Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
[flota.com.pl] Sandero - praktyczny średniak
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-15, 13:45   [flota.com.pl] Sandero - praktyczny średniak

http://www.flota.com.pl/?id=23734

- ogólnie: chwalą, nawet dość obiektywnie, tylko jak zwykle "rażą twarde plastiki" (przytulają się czy co?) oraz to spalanie... Ja mam trudności wykręcić tyle MCV-ką <:
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2008-10-16, 08:29   

A może zatankowali gorszej jakości paliwo na jakiejś nie markowej stacji - w stodole ;-)
 
Endi85 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 MPI + LPG
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 159
Skąd: 100 lica
Wysłany: 2008-10-16, 17:28   

powiem że moja smaży 8,7 LPG na setke jeżdżąc po warszawie - przynajmniej tak twierdzi komputer :)
 
Gregosa 



Marka: dacia
Model: logan MCV
Silnik: dCi
Rocznik: '07
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 243
Skąd: ...
Wysłany: 2008-10-17, 17:38   

Endi85 napisał/a:
powiem że moja smaży 8,7 LPG na setke jeżdżąc po warszawie - przynajmniej tak twierdzi komputer :)

Bez jaj. Skoro LPG idzie ~15% więcej niż PB, to miałbyś 7l/100 benzyny... po zakorkowanym mieście :shock:
_________________
Gregosa
---------
MCV dCi lauréate | 63k+ km
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-17, 18:18   

Cytat:
LPG idzie ~15% więcej niż PB

Spotkałem się już z opinią, że to przeterminowany mit i dobrze ustawione sekwencje nie wykazują tej właściwości.

Ale bez względu na to:
Cytat:
miałbyś 7l/100 benzyny... po zakorkowanym mieście

- to też jest możliwe: zależy gdzie i kiedy się jeździ. Np ja teraz po wakacjach jeżdżę najczęściej po 22, więc być może też by mi się udało zbliżyć do takiego wyniku.
 
mter 



Marka: Renault
Model: Clio Grandtour
Silnik: 1.2 75 KM (D4F)
Rocznik: 2010
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 174
Skąd: Lubin
Wysłany: 2008-10-17, 19:02   

Jak rozmawiałem kiedyś z kuzynem, który prowadzi wiele lat serwis samochodowy, to mówił że gaz to jest dobry do kuchenek :D. Ale chyba tak na prawdę to wszystko zależy od instalacji i odpowiedniej regulacji.
_________________
13.10.2010 Clio Grandtour - przebieg 82 tyś.
 
Lupo 


Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2005
Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-18, 11:19   

mter napisał/a:
gaz to jest dobry do kuchenek

Typowe stwierdzenie osob ktore o gazie nie maja pojecia i wkurza ich na stacji gdy widza jak ktos tankuje za polowe..

Ja powiem tak, w obecnym aucie od 3 lat jezdze na gazie. Ale - uwaga, wbrew wszelkim opiniom ze sie nie da, tylko i wylacznie na gazie! Na gazie odpalam, rowniez przy -20 na dworze i jezdze. Instalacje benzynowa mam wogole rozmontowana, a gazowa troche przez siebie przerobiona. Wbrew pozorom jazda tylko na gazie nie niszczy ani silnika , ani parownika - dopiero po 5 latach wzialem sie za regeneracje (2 dni temu) i musze powiedziec ze roznica jest nie duza, a calosc nie byla jakos bardzo sfatygowana.

Da sie wyregulowac instalacje gazowa zarowno tak by palil tyle co PB, jak i tak by silnik byl mocniejszy niz na PB (instalacja BLOS-a, niestety nieduzo wieksze spalanie).

Tak ze zdecydowanie jestem zwolennikiem gazu i twierdze ze da sie wszystko. Jednak trzeba bardzo o instalacje dbac..

I tu sie pojawia najwiekszy problem, ktory sprawia ze do Dacii gazu nie zaloze za zadne skarby swiata...

99,9% zakladow montujacych/serwisujacych lpg na naszym rynku to patalachy nie majace specjalnie pojecia o tym jak to dziala i jak to trzeba zrobic..

99,9% mechanikow nie ma pojecia o gazie lpg.

Jaki jest tego final? Ze jak cos sie popsuje to mechanik stwierdza ze to napewno przez gaz i trzeba jechac do gazownika, a gazownik stwierdza ze gaz jest ok i to napewno wina silnika a on nie jest mechanikiem..

Dlatego nauczylem sie moj obecny samochod pod kazdym wzgledem serwisowac sam. Ale obecnie nie mam juz na to zbytnio czasu i wlasnie dlatego nie zaryzykowalbym montazu gazu do dacii - chyba ze mialbym jakis dobry zaprzyjazniony i sprawdzony serwis lpg lub duzo wolnego czasu.
_________________
Always look on the bright side of your life.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne