Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Para z tłumika w peugeocie
Autor Wiadomość
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2009-01-31, 16:21   Para z tłumika w peugeocie

Napiszę tutaj, bo na forum 406, to można się do śmierci nie doczekać na odpowiedź.

Sprawa taka,w 406-tce, cały czas leci para z tłumika i to dość mocno. Nie daje mi to spokoju. Ja silnik jest zimny, nie leci nic z tłumika, jak się już trochę zagrzeje, zaczyna parować i to mocno, nawet jak silnik jest już zagrzany. Dopiero po przejechaniu, jakichś 15 kilometrów i więcej, można zauważyć, że parowanie, trochę ustąpiło, ale dalej je widzę w lusterku bocznym. Wiem że jest zima i różnica temp. robi swoje, ale mało które auto jak widzę na ulicy tak paruje, szczególnie te które już zagrzane są.
Dodam że jest to bezbarwna para, nie jest niebieski dym, ani biały, bo co do tych, dwóch to znam objawy jakie są.
Do tego nie ma żadnych niepokojących objawów, które miałyby świadczyć, choćby o uszczelce pod głowicą. Nie przybywa oleju, olej ma idealną konsystencję, nie dostaje się tam płyn, nie ma koloru musztardy, albo jakiegoś innego zabarwienia. Płynu chłodzącego nie ubywa, przejechałem nim dopiero jakieś 300 kilometrów, jak go kupiłem i płynu zeszło może z milimetr albo dwa. Pod korkiem też nie ma żadnej mazi która mogłaby powiedzieć że jest coś nie tak. Silnik pali normalnie, nie traci mocy, ma kopa na każdym biegu, nie dławi się.
Po poprostu nie ma żadnych objawów, które wskazywałyby, żebym musiał się martwić tą parą, ale mimo wszystko nie daje mi to spokoju, bo tej pary, na krótkich odcinkach jest dość dużo. :cry: :cry:
W loganie, paruje mi jak się lekko zagrzeje, przez pewien czas, ale potem nie ma ani, grama pary.
Może miał ktoś doczynienia z czymś takim.
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2009-01-31, 16:48   

A zmieniałeś paliwo?
_________________

 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2009-01-31, 17:28   

Na razie było jedno tankowanie, ale zastanawiam, się nad tym czy nie nalać jutro shell V-power. Gość od którego kupiłem, miał jakieś 5 km do pracy i tyle samo oczywiście spowrotem, więc robił małe trasy, można powiedzieć że bardzo małe. Zastanawiam się czy nie przez to, nie nazbierało się tyle wody w tłumiku, ale żeby aż tyle, że po tygodniu jeżdżenia, przeze mnie, dalej tak parowało. No i nie wiem, gdzie gościu tankował swoje auto.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2009-02-01, 12:21   

Jeśli płynu nie ubywa, jest odpowiednia moc i osiągi, to zapewne jednak para wodna. Czy jeżdzisz przede wszystkim po mieście? pozdr
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2009-02-01, 18:37   

Na razie Przez tydzień, jak go mam, najdłuższa trasa jaką zrobiłem to 20 km, reszta to szkoda mówić, lokalne traski.
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-02-01, 18:49   

Tak sobie czytam to, i gdyby to była woda w tłumiku to wyparowałaby po kilku kilometrach przy gorącym silniku.

U mnie para leci jak jest zimny. Kiedy pojawiają się dwie kreski temperatury to praktycznie znika parowanie. A jak są już cztery to nic nie paruje.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne