Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Biała Sandero zamiast białego tico
Autor Wiadomość
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1146
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2024-03-14, 14:35   

Było Clio brać te 5 tysi byś miał na ubezpieczenie
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2024-03-14, 20:44   

Za chwilę aktualizacja tytułu - Srebrny Captur zamiast białej Sandero, i stopka: Sandero sprzedałem sąsiadom, a teraz mam Captura. Sąsiedzi pewnie już się cieszą. :)
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-03-15, 15:25   

wat napisał/a:
Było Clio brać te 5 tysi byś miał na ubezpieczenie
No właśnie- a czemu nie wziął Sandero Stepway Expression lub Extreme z automatem? Cena wyjściowa dla konfiguracji 83 tys...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2024-03-15, 15:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 466
Skąd: Częstochowa
  Wysłany: 2024-03-15, 15:46   

Dymek nie wziąłem dlatego że kaptur ma chyba większą moc silnika i ocynkowane blachy i gwarancję na 12 lat od korozji . A odnośnie sprzedaży to ja wcale Sandero nie zamierzam sprzedać lecz podarowałem ją memu bratankowi który już dziś nią pojechał do pracy ;-)
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
Ostatnio zmieniony przez wlodarek1 2024-03-15, 15:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2024-03-15, 17:41   

wlodarek1 napisał/a:
podarowałem ją memu bratankowi który już dziś nią pojechał do pracy ;-)


To pamiętaj, że masz obowiązek zgłosić sprzedaż w ciągu 30 dni, a on ma obowiązek przerejestrować auto w tym samym czasie -- bo znów będzie lament, a za to jest 250 / 500 zł kary.
Ostatnio zmieniony przez defunk 2024-03-15, 17:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2024-03-15, 17:52   

defunk napisał/a:
wlodarek1 napisał/a:
podarowałem ją memu bratankowi który już dziś nią pojechał do pracy ;-)


To pamiętaj, że masz obowiązek zgłosić sprzedaż w ciągu 30 dni, a on ma obowiązek przerejestrować auto w tym samym czasie -- bo znów będzie lament, a za to jest 250 / 500 zł kary.

Chyba że "podarowałem" jest tylko słowne, a samochód pozostaje formalnie własnością Włodarka.
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 466
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2024-03-15, 20:04   

Cytat:
samochód pozostaje formalnie własnością Włodarka.
Tak właśnie jest :->
Captura mam od wczoraj i mogę się podzielić pierwszymi wrażeniami ; próg w tym aucie jest dla mnie za wysoki
i wsiadanie zwłaszcza w warunkach gdy nie można maksymalnie otworzyć drzwi - jest kłopotliwe .
Czy duster , którego mi tu polecacie ma niższy próg w drzwiach czy jeszcze wyższy niż Captur :?:
I dalej ; przyspieszenie captura jest znacznie lepsze niż sandero . Gdy teraz ruszam spod świateł - poprzedzające mnie auta nie uciekają mi . Jadę za poprzedzającymi mnie autami w tym samym tempie . 2 rzecz ; captur lepiej połyka dziury na drodze . NIe odczuwa się tak wpadania w dziury jak jest to w sandero . To chyba zasługa 17 '' kół . No i przede wszystkim - automat :mrgreen: :lol: Daję gazu i hamuję , nie myślę o sprzęgle 8-) Czujniki z przodu i kamerka z tyłu ułatwiają manewry na parkingu :-D . NIepokoi mnie tylko to że wskaźnik chwilowego zużycia paliwa pokazuje ok 11 , 12 lub 13 litrów na setkę choć ja traktuję raczej delikatnie pedał gazu :-/

IMG_20240314_141754214_HDR_AE (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 32 raz(y) 227,45 KB

IMG_20240314_181349062 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 213,74 KB

IMG_20240314_153105441_HDR_AE (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 241,35 KB

porownanie (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 25 raz(y) 242,14 KB

_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
Ostatnio zmieniony przez wlodarek1 2024-03-15, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2024-03-15, 20:38   

Nie patrz na chwilowe spalanie, bo po chwili pokazuje 1,0 albo mniej.
Żeby bratanek zbierał historie ubezpieczenia możesz mu przekazać darowizną pół auta. Wcześniej sprawdź, czy pozostanie w limicie darowizny, od której nie płaci się podatku. Potem wystarczy w dotychczasowy dowód rej. wklepać współwłasność. Ja tak zrobiłem oddając poprzednie auto córce.
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2024-03-24, 23:15   

EBmazur napisał/a:
kapelusznik napisał/a:
A więc świetnie się wiedzie rencistom.
Podziwiam

Proszę, nie zaglądaj innym do portfela.
Jego sprawa skąd ma pieniądze ( ewentualnie skarbówki i policji ).


Niby tak, ale nie tak dawno:

wlodarek1 napisał/a:
A może jest ktoś na tyle bogaty wśród tutejszych forumowiczów aby mnie zasponsorował i podarował mi trochę kasy tak abym mógł kupić samochód z automatem za swoje pieniądze nie oglądając się na swoją mamę i bratanka ?
Bardzo byłbym wdzięczny za taką pomoc finansową od bogatych na zakup Sandero lub Clio z automatem .


Jak szukamy sponsorów, to dobrze jest być przeźroczystym. :lol: A i poziom oczekiwań trochę podskoczył. Mogła to sprawić kilkunasta emerytura. :idea:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1817
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2024-03-25, 11:19   

wlodarek1 napisał/a:
Cytat:
samochód pozostaje formalnie własnością Włodarka.
Tak właśnie jest :->
Captura mam od wczoraj i mogę się podzielić pierwszymi wrażeniami ; próg w tym aucie jest dla mnie za wysoki
i wsiadanie zwłaszcza w warunkach gdy nie można maksymalnie otworzyć drzwi - jest kłopotliwe .
Czy duster , którego mi tu polecacie ma niższy próg w drzwiach czy jeszcze wyższy niż Captur :?:
I dalej ; przyspieszenie captura jest znacznie lepsze niż sandero . Gdy teraz ruszam spod świateł - poprzedzające mnie auta nie uciekają mi . Jadę za poprzedzającymi mnie autami w tym samym tempie . 2 rzecz ; captur lepiej połyka dziury na drodze . NIe odczuwa się tak wpadania w dziury jak jest to w sandero . To chyba zasługa 17 '' kół . No i przede wszystkim - automat :mrgreen: :lol: Daję gazu i hamuję , nie myślę o sprzęgle 8-) Czujniki z przodu i kamerka z tyłu ułatwiają manewry na parkingu :-D . NIepokoi mnie tylko to że wskaźnik chwilowego zużycia paliwa pokazuje ok 11 , 12 lub 13 litrów na setkę choć ja traktuję raczej delikatnie pedał gazu :-/


Przed zakupem Captura nie oglądałeś jego i nie przeprowadzałeś jazdy próbnej? W dusterze próg również jest wysoki i osoby starsze lub osoby mające problem z nogami mają duże problemy aby wsiąść czy wysiąść z auta i tyczy sie to każdego wyższego samochodu nie tylko Captura czy Dustera. Kiedy miałem Dustera widziałem jak moi dziadkowie ( +/- 85 lat) mieli z tym problemy. Kiedy przeczytałem że zmieniasz sandero na captura przeszło mi to na myśl ale stwierdziłem że nie będę o tym pisał bo przecież przed zakupem oglądałeś to auto i wiesz z czym moga być problemy. Co do mocy to nie ma co porównywać silnika z Turbo i mocy 130KM ( nie pamietam dokłądnie jakiej ) do wolnossaka z mocą 75KM. Teraz musisz się liczyć z tym, że będziesz dostawał mandaty za przekroczenie prędkości a wymigać się już nie będzie tak łatwo bo nie powiesz policjantowi, że jesteś biedny rencista, który jeździ nowym Renault Captur za blisko 100tyś. zł. W sandero w bida wersji jeszcze dało by radę a teraz...
Ostatnio zmieniony przez dudu$ 2024-03-25, 11:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2024-03-26, 08:42   

Po co wy tracicie czas na tego gościa...
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2024-03-26, 16:01   

Dracid napisał/a:
Po co wy tracicie czas na tego gościa...

Bo tak się nam podoba.
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-03-26, 16:44   

wlodarek1 napisał/a:
Dymek nie wziąłem dlatego że kaptur ma chyba większą moc silnika i ocynkowane blachy i gwarancję na 12 lat od korozji
Dacia też ma ocynk a gwarancją od korozji akurat w Twoim przypadku w ogóle nie warto się zajmować- przy tych przebiegach i trybie użytkowania, takiej korozji jakiej dotyczy ta gwarancja, nie masz szans doczekać...
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 466
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2024-03-26, 17:55   

Dymek - ja może nie doczekam , ale może doczeka mój bratanek , który tego Captura w przyszłości po mnie przejmie , tak jak teraz przejął sandero .
Dlaczego na infolinii dacii konsultanci tłumaczą , że daciowe blachy są zabezpieczane katoferozą a nie ocynkiem :cry:
A jeśli chodzi o wysoki próg w capturze , to niestety w pokrewnych mu modelach ; clio i megane - sytuacja jest taka sama . Również w sandero , jeśli chcę wersję z automatem - to muszę wziąć wersję stepway .
W tej uterenowionej sanderce - próg jest również wysoki . To który samochód w salonie dacii/renault powinienem wybrać , aby mieć automat i niskie progi , wygodne wsiadanie :?: :shock:
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
 
psz 


Marka: Suzuki
Model: Vitara
Silnik: 1.0 BoosterJet
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2024-03-26, 22:49   

Trzeba było wziąć Mitsubishi Space Star z CVT. Miałbyś auto za 70 tys. zł z niższym i węższym progiem.
Ostatnio zmieniony przez psz 2024-03-26, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 466
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2024-03-27, 20:23   

Psz - spojrzałem na dane techniczne tej kosmicznej gwiazdy od mitsubishi . Ma on długość 385 cm ,
Czyli mniej niż sandero a tylko trochę więcej niż panda , która ma długości 360 cm . Czyli te mitsubishi jest w środku prawie tak samo ciasne [zwłaszcza z tyłu ] - jak panda .
Dziś wymyśliłem coś takiego ; w garażu kładę grubą deskę obok drzwi captura i stając na niej łatwiej pokonuję wysoki próg tego auta . :roll:
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
Ostatnio zmieniony przez wlodarek1 2024-03-27, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 302
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2024-03-28, 08:41   

i deskę będziesz woził ze sobą? A co ze wsiadaniem w innych miejscach niż garaż?
_________________
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2024-03-28, 08:53   

Czajo napisał/a:
i deskę będziesz woził ze sobą? A co ze wsiadaniem w innych miejscach niż garaż?
rozwiązaniem jest mały taborecik. Albo twardy styropian.
Nie pojmuję - ktoś wydaje grubą kasę i nie sprawdza komfortu wsiadania/wysiadania/ pobytu w aucie? Ja nawet jak kupuję kanapę lub krzesło to przez dłuższą chwilę siedzę i leżę.
Ale tak to jest, jak podniecenie sięga zenitu i kupuje się tylko oczyma.
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 302
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2024-03-28, 09:04   

EBmazur, ja kupiłem swoje Sandero bez oglądania i jazd testowych, ale ja sobie chwalę swój dupowóz :mrgreen:
_________________
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-03-28, 10:53   

Ja też nigdy żadnym z moich toczydeł nie zrobiłem jazdy testowej... ale ja zawsze miałem pewność, że nowe auto będzie "rakietą" w porównaniu z poprzednim :lol:
Natomiast zawsze w takim modelu w salonie długo siedziałem na każdym z miejsc, pobawiłem się wszystkim i wszędzie zajrzałem. Nie wyobrażam sobie inaczej, ergonomia to jednak podstawa a w szczególnym przypadku kol. Włodarka to powinna być pierwsza i najważniejsza rzecz przed zakupem. No nie rozumiem... :roll:
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2024-03-28, 10:58   

Dymek napisał/a:
Ja też nigdy żadnym z moich toczydeł nie zrobiłem jazdy testowej (...)
Natomiast zawsze w takim modelu w salonie długo siedziałem na każdym z miejsc, pobawiłem się wszystkim i wszędzie zajrzałem.


Zawsze myślałem, że auto przede wszystkim służy do jeżdżenia i najważniejsze jest jak ono jeździ. Więc osobiście przed zakupem biorę delikwenta na przejażdżkę autostradą lub ekspresówką, krajówką, a także przytelepię się chwilę w ruchu miejskim -- patrzę jak rusza, jak hamuje, ile mniej-więcej pali przy moim stylu jazdy, jak się wsiada, jak się zmienia biegi, czy łatwo mi sięgnąć do migaczy, do ustawień klimy, przełączyć radio, etc.,etc.

Być może za 2 lata kupię nawet tego nowego Dustera -- jakoś późną wiosną zacznę się interesować, czy widać je już w salonach i czy można zacząć brać na przejażdżki ;-)
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2024-03-28, 12:53   

Czajo napisał/a:
EBmazur, ja kupiłem swoje Sandero bez oglądania i jazd testowych, ale ja sobie chwalę swój dupowóz :mrgreen:
W ten sposób kupiłbym auto, które po kilku kilometrach podobało mi się jedynie z wyglądu. W środku nic mi nie pasowało, jechało bo jechało. Siostra natomiast uznała, że to samochód robiony specjalnie dla niej.
_________________
Czerwone jeżdżą szybciej
 
wlodarek1 



Marka: renault
Model: captur
Silnik: 1.3 mild
Rocznik: 2024
Dołączył: 20 Mar 2016
Posty: 466
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2024-03-31, 16:32   

Mam złą wiadomość ; od czwartku pojawia się problem ;
gdy uruchomię silnik i przełączam automat z pozycji P na pozycję R -
- by cofnąć to przednie koła chcą jechać do tyłu ale tył auta podnosi się do góry .
Czyli coś się blokuje . Po zmianie pozycji wybieraka automatu z R na D - samochód rusza do przodu prawidłowo . Gdy teraz znów zmieniam na R - cofanie odbywa się prawidłowo . Takie zjawisko z blokowaniem się tylnych kół przy próbie cofania nie jest stałe , tylko sporadyczne . Ani razu nie wystąpiło po uruchomieniu zimnego silnika w garażu . Natomiast kilka razy już wystąpiło po uruchomieniu ciepłego silnika . Na mieście . Czy ktoś inny miał z automatem EDC podobny problem :?:
_________________
Sandero dla bratanka a dla mnie Captur
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2024-03-31, 17:40   

ręczny hamulec elektryczny albo ten hill assist czy start assist
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-04-01, 10:05   

wlodarek1 napisał/a:
Czy ktoś inny miał z automatem EDC podobny problem :?:
Podjąłeś przecież decyzję o zmianie marki... Myślę, że w tej sytuacji warto by było konsekwentnie podjąć aktywność na jakimś forum Renault...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne