Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
Renault trafic - opel movano
Autor Wiadomość
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-10-08, 10:32   Renault trafic - opel movano

Mam taki problem, chciałbym w przyszłym roku kupić, jedengo z bliźniaków, używanego oczywiście. Teraz tak: będzie to skrzynia, czyli samochód do działalności i jak większość tych saochodów, była kupowana przez firmę na fakturę VAT, żeby odliczyć potem ten vat (wiadomo ;-) ). Prawie każdy samochód ma podaną cenę netto i jest dopisek jak chcę fakturę Vat, to normalnę że muszę dopłacić ten vat. Ale u mnie wygląda to tak, że ja prowadzę działalność, ale nie jestem na vacie i nie bardzo mi pasuje kupować ten samochód na fakturę, wolałbym na umowę kupna. Bo jak przykładowo zapłacę za auto 30tyś netto do tego vat to kosztuje mnie on 36.600zł, czyli z głupią faktrą 6600zł wiecej, a i tak mi ona nie jest potrzebna, bo nie odliczę nic. Z kolei na umowę-kupna, będę musiał zapłacić podatek w skarbówce, przy fakturze byłbym zwolniony (płaciłby sprzedający), ale wyniósłby on tylko 2% od tej ceny, czyli o wiele mniej niż dopłata za fakturę.

Jak ktoś zna się na tych niuansach papierkowych, niech da znać jak postąpić z kupnem tego auta, bo to co opisałem, to jest tylko mój tok myślenia, tak jak ja to widzę.
Bo z normalnym autem nie ma problemu, jak kupowałem Logana w komisie, to dostałem normalnie fakturę, bo była to osobówka nie żadne auto firmowe, gdzie wchodzi możliwość odliczenia. Zakupiłem samochód dostałem fakturę zakupu, nie musiałem nic płacić podatku, bo komis zapłacił. A tu z dostawczakiem widzę że sytuacja jest gorsza.

Chciałbym poprostu wiedzieć, w jaki sposób najlepszy dla mnie kupić to auto, gdzie wszędzie w ogłoszeniach podana jest cena netto i vat do tego żeby dostać fakturę, która w moim przypadku nie pozwoli mi odliczyć ani złotówki. Czy muszę mu płacić ten vat, czy możemy ewentualnie spisać umowę kupna-sprzedaży. Proszę o pomoc bo się w tym pogubiłem, a będzie to moje pierwsze dostawcze auto.
 
Lupo 


Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2005
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-08, 11:01   

Moge sie dowiedziec, ale wydaje mi sie ze firma sprzedajac auto i tak bedzie musiala wystawic fakture sprzedazy.
_________________
Always look on the bright side of your life.
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-10-08, 11:44   

Fajnie by było jakbyś miał możliwośc się dowiedzieć

Bo wkurzające to jest, jak się dzwoni i pyta o auto, a na samym końcu się dowiaduje człowiek, że podana cena była ceną netto i trzeba jeszcze sporo dorzucić do vatu. Powinni podawać cenę do odbioru, brutto, a nie robić z ludzi kretynów.
 
Lupo 


Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2005
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-08, 11:46   

waski napisał/a:
Powinni podawać cenę do odbioru, brutto, a nie robić z ludzi kretynów.

Dlatego wlasnie np. na allegro jest taki wymog.
_________________
Always look on the bright side of your life.
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-10-08, 11:55   

Wymóg wymogiem, a dalej to robią, bo gdzieś na dole piszą że netto, od faktury vat.
Nawet raz dzwoniłem do faceta i chciałem już jechać po to auto, bo napisane było jak byk, że brutto, a on mi prze telefon mówi że to cena netto, że pomylił się. :evil:
 
Lupo 


Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2005
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-08, 12:03   

Wtedy informacja do allegro i aukcja skasowana - a wystawiajacy traci kase bo wystawienie auta na allegro do najtanszych nie nalezy.
_________________
Always look on the bright side of your life.
 
mter 



Marka: Renault
Model: Clio Grandtour
Silnik: 1.2 75 KM (D4F)
Rocznik: 2010
Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 174
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-10-08, 14:13   

W przypadku samochodów ciężarowych, z pełnym odliczeniem VAT, przy odsprzedaży firma taka musi wystawić fakturę brutto, czyli również z VATem.
Fakturę bez VATu wystawia się tylko na osobówki, tam gdzie jest częściowe odliczenie VAT.
_________________
13.10.2010 Clio Grandtour - przebieg 82 tyś.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne