Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2013-02-19, 23:15
mocowanie fotelika do systemu ISOFIX
Autor Wiadomość
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2009-01-11, 12:40   mocowanie fotelika do systemu ISOFIX

Mam do was pytanie.Jak mocuje się foteliki do systemu ISOFIX,bo ja w tym temacie czuję się bardzo słabo.
Pozdrawiam!
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2009-01-11, 12:46   

musisz to mieć w instrukcji obsługi. u mnie jest tego sporo w książce. zakładam,że sandero ma system ISOFIX. pozdr
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2009-01-11, 12:54   

jurek napisał/a:
musisz to mieć w instrukcji obsługi. u mnie jest tego sporo w książce. zakładam,że sandero ma system ISOFIX. pozdr

Mam Jurku ale nie bardzo rozumiem o co tam chodzi
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-01-11, 13:04   

Siedzenia są przystosowane, ale trzeba mieć odpowiedni fotelik (z systemem ISOFIX). Są to specjalne zaczepy, które umożliwiają szybkie zapięcie i odpięcie fotelika, no i oczywiście zapewniają więcej bezpieczeństwa.
http://pl.wikipedia.org/wiki/ISOFIX
Ostatnio zmieniony przez wox 2009-01-11, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-11, 13:06   

Nie ma w tym żadnej filozofii - po prostu wsuwa się końcówki stelaża fotelika w otwory mocujące, znajdujące się na styku oparcia i siedziska: http://fotelik.info/pl/art/isofix,15.html
 
Gregosa 



Marka: dacia
Model: logan MCV
Silnik: dCi
Rocznik: '07
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 243
Skąd: ...
Wysłany: 2009-01-13, 19:43   

laisar napisał/a:
Nie ma w tym żadnej filozofii - po prostu wsuwa się końcówki stelaża fotelika w otwory mocujące, znajdujące się na styku oparcia i siedziska...

...co kosztuje 650zł (za samą podstawę do fotelika). Ja isofix sobie darowałem, a fotelik opinam pasem w 10s.
_________________
Gregosa
---------
MCV dCi lauréate | 63k+ km
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-13, 20:23   

Wsuwanie jest darmo (; - tylko trzeba mieć co wsuwać... a to kosztuje różnie, chociaż faktycznie tanie nie jest (sam też niestety nie mam). Trzeba jednak przyznać, że akurat ten wynalazek generalnie działa znacznie lepiej niż foteliki przypinane pasami.
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-19, 20:26   

Temat powraca w 2013 roku ;-) Mój syn już się nie mieści w fotelik do 18 kg Roamer King Plus ( świetny fotelik, polecam ! ). Musi się przesiąść na kolejna kategorie 15-36 kg. Wypatrzyłem taki model:

http://cybex-online.com/p...tionx2-fix.html

Chciałem wykorzystać istniejące w daci punkty kotwiczenia isofix. Pożyczyłem od kolegi fotelik Recaro z isofix. Okazało się, ze klamry zapinające pasy bezpieczeństwa w daci są na krótkich "paseczkach" Problem pojawił się w momencie zapinania pasa. Właściciel fotelika w Fordzie Kuga ma klamry zapinające usytuowane pionowo w tapicerce fotela po zewnętrznej stronie środkowego haka isofix. Dzięki temu pas prawidłowo wchodzi do klamry. W Daci oba haki isofixa sa lekko przesunięte ku środkowi pojazdu. Jednak pozostająca na tym paseczku klamra wymaga wsunięcia paska pod hak isofix tak by wyszła z odpowiedniej strony. Jednak wtedy klamra jest bardzo blisko obudowy fotela, co nie jest wskazane przez producenta fotelika. Tez wydaje się, ze przebieg paska od klamry powinien być przedłużeniem biegu pasa piersiowego którym zapinamy człowieka. Przyjrzałem się mocowaniu tych klamr na paskach, są na solidnej śrubie , na dodatek sa oznaczone kreskami jak powinny być przykręcone. Dlatego wszelkie przestawienia chyba nie wchodzą w gre. Myślałem, że wykorzystam klamrę od środkowego pasa, niestety ale jest inna, nie da się wpiąć w nią. Czy ktoś z Was używa fotelika 15-36 z isofix z wykorzystaniem pasa samochodowego ? Obawiam sie, ze zainstalowany w Sandero isifix sie sprawdza w fotelikach do 18 kg, w których dziecko jest zapięte w system pasów danego fotelika.

Oto kilka zdjęć obrazujących zaistniała sytuacje oraz link do instrukcji fotelika, który chce kupić. W instrukcji fotelika przestrzegają by klamra zapięcia pasów nie dotykała szczeliny prowadzącej pas. Co ciekawe producent na stronie podaje, ze sandero jest "kompatybilne" ale obawiam sie, ze nikt nie montował tego fotelika, jedynie sprawdził obecność isofix w specyfikacji pojazdu.

http://cybex-online.com/p...tionx2-fix.html

http://cybex-online.com/f...-fix_UG_SG2.pdf

Planuje przed finalizacją zakupu sprawdzić ten fotelik ale zaczynam sie martwic, czy ten daciowy isofix nie jest kolejnym kamyczkiem do ogródka wpadek Renault.




PS> Sugeruje przenieść ten temat do działu głównego, gdyż jest to istotne zagadnienie , nie poboczny, nie związany z dacia/motoryzacja watek ;-)

instrukcja_cybex.jpg
Plik ściągnięto 315 raz(y) 133,47 KB

IMAG0718.jpg
Plik ściągnięto 180 raz(y) 78,32 KB

IMAG0721.jpg
Plik ściągnięto 116 raz(y) 74,04 KB

IMAG0722.jpg
Plik ściągnięto 128 raz(y) 74,65 KB

IMAG0723.jpg
Plik ściągnięto 132 raz(y) 86,78 KB

Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2013-02-19, 20:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
trach83 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Logdy
Silnik: 1.3 TCe
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway 7 os.
Dołączył: 02 Lut 2023
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2023-02-02, 17:29   baza isofix do przedniego fotela

Hej!
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów ma doświadczenia z instalowaniem bazy isofix na przednim fotelu?
Mój dyliżans to Lodgy, ale zakładam, że we wszystkich Daciach jest podobnie.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-02-02, 17:38   

Nikt nie może mieć takiego doświadczenia, bo zgodnie z instrukcją auta nie można w tym miejscu mocować tego typu fotelika - dozwolony jest tylko uniwersalny.

(A w wersjach przedliftowych lodgy - nawet wyłącznie uniwersalny montowany tyłem do kierunku jazdy).
 
trach83 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Logdy
Silnik: 1.3 TCe
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway 7 os.
Dołączył: 02 Lut 2023
Posty: 9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2023-02-02, 18:10   

Dzięki laisar za odpowiedź. W instrukcji rzeczywiście zabraniają. Przypuszczam, że technicznie jest to możliwe (adapter), ale z tego co poczytałem (foteliki.info) to nie zalecają takiego rozwiązania.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-02-16, 21:57   

No ale jak by to miało być możliwe bez zaczepów w fotelu??? To jest ISOFIX bez sztywnego połączenie z ramą/ fotelem?? W przednim fotelu tych zaczepów nie ma.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2023-02-16, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne