Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Półautomat skrzynia biegów dacia sandero
Autor Wiadomość
magda00260 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate
Dołączyła: 07 Lut 2022
Posty: 4
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2023-01-19, 18:15   Półautomat skrzynia biegów dacia sandero

Dzień dobry, czy ktoś posiada dacia w półautomacie? Elektromechanik wymienił sprzęgło i twierdzi, że szarpie jeszcze bardziej niż na starym, które i tak było na ostatnim tchnieniu, podobno uszkodzony jest moduł odpowiedzialny za zmianę biegów, którego nie można kupić. Czy możecie kogoś polecić, kto uratuje moją sardynkę? Jestem ze śląska, a dacia to Sandero laurette 2018, 0,9 tce
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2023-01-20, 08:07   

Przecież ta skrzynie trzeba przyuczyć komputerem diagnostycznym Clipem w ASO najlepiej albo w warsztacie specjalizującym się w Renault/Dacia. Tak naprawdę ktoś kto jest zielony to nie powinien się brać nawet za wymianę sprzęgła w tej skrzyni. Tam tez jest najpewniej sprzęgło samonastawne i tez trzeba umieć je wymienić i mieć przyrządy. Tutaj poniżej masz parę opcji z programu diagnostycznego do tej skrzyni adaptacje mało który mechanik wie jak to ustawić:
Wpisać datę montażu nowego sprzęgła
Programowanie punktu sprzęgła
Programowanie położenia rozłączenia/załączenia sprzęgła
Programowanie stref wybierania/załączania
80 stron na forum niemieckim o tej skrzyni, sprzęgło pada nawet po 10-20 tys.km:
https://www.dacianer.de/t...schleiss.25651/
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2023-01-20, 08:13   Re: Półautomat skrzynia biegów dacia sandero

magda00260 napisał/a:
Dzień dobry, czy ktoś posiada dacia w półautomacie? Elektromechanik wymienił sprzęgło i twierdzi, że szarpie jeszcze bardziej niż na starym, które i tak było na ostatnim tchnieniu, podobno uszkodzony jest moduł odpowiedzialny za zmianę biegów, którego nie można kupić. Czy możecie kogoś polecić, kto uratuje moją sardynkę? Jestem ze śląska, a dacia to Sandero laurette 2018, 0,9 tce


ten mechanik lepiej niech się trzyma od skrzyń innych niż manualne i najstarsze automaty z daleka. Każdą skrzynię po wymianie sprzęgła, konwertera, elektroniki trzeba od nowa zaprogramować. W większości przypadków robi się to specjalistycznym komputerem, czasem przez wykonanie jazdy kalibrującej ale nigdy nie jest tak że wymienia się uszkodzony podzespół i skrzynia działa jak nowa.
Ostatnio zmieniony przez chrom6 2023-01-20, 08:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
magda00260 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0,9
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate
Dołączyła: 07 Lut 2022
Posty: 4
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2023-01-20, 08:16   

O matko to wtopiłam, dziękuję bardzo za odpowiedź
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2023-01-20, 08:22   

Z takich ciekawostek kiedyś przeczytałem całe te 80 stron o tej skrzyni, cyrki się tez dzieją z tą skrzynia jak jest akumulator nienaładowany albo słaby, niektórym po wymianie akumulatora na nowy skrzynia zaczęła działać jak nowa 8-) . Warto tez odłączyć akumulator na dłuższy czas minimum godzinę i zresetować ustawienia tylko w różnych markach i rocznikach auta daje to różne efekty ale czasem efekty są zaskakujące.

Warto też sprawdzić koło zamachowe bo często jest odkształcone w tej skrzyni i też będzie szarpać bić i jest do wymiany!
Ostatnio zmieniony przez Auto Krytyk 2023-01-20, 08:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2023-01-20, 09:59   

Z akumulatorem tez racja, slaby akumulator "potrafi" generowac rozne ciekawe usterki w obecnych autach
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne