Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Lodgy 1.6 Stepway
Autor Wiadomość
mci 


Marka: Dacia / Dacia
Model: Lodgy / Duster
Silnik: TCe100FAP / TCe100LPG
Rocznik: 2020 / 2022
Wersja: Celebration 7 os.
Dołączył: 31 Maj 2020
Posty: 31
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2021-12-17, 21:34   

Ja napisał/a:
UPDATE z użytkowania, już niedługo przyjdzie pożegnać się z Lodgy, czas na inny model. 3-4 rok jazdy jak dotąd - beznamiętny. Zeeerooo emocji. Tak oceniam Lodgy. Także tych złych emocji. Jak na razie auto bezusterkowe. Stoi to w sprzeczności z rankingami, gdzie Dacia to królewna awarii. Lecz jak się mawia - wyjątek potwierdza regułę :-) Najbardziej boli, dosłownie i w przenośni brak miękkiego podłokietnika w drzwiach. Po latach za dobrą decyzję uważam brak tylnej kamery cofania - tak niskie położenie ekranu to zabawa w jakiś peryskop i łódź podwodną. Największą moją sympatię budzi chyba kolor auta. Szybka lokalizacja na parkingu, w potoku szarych, czarnych, białych, beżowoburych aut. I całkiem udany przód po lifcie - auto sporo zyskało, odeszło od stylistyki a la Ceausescu. Ogólnie ziew. Ale i tak nadal to jakaś emocja w porównaniu do VW czy Skody :-)


U mnie w 1.3 100 FAP po półtora roku również brak usterek i choć w ogólności z recenzją się zgadzam, to w paru szczegółach się różnimy. Wcale nie boli mnie brak miękkiego podłokietnika w drzwiach. Ze względu na fatalną regulację kierownicy (brak regulacji w poziomie) i tak z niego nie korzystam, a łokieć z reguły opieram w okolicy szyby - kierownica jest bowiem za daleko, żebym był w stanie na podłokietniku położyć łokieć, to samo zresztą tyczy się podłokietnika po stronie lewarka... Nie zgadzam się też, że kamera nie pomaga. Widoczność lusterkowa do tyłu jest w tym aucie znacznie ograniczona i bardzo często posiłkuję się kamerą, żeby ustawić się prostopadle, lub np. sprawdzić czy ktoś za autem nie idzie. Jestem z auta zadowolony, bo nie oczekiwałem po nim emocji, a obecnie czekam na realizację zamówienia nowego dustera ;)
Ostatnio zmieniony przez mci 2021-12-17, 21:52, w całości zmieniany 5 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-12-17, 22:55   

Ja napisał/a:
większy byłby mój ból na myśl o tym, że zainstalowałem sobie jakąś prowizorkę

Przecież nie trzeba się zniżać do takich działań - można zainstalować sobie coś hiper-mega-wypas-profi, nawet z alcantry ;)

(W temacie obok są linki do firm szyjących pokrowce, na pewno zrealizowaliby takie specjalne zamówienie).
 
Ja 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe
Wersja: Stepway
Dołączył: 12 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: ZachPom
Wysłany: 2022-11-20, 12:29   

Po 4 latach przyszło się z przedstawioną tu Lodgy pożegnać. Podsumowanie:

PLUSY
    Ogólnie miłe wrażenie użytkowe. Auto nigdy nie zawiodło na trasie. Usterki, jakie miały miejsce, wynikały głównie z braku dbałości montażu lub niechlujnych rozwiązań technicznych (np. odklejające się uszczelki przy drzwiach). Nie były to jednak defekty uniemożliwiające sprawne użytkowanie pojazdu.

    Silnik (1.6 SCe). Zaskakująco dynamiczny, zwłaszcza gdy auto nie było zbyt obciążone. Aczkolwiek niezbyt ekonomiczny.

    Bagażnik. Jego pojemność zawsze budziła szacunek wśród posiadaczy innych marek.

    Przyjemny design przedniej części pojazdu.

MINUSY
    Nie mogłem zrozumieć oszczędności typu: brak czasowego przerywacza w manetce wycieraczek, brak podstopnika z lewej strony, twarde podłokietniki.

    Hałas przy większych prędkościach.

    Zbytnia podatność na boczne powiewy wiatru.

    MediaNav - irytująco długi czas parowania poprzez Bluetooth.

Wymienione wyżej rzeczy były mi z grubsza wiadome w momencie zakupu, nie stanowiły więc większego zaskoczenia. Generalnie: auto nie budzące emocji, praktyczne, niezawodne. Dacia Lodgy była na tyle dobrym doświadczeniem, że kolejne auto będzie również tej marki :-)
Ostatnio zmieniony przez Ja 2022-11-20, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
gg 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-11-20, 18:14   

Ile wykręciłeś kilometrów przez te 4 lata?
 
Ja 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe
Wersja: Stepway
Dołączył: 12 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: ZachPom
Wysłany: 2022-12-11, 15:54   

gg napisał/a:
Ile wykręciłeś kilometrów przez te 4 lata?


65 000
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne