Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Logan III zepsuta klimatyzacja po 3 miesiącach !
Autor Wiadomość
Surfer 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan III
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort Plus
Dołączył: 14 Mar 2022
Posty: 9
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2022-07-02, 13:28   Logan III zepsuta klimatyzacja po 3 miesiącach !

Słuchajcie, w 3-miesięcznym samochodzie zdechła klimatyzacja kompletnie. Cóż, zdarza się,
awarię zgłosiłem, udałem się do serwisu w Al. Jerozolimskich (Warszawa) i po 4 godzinach dowiedziałem się że do wymiany jest pół układu klimatyzacji, ale usterka nie zostanie usunięta ponieważ .. nie ma części! Na moje pytanie kiedy będą usłyszałem że nie wiadomo, może to być nawet kilka miesięcy.. Poradźcie co mam teraz zrobić? Auto brązowe, w te upały nie da się nim jeździć. Po kilku minutach jazdy nawet na wyświetlaczu pojawia się informacja że system się przegrzewa ! Sytuacja o tyle kiepska że na wakacje jeżdżę Chorwacja / Albania i w tej sytuacji jest to nie wykonalne. Może ktoś miał podobne przejścia i podpowie jak sprawę załatwić.
 
villager 


Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: 1 SCe
Rocznik: 2018
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lis 2021
Posty: 145
Skąd: centralna Polska
Wysłany: 2022-07-02, 14:39   

Zażądać wymiany na egzemplarz sprawny w ramach rękojmi sprzedawcy.
 
imć 


Marka: daćka
Model: sandero III stepway
Silnik: 1.0 12V TCe 100 KM LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sie 2021
Posty: 80
Skąd: stolyca
Wysłany: 2022-07-02, 20:25   

Surfer napisał/a:
ale usterka nie zostanie usunięta ponieważ .. nie ma części!


No c'est la vie. W takich czasach przyszło nam żyć, choć ciężko mi w to uwierzyć, bo to by znaczyło, że nowe samochody aktualnie produkowane nie mają klimy.

Surfer napisał/a:
Może ktoś miał podobne przejścia i podpowie jak sprawę załatwić.


Dobre pytanie. Jeżeli jest pewność, że części nie ma to chyba nie wiele pozostaje: pismo do importera i ew. rękojmia (ale nie bez konsultacji z prawnikiem który się na tym zna).
Jeżeli chodzi o serwis w Alejach Jerozolimskich to jak na razie mam niezbyt przychylne zdanie i mam wrażenie, że niektórym się tam nie chce, albo pracują za karę. Lepiej jest na Białowieskiej, a najlepiej na Lewinowskiej. To ta sama firma, ale takie odniosłem wrażenie. Gdyby mnie taka opinia w Alejach spotkała to bym to skonsultował np w Dekarze, zapytując uprzednio o numery części, czy bezpośrednio w serwsie, czy pismem oficjalnym. Importera też bym zapytal, co oni na to (nie oczekuję rewelacji). Na końcu machałbym szabelką, jeżeli się okaże, że inaczej się nie da. Chociaż jakoś wątpie w wymianę auta na nowy, ale kto tam wie...

Edit: i nie dopisałem: w 2020 chwilę po tym przyszly kowidy i nielegalne było chodzenie do parku/lasu, zdażyło mi się czekać na część kilka tygodni. Nie żądałem wymiany auta na nowe ;-) a część znalazłem przez przypadek samemu, gdzieś zalegało komuś...
Ostatnio zmieniony przez imć 2022-07-02, 20:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1705
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2022-07-03, 09:13   

Dobór części przez ASO to jeden wielki śmiech.
Po numerze VIN części niedostępne bo stare numeracje, albo ze względu na przestój produkcyjny (fabryka wypuszcza dany element w kilku tysiącach sztuk na Europę i potem cisza przez 5-6 miesięcy).
Natomiast działając sprawnie po katalogu te same części można dobrać, zazwyczaj drożej z numeracji alternatywnej.
ASO ma czas na naprawę auta jeśli jest niesprawne w ciągu bodaj 3 miesięcy. Natomiast uszkodzenie elementu komfortu na moje oko nie jest taką usterką, a więc i rękojmi nie obejmuje tutaj wymiany samochodu. Można ewentualnie podstawić auto na serwis i oczekiwać naprawy w terminie miesiąca i w najlepszym wypadku ubiegać się o auto zastępcze na czas naprawy.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-03, 13:40   

Poproś o listę tych części i spróbuj ustalić jak jest naprawdę.
 
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1096
Skąd: Kępno
Wysłany: 2022-07-03, 14:13   

JA widzę to tak:
1. Jeśli części nie ma, to nie ma - nikt ich nie wyczaruje i trzeba czekać. W związku z sytuacją międzynarodową, oraz pandemią nie jest to czas zwyczajny.
2. Możemy starać się odstąpić od umowy (jeśli samochód nie jest na firmę), ale:
- Warto wiedzieć czy jest to istotny defekt z pkt z prawnego pkt widzenia (opinia rzeczoznawcy ?)
- Warto się zastanowić czy chcemy oddać 3 miesięczny samochód które czasowo nie ma sprawnej klimy - bo jest szansa ze obecnie już w tej cenie nowego nie zamówimy (nie wiem czy jeszcze zamówimy Logana ?) a jeśli nawet to czy dostaniemy go szybciej niż przyjdą części do naprawy klimatyzacji ?

Ja pewnie uzbroiłbym się w cierpliwość wychodząc z założenia że więcej się napocę przy dochodzeniu swoich praw (z podejrzewam wątpliwym skutkiem) niż przy niepracującej teraz klimie. Max działań na jakie bym się zdecydował to rozmowa z prawnikiem który jest na bieżąco - co naprawdę mogę wywalczyć ? Ewentualnie szukać informacji "od kuchni" w ASO czy i jak można temat przyspieszyć ?
Współczuję sytuacji.
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-07-03, 20:15   

A nie działa klimatyzacja, czy wiatrak?

Bo awaria wiatraka to dość częsta usterka i nie wymaga części do naprawy tak naprawdę
 
Surfer 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan III
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort Plus
Dołączył: 14 Mar 2022
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-05, 12:28   

Michał B24 napisał/a:
A nie działa klimatyzacja, czy wiatrak?

Bo awaria wiatraka to dość częsta usterka i nie wymaga części do naprawy tak naprawdę

Do wymiany jest kompresor, skraplacz i przewody według serwisu, choć ciężko mi sobie wyobrazić co może zepsuć się w chłodnicy i przewodach.. Zanim to się popsuło bardzo głośno zaczął pracować kompresor.
 
Surfer 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan III
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort Plus
Dołączył: 14 Mar 2022
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-05, 12:30   

villager napisał/a:
Zażądać wymiany na egzemplarz sprawny w ramach rękojmi sprzedawcy.


Nie ma nowych egzemplarzy :)
Model wycofany z naszego rynku.
 
Surfer 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan III
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort Plus
Dołączył: 14 Mar 2022
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-05, 12:34   

r70 napisał/a:
JA widzę to tak:
1. Jeśli części nie ma, to nie ma - nikt ich nie wyczaruje i trzeba czekać. W związku z sytuacją międzynarodową, oraz pandemią nie jest to czas zwyczajny.
2. Możemy starać się odstąpić od umowy (jeśli samochód nie jest na firmę), ale:
- Warto wiedzieć czy jest to istotny defekt z pkt z prawnego pkt widzenia (opinia rzeczoznawcy ?)
- Warto się zastanowić czy chcemy oddać 3 miesięczny samochód które czasowo nie ma sprawnej klimy - bo jest szansa ze obecnie już w tej cenie nowego nie zamówimy (nie wiem czy jeszcze zamówimy Logana ?) a jeśli nawet to czy dostaniemy go szybciej niż przyjdą części do naprawy klimatyzacji ?

Ja pewnie uzbroiłbym się w cierpliwość wychodząc z założenia że więcej się napocę przy dochodzeniu swoich praw (z podejrzewam wątpliwym skutkiem) niż przy niepracującej teraz klimie. Max działań na jakie bym się zdecydował to rozmowa z prawnikiem który jest na bieżąco - co naprawdę mogę wywalczyć ? Ewentualnie szukać informacji "od kuchni" w ASO czy i jak można temat przyspieszyć ?
Współczuję sytuacji.


Oczywiście nie mam na celu walki z wiatrakami, nie mam też ochoty tracić nerwów na to, chodzi mi o jak najszybsze naprawienie auta, w sumie samochód mi odpowiada i dobrze mi się nim jeździ. Aczkolwiek przy 30 stopniach i więcej, przejechanie więcej niż kilka kilometrów to katorga.. :(
 
Marrtin 


Marka: inna
Model: inny
Silnik: inny
Rocznik: 2023
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 109
Skąd: DW
Wysłany: 2022-07-05, 12:36   

Surfer napisał/a:
choć ciężko mi sobie wyobrazić co może zepsuć się w chłodnicy i przewodach


Jeśli padł kompresor (zatarł się) to opiłki z niego znajdują się również w przewodach, skaplaczu, osuszaczu i parowniku. Dlatego przy takiej usterce należy wymienić te rzeczy na nowe, pozostałe dokładnie wypłukać.


Pomijając to, po wymianie nowy kompresor też dość szybko może się zatrzeć przez opiłki w układzie.
Ostatnio zmieniony przez Marrtin 2022-07-05, 12:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
Surfer 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan III
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort Plus
Dołączył: 14 Mar 2022
Posty: 9
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-05, 14:10   

Marrtin napisał/a:
Surfer napisał/a:
choć ciężko mi sobie wyobrazić co może zepsuć się w chłodnicy i przewodach


Jeśli padł kompresor (zatarł się) to opiłki z niego znajdują się również w przewodach, skaplaczu, osuszaczu i parowniku. Dlatego przy takiej usterce należy wymienić te rzeczy na nowe, pozostałe dokładnie wypłukać.


Pomijając to, po wymianie nowy kompresor też dość szybko może się zatrzeć przez opiłki w układzie.


Pocieszyłeś mnie :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne