Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: KaS602
2009-03-15, 12:55
1000 euro dopłaty?
Autor Wiadomość
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-03-16, 23:49   

Mi tez sie odechciewa, wiec tylko tyle:

Cytat:
.."w warunkach ograniczonych zasobów" - brzmi ciąg dalszy, o ile dobrze pamiętam, a obecnie producenci samochodów mają akurat raczej BARDZO duże niewykorzystane zasoby, więc nie jest to chyba dobry argument.

Pewnie w jakiejs "nietykiecie" to wyczytales... bo myslec nie kazano... ;)
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2009-03-16, 23:51   

mówimy chyba o tym samym, że do momentu gdy dotyczy to "grupy" to wszystko jest ok. Tyle że żeby ta grupa była ogółem to widzimy potrzebę tej "dopłaty", bo przecież prawo jest równe wobec wszystkich i nie może być tak że jeden płaci więcej podatku drugi mniej :D
Analogicznie do VATu - albo Ci "oddadzą" 4.5k, albo nie (no tyle że z VATem jest tak, że albo zapłacisz później albo nie :D)

edit: nie wykorzystane zasoby? Dacia zwiększyła produkcję na 2009, jak kupowałem moją małą to dealer skarżył się że odprawił z kwitkiem gościa który chciał gotówką kupić dwa masterplany bo niestety nie miał ich skąd wziąć, salon Skody naprzeciwko mojego domu sprzedał w ciągu tygodnia ok 30 Skód Octavii i 10 superb jakiejś firmie (wiem bo stoją z blachami wszystkie ;p) Zapotrzebowanie na samochody jest olbrzymie w myśl zasady, że kryzys można przetrwać jedynie inwestując, jednak koncerny ograniczyły produkcję "no bo przecież kryzys jest"...
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-17, 00:17   

"Ulgi" tylko dla pewnej grupy nie zaburzają równości wobec prawa jeśli tylko owa grupa jest potencjalnie otwarta dla wszystkich chętnych (choćby przynajmniej w teorii).

I oczywiście, że "może być tak że jeden płaci więcej podatku drugi mniej" - np przez progi podatkowe d:

Cytat:
nie wykorzystane zasoby?

Cytat:
koncerny ograniczyły produkcję

<:


@DUCATI & @czaju: Obaj dojechaliście już do stacji "Negacja Rzeczywistości", więc ja wysiadam z tej kolejki - EOT.
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2009-03-17, 09:08   

Jestem olbrzymim zwolennikiem podatku progresywnego - jednakże całkiem interesujący byłby progresywny VAT :D

Tematem nie była jednak słuszność pomysłu, a to co się z nim teraz dzieje
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-03-17, 11:05   

Cytat:
"Ulgi" tylko dla pewnej grupy nie zaburzają równości wobec prawa jeśli tylko owa grupa jest potencjalnie otwarta dla wszystkich chętnych (choćby przynajmniej w teorii).

To niby jak mam wstapic do tej grupy ? Zreszta jak ja kupowalem to zadnych ulg nie bylo, a chetnie bym skorzystal.. :P
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2009-03-17, 11:10   

Jak każdy - wstąpić do tej grupy (jeśli to przejdzie) dość łatwo - należy kupić sobie Wartburga, Poloneza, albo malucha, poczekać kilka miesięcy i zezłomować :D
 
DUCATI 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Wersja: Ambiance
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 887
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2009-03-17, 12:12   

Tylko, ze moze nie kazdy bedzie chcial/mogl czekac "kilka" miesiecy, za "kilka" miesiecy moga ulge zlikwidowac, no i ceny uzywanych gratow tez moga pojsc w gore... i trzeba go ubezpieczyc itd...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne