Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Muzyka w mp3 nie uruchamia się ponownie sama z USB w MN4
Autor Wiadomość
micilacko 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: jogger
Silnik: 1.0 tce 110
Dołączył: 22 Sie 2022
Posty: 5
Skąd: Hungary
Wysłany: 2022-08-22, 10:23   Muzyka w mp3 nie uruchamia się ponownie sama z USB w MN4

Witam

Mam duży problem. Mam nowy Jogger z MN4.
Używam do słuchania mp3 z USB.
To działa.
ALE,. Jeśli zatrzymam samochód, po próbie ponownego uruchomienia muzyka nie uruchamia się automatycznie z USB.
Muszę zacząć od mediów i muszę zmienić źródło, bo to zaczyna się od BT.. To dla mnie bardzo problem.
Jak mogę grać z USB jak w innym samochodzie?

MN4 6.0.9.6
 
Lelupi 


Marka: Dacia
Model: Duster FL/ Ph.2
Silnik: 1,0/1.0
Rocznik: 2020/2021
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 31 Paź 2021
Posty: 61
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-08-26, 18:17   

Obecny Duster ma dokładnie tak samo, chyba trzeba przyzwyczaić się do tego.
 
Ajry 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 19 Cze 2022
Posty: 42
Skąd: Z Krainy Deszczowców
Wysłany: 2022-08-26, 22:06   

Potwierdzam, u mnie też tak samo. Wygląda na to że BT ma priorytet / ustawiony jako źródło defaultowe. Pytanie czy można to gdzieś w ustawieniach zmienić?
_________________
I would if I could, but I can't, so I won't.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-27, 02:54   

Dziwna zmiana... W MN3 czy MN2: zawsze startuje to samo źródło, które działało w chwili wyłączenia a MP3 z USB kontynuuje odtwarzanie przerwanego utworu. 🙄
 
uno0 



Marka: Dacia / Opel
Model: Sandero Stepway 2021 / Yaris III/ Piaggio MP3
Silnik: 999 TCE X-Tronic
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2021
Posty: 321
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2022-08-27, 18:45   

Potwierdzam.....zaczyna od BT
 
Henry 



Marka: Dacia
Model: Duster 4wd
Silnik: 1.3 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2021
Posty: 71
Skąd: Warmia
Wysłany: 2022-08-27, 20:39   

Irytujące jak jadę z żoną, bo jej telefon jest sparowany po BT i zawsze muszę ręcznie przełączyć na USB.
No widać takie czasy że ktoś uznał pamięci USB za przeżytek :roll:
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-27, 22:12   

A jak w telefonach macie wyłączony bluetooth, to co wtedy?
To jest radio, jako domyślne powinno się włączać dokładnie te samo źródło, które było ostatnio a jeśli nie to stacja radiowa a nie jakiś tam bluetooth...
 
Ajry 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 19 Cze 2022
Posty: 42
Skąd: Z Krainy Deszczowców
Wysłany: 2022-08-28, 08:35   

Dymek napisał/a:
Dziwna zmiana... W MN3 czy MN2: zawsze startuje to samo źródło, które działało w chwili wyłączenia a MP3 z USB kontynuuje odtwarzanie przerwanego utworu. 🙄

Z tego co się orientuję to ja mam chyba mn2 właśnie a może i mn3, ale tak czy siak bt ma pierwszeństwo.
Zastanawiam się czy nie wynika to z faktu, że wsiadając do samochodu mn wykrywa bt telefonu, czyli tak jakbyśmy tyle co 'podpięli' nowe urządzenie i dlatego automatycznie przełącza na bt. Podejrzewam, że w sofcie możnaby ustawić USB jako master / priority, tylko gdzie tych ustawień szukać?
_________________
I would if I could, but I can't, so I won't.
Ostatnio zmieniony przez Ajry 2022-08-28, 08:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
Henry 



Marka: Dacia
Model: Duster 4wd
Silnik: 1.3 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2021
Posty: 71
Skąd: Warmia
Wysłany: 2022-08-28, 20:13   

Dymek napisał/a:
A jak w telefonach macie wyłączony bluetooth, to co wtedy?


No to wtedy "zostaje" przy USB, nawet jak potem się sparuje się z BT. Ale żonie nie chce się tego przełączać i ma włączone BT cały czas :roll:
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-29, 08:22   

Ajry napisał/a:
Dymek napisał/a:
Dziwna zmiana... W MN3 czy MN2: zawsze startuje to samo źródło, które działało w chwili wyłączenia a MP3 z USB kontynuuje odtwarzanie przerwanego utworu. 🙄

Z tego co się orientuję to ja mam chyba mn2 właśnie a może i mn3, ale tak czy siak bt ma pierwszeństwo.

Jeszcze bardziej dziwne... Ja miałem pierwotnie MN2 a potem wymieniłem na MN3 i w obu przypadkach działało tak jak pisałem. Ponieważ jednak zazwyczaj BT w telefonie mam wyłączony, to zasiałeś mi ziarno wątpliwości...
Dlatego dzisiaj specjalnie to jeszcze raz sprawdziłem i jest tak:
- MN3 po włączeniu startuje na tym źródle, które było ustawione w chwili wyłączenia (radio lub USB) i w przypadku USB kontynuuje odtwarzanie ostatnio przerwanego pliku MP3;
- jeżeli pendrive w międzyczasie wyjąłem, to załącza się radio;
- jeżeli przy uruchamianiu mam w telefonie włączony BT to jedyna różnica to pokazanie się na chwilę okienka z informacją o sparowaniu telefonu i tyle.
I teraz najlepsze- nawet wtedy, gdy w chwili wyłączania MN3 słuchałem czegoś z BT telefonu, to i tak po ponownym włączeniu MN3 nie uruchamia się odtwarzanie z BT, tylko włącza się odtwarzanie z USB a jeśli pendrive wyjęty, to z radia :lol:
Czyli BT jest u mnie najmniej uprzywilejowane, bo zawsze muszę go odpalić ręcznie. Nie ma też znaczenia, czy podłączam się od razu kablem żeby odpalić AA czy też nie.
Poza tym zazwyczaj zanim telefon sparuje się z MN3, to sprzęt już się włączy i leci już odtwarzanie radia lub USB, więc jak to wygląda w Waszym wypadku? Włącza się wtedy np. radio a po sparowaniu telefonu samo przełącza na BT? :roll:
Bo zastanawiam się czy decydującą rzeczą jest może szybkość sparowania BT? Ale używałem już 3 telefonów i żaden nie parował się szybciej- zanim MN3 zaczęło już grać z innego źródła.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2022-08-29, 08:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
667 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 100
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Cze 2021
Posty: 27
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2022-08-29, 12:53   

Miałem zakładać temat z tym problemem, ale widzę, że nie tylko mnie dotyczy. U mnie BT w telefonie zawsze jest włączony i nie ważne, że gasząc auto, leciała muzyka z USB, kiedy odpalam auto ponownie, leci zawsze z BT. Strasznie to irytujące.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-29, 14:24   

Zakładając jednak, że problem dotyczy tylko MN4, to może odezwie się jeszcze ktoś, kto jak ja ma MN3 i nie jest to Duster?
Bo akurat w sieci znalazłem temat z problemem dokładnie odwrotnym- ludzie chcieliby żeby im startowało zawsze z BT a mają niestety albo radio albo USB... Czyli jak u mnie :mrgreen:
Link do tematu
 
micilacko 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: jogger
Silnik: 1.0 tce 110
Dołączył: 22 Sie 2022
Posty: 5
Skąd: Hungary
Wysłany: 2022-08-31, 11:51   

667 napisał/a:
Miałem zakładać temat z tym problemem, ale widzę, że nie tylko mnie dotyczy. U mnie BT w telefonie zawsze jest włączony i nie ważne, że gasząc auto, leciała muzyka z USB, kiedy odpalam auto ponownie, leci zawsze z BT. Strasznie to irytujące.


Myślę, że to nie tylko złe, to bardzo niebezpieczne.
Przy każdym uruchomieniu muszę spróbować uruchomić muzykę :(
To jest niewiarygodne.
Nikt nie wie jak mogę to zmienić???
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne