Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Czujnik drzwi kierowcy
Autor Wiadomość
kamimar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-01-09, 11:57   Czujnik drzwi kierowcy

Taka sytuacja. Pacjent: Lodgy 2017
Kilka miesięcy temu pojechałem na działkę. Próbowałem zamknąć drzwi pilotem. Nie dało rady gdyż czujnik drzwi kierowcy cały czas pokazywał otwarte drzwi. Jak dociskałem głębiej palcem, czujnik działał - tak więc poszedł do wymiany.
Kilka tygodni był spokój. Drzwi się elegancko zamykały pilotem. Jakiś czas temu zauważyłem że na zakrętach w prawo gdy działa siła odśrodkowa i ja się też lekko opieram swym (niemałym niestety) ciałem o drzwi to włącza się lampka pod sufitem i pikanie niedomkniętych drzwi. Od kilku dni lampka mrugnie np. po wjechaniu w jakiś dołek. Gdy próbuję z całej siły po prostu napierać na drzwi od środka nic się nie dzieje.
Podejrzewam że gdzieś coś nie styka. Jakieś sugestie gdzie i co sprawdzić?
 
Limes 


Marka: Dacia
Model: Sandero2 StepWay
Silnik: 1,5dCi
Rocznik: 2014
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Gru 2020
Posty: 125
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-01-09, 18:08   

Raczej to coś styka ,i to wtedy kiedy nie potrzeba . Moim zdaniem czujnik osadzony za głęboko . Ja wymontował bym go i wydłużył sztyft o jakieś 5 mm . Metodę wybierz sam na miarę możliwości .
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-01-09, 22:59   

A nie da się w lodgy przestawić pozycji trzpienia/rygla od zamka drzwi, by ten bardziej przyciągał drzwi do budy?
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2023-01-10, 06:08   

Limes napisał/a:
Raczej to coś styka ,i to wtedy kiedy nie potrzeba . Moim zdaniem czujnik osadzony za głęboko . Ja wymontował bym go i wydłużył sztyft o jakieś 5 mm . Metodę wybierz sam na miarę możliwości .


Gdyby to było takie proste, to na próbę wystarczy coś nakleić na drzwi w miejscu kontaktu, np. 2mm gumową nóżkę pod nogę stołka czy stołu.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-01-12, 15:09   Re: Czujnik drzwi kierowcy

kamimar napisał/a:
Taka sytuacja. Pacjent: Lodgy 2017

Jakiś czas temu zauważyłem że na zakrętach w prawo gdy działa siła odśrodkowa (1) i ja się też lekko opieram swym (niemałym niestety) ciałem o drzwi (2) to włącza się lampka pod sufitem i pikanie niedomkniętych drzwi. Od kilku dni lampka mrugnie np. po wjechaniu w jakiś dołek. Gdy próbuję z całej siły po prostu napierać na drzwi od środka (3) nic się nie dzieje.
Podejrzewam że gdzieś coś nie styka. Jakieś sugestie gdzie i co sprawdzić?

punkt (3) dowodzi że punkt (2) nie ma tu nic do rzeczy. Punkt (1) może wskazywać na zmianę położenia niesprawnych przewodów które w tym momencie traca ciągłość.
Sprawdził bym:
- same połączenia czujnika do kabli, osadzenie przewodów we wtyczce tj. sama wtyczkę, przerwy w kablach – punkty połączeń, ewentualnie przetarcia.
- palcem poziom zadziałania każdego czujnika w samochodzie by ewentualnie znaleźć różnice pomiędzy nimi
- sprawdził czy nie ma wręcz na odwrót tj. czy drzwi nie dociskają czujnika za mocno co po dłuższym czasie może doprowadzić do jego uszkodzenia – to ekstremalna opcja bo z drzwiami wtedy coś jest mocno nie tak.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2023-01-12, 15:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2023-01-12, 19:51   

Nie ma się co bawić w sprawdzanie, psikanie sprayami do elektroniki itp. Kupić nową oryginalna krańcówkę i zapomnieć o problemie. Swego czasu w Moim drugim Loganie MCV II miałem identyczny problem. Mierzyłem, demontowałem, sprawdzałem, psikałem sprayami i wszystko to pomagało może na jeden dzień. W końcu wykurzyłem się kupiłem bodajże na allegro nowa oryginalną krańcówkę za jakieś 35zł. Wymieniłem w 2 minuty i zapomniałem o problemie. Także autorowi tematu polecam tak zrobić :)
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-01-13, 08:08   

Kamimar napisał że czujnik wymieniał a problem powrócił. Czy u Ciebie problem również powrócił po kilku miesiącach i od tego czasu wymieniałeś co kilka miesiecy te krańcówkę??
Wymiana czujnika nie naprawi niesprawnej wtyczki, słabych połaczeń elektrycznych, zwarć czy błędów w geometrii.
Oczywiście autor mógł mieć pecha i kolejny czujnik problem rozwiaże definitywnie ale bym tu chociaż spróbował wykonać dodatkową diagnozę. Co do zasady należy założyć że tego typu nawracające problemy elektryczne mają głębsze powody niż sam czujnik.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2023-01-13, 08:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-01-14, 02:23   

Ja przyznam, przeczytałem też bez zrozumienia za pierwszym razem...
A kolega kamimar testował opieranie się też o tylne lewe drzwi? Padło wcześniej z przodu, może teraz padło następne? Albo z klapą bagażnika coś skoro na dziurach się odzywa...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne