Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Łańcuch 1.6SCE
Autor Wiadomość
rob_plk 


Marka: Dacia
Model: D
Silnik: 1.6SCE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 115
Skąd: skąd
Wysłany: 2026-05-23, 12:43   Łańcuch 1.6SCE

Fabryczny silnik, chyba coś nie poszło ze znakami na łańcuchu ;)

Na cylindrze mostek ozn. 2 mam 0,07 i 0,12 luzu i 10atm sprężania (pozostałe równo po 12atm mierzone długim wężem i jakimś chinolem miernikiem) ;)
Inne wydechowe 0,17 0,27; 0,21 0,27; 0,13 0,12
Na wszystkich ssących 0,25-0,26

90kkm na gazie od nowości i taka dygresja: do tego cylindra był najdłuższy wężyk do wtryskiwacza gazowego.

rozrz.jpg
Plik ściągnięto 37 raz(y) 189,65 KB

Ostatnio zmieniony przez rob_plk 2026-05-23, 12:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 478
Skąd: Tychy
Wysłany: 2026-05-23, 13:36   

Wszystkie wężyki powinny mieć tę samą długość, każdy przewód ma swoją pojemność gazu, a przewody powinny być możliwie jak najkrótsze a tej samej długości.
 
rob_plk 


Marka: Dacia
Model: D
Silnik: 1.6SCE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 115
Skąd: skąd
Wysłany: 2026-05-23, 17:49   

Kupował ktoś szklanki w ASO, są w ogóle dostępne?
Na necie posucha, chyba pójdzie w ruch szlifierka ;)
 
rob_plk 


Marka: Dacia
Model: D
Silnik: 1.6SCE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 115
Skąd: skąd
Wysłany: 2026-05-23, 19:21   

Dobrałem z Eurocams'a po numerkach nissana, szlifowania nie będzie ;)
Śrubę na zębatce wałka wydechowego to jakiś poj....b dokręcał, rurą metrową musiałem odkręcić.
Ostatnio zmieniony przez rob_plk 2026-05-23, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
rob_plk 


Marka: Dacia
Model: D
Silnik: 1.6SCE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 115
Skąd: skąd
Wysłany: 2026-05-27, 11:27   

No i operacja się powiodła, pacjent żyje, pyrka już równo na wszystkich garkach, wężyki od lpg przerobione na równe.
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 478
Skąd: Tychy
Wysłany: 2026-05-27, 17:09   

rob_plk napisał/a:
No i operacja się powiodła, pacjent żyje, pyrka już równo na wszystkich garkach, wężyki od lpg przerobione na równe.


Mierzyłeś kompresję po regulacji zaworów? na tym cylindrze gdzie było 10Bar podniosło się ciśnienie sprężania?
 
rob_plk 


Marka: Dacia
Model: D
Silnik: 1.6SCE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 115
Skąd: skąd
Wysłany: 2026-05-28, 09:29   

Nic się nie zmieniło, planuje zrobić kilka tyś., zwalić znów kolektor, zmienić świece i przy okazji się zmierzy.
Pomiar robiony po szklankach, nie da się puścić silnika żeby zawór się "doklepał", może przylgnia zanieczyszczona lub lekko wypalona, kamerą oglądałem, nic nie widać ale słaba kamera.
I tak jest spoko, moc wróciła, równa praca na wszystkich cylindrach itp.
Ostatnio zmieniony przez rob_plk 2026-05-28, 09:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 478
Skąd: Tychy
Wysłany: 2026-05-28, 11:14   

rob_plk, ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne