Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2023-01-12, 11:32
Resetujący się komputer LPG DD2FL 2021
Autor Wiadomość
r70 


Marka: Dacia / Renault
Model: Duster / Captur
Silnik: 1.0Eco-G / 1.2tce
Rocznik: 2021 / 2014
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 1083
Skąd: Kępno
Wysłany: 2022-08-06, 08:57   Resetujący się komputer LPG DD2FL 2021

Samochód z 2021r - pierwotny soft silnika dla LPG miał taki defekt że przy jednostannej jeździ (np. tempomat) ze stałą prędkością obrotową (przetestowałem w zakresie 2000-260obr) sporadycznie, w czasie jazdy - ale za każdym razie kiedy kilkadziesiąt sekund taka jazda trwała czuć było mocne szarpnięcie samochodem. Poza tym silnik przy przełączaniu na LPG na zimno, potrafił naprawdę mocno szrpnąć, a kiedy pracował na wolnych obrotach - nawet zgasnąć.
Co jakiś czas - sporadycznie w trakcie jazdy samoczynnie kasował się także komputer pokładowy dla LPG. Zgłosiłem temat od ASO i "przy okazji" w marcu tego roku wgrano mi nowy soft Pb i LPG. I zrobiło się idealnie - zapomniałem o dolegliwościach - tzn. w czasie przełączana na zimnym silniku Pb-LPG czasem lekkie szarpnięcie jest - ale nie przeszkadza.
Przy zmianie oleju, w lipcu znów aktualizowano soft na LPG - dlatego że taki się pojawił.
Od tego czasu komputer resetuje się byle kiedy - w czasie "jednego tankowania" kilkanaście razy.
Czy ktoś zaobserwował podobne przypadłości ?

Temat zgłosiłem do kolegi z ASO - ale jest na urlopie i w drugiej połowie miesiąca jak wróci to wrócimy do tematu.
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
yeti65 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 tce LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Prestige
Dołączył: 21 Lis 2021
Posty: 115
Skąd: Warmia
Wysłany: 2022-08-06, 10:26   

U mnie sam nie zresetował się ani razu. Czasami występują bardzo lekkie szarpnięcia, ale przy jeździe na minimalnym obciążeniu silnika(1700-2000rpm), tak jakby nie mógł się zdecydować, czy silnik ma dalej ciągnąć auto, czy to auto ma pchać silnik :mrgreen: Z komputerem nie mam żadnych problemów, poza tym, że Android Auto działa tylko na kablu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne