Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z licznikiem lub/i temperaturą silnika Duster 1
Autor Wiadomość
bentomen 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Dołączył: 31 Lip 2022
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-08-01, 19:36   Problem z licznikiem lub/i temperaturą silnika Duster 1

Witam wszystkich!
Od niedawna jestem posiadaczem DD1 z silnikiem 1,6 K4M696.
Ostatnio zaniepokoiło mnie wskazanie licznika temperatury 6 kresek i nawet 8 kresek.
Wiedziałem, że to czas na rozrząd więc zleciłem wymianę wraz z termostatem i czujnikiem temperatury żeby wyeliminować słabości układu chłodzenia. Sytuacja się powtórzyła po tym zabiegu więc postanowiłem podpiąć ELM327 i monitorować temperaturę podczas jazdy.

4 kreski zapalają się przy ok 80 st.
6 kresek przy 97 st.
8 kresek przy 100 st.

Podczas jazdy temp utrzymuje sie od ok 88 do 92 st. Z gazem w podłodze do 140 osiąga ok 98 stopni.Wentylator załącza się przy 99 st. wg wskazania ELM - jest to już 6 kresek na wyświetlaczu.
Te same wskazania na wyświetlaczu i ELM po podmianie na stary czujnik.

Dowiedziałem się od poprzedniego właściciela że w aucie został wymieniony licznik - dostałem nawet zrzuty z aukcji. Zostal zakupiony z tym samym nr P248104276R. Na zdjęciach aukcji widać że działa dioda od ciśnienia oleju natomiast u mnie już nie działa.Prędkość, obroty, komputer pokładowy działa.

Z lektury forum wynika, że 4 kreski są od 80 do 105 st i że raczej jest problem ze wskazaniem z licznika niz z faktyczna usterka układu chłodzenia.

Mamy bliźniaczy egzemplarz i w momencie kiedy włącza się wentylator są jeszcze 4 kreski.

Czy macie może jakieś doświadczenia z wymianą licznika ? Czy da się jakoś to skalibrować/ ustawić? Jeśli tak to bardzo proszę o jakieś porady.

Pozdrowienia!
 
bentomen 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Dołączył: 31 Lip 2022
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-08-07, 18:20   

Mały update:

Czujnik ciśnienia oleju nie miał powiązania ze sprawą - nie była podpięta wtyczka dlatego nie działał.

Dla sprawdzenia czy to nie wada licznika, kupiłem na allegro drugi na podmianę i pokazuje 6 kresek przy 100 st. wg OBD. Szukam dalej. Czy jesteście pewni że dopiero przy 105 st. powinno się 6 cegiełek pokazywać w DD1?
 
Marrtin 


Marka: inna
Model: inny
Silnik: inny
Rocznik: 2023
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 109
Skąd: DW
Wysłany: 2022-08-07, 19:35   

A czy nie jest rozsądniejsze wymiana termostatu i / lub czujnika temperatury płynu chłodzącego?
 
bentomen 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Dołączył: 31 Lip 2022
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-08-07, 22:40   

Przed pisaniem jakichkolwiek odpowiedzi radzę czytać posty.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne