Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: laisar
2026-05-22, 20:33
ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci
Autor Wiadomość
Karenzo 


Marka: Dacia-
Model: Duster 4x2 , sandero stepway , duster 4x4
Silnik: 1.6 lpg, 0.9 lpg , 1.5 dci
Rocznik: 2012,2016,2022
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-05-19, 18:07   ogranicznik momentu na zimnym silnik 1.5 BLU dci

Czy w 1.5 dci 115km jest jakiś ogranicznik momentu zależenie od temperatury oleju ?
Jeździłem kilkoma i każdy po starcie po wciśnięciu minimalnie gazu zachowuje się jak by mu komputer cofał zapłon po wykryciu spalania stukowego tzn odcina całkowicie moc. Trwa to 2-3 sekundy
To tak ma pracować ?
Jeździłem innymi nowymi dislami i tam ograniczenie jest związane z obrotami i stałe jak odcinka (coś jak tryb eco) a w daci szarpie od 1500 obr i nie ważne jak słabo wciskam pedał występuje zawsze ale bardzo szybko mija.

Próbując to opisać to wyjeżdżam z garażu toczę się na 1 do bramy , wyjeżdżam na ulice zapinam 2 i zawsze ale to zawsze pierwsze 50m samochód żabkuje czyli 0.5sek przyspiesza kolejne 0.5 sek obcina doładowanie , potem znowu przyspiesza odcina po 0.5 i tak w kółko
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2026-05-19, 18:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1858
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2026-05-20, 07:44   

Ja wiem, że Ty jesteś po dużych przygodach z tym autem, ale czy EGR już zaślepiony i wyprogramowany? Takie objawy jakby go EGR dusił.
Ja się z takim zjawiskiem nie spotkałem w 1,5 Bluedci
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Karenzo 


Marka: Dacia-
Model: Duster 4x2 , sandero stepway , duster 4x4
Silnik: 1.6 lpg, 0.9 lpg , 1.5 dci
Rocznik: 2012,2016,2022
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-05-20, 10:30   

EGR i ab blu wypragromowane. Przepustnica w wydechu wycięta.
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2026-05-20, 10:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
Karenzo 


Marka: Dacia-
Model: Duster 4x2 , sandero stepway , duster 4x4
Silnik: 1.6 lpg, 0.9 lpg , 1.5 dci
Rocznik: 2012,2016,2022
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-05-26, 19:55   

Spróbujmy wrócić do tego tematu.
Na moje to nie jest EGR właśnie mi się egr zawalił w 0.9 tce to od razu człowiek to pozna.
Tutaj jest co subtelnego , ale silnik nad tym panuje , to nie generuje żadnego DTC.
Co lepsze to nigdy nie występuje na 1 biegu , prawie zawsze na 2 albo 3.
Faktem jest też że ma to korelacje z temperaturą na zewnątrz czym zimniej tym gorzej.
Ponieważ oglądałem 3 różne dustery 1.5 z 22 r i występowało to w każdym w zimę to za bardzo sie tym nie przejąłem no ale z czego to do cholery wynika.
 
Karenzo 


Marka: Dacia-
Model: Duster 4x2 , sandero stepway , duster 4x4
Silnik: 1.6 lpg, 0.9 lpg , 1.5 dci
Rocznik: 2012,2016,2022
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2026-06-04, 01:10   

Na co wpływa ten tryb ECO ?
bo u mnie wyraźnie na pogorszenie tego muła zamiast 1-2 sek potrafi być 3-4 na ciepłym czy zimnym. Zawsze przy pierwszym przyspieszaniu z 2-3 biegu
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne