Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-06-28, 22:23
Klimatyzacja automatyczna
Autor Wiadomość
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-10-03, 19:57   

Klima jest sprawna, nie umiesz jej obsługiwać, ja też nie. Sterownik sobie nie radzi i tyle
 
r-toor 



Marka: Dacia / Dacia
Model: Jogger / Sandero Stepway Prestige
Silnik: 1.0 Eco-G / 0.9 TCe
Rocznik: 2022 /2019
Wersja: Extreme 7-os.
Dołączył: 11 Kwi 2022
Posty: 19
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-10-03, 20:13   

W Dacii klimatyzacja automatyczna nie oznacza, że potrafi zadbać o niezaparowane szyby :-)
Do tego stworzyli przycisk "dobra widoczność" - ten z lewej u góry panelu - do "automatycznego" wciskania przez kierowcę jeśli nic nie widzi przez szyby.
_________________
Dacia Sandero Stepway 2 FL 0.9 TCe Prestige / Dacia Jogger 1.0 Eco-G LPG SL-Extreme 7-os.
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2022-10-03, 20:21   

Tak, to czyści szybę, ale jak jest taka pogoda, to trzeba recznie ustawiać, żeby czyszczenie szyby nie hałasowało
 
Michu1107 


Marka: Dacia
Model: Sandero 3
Silnik: 1.0 tce 90km 5b
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 16 Sty 2022
Posty: 34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-10-03, 20:51   

r-toor napisał/a:
W Dacii klimatyzacja automatyczna nie oznacza, że potrafi zadbać o niezaparowane szyby :-)
Do tego stworzyli przycisk "dobra widoczność" - ten z lewej u góry panelu - do "automatycznego" wciskania przez kierowcę jeśli nic nie widzi przez szyby.

Raz to uruchomiłem to włączyło się wszystko co się da, nawiew na full, a jak wyłączyłem to klimatyzacja dalej włączona. Nie wiem kiedy on włącza, kiedy wyłącza. Jak pada deszcz jest 10 stopni to jak mam ustawione 20 stopni + klimatuzacje to chłodno jest w środku, jak wyłączę klimę to robi się wilgotno, ciepło, parują szyby, masakra. Jak będę jeździł z włączona klimą przy 10 stopniach a potem zostawię na noc samochód to nie będzie grzyba w układzie po jakimś czasie? Totalnie bez sensu. Jak miałem manualną klimę w poprzednim aucie to zimą klimatyzację włączałem tylko raz na jakiś czas na 5 minut żeby pochodziła, a szyby odparowywalem zwykłym ciepłym powietrzem u dzięki temu nigdy mi klimatyzacja nie śmierdziała po zimie.
Ostatnio zmieniony przez Michu1107 2022-10-03, 20:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
r-toor 



Marka: Dacia / Dacia
Model: Jogger / Sandero Stepway Prestige
Silnik: 1.0 Eco-G / 0.9 TCe
Rocznik: 2022 /2019
Wersja: Extreme 7-os.
Dołączył: 11 Kwi 2022
Posty: 19
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-10-03, 20:59   

przecież każdy mówił, że nowa Dacia jest głośna :mrgreen:

a tak poważnie, to jest chyba pierwsza automatyczna klimatyzacja, z którą jeździłem i nie radzi sobie w trybie automatycznym przy innych niż dobre warunki - potwierdzam, że u mnie też problem z zaparowanymi szybami występuje w trybie automatycznym, jedyny sposób jaki znalazłem, aby nie zagłuszać radiem wentylatorów nawiewu to ręczne sterowanie na szyby

nawet w instrukcji sprawdzałem czy aby na pewno ten przycisk od włączanie automatycznego klimatyzacji to w dobrym miejscu jest i czy właściwy naciska - ale niestety nie ma innego
_________________
Dacia Sandero Stepway 2 FL 0.9 TCe Prestige / Dacia Jogger 1.0 Eco-G LPG SL-Extreme 7-os.
Ostatnio zmieniony przez r-toor 2022-10-03, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
Michu1107 


Marka: Dacia
Model: Sandero 3
Silnik: 1.0 tce 90km 5b
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 16 Sty 2022
Posty: 34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-10-03, 21:17   

r-toor napisał/a:
przecież każdy mówił, że nowa Dacia jest głośna :mrgreen:

a tak poważnie, to jest chyba pierwsza automatyczna klimatyzacja, z którą jeździłem i nie radzi sobie w trybie automatycznym przy innych niż dobre warunki

W sumie to nie wiem jak w innych samochodach działa automat bo nie miałem nigdy, więc nie mam porównania.
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2022-10-04, 20:31   

Ja w MCV nie mam problemu z parującymi szybami. Jedynie pojawia się on wtedy, gdy mam włączony obieg zamknięty
_________________
Paweł
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-10-05, 20:54   

W Dacii i Reanault automatyczna klimatyzacja wg mnie zasadniczo służy tylko do utrzymywania ustawionej temperatury, żeby za gorąco nie było. Poza tym resztą sam steruję. Tak robiłem w Dustarze i tek robię w Kadjarze.. Klimatyzacja automatyczna też ma zadanie estetyczne. Pokrętła są ładniejsze :mrgreen:

Fajną klimę automatyczną miałem w alfie, tam raz ustawiłem i zapomniałem, reagowała też na zaparowaną szybę. Nauczyła mnie, że zimą grzeje się od nóg (ciepło idzie do góry) i innych niby oczywistych rzeczy
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2022-10-06, 21:28   

W Daci klima automatyczna utrzymuje jedynie temperaturę. Za usuwanie zaparowania odpowiada tryb ' dobra widoczność' który ustawia nawiew na szybę. W tym trybie klimatyzacja działa, wentylator jest na full i nawiew jest na szybę głównie. Po wyłączeniu tego trybu klimatyzacja pozostaje włączona ale jest w trybie manualnym, wszystkie kanały otwarte tym trybie nie reguluje nawiewów. Tak samo jest w sytuacji gdy wyłączamy automat. W tym trybie diody poszczególnych nawiewów nie świecą. Załączenie któregoś z nawiewów resetuje system tj otwiera dany nawiew zamyka pozostałe. Podobnie jest z siłą wentylatora. Reasumując chcesz usunąć zaparowanie to używaj trybu 'dobra widoczność' a po wyłączeniu ustaw priorytet na szybę lub włącz automat. Dobrym pomysłem jest włączenie trybu 'dobra widoczność' trochę dłużej aż silnik się trochę nagrzeje. U mnie zaparowanie znika po dwóch minutach najpóźniej. Do tego przed końcem jazdy w lecie wyłączam klimatyzację całkowicie i podkręcam wentylator. W zimie ten zabieg nie ma sensu, no chyba że to bardzo ciepły dzień. Ewentualnie jak jest deszczowa pogoda to wyłączam klimę. Podkręcam wentylator i podnoszę temperaturę by osuszyć kanały. Zawilgocone kanały to smród i zwiększone parowanie szyb następnego dnia. W zimie warto przed zamknięciem auta je trochę przewietrzyć by usunąć wilgoć z ciepłym powietrzem.
W skodzie żony klimę ma tak mocną że w lecie w deszczowe dni szyba paruje w czasie jazdy od zewnątrz..na kanałami oczywiście tylko.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2022-10-06, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
Tomek7 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 15 Paź 2022
Posty: 1
Skąd: Tczew
Wysłany: 2022-10-15, 09:07   Schemat instalacji elektrycznej Dacia Duster II

Dzień dobry,

Poszukuję schemat instalacji elektrycznej a dokładnie wycinka zasilania wentylatora klimatronika.
Cel - podłączenie ogrzewania postojowego i mam problem z podłączeniem sterowania wentylatora na postoju, który jest sterowany po stronie minusa.
Sprawa jest bardzo paląca.

- odwdzięczę się.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne