Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyposażenie pojazdu wymagane w Słowacji, Węgrzech, Chorwacji
Autor Wiadomość
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2023-05-05, 18:48   

Black Dusty napisał/a:
Dodam tylko że Konwencja Wiedeńska o ile będzie na miękkim papierze to może się do czegoś przydać jeden raz

:lol: :lol: :lol:
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
dss3e 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Dołączył: 29 Kwi 2023
Posty: 42
Skąd: SK
Wysłany: 2023-07-13, 19:00   

BLACHA_997 napisał/a:
dss3e napisał/a:
Zgodnie z konwencją wiedeńską o ruchu drogowym wyposażenie takie powinno być jak w kraju zarejestrowania pojazdu i nic ponadto.


Oczywiście masz rację!!!
Jeżdżąc już ponad 20 lat po Europe zawsze dbam, aby wyposażenie samochodu odpowiadało wymogom danego kraju łącznie ze sprawdzeniem daty ważności apteczki i gaśnicy.

W CZ albo na SK trzeba mieć zapasowe żarówki. Jeżeli masz lampy ledowe to wozisz zapasowe diody, lutownicę żeby je zmienić czy całą kompletną lampę? W przepisach mowa tylko o zapasowych żarówkach ale niesprawna dioda to wg przepisów niesprawna lampa podobnie jak niesprawna wycieraczka reflektora lub jej brak powoduje że można nie przejść badania technicznego.
 
chrom6 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 100 TCE
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 04 Lis 2021
Posty: 381
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2023-07-14, 07:15   

przepisy nie nadążają za zmianami technologii - ale w Dacii jest jeszcze sporo zwykłych żarówek - to naprawdę taki problem wozić ze sobą małe pudełeczko z żarówką kierunkowskazu, stopu i postojówką? to problem mieć kamizelkę odblaskową? przecież to służy Twojemu bezpieczeństwu. Może zamiast pisać niezbyt mądre elaboraty o diodach i lutownicach warto się zastanowić czy aby przypadkiem jednak w tych przepisach nie ma zdrowego rozsądku.
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 832
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2023-07-14, 07:34   

Od pierwszego samochodu którym jeździłem zawsze mam komplet żarówek i bezpieczników jakie są potrzebne do danego samochodu ( tak jak i do innych) i jeszcze kilka drobiazgów które mogą się przydać w drodze mnie czy innym użytkownikom, nie kosztują majątku, nie zajmują miejsca a mogą być bardzo przydatne w pewnych sytuacjach, myślę że podobnie mają inni myślący/przewidujący kierowcy, nie wiem w jakim jesteśmy procencie ogółu poruszającego się po drogach bo brak myślenia/przewidywania na drodze jest bardzo powszechny.
 
tomekptk 


Marka: Dacia
Model: Duster f.2 4x4
Silnik: TCe 150
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 56
Skąd: OK, DKL
Wysłany: 2023-07-14, 13:20   

Black Dusty napisał/a:
Od pierwszego samochodu którym jeździłem zawsze mam komplet żarówek i bezpieczników jakie są potrzebne do danego samochodu ( tak jak i do innych) i jeszcze kilka drobiazgów które mogą się przydać w drodze mnie czy innym użytkownikom, nie kosztują majątku, nie zajmują miejsca a mogą być bardzo przydatne w pewnych sytuacjach, myślę że podobnie mają inni myślący/przewidujący kierowcy, nie wiem w jakim jesteśmy procencie ogółu poruszającego się po drogach bo brak myślenia/przewidywania na drodze jest bardzo powszechny.


Mam tak samo. Oprócz tego wożę jakieś podstawowe narzędzia, śrubokręt, kombinerki, opaski zaciskowe itp. Oczywiście w razie poważnej awarii niewiele zdziałamy, wiadomo laweta. Często małe problemy, jednak mogą zatruć życie, jak nie mamy zwykłego śrubokręta. Myślę, że taka zapobiegliwość, to raczej cecha starszych kierowców, do których się też zaliczam. Ale przyznam, że zdarzyło się parę razy korzystać z tego zestawu ratując się przed niepotrzebnymi kłopotami. Odpukać! Nigdy nie zaliczyłem lawety.
_________________

 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2023-07-14, 16:50   

dss3e napisał/a:
...Jeżeli masz lampy ledowe to wozisz zapasowe diody, lutownicę żeby je zmienić czy całą kompletną lampę? W przepisach mowa tylko o zapasowych żarówkach ale niesprawna dioda to wg przepisów niesprawna lampa podobnie jak niesprawna wycieraczka reflektora lub jej brak powoduje że można nie przejść badania technicznego.


Wywołałeś do tablicy więc odpowiadam... poza lutownicą przyda się także świstak, który będzie siedział i zawijał całe wyposażenie w sreberka :lol: :lol:
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne