Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:16
Mapy do MediaNav
Autor Wiadomość
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 122 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 4171
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-04-25, 11:51   

Na stronie "goDuster" miałeś poradnik dotyczący polskiego języka nawigacji. Wszystko tam jest łącznie z plikami.
 
Joustriel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 45
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2026-04-26, 12:10   

Usunąłem wszystkie licencje poza 3 bez których system krzyczał że nie mam licencji do map i nie podswietlał się napis "zgadzam się". Usunąłem mapy poza podstawowymi. Nawigacja dale mi się wiesza po naciśnięciu zgody. @jas_pik kiedyś wspominał o plikach ratunkowych. Może ktoś udostępnić taki plik pod wersję 9.1.3 ?
 
Joustriel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 45
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2026-04-27, 13:15   

Dziwna sprawa. Zawiesza się interfejs dotykowy. Po kliknięciu na zgode nic się nie dzieje, ale mogę jeszcze wyść do menu głównego i tam działa radio, telefon, ustawienia. Powiesi się całkiem po klepnięciu którejś z ikon nawigacji. Wiesza się sam interfejs bo radio nadal będzie grało. Pomaga mu przeładowanie całkowite ekranu czyli wrzucenie wstecznego aby się przerzucił na kamere. Wraca z kamery już do działającej nawigacji, ale też tylko do następnego wyjścia do głównego ekranu. Bo znowu klepnięcie którejś z ikon nawigacji wiesza ekran. Przywracanie plików nieszczególnie pomaga. Wgranie czystej aktualizacji z navitoolboxa też nic nie zmienia. Jakieś pomysły?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 122 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 4171
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-04-28, 07:27   

Joustriel napisał/a:
Jakieś pomysły?
Tego typu objawy w tej generacji MediaNav pachną raczej problemami sprzętowymi a nie programowymi. Włączenie nawigacji to większe obciążenie pamięci. Poszukaj sobie na forum tematów o awarii pamięci, wlutowywaniu kart SD itp.
 
Joustriel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 45
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2026-05-11, 16:59   

A co z pojawiającym się przy uruchomieniu TaskManagerze? Można gdzieś w ustawieniach wyłączyć żeby się nie pokazywał przy starcie systemu?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 122 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 4171
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-05-12, 10:31   

Dałbyś zdjęcie jak ten TM wygląda, bo nie bardzo wiem o co konkretnie chodzi.
 
Joustriel 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2016
Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 45
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2026-05-12, 11:19   

Wrzucałem link do zdjęcia stronę wcześniej. Jakoś nie udało mi się wkleić zdjęcia do postu. Normalnie przy włączaniu MNE jest logo Dacii i pojawia mi się okienko task managera, i po chwili znika. Zrobiło mi się tak po aktualizacji z 8.0.5 do tej najnowszej. Aktualizacja normalnie przez Navi. Tak jakby w bootloaderze było wpisane że taskmanager ma się uruchomić. Chciałbym to wywalić albo przynajmniej ukryć by nie było tego widać
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 122 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 4171
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-05-12, 13:55   

Widzę teraz. To ewidentnie jakiś błąd programowy czy problem sprzętowy, żadne fabryczne ustawienia czy dostępne opcje tego nie powodują i nie wyłączą, system jest taki, żeby użytkownik nigdy i nigdzie nie widział żadnych okienek Windowsa. Miałeś też problemy z zawieszaniem się. Moim zdaniem to jest jakiś problem sprzętowy i jedno z drugim może mieć związek.
Ale może jednak na razie próbuj najprostszych rzeczy programowych- reset do ustawień fabrycznych, zmiana (obniżenie, wgranie innej) wersji oprogramowania itd.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2026-05-12, 14:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne