Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
warsztat samoobsługowy
Autor Wiadomość
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2023-02-02, 18:41   warsztat samoobsługowy

hej,

czy ktoś może korzystał w warsztatów samoobsługowych , gdzie samemu przeprowadza sie wymiany części w swoim aucie ? Ceny w W-wie to ok. 40pln/h z najazdem. Jakie wrażenia z takiej usługi i wszystko było spoko ?

Chcę wymienić turbosprężarkę na wiekszą ze zmienną geometrią - KP39 - mam obecnie KP35 (fgt - bez zmiennej geometrii). Wymiany w warsztacie to ceny od 400pln i trzeba czekac z tydzien minimum na termin a mysle , że jeśli śruba turbosprężarki do kolektora wydechowego nie pęknie przy odkrecaniu jak kiedyś, to poradzę sobie samemu. Kiedyś wymieniałem turbo na dworze ale teraz za zimno , żeby się tarzać po ziemi między innymi 8-)
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2023-02-03, 11:16   

sporo rzeczy robiłem w samochodach, w tym takich o jakich nawet inżynier nie myślał że są mozliwe. I za nic nie podjąłbym się wymiany turbiny w warsztacie "na godziny", liczba rzeczy która może pójść nie tak wyklucza dla mnie taki warsztat. U siebie nawet w garażu - tak czemu nie, jak coś pójdzie nie tak to będzie sobie stał i czekał, a w samoobsługowym - płacisz za plac potem znowu za podnośnik.

także jak masz serwis który to zrobi za 400 - niech robią.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2023-02-03, 22:40   

Wszystko zależne jak wyposażone są takie warsztaty. Jeśli jest szansa na jakiś palnik albo inne specjalistyczne narzędzia i masz wiedzę to bym robił sam. Z drugiej strony za 400zl takiej roboty bym się nie podejmował na warsztacie jeszcze w 1,5 gdzie turbina z tyłu.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-02-04, 00:09   

Chodzi o neo garage na przykład. Dobry sprzęt mają i reklamy na YT zapewniają , że można też na życzenie jakieś mniej standardowe narzędzia wypożyczyć. Mam wiedzę bo raz już wymieniałem u siebie tę turbosprężarkę na dworze, ale "leciałem wtedy na żywioł" i pierwszy raz to robiłem więc zajęło to kilka godzin.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2023-02-04, 15:37   

Byłem i nie polecam. Po pierwsze trzeba posprzątać po drugie nie ma poważnych narzędzi właśnie typu migomat czy palnik.
Nawet przy pierdole typu odkręcona pół oś kończy się to zabrudzeniem ubrania i koszt sumaryczny jest większy niż robienie u kogoś.
Zresztą nie bierzesz pod uwagę tego że do odkręcania turbo silnik musi odstać ze 2-3 godziny żeby nie parzył. 400 zł to bardzo dobra cenna.
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2023-02-04, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-02-04, 17:24   

Nie wiedziałem, że trzeba sprzątać po sobie , tzn. nie uważam , że nabrudzę w znaczący sposób ( zero zlewania płynów ) ale sam fakt sprzątania jest trochę dziwny, chyba , że ogranicza się tylko do złożenia w ustalone miejsce - kluczy użytych np ;) Zadzwonię do nich o popytam po niedzieli czy mają też właśnie np migomat jakby co.
A jak oni liczą czas - Czy mierzą go z dokladnością do godziny i płaci się za każdą rozpoczętą godzinę ? i tak np 2h10min zajmowania stanowiska płaci się jak za 3h ? Mierzą od momentu zajęcia stanowiska i zjechania z najazdu czy są mniej wyrozumiali ?

Jeśli chodzi o czas na ochłodzenie motoru, to nie będzie takiej potrzeby w dieslu - oczywiście jeśli się nie jeździ z dużym bardzo obciążeniem - czyt. na dużej dawce paliwa ;) Pół godziny w spokojności wystarczy , żeby się brać za odkręcanie . Niestety nie przelewa się u mnie i 400pln to jednak spora sumka dla mnie - zwłaszcza , że kiedyś to sam zrobiłem, więc szkoda mi takiej kwoty. Za 200pln - 250pln na pewno bym dał do mechanika na wymianę , ale 400pln to już trochę dużo.
Ostatnio zmieniony przez corrado 2023-02-04, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2023-02-06, 12:41   

wymieniasz turbinę także nie ma szans nie nabrudzić. Ponadto jeśli Ci się nie przelewa to tym bardziej oddaj do serwisu co zrobi za 400. Jakikolwiek nieprzewidziany problem i zamiast oszczędzić 200 zł utopisz 1000 zł.
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-02-08, 15:36   

Trzeba pucować każdą "kroplę" oleju ? Nie rozumiem za bardzo o co chodzi. Chyba cena za wynajem stanowiska obejmuje dokładniejsze sprzątanie a moje zadanie to ewentualnie zmiecenie okruchów i przetarcie szmatą po małych kroplach oleju ? Ale wiadomo jak to z olejem jest może wsiąknąć w kostkę czy beton i wtedy nie da szybko się go wymyć ... i trzeba "grubszej" chemii. :roll:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne