Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia jogger - Wymiana audio
Autor Wiadomość
Jarekf3d 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 tce
Dołączył: 28 Mar 2022
Posty: 112
Skąd: Waw
Wysłany: 2022-07-20, 15:04   Dacia jogger - Wymiana audio

Ktoś wymieniał swoje audio na lepsze ? Jak za to się zabrać ? Chciałbym lepszą jakość dźwięku. Ile orientacyjnie kosztuje montaż w drzwiach (przednich/tylnich) i na podszybiu ?
 
temporar 



Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme 5-os.
Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-07-20, 16:06   

Też to rozważam - dźwięk jest okropny. Z tego co czytam to dobrze połączyć wymianę głośników z wygłuszeniem drzwi, często w ofercie firm wygłuszających.
 
Jarekf3d 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 tce
Dołączył: 28 Mar 2022
Posty: 112
Skąd: Waw
Wysłany: 2022-07-20, 20:31   

temporar napisał/a:
Też to rozważam - dźwięk jest okropny. Z tego co czytam to dobrze połączyć wymianę głośników z wygłuszeniem drzwi, często w ofercie firm wygłuszających.

Ponoć wygłuszenie drzwi na niewiele się zda. Niby duża cześć hałasu pochodzi z nadkol oraz z tego że cienkie szyby przepuszczają.
 
Slawskip 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 115
Rocznik: 2021
Wersja: Celebration
Dołączył: 16 Lip 2021
Posty: 79
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2022-07-20, 21:51   

Jeżeli chodzi o audio, to wygłuszenie drzwi na pewno poprawi jakość dźwięku i wyciszy hałas z zewnątrz, ale bardziej słyszalny będzie hałas od nadkoli itp. Jednak wygłuszenie drzwi pod Car-audio (zewnętrzne poszycie drzwi + zaklejenie otworów technologicznych + pianka wygłuszeniowa) oraz wymiana głośników z przodu + montaż na odpowiednich dystansach, na pewno poprawi jakość dźwięku.

U siebie (co prawda w Lodgy) zastosowałem powyższe i na pewno audio lepiej brzmi (teraz jeszcze dokładam dodatkowo wzmacniacz i głośniki niskotonowe z tyłu). Dodatkowo na pewno zmalał hałas (zwłaszcza przy prędkościach autostradowych), ale za to słychać bardziej silnik i na pewno przydało by się wygłuszyć nadkola/podłogę.

Ponieważ wszystko robię sam (nie jest to trudne), to koszt jest akceptowalny (materiały na dwoje drzwi to około 300 zł + głośniki i dystanse). wygłuszenie przodu wraz ze zmianą głośników zajęło mi jedno popołudnie (około 4h, ale robiłem to pierwszy raz), tylne drzwi zajęły mi około 2h, przy czym nigdzie mi się nie spieszyło.
_________________
 
Jarekf3d 


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 tce
Dołączył: 28 Mar 2022
Posty: 112
Skąd: Waw
Wysłany: 2022-07-21, 13:44   

@Slawskip
Jakie głośniki wrzuciłeś do siebie? Co do hałasu z silnika 1.0 tce powiedział bym że jest on raczej cichy. Nawet przy tych prędkościach 120-140 nie wydaje się zbyt głośny, może wiatr go zagłusza ? Chociaż wątpię.
 
Slawskip 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 115
Rocznik: 2021
Wersja: Celebration
Dołączył: 16 Lip 2021
Posty: 79
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2022-07-21, 13:58   

Focal RSE-165 - jak dla mnie różnica na duży + (na amazonie dostępne za około 350zł).
_________________
 
ahome 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: ECO-G100
Rocznik: 2022
Wersja: Essential 7-os.
Dołączył: 06 Maj 2022
Posty: 7
Skąd: Radzymin
Wysłany: 2022-08-26, 07:36   

Orientuje się ktoś jak wygląda kwestia okablowania w Jogger?
Mam wersję podstawową czyli są tam tylko dwa głośniki.
Pytanie czy jest okablowanie w drzwiach tylnych i do głośników wysokonowych?
Gdzie to się ewentualnie zbiera czyli gdzie można ewentualnie podłączyć zwrotnicę pod wysokotonowe i drzwi przednie.
 
Qba225 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Jogger Comfort
Silnik: 1.0 tce LPG
Dołączył: 17 Sty 2022
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-08-26, 07:46   

ja się zastanawiam między FOCAL AUDITOR ASE-165 a Focal RSE-165.
Szukam też jakiejś instrukcji zanim zacznę rozbierać bo tematy się mieszają co do modeli.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-26, 10:35   

Bo model nie ma znaczenia - we wszystkich jest niemal identycznie albo bardzo podobnie. Bardziej istotna jest wersja wyposażenia, też właściwie we wszystkich modelach analogiczna.
 
Slawskip 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 115
Rocznik: 2021
Wersja: Celebration
Dołączył: 16 Lip 2021
Posty: 79
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2022-08-27, 23:01   

Jeszcze w kwestii głośników - moje Focale grają dosyć ostro jeśli chodzi o wysokie tony, ja sobie z tym radzę obniżając w Media Naw wysokie tony, ale można znaleźć zestaw który w tych $$ będzie grał bardziej miękko.
_________________
 
temporar 



Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0 TCE
Rocznik: 2022
Wersja: Extreme 5-os.
Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-01-09, 23:16   

Faktycznie defaultowe ustawienie audio ma zbyt mocno podkręcone wysokie tony. Dzisiaj ustawiłem na +3 niskie / -3 wysokie. U was jak to wygląda?
 
Łukasz K. 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0
Rocznik: 2022
Dołączył: 05 Mar 2023
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-03-22, 00:27   

Cześć! Ja oddaje swoją Dacię na początku kwietnia do profesjonalnej firmy we Wrocławiu na dokonanie modyfikacji i wymianę głośników. Jestem już po oględzinach. Budżet jest do 5 tysięcy i w nim mieści się wymiana 6 głośników, budowa skrzyni do subwoofera z 8" głośnikiem pod siedzeniem pasażera, montaż wzmacniacza pod siedzeniem kierowcy i wygłuszenie drzwi. Wygląd ma pozostać taki sam. Media Display pozostaje.
Jak proces się ukończy to pokażę co się udało.

Ps. Codziennie zajmuje się dźwiękiem (instalacje) a ten z Dacii Jogger jest wyjątkowo słaby. W drugim aucie - Ford Focus MK2 z 2009 roku mam o klasę wyżej na seryjnym radiu Sony bez żadnych modyfikacji.
_________________
Ahoj przygodo :)
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2023-03-22, 12:10   

Dorzuć do tego wygłuszenie podłogi bagażnika - koszt już znikomy a naprawę warto
 
mastertester 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0TCE LPG
Rocznik: 2023
Dołączył: 23 Lis 2023
Posty: 16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-11-29, 13:22   

Z własnego doświadczenia powiem: wymiana przednich głośników (4) + samodzielne wygłuszenie dało spektakularne efekty. Zestaw kupiłem na https://audio-system-polska.com.pl/ - głośniki + mata. Najlepiej zadzwonić i pogadać, facet specyficzny ale ostatecznie nie mogę powiedzieć, ze źle doradził. Warto kupić zapas spinek.

Wygłuszyłem drzwi P+T oraz tylne nadkola. Serdecznie polecam taki zabieg.
 
Joggerek 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Jogger
Silnik: 1.0tce 110
Dołączył: 22 Mar 2023
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-11-30, 15:49   

mastertester napisał/a:


Wygłuszyłem drzwi P+T oraz tylne nadkola. Serdecznie polecam taki zabieg.

A co z tą folią przeciwwodną? Boję się jej ruszać, też z własnego doświadczenia :) Nie chciałbym mieć powodzi w nowym aucie.
 
mastertester 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0TCE LPG
Rocznik: 2023
Dołączył: 23 Lis 2023
Posty: 16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-12-01, 22:10   

Folią? Nic takiego nie miałem. Była jedynie biała pianka naklejona na centralny - największy otwór między tapicerką a blachą drzwi i się jej pozbyłem. Przejechałem nie jedną ulewę i żadnych objawów negatywnych.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne