Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-10-11, 01:32
Kontrakty serwisowe Moje przeglądy / Easy Service
Autor Wiadomość
zimny 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,2 Tce 116 PS
Wersja: Stepway 5 os.
Dołączył: 20 Kwi 2022
Posty: 5
Skąd: zdolny śląsk
Wysłany: 2022-04-21, 06:55   

u mnie wszystkie poważniejsze problemy pojawiły się w pierwszych 3 latach, czyli okresie zwykłej gwarancji, a było to m.in. zatarta pompa paliwa i uszczelnienie rozrządu. Gdybym teraz kupował jeszcze raz, to brałbym przedłużoną gwarancję do 5 lat. Dla świętego spokoju.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-21, 07:49   

p.wojtek napisał/a:
Sam fakt zawarcia usługi Easy Service nie gwarantuje, że ma się dodatkowo assistance. Tym bardziej dla umów zawieranych klika lat temu mogło być inaczej. Trzeba sprawdzić swoją umowę.

Ja miałem w 2017 EasyService na 4 lata lub 60 tys km. Usługa Dacia Assistance 24h była częścią standardowej gwarancji fabrycznej na 3 lata i nie ulegała przedłużeniu razem z EasyService. A przynajmniej nigdzie nie mam czegoś takiego na piśmie...
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-21, 08:03   

Jeszcze raz powtórzę. Assistance jest standardową usługą, która przysługuje przez 3 lata gwarancji nowego pojazdu. Z takim terminem wyświetla się też w portalu Moja Dacia.
Natomiast zawierając umowę ZEN EASY SERVICE w czerwcu 2021 zostałem poinformowany, że Assistance jest przedłużane do końca trwania umowy ES - to jest w moim przypadku o kolejne 2 lata. Wynika to z faktu, że Assistance jest elementem pakietu Easy Service, a nie odrębnym świadczeniem gwarancyjnym. Treść umowy Easy Service jest dostępna na portalu Dacia i Renault, każdy może to potwierdzić. Ważne jest to co zaznaczył kolega wcześniej: Assistance działa tylko w przypadku usterki, awarii a nie kradzieży, wypadku lub stłuczki. Dla mnie to logiczne, że jeśli jesteś objęty dodatkowym okresem obsługi gwarancyjnej to Assistance jest bezwzględnie konieczne, choćby po to by zgłosić usterkę i zorganizować holowanie do najbliższego ASO.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-21, 08:39   

sobol1976 napisał/a:
Treść umowy Easy Service jest dostępna na portalu Dacia i Renault, każdy może to potwierdzić.
Dla aktualnych umów na pewno się zgadza, jednak nie oznacza to że np. 5 lat temu wszystko było w Dacii identycznie, bo nie było.
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-21, 10:14   

Dymek napisał/a:
Dla aktualnych umów na pewno się zgadza, jednak nie oznacza to że np. 5 lat temu wszystko było w Dacii identycznie, bo nie było.


Zgadza się - 5 lat temu mogło być inaczej. Jednak wątek dotyczy osób zainteresowanych zawarciem takiej umowy teraz. Warto jeszcze zawsze wysłać takie pytanie do centrali Dacia.
 
Mecin 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG f.2
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 18 Sty 2022
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-07-05, 06:26   

Na forum ktoś wspominał że mimo gotówkowego zakupu auta, cenę usługi ES udało się w jakiś sposób zbić (z tych 4500 zł w opcji 5 lat/ 80 000). Czy jest sens szukania i dzwonienia po różnych dealerach w okolicy (lub w Polsce) w celu uzyskania lepszej ceny? Czy taką usługę można ewentualnie kupić zdalnie?
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2022-07-05, 11:02   

Cytat:
Na forum ktoś wspominał że mimo gotówkowego zakupu auta, cenę usługi ES udało się w jakiś sposób zbić


Ni e wiem, czy była taka opcja, żeby ES dawali przy zakupie za gotówkę. To raczej było dla tych co kredytowali swoje samochody w obojętnie w jakim wariancie. U mnie to było 50/50
_________________
Paweł
 
Mecin 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG f.2
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 18 Sty 2022
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-07-05, 11:13   

nowy napisał/a:
Cytat:
Na forum ktoś wspominał że mimo gotówkowego zakupu auta, cenę usługi ES udało się w jakiś sposób zbić


Ni e wiem, czy była taka opcja, żeby ES dawali przy zakupie za gotówkę. To raczej było dla tych co kredytowali swoje samochody w obojętnie w jakim wariancie. U mnie to było 50/50


W sensie ES można kupić, ale cena promocyjna obowiązuje przy finansowaniu Renault. Dla przykładu pakiet 5 lat / 80 000 km, przy finansowaniu Renault kosztuje 2599 zł, przy gotówkowym 4500 zł (z pamięci, i nie mam pewności czy się coś nie zmieniło). Po prostu gdzieś mi się rzuciło w oczy, że Forumowicz zakupił ES na wymieniony okres za mniejszą kwotę (coś między 3-4 tyś), mimo iż nie korzystał z finansowania Renault, i się zastanawiam czy jest jakieś pole do popisu w tej kwestii (czy może dealer coś tutaj może zejść, nie wiem jak to wygląda).

Aktualizacja:
Wszedłem na stronę Dacia.pl i widzę zmiany, teraz ES przy finansowaniu RCI to cena promocyjna 2599 zł, normalna cena zaś, (rozumiem że to zakup gotówkowy) wynosi 3700 zł - wygląda nieźle. Ciekawe co mi zaproponuje mój Dealer w salonie.
Ostatnio zmieniony przez Mecin 2022-07-05, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-07-05, 12:15   

Mecin napisał/a:
Po prostu gdzieś mi się rzuciło w oczy, że Forumowicz zakupił ES na wymieniony okres za mniejszą kwotę (coś między 3-4 tyś), mimo iż nie korzystał z finansowania Renault, i się zastanawiam czy jest jakieś pole do popisu w tej kwestii (czy może dealer coś tutaj może zejść, nie wiem jak to wygląda).

To chyba zawsze leżało w gestii dealera, czy wręcz nawet salonu, gdy dealer ma kilka salonów.
Jak kupowałem Dacię w 2017, to salon sieci RRG sam z siebie zaproponował mi pakiet ES po prostu jako gratis przy zakupie gotówkowym. I teraz ciekawostka- RRG ma w Warszawie 5 salonów i gdy łaziłem z tą ofertą po pozostałych salonach, to sprzedawcy pierwotnie zarzekali się, że w każdym ich salonie dostanę identyczną ofertę (bo ta sama firma, jednakowe ceny, wspólny system komputerowy itd), po czym doznawali szoku, gdy widzieli u mnie ES za free, "bo to przecież niemożliwe a oni tak nie mogą". Tymczasem ostatecznie stanęło na tym, że kupiłem w innym salonie na niemożliwych warunkach z oferty innego salonu. Wiem, że parę lat minęło, ale na pewno ceny ES też nie muszą być wszędzie "sztywne".
Na koniec smutne porównanie- wtedy koszt ES dla Sandero na okres 4 lat/60 tys km wynosił cennikowo 1550zł przy normalnym zakupie gotówkowym (nie wiem czy na kredyt cena była niższa). Z tym, że akurat w 2017 na kilka miesięcy zrobili na to cenę promocyjną 1050 zł, więc za tyle można było mieć najtańsze ES bez żadnych kredytów...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-07-05, 12:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
Mecin 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG f.2
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 18 Sty 2022
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-07-07, 12:40   

Dymek napisał/a:

To chyba zawsze leżało w gestii dealera, czy wręcz nawet salonu, gdy dealer ma kilka salonów.
Jak kupowałem Dacię w 2017, to salon sieci RRG sam z siebie zaproponował mi pakiet ES po prostu jako gratis przy zakupie gotówkowym. I teraz ciekawostka- RRG ma w Warszawie 5 salonów i gdy łaziłem z tą ofertą po pozostałych salonach, to sprzedawcy pierwotnie zarzekali się, że w każdym ich salonie dostanę identyczną ofertę (bo ta sama firma, jednakowe ceny, wspólny system komputerowy itd), po czym doznawali szoku, gdy widzieli u mnie ES za free, "bo to przecież niemożliwe a oni tak nie mogą". Tymczasem ostatecznie stanęło na tym, że kupiłem w innym salonie na niemożliwych warunkach z oferty innego salonu. Wiem, że parę lat minęło, ale na pewno ceny ES też nie muszą być wszędzie "sztywne".
Na koniec smutne porównanie- wtedy koszt ES dla Sandero na okres 4 lat/60 tys km wynosił cennikowo 1550zł przy normalnym zakupie gotówkowym (nie wiem czy na kredyt cena była niższa). Z tym, że akurat w 2017 na kilka miesięcy zrobili na to cenę promocyjną 1050 zł, więc za tyle można było mieć najtańsze ES bez żadnych kredytów...


Tanio to już było, aczkolwiek cena promocyjna przy finansowaniu Renault jest nadal wg mojej opinii atrakcyjna. No i niestety cena dla klienta gotówkowego, na stronie dacia.pl, znowu jest na poziomie 4 500 zł. Być może źle spojrzałem, lub był jakiś chwilowy błąd na stronie. Będę próbował taniej, bo w tej kwocie nie zdecyduje się.
 
Knutsen 



Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 26 Sty 2022
Posty: 54
Skąd: Miasto Świętej Wieży
  Wysłany: 2022-07-08, 18:06   

ES w cenie 4500 pln to nie błąd a rzeczywistość.
_________________
Czasem tak bywa, pies się topi, a łańcuch pływa.
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2022-07-09, 07:31   

Umówiłem się ostatnio na pierwszy przegląd i tu niemiła nispodzianka. ES wykupiony ale jak nie masz 15 tysięcy, a nie mam, oleju nie wymieniają gratis. Pierwszy zoonk. Czyli za olej filtr i wymianę muszę zabulić, lub ntrzaskać w 2 tygodnie ok 3.5 tys km.
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2022-07-09, 08:01   

Nikt Ci nie każe wyjeździć te 3,5 kkm. Robisz jeden przegląd po roku, a jak uzbierasz kilometry robisz kolejny z wymianą. PO 15 kkm wymieniasz na własne życzenie i żeby nie było dużych kosztów najlepiej olej, filtry i podkładkę mieć swoje, wtedy tylko sama wymiana.

Poza tym książka serwisowa mówi wyraźnie i wszyscy to potwierdzą, ba nawet ktoś wstawiał screen, w którym to mowa o tym, że :

1. Przeglądy są co rok i jeśli spełnisz któryś z poniższych to
2. Wymiana oleju co 2 lata lub co 30 kkm
3. co roku masz wymieniany filtr kabinowy

itd......
_________________
Paweł
Ostatnio zmieniony przez nowy 2022-07-09, 08:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-07-09, 08:17   

pastp napisał/a:
ES wykupiony ale jak nie masz 15 tysięcy, a nie mam, oleju nie wymieniają gratis.

Czekaj bo nie rozumiem... To znaczy że mimo ustalonego interwału min. 30 tys./2lata na wymianę, powiedziano ci że mogą wymienić po roku po przekroczeniu 15 tys. bezpłatnie w ramach ES? I to z materiałami? Nic mi o tym nie wiadomo...
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2022-07-09, 13:20   

Wymieniają po roku jak jest więcej niż 15 tys. km tak usłyszałem w rozmowie telefonicznej z serwisem. Dla mnie to był szok. Olej w nowym aucie powinienem wymienić po paru tys.Niestety dojeździłem do przeglądu a tu niespodzianka.
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2022-07-09, 14:32   

Umknęło mi, że akurat rok i warto by olej wymienić, ale

pastp napisał/a:
Wymieniają po roku jak jest więcej niż 15 tys. km tak usłyszałem w rozmowie telefonicznej z serwisem.


pastp napisał/a:
ES wykupiony ale jak nie masz 15 tysięcy, a nie mam, oleju nie wymieniają gratis.


Poruszasz 2 różne kwestie. Wymiana oleju po 15 kkm jako gratis nie wchodzi w rachubę. 30 kkm albo 2 lata.
Natomiast serwis nie może Ci odmówić wykonania usługi wymiany oleju na życzenie klienta, za którą to wymianę zapłacisz, strzelam obecnie ok 200 zł. Z tym że musisz mieć swój olej, filtr i podkładkę.

Poza tym serwis powinno g.... obchodzić co ile wymieniam olej. Jak mnie stać, to co miesiąc mogę do nich przyjeżdżać nie mając przejechanego 1 tysiąca km
_________________
Paweł
Ostatnio zmieniony przez nowy 2022-07-09, 14:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
pastp 


Marka: FIAT, DACIA
Model: IDEA, SANDERO STEPWAY 2021
Silnik: 1,3 jtd, 1.0Tce LPG
Rocznik: 2005, 2021
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 142
Skąd: Koszęcin
Wysłany: 2022-07-09, 19:25   

Człowieku opanuj się. Ten mail jest po to by ktoś zakumał co jest czym. Oczywiście można przeanalizować dokładnie instrukcję ale tego nie robi prawie nikt. No może poza parma wyjątkami co to zawsze jeżdżą zgodnie z przepisami itd... W nowym aucie trzeba po paru tysiącach wymienić olej i koniec. Ja to zrobię za kasę przy przeglądzie. Piszę to też po to by ktoś wydając teraz 4 tys. zł wiedział za co płaci.
 
cowcar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 192
Skąd: LKS
Wysłany: 2022-07-09, 20:35   

Wcześniejsze warunki korzystniejsze 20tys. lub rok.
Co roku mi wymieniają olej a na 3 serwisie miałem 42 tys. na liczniku
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2022-07-09, 21:37   

pastp napisał/a:
Człowieku opanuj się.


W życiu nie byłem bardziej opanowany niż w dniu dzisiejszym ;-)
_________________
Paweł
 
ainam102 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0
Dołączył: 09 Wrz 2021
Posty: 10
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2022-09-05, 17:52   

Niestety ale wychodzi na to ze jak mamy usługę easyservice a w dwa lata nie nastukamy 30k km, to po wcześniejszej wymianie oleju we własnym zakresie ale w serwisie np po 3000 km to termin drugiego serwisu z wymianą oleju(darmowa) się przesuwa o ten okres w moim przypadku o pół roku z października 2023 na luty 2024. Wychodzi że darmowa wymiana jest liczona nie dwa lata od zakupy auta , a od terminu wymiany oleju. Czyli teoretycznie jak ktoś będzie chciał co roku zmieniać olej to termin darmowej wymiany będzie przesuwany aż do czasu przejechania 30k km. Chyba lepiej dodatkowe wymiany robić poza serwisem
 
Jarekf3d 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 tce
Dołączył: 28 Mar 2022
Posty: 112
Skąd: Waw
Wysłany: 2022-09-06, 07:44   

Tak jest w umowie co 30k lub 2 lata wymiana oleju. W zależności co przekroczysz pierwsze.
 
Mecin 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG f.2
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 18 Sty 2022
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-09-08, 10:13   

Czy ktoś jeszcze może to potwierdzić? Bo co 2 lata lub 30 tys. km nie jest obwarowane dodatkowymi warunkami (przynajmniej na pierwszy rzut oka nie znalazłem innej informacji), co jak kolega wyżej pisze, jednak nie do końca prawda? Które konkretnie ASO podało taką informacje? Może warto spróbować w innym? Pytam bo wydaje mi się ze mnóstwo osób z forum robi dodatkowe wymiany między pakietem ES w ASO i nikt nie zgłaszał takiego przypadku (chyba że przeoczyłem).

Osobiście będę za jakiś jeden tysiąc km chciał zrobić wymianę po dotarciu, zapytam wtedy lokalnych dilerów.
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-09-08, 10:36   

wg. zapisów gwarancji wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys w zależoności co pierwsze, przegląd auta gwarancyjny co roku lub wg wskazań komputera.

Wymiany oleju przy 10 lub 15 tys. robisz na własny koszt.
 
Mecin 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100 LPG f.2
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 18 Sty 2022
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-09-09, 10:16   

chrom6 napisał/a:
wg. zapisów gwarancji wymiana oleju co 2 lata lub 30 tys w zależoności co pierwsze, przegląd auta gwarancyjny co roku lub wg wskazań komputera.

Wymiany oleju przy 10 lub 15 tys. robisz na własny koszt.


Bardziej mi chodzi o to co napisał kolega ainam102 wyżej. Czy faktycznie po dodatkowej płatnej wymianie oleju przed planowaną w harmonogramie producenta, nadal obowiązują bezwarunkowo wymiany co 2 lata lub 30 tysięcy km w ramach opłaconej usługi ES?
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-09-09, 11:25   

tutaj co serwis to inne interpretacje. Część uważa że termin się przesuwa, część że termin 2 lata lub 30 tys nie ulega zmianie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne