładowarka indukcyjna

Hej :)
Jako, że niezbyt potrafię się dogadać z oryginalną ładowarką indukcyjną do Nowej Sandero, szukam instrukcji do niej.
Strona http://www.tech-accessoires.renault.com po wpisaniu numeru akcesoria (8201739622) pokazuje, że plik jest niedostępny. Czy ktoś z was posiada i mógłbym wrzucić tutaj skan papierowej bądź elektroniczną wersję instrukcji obsługi?
Ew. czy ktoś z was może ma jakiś magiczny dostęp do plików z ww. strony - chodziłoby mi o pliki o numerach 6901, 6905, 6906 bądź 6907.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-31, 14:23   

Z opisu w linkach wynika, że żaden z plików, których szukasz (gdyby nawet tam był) nie jest instrukcją obsługi. Dwa z nich to noty dotyczące utylizacji elementu a jeden to dodatkowa nota montażowa. Wystarczy zerknąć na analogiczne pliki przypisane do takich ładowarek dla modeli innych Renault, choćby TAKI
Tak więc dostępny jest tylko jeden plik z instrukcją montażu. Nie wyobrażam sobie zresztą do tego akcesorium żadnej instrukcji obsługi- przecież to zwykła cewka indukcyjna i po podłączeniu ładowarka działa cały czas i telefon położony w wyznaczonym miejscu powinien się ładować.
Obsługa jest analogiczna jak w przypadku CLIO, czyli tyle:
https://www.youtube.com/watch?v=mLopJZg3s54
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-08-31, 14:45, w całości zmieniany 3 razy  
 
krzaciej 


Marka: Dacia
Model: SANDERO III
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 06 Wrz 2020
Posty: 34
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-08-31, 15:24   

Przecież jest wyraźnie napisane przy pierwszym pliku Manual Utilisation czyli instrukcja użytkowania. Przy kolejnych jest skrót MU - wnioskuję, że to skrót od Manual Utilisation. Zresztą załączony przez Ciebie plik również nazywa się Manual Utilisation co jest przetłumaczone nawet w tej samej instrukcji jako Instrukcja obsługi.

Właśnie gdyby to było takie proste, to nie zakładałbym tematu. Ładowarka ładuje telefon przez pierwszą minutę, przez którą dioda świeci światłem stałym. Następnie telefon ładuje z przerwami - tj. co 10 sekund jest przerywane ładowanie a następnie dioda zaczyna migać i ładowanie całkowicie ustaje. Przetestowałem ładowanie na kilku telefonach, przetestowałem również temperaturę telefonów w czasie ładowania, włączałem i wyłączałem opcję szybkiego ładowania bezprzewodowego i nic.

Poszukuje instrukcji, bo być może będzie tam jakaś informacja dot. najczęściej występujących błędów.
Ostatnio zmieniony przez krzaciej 2021-08-31, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-31, 17:20   

Teraz rozumiem problem, ale nadal nie wydaje mi się, żeby ładowarka Dacii dostała ekstra dodatkową instrukcję- inną niż ładowarki dla Renault. A dla Renault i ładowarek wbudowanych jest tylko tyle: KLIK
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2021-08-31, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-08-31, 17:38   

krzaciej napisał/a:
Przecież jest wyraźnie napisane przy pierwszym pliku Manual Utilisation czyli instrukcja użytkowania. Przy kolejnych jest skrót MU - wnioskuję, że to skrót od Manual Utilisation. Zresztą załączony przez Ciebie plik również nazywa się Manual Utilisation co jest przetłumaczone nawet w tej samej instrukcji jako Instrukcja obsługi.

Właśnie gdyby to było takie proste, to nie zakładałbym tematu. Ładowarka ładuje telefon przez pierwszą minutę, przez którą dioda świeci światłem stałym. Następnie telefon ładuje z przerwami - tj. co 10 sekund jest przerywane ładowanie a następnie dioda zaczyna migać i ładowanie całkowicie ustaje. Przetestowałem ładowanie na kilku telefonach, przetestowałem również temperaturę telefonów w czasie ładowania, włączałem i wyłączałem opcję szybkiego ładowania bezprzewodowego i nic.

Poszukuje instrukcji, bo być może będzie tam jakaś informacja dot. najczęściej występujących błędów.

Jeżeli ładowarka zachowuje się w ten sposób to jeśli testowane były różne modele telefonów to ładowarka jest poprostu uszkodzona. Ładowanie indukcyjne jest bardzo kapryśne i często okazuje się że telefony są niekompatybilne z danym modelem ładowarki. Okazuje się że odległość cewki do cewki jest zbyt duża, cewki są zbyt mocno rozsunięte w poziomie etc. Generalnie to wszystko powinno być standaryzowane jednak standardów jest kilka i jednak kompatybilność tych urządzeń jest słaba. Najczęściej tylko telefon i ładowarka tej samej firmy działa bezbłędnie reszta kombinacji niekoniecznie. Miałem kilka telefonów z indukcją i świadomie to sobie darowałem w kolejnym. Przerzuciłem się na kabel magnetyczny.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2021-08-31, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-08-31, 17:58   

Coś takiego jedynie znalazłem
https://fr.e-guide.renault.com/fra/easy-link/CHARGEUR-SANS-FIL
Natomiast w tym ogłoszeniu
https://www.olx.ro/d/ofer...1&sliderIndex=1
nie widać instrukcji użytkowania a jedynie instrukcję montażu
https://www.google.pl/url...SLeOmX4sGY30pFL
w której nie ma kompletnie nic o użytkowaniu i błędach więc myślę że instrukcji użytkowania nie ma bo niby co w niej napisać.
Ostatnio zmieniony przez Black Dusty 2021-08-31, 18:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
Sk4l4 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0
Dołączył: 19 Mar 2022
Posty: 1
Skąd: Radom
Wysłany: 2022-03-19, 17:34   

krzaciej, Mam dokładnie ten sam problem z ładowarką indukcyjną (dokładana w salonie). Znalazłeś rozwiązanie? W moim przypadku nowy logan.
 
husik 


Marka: Dacia
Model: Sandero stepway
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Wersja: Stepway
Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2022-06-27, 11:46   

Jak ogólnie temat tej ładowarki? Chciałbym w swoim Stepwayu założyć ale jakoś mam obawy..
 
Liakim 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-06-27, 13:55   

Polecam kupić powerbank z funkcją ładowania indukcyjnego i podpiąć go pod usb. Ładowarka akcesoryjna montowana przez ASO zrywa ładowanie i przestaje działać z niewiadomych przyczyn, a kosztuje przy tym ok 400zł.
 
krzaciej 


Marka: Dacia
Model: SANDERO III
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 06 Wrz 2020
Posty: 34
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2022-06-29, 08:33   

Problem nadal występuje - ładowarka przetestowana na wielu telefonach i w każdym jest to samo - ładowarka działa wybiórczo, nie znalazłem czynnika, który wpływa na to czy telefon jest ładowany czy nie.
W przyszłym tygodniu mam przegląd w ASO, może coś wymyślą..
 
krzaciej 


Marka: Dacia
Model: SANDERO III
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 06 Wrz 2020
Posty: 34
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2022-07-08, 12:11   

Hej, sprawdźcie czy ładowarka wam działa przy wyłączonym WIFI i bluetooth.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne