Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2022-02-09, 18:53
Bezprzewodowe AppleCar/AndroidAuto - adapter MN/MediaDisplay
Autor Wiadomość
Vector 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Stepway
Dołączył: 29 Sty 2023
Posty: 3
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Wysłany: 2023-02-01, 19:43   

Witam, czy te adaptery o których piszecie są również kompatybilne z radiem które nie ma nawigacji tylko tzw replikację smartfona?
Ostatnio zmieniony przez Vector 2023-02-01, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-02-01, 20:21   

Vector napisał/a:
Witam, czy te adaptery o których piszecie są również kompatybilne z radiem które nie ma nawigacji tylko tzw replikację smartfona?

Działają z każdym radiem które obsługuje AA.
 
Vector 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Stepway
Dołączył: 29 Sty 2023
Posty: 3
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Wysłany: 2023-02-01, 21:28   

Black Dusty napisał/a:
Vector napisał/a:
Witam, czy te adaptery o których piszecie są również kompatybilne z radiem które nie ma nawigacji tylko tzw replikację smartfona?

Działają z każdym radiem które obsługuje AA.

Dziękuję za odpowiedź
_________________
Wiktor Vector
 
sasio 


Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Rocznik: 2017
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 163
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 2023-02-02, 10:07   

Jakby ktoś pytał, na Allegro pojawiły się moduły do MN obsługujące CarPlaya na MN3.

Model : ATOTO AD3-B

Cena koło 200zł, niestety działają tragicznie.
Wbicie wstecznego powoduje brak aktywacji kamery i zmniejszenie ekranu wyświetlanego na MediaNav do 3/4, bardzo często laguje, nie chce się łączyć, łapie zawiechy i ogólnie jest wart może 50zł
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-02-02, 10:24   

sasio napisał/a:
Jakby ktoś pytał, na Allegro pojawiły się moduły do MN obsługujące CarPlaya na MN3.

No pojawiły się i to bardzo dawno temu. Jaka cena takie działanie. Jest tego cała masa do wyboru.
 
pskul 


Marka: Dacia
Model: Duster IIFL
Silnik: 1.5 dCi (4wd)
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-02-04, 19:01   

Jak podłączyliście Carlinkitin'a 4.0 do telefonu? We wszystkich tutorialach jakie widziałem, ikonka jaka się pojawia w telefonie (urządzenia bluetooth) to zestaw słuchawkowy, a u mnie paruje się, ale ikonka to komputer - mam na ekranie w samochodzie komunikat, żebym wybrał urządzenie i tyle. Aktualizowałem soft do najnowszego itp. - mogę tylko sparować urządzenie, ale nie mogę się połączyć. Sprawdzane na Redmi Note 8 i Realme Master Edition.

Czyli mam na ekranie ekran z Carlinktin'a - mam po prawej urządzenia, ale nie idzie podłączyć Android Auto.
Ostatnio zmieniony przez pskul 2023-02-04, 19:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-02-04, 21:39   

Wifi masz włączone? Według instrukcji min. Android 10 a jeżeli nie dostałeś instrukcji to pobierz
https://www.carlinkit.com/carlinkit4.0-cp2a
 
pskul 


Marka: Dacia
Model: Duster IIFL
Silnik: 1.5 dCi (4wd)
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-02-05, 13:41   

Tak, włączone. Instrukcję widziałem wielokrotnie - chyba mam wadliwy egzemplarz, ponieważ wygląda, że moduł nie przedstawia się prawidłowo, tj. w aplikacjach do skanowania urządzeń bluetooth jest opisany jako unknown device (tj. nie ma żadnych profili), stąd nie mogę się pewnie połączyć. Jeszcze wczoraj próbowałem tabletem - też nic. A duża różnica w stosunku do instrukcji (i filmów w necie to ikonka urządzenia - u mnie komputer, a wszędzie zestaw handsfree). Miałem tylko obawy, że może nasze Dacie wpływają na to, jak widoczny jest ten moduł (tj. jak "przenoszone" są oczekiwania systemu multimedialnego na profile Bluetooth). Małe uściślenie: nie mogę się połączyć oznacza, że jak kliknę to nie ma próby łączenia (jakbym klikał w nieklikalny element), zupełnie inaczej niż jak w przypadku zestawu handsfree samochodu.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-02-05, 15:39   

Podłącz się może tak jak do aktualizacji i sprawdź czy jest jakaś aktualizacja, zrób reset ustawień czy może coś tam jeszcze innego da się zmienić.
 
Vector 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: Stepway
Dołączył: 29 Sty 2023
Posty: 3
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Wysłany: 2023-02-14, 19:20   

pskul napisał/a:
Tak, włączone. Instrukcję widziałem wielokrotnie - chyba mam wadliwy egzemplarz, ponieważ wygląda, że moduł nie przedstawia się prawidłowo, tj. w aplikacjach do skanowania urządzeń bluetooth jest opisany jako unknown device (tj. nie ma żadnych profili), stąd nie mogę się pewnie połączyć. Jeszcze wczoraj próbowałem tabletem - też nic. A duża różnica w stosunku do instrukcji (i filmów w necie to ikonka urządzenia - u mnie komputer, a wszędzie zestaw handsfree). Miałem tylko obawy, że może nasze Dacie wpływają na to, jak widoczny jest ten moduł (tj. jak "przenoszone" są oczekiwania systemu multimedialnego na profile Bluetooth). Małe uściślenie: nie mogę się połączyć oznacza, że jak kliknę to nie ma próby łączenia (jakbym klikał w nieklikalny element), zupełnie inaczej niż jak w przypadku zestawu handsfree samochodu.


Ja niedawno zakupiłem takie samo urządzenie jak twoje, poza Wi-Fi uruchom również Bluetooth a nawet lokalizację a wcześniej jeśli już parowałeś swój telefon to go "zapomnij" i od nowa spróbuj oczywiście na oryginalnym kablu i pamiętaj że do prawidłowego działania pojawi się CarPlay nie Android Auto.
_________________
Wiktor Vector
 
pskul 


Marka: Dacia
Model: Duster IIFL
Silnik: 1.5 dCi (4wd)
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-02-16, 12:59   

Vector napisał/a:
pskul napisał/a:
Tak, włączone. Instrukcję widziałem wielokrotnie - chyba mam wadliwy egzemplarz, ponieważ wygląda, że moduł nie przedstawia się prawidłowo, tj. w aplikacjach do skanowania urządzeń bluetooth jest opisany jako unknown device (tj. nie ma żadnych profili), stąd nie mogę się pewnie połączyć. Jeszcze wczoraj próbowałem tabletem - też nic. A duża różnica w stosunku do instrukcji (i filmów w necie to ikonka urządzenia - u mnie komputer, a wszędzie zestaw handsfree). Miałem tylko obawy, że może nasze Dacie wpływają na to, jak widoczny jest ten moduł (tj. jak "przenoszone" są oczekiwania systemu multimedialnego na profile Bluetooth). Małe uściślenie: nie mogę się połączyć oznacza, że jak kliknę to nie ma próby łączenia (jakbym klikał w nieklikalny element), zupełnie inaczej niż jak w przypadku zestawu handsfree samochodu.


Ja niedawno zakupiłem takie samo urządzenie jak twoje, poza Wi-Fi uruchom również Bluetooth a nawet lokalizację a wcześniej jeśli już parowałeś swój telefon to go "zapomnij" i od nowa spróbuj oczywiście na oryginalnym kablu i pamiętaj że do prawidłowego działania pojawi się CarPlay nie Android Auto.


Dziękuję wszystkim za podpowiedzi,
Zwróciłem do Sprzedającego, przestowali i faktycznie okazało się, że wadliwa sztuka. Dziś dostałem nowy egzemplarz - podłączyłem w niecałą minutę i działa. I różnica jest taka, że teraz urządzenie telefon widzi jako zestaw handsfree, a wcześniej jako urządzenie nieznane (ikonka komputerka).
 
miet55 



Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5DCI
Dołączył: 27 Maj 2022
Posty: 119
Skąd: Szubin
Wysłany: 2023-05-04, 11:31   

AAWireless czy może tańszy CarlinKit 4,0 Co wybrać?
 
miet55 



Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5DCI
Dołączył: 27 Maj 2022
Posty: 119
Skąd: Szubin
Wysłany: 2023-05-05, 11:31   

Dymek napisał/a:
Jako, że również nabyłem moduł AAWireless, mogę tylko potwierdzić- działa i robi swoją robotę.
W MN3 podłączam moduł zarówno do standardowego, jak i do dorobionego, tylnego gniazda USB.

W jaki sposób dorobiłeś tylne gniazdo USB?
Czy korzystając z AA, mając 2 gniazda możesz również używać pena z MP3?
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2023-05-05, 15:54   

miet55 napisał/a:
W jaki sposób dorobiłeś tylne gniazdo USB?


Info jak dorobić USB jest na tym forum. Nie pamiętam wątku.
Co do Twojego dylematu, to na korzyść Carlinkit przemawia to, że można z niego ładować telefon, a także, że jest uniwersalny ponieważ obsługuje zarówno telefony z androidem jak i z jabłuszkiem czego nie potrafi AAwireless. Korzystanie i funkcjonalności jednego i drugiego są niemal identyczne. Zdarzają się problemy z łączeniem z niektórymi telefonami (też opisywane na tym forum) głównie chińskimi. Ja łączyłem Samsunga i nie było kłopotów.

By the way - pisałem Ci na priv. Mam do sprzedania używanego Carlinkita 4,0 ma jeszcze 14 m-cy gwarancji.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-05-05, 22:39   

[quote="miet55"]
Dymek napisał/a:
W jaki sposób dorobiłeś tylne gniazdo USB?
Czy korzystając z AA, mając 2 gniazda możesz również używać pena z MP3?
Jest osobny wątek na ten temat: TUTAJ
Tak- mogę słuchać z pendrive podczas pracy AA, w zasadzie właśnie po to dorabiałem to gniazdo. Nie ma znaczenia do którego USB podłączony jest pendrive a do którego moduł wireless. Jedyna niedogodność, że odtwarzanie z pendrive musi być włączone ZANIM uruchomi się AA. Bo po uruchomieniu połączenia AA nie ma takiego skrótu aby uruchomić odtwarzanie z USB- standardowy kafelek Multimedia uruchamia wtedy aplikację muzyczną z AA, zazwyczaj Spotify. Ale jeśli odpalimy MP3 wcześniej, to działa normalnie w tle a pilot pod kierownicą obsługuje pliki MP3 z pendrive.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-05-05, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
miet55 



Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5DCI
Dołączył: 27 Maj 2022
Posty: 119
Skąd: Szubin
Wysłany: 2023-05-06, 10:25   

Dymek napisał/a:

Tak- mogę słuchać z pendrive podczas pracy AA, w zasadzie właśnie po to dorabiałem to gniazdo.


Dzięki za wskazówki. Niestety ta operacja przerasta moje umiejętności. Myślałem, że w plytce sa jakieś piny w które się wepnę bez lutowania. Cóż pozostanie "dyndający" się kabelek od gniazda do schowka. Tam zamierzam mieć moduł wireless. Oryginalne kabelki są o wymiarze 30cm. Czy przewód 50cm będzie poprawnie współdzałał?
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2023-05-06, 12:11   

miet55 napisał/a:
Czy przewód 50cm będzie poprawnie współdzałał?


Powinien, ale zależy na jaki kabek trafisz. Nie kupuj "no name", a bardziej coś firmowego.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
miet55 



Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5DCI
Dołączył: 27 Maj 2022
Posty: 119
Skąd: Szubin
Wysłany: 2023-05-06, 12:20   

Mam taki:
link
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2023-05-06, 12:27   

Ten wtyk kątowy (mam na myśli usb c) może nie podejść do Carlkinkit'a bo, zauważ na zdjęciach, gniazdo w adapterze umieszczone jest głęboko w obudowie więc nie każdy kabel podchodzi. Osłona plastikowa wtyku musi zmieścić się w otwór adaptera, albo sama końcówka wtyku musi być dłuższa - są dostępne takie o długości 8 mm zamiast standardowych 6.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
miet55 



Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5DCI
Dołączył: 27 Maj 2022
Posty: 119
Skąd: Szubin
Wysłany: 2023-05-06, 12:42   

No to zaczynają się schody... końcówka USB C może byc prosta ale USB do MN musi być kątowa taka jak mam.
Podaję wymiary.

Przechwytywanie.JPG
Plik ściągnięto 3125 raz(y) 34,27 KB

Ostatnio zmieniony przez miet55 2023-05-06, 12:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2023-05-06, 15:05   

Otwór gniazda w Carliknkit ma 6x12 mm. Zmierz sobie ten plastik wtyczki z kabla jeśli ma trochę mniej będzie pasować. Cały wtyk "chowa się" w otworze adaptera na około 10-11 mm więc po odliczeniu samego wtyku 6mm ok. 4-5 plastiku wchodzi w gniazdo adaptera.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-05-07, 13:32   

miet55 napisał/a:

Dzięki za wskazówki. Niestety ta operacja przerasta moje umiejętności. Myślałem, że w plytce sa jakieś piny w które się wepnę bez lutowania. Cóż pozostanie "dyndający" się kabelek od gniazda do schowka. Tam zamierzam mieć moduł wireless. Oryginalne kabelki są o wymiarze 30cm. Czy przewód 50cm będzie poprawnie współdzałał?
Ja nigdy nie miałem żadnego problemu z kablami do AA, mam kilka kabelków od oryginalnych smartfonowych przez kable od ładowarek samochodowych Samsunga do tanich uniwersalnych i każdy działał mi z telefonami (Motorola G6, potem realme 9). Ale z aaWireless też próbowałem z długim, niemarkowym kablem i hulało.
Druga i łatwiejsza opcja dorobienia gniazda USB z tyłu, to po prostu dolutowanie 4 przewodów kabla USB do czterech dużych punktów lutowniczych na płytce pionowej w MediaNav- tak jak ja dolutowałem te 2 przewody zasilające. Po prostu do pinów oryginalnego gniazda USB, tylko od tyłu. I wtedy masz to gniazdo po prostu zdublowane równolegle. Oczywiście wtedy z przodu już jednocześnie niczego nie podłączysz, bo nie będzie działać.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-05-07, 13:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
Batatek 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: Eco-G 100
Rocznik: 2023
Wersja: Essential
Dołączył: 06 Sty 2023
Posty: 16
Skąd: Krk
Wysłany: 2023-05-07, 17:50   

Z racji ze mam problemu w świeżym aucie aby Carplay działało dłużej niż 2 minuty po kablu zakupiłem do testów carlinkit 4.0.

I teraz mam dwa pytania :
Z racji że nawigacji będę używał okazjonalnie co za tym idzie całego CarPlay czy istnieje szansa aby urządzenie było podłączone ale po odpaleniu auta odpalało się menu radia Dacia ?
Czy za każdym razem będzie wiązało się to z tym menu carlinkit ? z info o podłączeniu do auta ? (jeśli oczywiście nie zaznaczę opcji automatycznego logowania) Najzupełniej w świecie chce aby było jak od nowości a decyzje o przeniesieniu się do menu Carplay chce podjąć sam a nie urządzenie .

2.Z racji że urządzenie pracuje u was też widać jak po kilkunastu / kilkudziesięciu minutach jazdy bez używania Carplay bateria w telefonie leci sporo w dół ?


Dymek napisał/a:
miet55 napisał/a:

Dzięki za wskazówki. Niestety ta operacja przerasta moje umiejętności. Myślałem, że w plytce sa jakieś piny w które się wepnę bez lutowania. Cóż pozostanie "dyndający" się kabelek od gniazda do schowka. Tam zamierzam mieć moduł wireless. Oryginalne kabelki są o wymiarze 30cm. Czy przewód 50cm będzie poprawnie współdzałał?
Ja nigdy nie miałem żadnego problemu z kablami do AA, mam kilka kabelków od oryginalnych smartfonowych przez kable od ładowarek samochodowych Samsunga do tanich uniwersalnych i każdy działał mi z telefonami (Motorola G6, potem realme 9). Ale z aaWireless też próbowałem z długim, niemarkowym kablem i hulało.
Druga i łatwiejsza opcja dorobienia gniazda USB z tyłu, to po prostu dolutowanie 4 przewodów kabla USB do czterech dużych punktów lutowniczych na płytce pionowej w MediaNav- tak jak ja dolutowałem te 2 przewody zasilające. Po prostu do pinów oryginalnego gniazda USB, tylko od tyłu. I wtedy masz to gniazdo po prostu zdublowane równolegle. Oczywiście wtedy z przodu już jednocześnie niczego nie podłączysz, bo nie będzie działać.


Chciałem taką opcje na doposażeniu auta . Port USB ukryty właśnie do takich urządzeń.
Powiedzieli mi że nie ma takiej opcji . Znaczy się zrobią port ale będzie służył tylko do ładowania ale nie do przesyłu danych.

Idac z waszym tematem jeśli ogarnie mi to jakiś dobry elektronik co z gwarancją auta ?
Ostatnio zmieniony przez Batatek 2023-05-07, 17:54, w całości zmieniany 3 razy  
 
miet55 



Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,5DCI
Dołączył: 27 Maj 2022
Posty: 119
Skąd: Szubin
Wysłany: 2023-05-07, 18:07   

Prawdopodobnie stracisz gwarancję na panel multimedialny. Serwis nie dopuszcza jakiejkolwiek ingerencji. Wymieniłem panel na nowszy (MNE3) to nie chcieli dokonać zmiany lini pomocniczych od kamery cofania. Ustawienia były dla Renault Trafic. Wchodząc w Micom nie mogłem zatwierdzić ustawień dla Captura
Ostatnio zmieniony przez miet55 2023-05-07, 18:22, w całości zmieniany 5 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-05-07, 21:08   

To nie jest tak, że po ingerencji tracisz z automatu gwarancję na cokolwiek. Tylko jeżeli coś się zepsuje i pojedziesz na naprawę gwarancyjną, to mogą odmówić naprawy gwarancyjnej tego elementu, w którym znajdą ingerencję- w tym wypadku na wiązkę gniazda USB i panel multimedialny. W takim wypadku swoją ingerencję należy po prostu wcześniej usunąć.

Nie mam Carlinkit i nie wiem o co chodzi z tą baterią... Używam aaWireless i nie zauważyłem jakiegoś szczególnego zużycia baterii po połączeniu z AA a jeśli żadna aplikacja AA nie jest w ogóle używana pomimo połączenia, to w ogóle nie widzę wpływu. Przykładowo spokojnie przejeżdżam z Wawy do Terespola (to 200km i co najmniej 2,5h jazdy) na mapach AA bez ładowania telefonu i zostaje mi jeszcze z 1/4 energii (realme 9).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne