Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
Polityka - wybory 2007

Na kogo będziesz głosować?
Lewica i Demokraci (SLD + SdPl + demokraci.pl)
26%
 26%  [ 6 ]
Platforma Obywatelska
34%
 34%  [ 8 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe
4%
 4%  [ 1 ]
Prawo i Sprawiedliwość
8%
 8%  [ 2 ]
Samoobrona RP
0%
 0%  [ 0 ]
UPR + LPR + Prawica Jurka (lista nr 3 pod nazwą LPR)
17%
 17%  [ 4 ]
inna partia
8%
 8%  [ 2 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-09-18, 07:35   

Proponuję zakład o wyniki wyborów. Zakład o tzw satysfakcję jak to zakładaliśmu się w czasach szkolnych nie dysponując żadnymi fantami na wymianę.

Moje typy na chwilę obecną (chyba, że wydarzy się jakiś nieziemski skandal):

PiS: 20-22%
PO: 23-25%
LiD: 18-20%
PSL: 10-12%
SO: 4-6%
LPR: 1-3%
inni: reszta%

Jestem przekonany, że w sondażach wyniki PiS i PO sa zawyżane, wyniki PSL, LiD i SO mocno zaniżane. W poprzednich wyborach trzy ostatnie partie nie miały prawa wejśc do Sejmu, oczywiście wg sondaży a wykręciły realne wyniki lepsze o kilkaset %.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-09-18, 07:41   

Mógłbym tutaj długo dyskutować, bo ja widziałem tą rolę wychowaczą z bliska: byłem wolontariuszem na koloniach Caritas nad morzem, 15 dni, rodzice płacili tylko 300 zł, a w tym był dojazd autokarem z Legnicy! To tylko jeden przykład, a znam takich wiele, bo sam w tym uczestniczyłem. O polityce w Kościele to słysze głównie w mediach, bardzo rzadko mi się zdarza, że jakiś ksiądz na żywo coś o tym powie, a bywam dość często w różnych parafiach. Proporcje Słowa Bożego do polityki są 99% do 1%.

Ale to jest temat o polityce, a nie o Kościele, więc z mojej strony koniec, chyba że chcesz to załóż osobny wątek i będziemy dyskutować dalej.

Zestawię tylko dwa cytaty:

majkhell napisał/a:
podobnie jak moja żona i rodzicie. Żadne z nas w ciagu ostatnich 10 lat nie było w kościele i nie uczestniczyło w życiu parafii


majkhell napisał/a:
Owszem, bo jaką rolę wychowaczą spełnia kościół?? Indoktrynacja polityczna z ust kapłana? sprawy brudnej polityki w domu Bożym? Kosciół w Polsce miesza się w nieswoje sprawy miast głosić Słowo Boże i nauczać ludzi żyć po chrześcijańsku, zamiast łagodzić spory tylko rozpala
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-09-18, 07:43   

jan ostrzyca napisał/a:
Proponuję zakład o wyniki wyborów. Zakład o tzw satysfakcję jak to zakładaliśmu się w czasach szkolnych nie dysponując żadnymi fantami na wymianę.


OK, dziś jeszcze postawię moje typy. Tylko ustalmy zasady: przedziały mogę być 2% - tak jak Ty to napisałeś, np. 40-42%, 0-2% itp.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-09-18, 08:25   

Będzie co ma być - głos oddam - ale na kogo to nie powiem. Dodam tylko tyle - wcześniej głosowałem na PO - ale zawiodło mnie przez swoją głupią politykę podczas rządów PiS-u.


Dla rządu przed wyborami drogi jest wyborca.
Po wyborach drożeje wszystko inne.


:evil:
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-18, 08:36   

W kwestii owych cytatów: nie byłem, pomijając wyjatki, kiedy to byłem na pogrzebie, slubie i chrzcinach. I za każdym jednym razem było o polityce nawet na chrzcinach. I to nie jest o kościele tylko o polityce, jako że kościół w tym kraju odgrywa b. wielką role w życiu politycznym. Rolą koscioła jest organizować dla dzieci ubogich kolonie i nie za 300 zł tylko za free. I nie widzę w tym nic wychowaczego. Znam kilku księży, mądrych inteligentnych ludzi, którzy sami twierdzą, że 70-80% kleru to ludzie przypadkowi kompletnie nie na miejscu, zaś sama instytucja jako taka zbyt wiele czasu poświęca na politykę. Wracając do nie bycia - nie można w tym kraju, gdzie rok szkolny nie może się zacząć bez święcenia tornistrów a w klasach zamiast godła wiszą krzyże - nie być w kościele o czym sam zapewne wiesz. Miałem na mysli świadome uczestnictwo w życiu Kościoła i zanim zahaczysz mnie o ową świadomość powiem od razu, że byłem długi czas związany z kosciołem, nie jestem komuchem ani nikt z mojej rodziny, wręcz przeciwnie, ojciec skończył niższe seminarium duchowne w Oświęcimiu u Salezian (to jest rola wychowawcza Kościoła), dziadek zaś odsiedizał swoje za bycie przedsiebiorcą prywatnym w latach 50'tych, za AK i za Wermaht. Babcia co niedziela chadzała ze mną do kościoła a stary faroż, fantastyczny człowiek z zasadami wielki przeciwnik religii w szkole, bywał u nas na obiadach. Potrafię czytać i czytam. I to własnie kościół miesza się do polityki, do szkoły, do telewizji itd. odpychając tym od siebie wielu ludzi i to jest sprawa polityczna.
_________________
majkhell
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-09-18, 08:47   

majkhell, masz racje i wole nawet nic nie mówić o kościele bo by mnie jeszcze poniosło i za daleko bym się zagalopował. Gdyby rzeczywiście odsunąć kler od władzy to byłoby coś wspaniałego.
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
Ostatnio zmieniony przez Black Eryk 2007-09-18, 08:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-09-18, 09:15   

Koledzy pozostańmy przy zakładzie.

Każdy ma swoje poglądy i zwolennik PiS nie przekona wyborcy SLD i na odwrót.

Zresztą podtrzymuję zdanie, że należało zamknąć ten wątek. Każdy, nawet podświadomie, dąży do wspierania swojej opcji i wywierania wpływu na "przeciwników". A dowód poniżej.

Szczegónie niefajnie to wygląda gdy aktywnie włącząją się osoby mające wpływ na kształt forum. Po deklaracji Kratylosa "dobija mnie nachalna propaganda typu tvn radio zet gazeta.pl jesli uwaza ze wyborca po ma byc tym lepszym lepiej wyksztalconym to nie mozna robic takiej wioski i stosowac tak prymitywnej demagogii. przeciez to widac na kilometr" jestem przekonany, że jakakolwiek powzniejsza krytyka PiS spowoduje skasowanie wątku.

To jak? Każdy kto ma odmienne zdanie od Kratylosa uprawia nachalną propagandę? Mamy się zamknąć i słuchać tylko nienachalnej propagandy mediów publicznych?


Dlatego świadomie, choć z trudem powstrzymuje się od polemik.

Ostrzegam, popsujemy sobie fajne forum jeśli będziemy kontynuować te zabawy. To gorsze niz polemika z BMW.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
Ostatnio zmieniony przez jan ostrzyca 2007-09-18, 09:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-09-18, 09:16   

ZeneC napisał/a:
Pablo78 napisał/a:


Logan Volkswagen :mrgreen:

Panowie dajcie sobie juz siana :!: ;-)

W poważnym towarzystwie nie dyskutujemy o polityce, religii. Mamy poważniejsze sprawy... 8-)

Gdyby Szanowni Panowie Administratorzy mogli już tu założyć kłodeczkę :roll:


Pablo, na Boga, ochłoń chłopie! Jaką kłódeczkę!? Czyżby jakiś polityk Cię pogryzł kiedyś, że masz taką traumę? Popatrz jak pięknie dyskutują dżentelmeni - Jan z Psurem.

Przeraża mnie Twoja uwaga o poważnym towarzystwie...Dyskusje o polityce czy religii zawsze lepiej toczyć w poważnym towarzystwie, niż pod budką z piwem czy gdzieś tam... Oczywiście, każdy ma jakieś swoje sprawy ważne, ale lepiej samemu świadomie wybrać. Odrzucając politykę i religię sprowadzamy się do pozycji zwykłego konsumpcjonizmu. Nie zrozum mnie źle, nie twierdzę przez to, że jesteś konsumpcjonistą, ale im bardziej oddalamy się poprzez wielość tego typu opinii od jakichś wartości wyższych, tym bardziej stajemy się, by tak rzec, drętwi.

Współczesna polityka bywa często brudna, to fakt, ale i dawniej taka była. Witkacy dawno temu zauważył, że polityka to w krysztale pomyje. A mimo to świat idzie do przodu.
Nie potrafimy czasami normalnie dyskutować. Ale smutne jest i to, że bardzo często wstydzimy się swoich poglądów: politycznych, religijnych, moralnych. Sztuki dyskusji uczyła kiedyś szkoła średnia. Dziś kulawo to wygląda.
Tymczasem życie za parawanem prywatności nie ma uroku...

A propos Logan Volkswagen :mrgreen:
Volkswagen, czyli samochód dla ludu to ideowy postulat obozu Hitlera. Tymczasem Logan jako samochód dobry, tani i dobrze sprzedający się to efekt działania naturalnych praw rynku. Jeszcze jeden argument na rzecz zdrowego kapitalizmu, który od lat jest hasłem UPR i czemu niżej podpisany od lat wielu jest wierny.

Ta nasza dyskusja polityczna toczona w tym dziale skończy się zapewne krótko po wyborach. Ja administratorów prosił bym o rzecz inną - o lepsze porządkowanie forum. Ale o tym powiem gdzie indziej.


Ok, chłopaki dyskutujcie sobie o polityce na zdrowie :-D

Proponuje tylko założyć nowy wątek, może "Wasz ulubiony kabaret"

ZeneC, rozumiem, że idą wybory, ale więcej luzu chłopie... :mrgreen: 8-)
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
oilkm 


Marka: Renault
Model: Thalia Alize
Silnik: 1,2 16V RED
Rocznik: 2007
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 16
Skąd: Olsztynek
Wysłany: 2007-09-18, 10:04   

DO jasnej Anielki !!!


Czy nie wystarczy, że każdy kto Nie Chce gadać w tym temacie nie będzie w ten temat zaglądał a kto chce pogadać będzie. Przecież to też jest Wybór.

I nie trzeba tematu zamykać ani polemizować czy warto gadać czy nie.

Popatrzecie ile tematów czysto loganowych na starym forum umarło bo nikt nie gadał na ten temat.

Tak będzie i tu.

A jeśli nie będzie to znaczy, że temat jest potrzebny i nie należy go zamykać.

PS chyba lepiej jest nieobrażając się i nie narażając się na niezrozumienie nic nie mówić/pisać niż pisać: "Nie chcę pisać w tym temacie"
_________________
HeYka od OleYka
 
Pablo78 



Marka: Dacia
Model: Logan Sedan; 1310
Silnik: 1.5 dci 90 KM; 1.3
Rocznik: grudzień 2015; 1983
Wersja: Laureate2
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 984
Skąd: woj. Śląskie
Wysłany: 2007-09-18, 10:41   

Pablo78 napisał/a:
Odrzucając politykę i religię sprowadzamy się do pozycji zwykłego konsumpcjonizmu.


A może ja odrzucam nachalną propagandę rodem z Torunia oraz podwójną moralność kleru katolickiego? (vide: nowa limuzyna ojca imperatora).
nie przyszło ci to na myśl ZeneC :?:
_________________
Poprzednio: Logan 2005, Ambiance 1.4 Mpi, Marine
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-18, 11:10   

Cytat:
ja glosowalem na pis teraz tez zaglosuje na pis...
szczerze nie widze innej alternatywy a takei twory jak po mnie nie przekonuja a juz dobija mnie nachalna propaganda typu tvn radio zet gazeta.pl jesli uwaza ie ze wyborca po ma byc tym lepszym lepiej wyksztalconym to nie mozna robic takiej wioski i stosowac tak prymitywnej demagogi.. przeciez to widac na kilometr


:-) tom się ubawił :-)
_________________
majkhell
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-09-18, 11:17   

Mój strzał:

PiS 24 - 26%
PO 23 - 25 %
LiD 14 - 16%
LPR 6 - 8%
PSL 5 - 7%
SO 3 - 5%
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-18, 14:40   

Widzę że lewizna ma wysokie poparcie na naszym forum. To już faktycznie ręce opadają - czyżby brak znajomości historii? Panowie toż to jest PZPR, który wsadzał waszych dziadków i rodziców do pierdla, ci sami ludzie, którzy podejmowali decyzje o strzelaniu do ludzi. Nie pamiętacie kim był kwas, miller i skąd się wzieli. Ludzie proszę was to już lepiej głosujcie na PiS ci są mniej szkodliwi bo głupsi.
_________________
majkhell
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-09-18, 16:05   

No to dowiedziałem się, ze byłem w PZPR, wsadzałem do więzienia i strzelałem do ludzi. Dzięki majkhell ale już to słyszałem.

Co do historii to zamach majowy niejakiego Józefa P. pociągnął kilka razy więcej ofiar niż stan wojenny Wojciecha J., zaś po nim wsadzano ludzi do obozów bez sądów i strzelano do demonstrantów na ulicach. Zgodnie z tym co pisałeś to najlepszy powód, żeby partie odwołujące się do tradycji piłsudczykowskiej odsadzić od czci i wiary i obrzucić obelgami.

Badź konsekwentny i zaproponuj delegalizację PiS jako partii wprost odwołującej się do wzorców sanacyjnych.

Choć dla mnie Kaczyńscy są bardziej postkomunistami niż obecna lewica. Bo tak nasiąkli atmosferą PRL, że nie potrafią mysleć inaczej niż Gomułka i Gierek a może i Jaruzelski.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-09-18, 16:17   

Kratylos napisał/a:
ja glosowalem na pis teraz tez zaglosuje na pis...
szczerze nie widze innej alternatywy a takei twory jak po mnie nie przekonuja a juz dobija mnie nachalna propaganda typu tvn radio zet gazeta.pl jesli uwaza ie ze wyborca po ma byc tym lepszym lepiej wyksztalconym to nie mozna robic takiej wioski i stosowac tak prymitywnej demagogi.. przeciez to widac na kilometr


Cześć,
Ludzie skąd tu tyle takich emocji, toć nie lepiej było okładać się z panami od beemwu ?
Ja zagłosowałem tutaj na PO z bardzo prostej przyczyny:
To nie jest Partia Moich Marzeń, ale ja nie czuję zeby ktoś mnię naprpawdę reprezentował (chyba, że ja sam ;) ).
Jest to głos przeciw:
1.pomówieniom i supozycjom: "wiem ale nie powiem, nie mogę odać przykładów, itp itd."
2. sytuacji która wlokla się za mną przez ca. 1/2 roku: wydawca bał sie mi wydać książkę (dopiero teraz w składzie, miała wjść w maju) bo bał się utraty dotacji gdybym okazał się niekoszerny dla władzy, jako że jestem z podejrzenego rocznika: 1967. Nadmienię, że jest to cegła z nauk technicznych. Za to, że jeszcze nie wyszła ścigają mnie z kolei moi przełożeni. Obłęd! Kredyt? Hmmm, "zawód zaufania publicznego", Hmm, a jak pana zweryfikują negatywnie... A wszystko to przez sfuszerowaną lustrację;
3. Pokaż lekarzu co mas w garażu: uwaga donosże wiem o 2 Loganach (a może mercedesy ucharakteryzowane na Daćki ;) )
4. Językowi popagandy z czasów PRL i de facto żerowaniu na sentymentach za Polską Ludową, oraz ludzkich lękach, prymitywnej demagogii spot": "mordo ty moja" -bolszewizm czystej wody;
5. Trwonieniu Wdowiego Grosza:
http://auto.gazeta.pl/auto/1,48316,4480935.html
6. Pokazówkom telewizyjnym;
7. "Reffolucji Moralnej" z twarzami różnych dziwnych postaci np. z So... w i późnego PZPR'u (zajrzyjcie sobie npna blog J. Korwina-Mikkego, tam są żuciorysy), z resztą dalej ładnie to sdalej podsumował Janek Ostrzyca.
8. Scigana z siekierą wykształciucha: "Rewolucja Kulturalna"
9. Zabawy w XVII Diabła Stadnickiego z Łańcuta("bił i płakał"): wściekły wrzask nt. "ryku liberalnych mediów, bezwzględnych ataków P.O. etc.
10. Mnożenie instytucji kontrolnych (czekajcie aż wam o 4:00 rano drzwi wyważy ci Straż Ochrony Kolei, albo ....Straż Pożarna jak w "Fahrenheit 451" R. Bradbury'ego ;) )
11. Selektywna nadwrażliwość na krytykę połaczona z pieniactwem.
12. Zauważyłem, że wiele osób pracujacych w agendach rządowych, boi się dowcipów politycznych....deja vu
13. To nie tak miało być
Wiem że nikogo nie przekonam, trochę się wyżołądkowałem :evil: , wiem, że nie zmienię tym czyich poglądów każdy i tak wybierze "po swojemu". Toteż zakładam sobię kłódkę na ten temat....by nie jatrzyć bo spaskdzimy sbie to forum i siebie na wzajem.
To tyle, Zycząc Rzeczpospolitej Bez Numerów

Pax Vobiscum !
Jest tyle piękniejszych rzeczy na tym świecie:

1. Kobiety;
2. Nasze dzieci;
3. Niebo gwiaździste;
4. sporty (walki, piłka siatkowa w dawnym stylu);
5. dobre ksiązki;
6. Piękne krajobrazy, zabytki etc,
7. Nasze Logany :-D
http://fotoforum.gazeta.pl/u/pms67.html

P.S.: Pablo, a tak nawiązując do Witkacego:
" (...)Że polityka dla mnie to w krysztale pomyje
Umysł mam twardy jak łokcie
Więc mnie za to nie kopcie
Że rewolucja dla mnie to czerwone paznokcie(...)"


Koniec i bomba, a kto nie wierzy ten trąba ;)
Pozdrawiam serdecznie:
Piotr Strzelczyk s. Jana
Ostatnio zmieniony przez piotrres 2007-09-18, 23:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-18, 17:22   

Cytat:
Choć dla mnie Kaczyńscy są bardziej postkomunistami niż obecna lewica. Bo tak nasiąkli atmosferą PRL, że nie potrafią mysleć inaczej niż Gomułka i Gierek a może i Jaruzelski.


I tu się zgadzamy :-) pozatym że zarówno lewica jak i kaczyńscy są w identycznym stopniu wyapadkową PZPR'u. Co do Piłsudzkiego - postać napewno kontrowersyjna, na pewno zrobił b. wiele dla Polski. Jesteśmy w podobnej sytuacji geopolitycznej w tej chwili i przydał by się ktoś taki - napewno. Kaczyńskim b. wiele brakuje do Piłsudzkiego i jego otoczenia - zaczynając od inteligencji i klasy. Ja jako Ślązak od dziada pradziada mam żal do Piłsudzkiego za kwestię Śląska - niemniej jednak uważam, że dla Polski był lekiem w tamtych czasach. Co do PZRP'u nie zmienię zdania. Jeszcze w latach 80'tych spłacaliśmy niedomiary, które gomułka naliczył mojemu dziadkowi, do 1928 roku. Zatem jeżeli ktoś popiera ludzi wywodzących się w prostej lini z tego układu - ja go nie szanuję. Bo albo jest ignorantem i nie zna historii albo chodzi mu o równanie w dół i pozbawienie ludzi, którzy coś osiagneli, ich dorobku. To komuna wykończyła w tym kraju resztkę inteligencji i klasy sredniej i to brak tych grup społecznych w naszym kraju sprawia że żądzą nami na zmianę komuszki z lewicy i komuszki z prawicy. Jeżeli jak twierdzisz byłeś w PZPR to twoja sprawa ale niema się czym chwalić, tyle że patrząc na twój wiek mogłeś jedynie należeć do TPPR'u. I tymbardziej dziwi mnie że człowiek w twoim wieku skłania się ku lewicy. Nie będę wylicza łagumentów przeciw PZPR, sięgnij do literatury. Chyba że wspominasz te czasy jako czasy prosperity - to wszystko tłumaczy.
_________________
majkhell
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-18, 17:27   

Cytat:
Wiem że nikogo nie przekonam, trochę się wyżołądkowałem , wiem, że nie zmienię tym czyich poglądów każdy i tak wybierze "po swojemu". Toteż zakładam sobię kłódkę na ten temat....by nie jatrzyć


Załóż Pan i kończ Pan i wstydu oszczędź.
Bo to Polska własnie, nie Mesjasz ani nie 40 i 4.
Jeno bagno i pustka i wilcy wyją.
Kończ Pan. I żal tylko straconych lat.
Ale czy to pierwszy raz?

I ja też się zwiajam wraz z Panem pogadać o kwiatach bo mnie krew zalewa.
_________________
majkhell
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-09-18, 18:48   

majkhell napisał/a:
ja też się zwiajam wraz z Panem pogadać o kwiatach bo mnie krew zalewa.

Jest jeszczej jedno wyjście:
" (...) Szlag mnię trafia, ergo sum, po sąsiadach partię zbiorę uczynimy szum(...)"
To "Elekcja" śp. Jacka Kaczmarskiego.
Miałby oj miałby o czym pisać (" Na ból istnienia wdychają poezję kiedy przerasta ich to co odkryli...")

P.S.
Jak ktoś ma to niech Sobie posłucha "Sarmatii" Kaczmarskiego i Łapińskiego a będzie miał deja vu (inna sprawa, że on w kostiomy historyczne pakował nasze buractwo. A może tak: Ludize się nie zmieiają tylko dekoracje)
Howgh !

Pozdrawiam
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-09-18, 19:07   

MAIKHELL przerażasz mnie, wszędzie widzisz komuchów, na lewicy na prawicy. Choć może masz trochę racji przeciez nawet córka prezydenta popeniła mezalians wychodząc za "komucha".

Jaki to Piłsudski Ci imponuje? Socjalista - terrorysta napadajacy pociągi? Kolaborant z Austryjakami? Wprowadzjący krwawy stan wojenny w 1926r.? Czy sklerotyczny dziad stawiający pasjanse, zostawiający kraj spętany siecią kolesiostwa i pędzący w stronę wojny?

Z drugiej strony IV erpe przypomina żywo II erpe Józefa P. Kult wodza, skrajne kolesiostwo, brak wyraźnej ideologii (sanacja, walka z korupcją), agresja wobec sąsiadów i opozycji, tępienie opozycji i mediów, schlebianie klerowi, kieszonkowy militaryzm itp.

I na koniec wyobraźmy sobie rządy np SLD w 2004r.:
rząd 4 razy łamie konstytucję,
handlarz narkotyków w najbliższym otoczeniu prezydenta Kwaśniewskiego,
minister sprawiedliwości kłapie na prawo i lewo o akcjach CBA,
wice min. sprawiedliwości skazywał opozycjonistów w PRL,
szef policji tuszował morderstwo milicji,
szef PZU doprowadził spółkę do upadłości,
korupcja w ministerstwie sportu,
minister swia był w PZPR,
wojewoda mazowiecki jeździł po pijanemu i fałszował dokumenty,
w czasie akcji CBA ginie np L. Dorn,
marszałek sejmu olewa posłów,
wicepremier prowokowany do korupcji przez tajne służby,
grożenie lekarzom kamaszami,
zawłaszczanie stanowisk (to akurat za SLD też było),
rozdawanie miliardów przed wyborami,
loty prezydenta do Juraty co 2-3 dni,
wożenie suki marszałka sejmu na spacery przez BOR,
blokowanie komisji śledczych,
pokazowe aresztowania (podobno Mirosławowi G. prokuratura zwróciła wszystkie "dowody" korupcji)
itp itd

Sądzę, że PiS rozdarłby taki rząd na strzępy.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
piotrres 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 2605
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-09-18, 23:28   

Black Eryk napisał/a:

Dla rządu przed wyborami drogi jest wyborca.
Po wyborach drożeje wszystko inne.

:evil:

Czyli parafraza tekstów z czasów Pierwszej Komuny:
Jak partia mówi że weżmie, to weźmie,
a jak partia mówi , że da to mówi"
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-19, 08:10   

Cytat:
Sądzę, że PiS rozdarłby taki rząd na strzępy.


Sorry nie wiedziałem że mieszkamy w różnych krajach. Nie doczytałem w opisie.
Nie dziwi mnie zatem że czytaliśmy różne książki i że mamy inną historię.

Nie mniej jednak w tym kraju gdzie Konstytucja jest łamana na każdym kroku (przez pis również) przydał by się ktoś - kto to towarzystwo rozpedzi na 4 wiatry a naród weźmie za mordę bo jak powiedział książę von Bismarck-Schönhausen, najlepszym sposobem na Polskie jest by polacy rządzili się sami.
_________________
majkhell
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-09-19, 08:20   

Maik nie do końca zrozumiałem to o innych krajach i książkach. Jeśli uważasz, że gdzieś mijam się z prawdą to napisz gdzie a ja Ci wskażę źrodło informacji.

Co do zamordyzmu to jestem całkowicie przeciw, niezależnie kto bieże za mordę, prawica czy lewica.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-19, 08:58   

Cytat:
Z drugiej strony IV erpe przypomina żywo II erpe Józefa P. Kult wodza, skrajne kolesiostwo, brak wyraźnej ideologii (sanacja, walka z korupcją), agresja wobec sąsiadów i opozycji, tępienie opozycji i mediów, schlebianie klerowi, kieszonkowy militaryzm itp.


To wszystko co wiesz o II RP? Nie twierdzę że tak nie było - w końcu to Polska, trudno spodziewać się innych zachowań. Ale czy to aby wszystko na temat II RP i całego dwudziestolecia? Kazdy medal ma dwie strony. Dla jednych Otylia J. jest złotą medalistką dla innych kretynka, która przez własną głupotę zabiła brata. Historia z założenia powinna być obiektywna - Ty nie jesteś. Zresztą w tym kraju lider partii majacej szanse stać się ządzącą, historyk z wykształcenia, gdańszczanin twierdzi że nie wiedział, ze dziadek był w wehrmaht'cie - historia albo jest obiektywna albo nie jest historia tylko demagogią.

Co do literatury - ta kształtuje poglądy - czytalismy inne książki. Co do różnych krajów, skoro uważasz, że jest OK, zaś pis robi dobrą politykę to widać mieszkasz w innym kraju. Ja osobiście nie lubię kiedy mną rządzą ludzie głupi, prymitywni, prości, źle ubrani, niepotrafiący wysławiać się po polsku, zakompleksieni, mali, zakłamani, kłutliwi, manipulowani i nieuczciwi. Bo to jest niebezpieczne dla kraju.

Zamordyzm jest jednynym sposobem na to społeczeństwo - niestety.

Osobiście proponuję powrót do dyskusji na temat logo klubu, stanowczo mniej mnie to kosztuje zdrowia :-)
_________________
majkhell
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-09-19, 09:13   

Majku Drogi jak rozumiem nie zarzucasz mi błędów rzeczowych?

Co do miłości do PiS, to bynajmniej nią nie pałam.

Co do zamordyzmu rozumiem, że popierasz wprowadzenie stanu wojennego w 1981r.?

Czy będziesz poierał zamordyzm jeśli np ktoś zacznie szykanować lub tępić takich jak Ty?
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-19, 09:24   

stan wojenny 1981 - był agresją obcego państwa. Dokonaną rekami służalczych kacyków.

jezeli mamy tu dyskutowac to prosiłbym nie uzywać typowo polskich obraźliwych zwrot "takich jak ty", bo to swiadczy o twojej kulturze osobistej a mnie ona nie interesuje.
co do szykanowania tacy jak ja i moji przodkowie byli już szykanowani, przez niemców, polaków, rosjan, polaków, niemców, polaków, wiec się nie boję.
_________________
majkhell
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne