Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem ze złożeniem zamówienia
Autor Wiadomość
amus1 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Laguna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 02 Kwi 2022
Posty: 5
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2022-04-02, 17:02   Problem ze złożeniem zamówienia

Dzień dobry.

Chciałbym prosić o podzielenie się doświadczeniami ponieważ chcę kupić nowe auto i nigdy tego nie robiłem.

Czy jest jakiś problem z kupnem nowej dacii?
Wysłałem do dwóch salonów konfigurację i zaznaczyłem że chcę złożyć zamówienie i do tej pory nic.

To tak ma wyglądać?
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2022-04-02, 18:52   

11 lat temu też się dopraszałem o kontakt, a później o jazdę próbną. W przeciwieństwie do innych marek nic nie stało na placu, czekać trzeba było 3 miesiące. Nie mieli motywacji szukać klienta.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Henry 



Marka: Dacia
Model: Duster 4wd
Silnik: 1.3 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2021
Posty: 71
Skąd: Warmia
Wysłany: 2022-04-02, 19:43   

Ja zapytałem o jazdę próbną, od razu odpisali i zaprosili na konkretną godzinę. Ale to zależy od salonu. No chyba że od razu pytałeś o rabat - to mogli nie chcieć odpisywać ;-)
 
667 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 100
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Cze 2021
Posty: 27
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2022-04-04, 15:45   

Nie wiem gdzie pisałeś, ja jak byłem na etapie wyboru, to z umówieniem na jazdę próbną nie było problemu (maila wysłałem w piątek po południu, w poniedziałek miałem odpowiedź z konkretnymi terminami do wyboru), później pisałem z 3 salonami na temat zakupu i odpowiedzi wszędzie były w miarę na bieżąco.
Ale... żeby nie było za różowo: ostatnio do tych samych 3 salonów wysłałem zapytania o koszt montażu dodatkowych akcesoriów i przez kilka tygodni z żadnego nie dostałem odpowiedzi.
 
spoogie 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3L 130KM
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 82
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-04-05, 08:08   

Ja dzwoniłem do salonu aby się umówić na jazdę próbną i nie robili żadnego problemu.
Dodatkowo po jeździe pracownik spytał mnie czy chcemy już zamówić dustera, podałem mu numer mojej konfiguracji i poszło.
Mimo, że mają mnóstwo klientów i schodzą im auta na pniu nie czułem sie jakoś olany.
 
Liakim 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III
Silnik: ECO-G 100
Rocznik: 2022
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2021
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-05, 08:55   

1.Robisz swoją konfigurację na stronie dacia.pl i zapisujesz jej numer.
2.Umawiasz się do salonu/salonów na prezentację auta/jazdę próbną i omówienie warunków zamówienia, wtedy podajesz numer swojej konfiguracji.
3.Dealer możliwe że będzie Cię namawiał na auto już zamówione przez salon z uboższą konfiguracją ale za to czas oczekiwania może być krótszy.
4.Decyzja czy zamawiać po Twojej stronie.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-05, 09:50   Re: Problem ze złożeniem zamówienia

amus1 napisał/a:
Wysłałem do dwóch salonów konfigurację i zaznaczyłem że chcę złożyć zamówienie i do tej pory nic. To tak ma wyglądać?
Jak widzę przez 4 lata nic się nie zmieniło- komunikacja za pomocą maila z dealerami Renault to dno i 5 metrów mułu... Ja w Warszawie chcąc kupić w 2017 Dacię rozesłałem pytania do chyba 8 dealerów w różnych miastach, z tego oferty w ciągu 2 dni przysłało mi dwóch (obaj z Warszawy). Trzeci (chyba Kraków) odpisał po 2 tygodniach, gdy miałem już złożone zamówienie u siebie.
Reszta olała klienta- nie odezwali się nigdy... Zresztą osobistych kontaktów z salonami tez nie wspominam z entuzjazmem. Ogólnie mam znacznie lepszą opinię o obsłudze posprzedażnej klienta Renault (serwis), niż o samych sprzedawcach.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-04-05, 13:18   

Sprzedawcy chyba rzadko są ludźmi lubiącymi pisanie -- wydaje mi się, że zawsze i każdy preferuje mowę, czasem nawet wówczas, kiedy aż prosi się mieć rzecz wyłożoną czarne na białym (i wówczas przez to cierpią).
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-05, 14:14   

defunk napisał/a:
Sprzedawcy chyba rzadko są ludźmi lubiącymi pisanie -- wydaje mi się, że zawsze i każdy preferuje mowę...
Może i tak, ale moim zdaniem nie chodzi o problem z pisaniem a o problem z czytaniem... Gdyby przeczytali, to mogli by zadzwonić z ofertą- ja zawsze podawałem swój numer telefonu. :roll:
No cóż- ich wybór.
 
43kuku 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster I FL
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 7
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-04-05, 17:25   

Ja proponuje zadzwonić do kilku salonów w okolicy (lub trochę dalej) może się opłacać pojechać do innego dilera. W moim przypadku wyszło, że przejechanie ~200km zaowocowało oszczędnością rzędu ~2000zł
 
Lelupi 


Marka: Dacia
Model: Duster FL/ Ph.2
Silnik: 1,0/1.0
Rocznik: 2020/2021
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 31 Paź 2021
Posty: 61
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-05, 17:47   

Owszem, tak było kiedyś, dawno temu.
Obecnie jest więcej kupujących, niż rynek oferuje aut, więc wszelkie sposoby na telefony, maile, oferty, się nie sprawdzają.
 
amus1 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Laguna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 02 Kwi 2022
Posty: 5
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2022-04-11, 16:04   

Na razie auto zamówione. Teraz czekam na informację o miejscu produkcyjnym. Podobno jak będzie już miejsce to będzie widoczny VIN.
 
amus1 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Laguna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 02 Kwi 2022
Posty: 5
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2022-06-29, 20:04   

Witam.

Chciałem zakończyć ten temat.
Niestety nie udało mi się kupić nowego samochodu.
Salon w Piotrkowie nie przyjął zaliczki, a ja wymówiłem umowę.
Po kontakcie z Renault Polska okazało się, że salon nie jest już oficjalnym partnerem Renault Polska. W moim odczuciu zostałem oszukany, salon w momencie podpisania umowy nie miał już partnerstwa. Na dobrą sprawę nie zamówię samochodu bo nie ma kitów do LPG, nie będzie skrzyni biegów 6 biegowej. Pomijam zwodzenie mnie ponad dwa miesiące.
Szkoda słów, made in Poland.

Cała sytuacja nauczyła mnie jednego, nie wspieraj lokalnych firm bo nie warto, nie grają fer.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne