Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
powitac! :))
Autor Wiadomość
kozajroo 



Marka: Dacia
Model: 1310p
Silnik: 1300
Rocznik: 91
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 30
Skąd: LBN
  Wysłany: 2008-12-23, 14:54   powitac! :))

Witam wszytskich
Na poczatek o sobie, mam 25 lat jestem studentem i milosnikiem starej motoryzacji.
Do tej pory zdazylem uzbierac Junaka, Shl Gazela, i Opla Mante 2.2i :evil:
Swoja przygode z Dacia rozpoczalem zupelnie przypadkowo 3 dni temu, przegladajac Allegro wsumie bez zamiaru kupna jakiegokolwiek auta ale tej zoltej sliczntce nie moglem sie oprzec :lol:
Jest to Dacia 1300 z 91r od 1 wlasciciela z 34r, z przebiegiem 35000km :!: Zeby ja kupic musialem zrobic 300km w nieogrzewanym aucie. na miejscu sie okazalo ze w Dacii nie ma klockuw hamolcowych w lewym kole i blacha trze o tarcze szybki serwis i po klopocie. Nie spodziewalem sie taka Dacia moze sie tak fajnie prowadzic, cichutkie i miekkie zawieszenie daje wrazenie jak bym jechal wersalka. Po drodze nie obylo sie bez komplikacji, zaczeła cos przeywac jak by nie palila na wszystkie cylindry i w koncu z gasla. Jakis czlowiek na cpn powiedzial mi ze to moze byc przerwa na iskrowniku poprawilem zagrala i dojechalismy do domu ale juz nie miala mocy. Rano po odpaleniu pochodzila kilka minut i zgasla i juz mi sie jej nie udalo odpalic. To juz pytanie nie do tego dzialu; o co moze chodzic :?: :?: :?:
Slyszale ze to moze byc wina pompki paliwa albo tego iskrownika :?: Pomozcie drodzy forumowicze ;-)

502587056_2.jpg
Plik ściągnięto 158 raz(y) 143,82 KB

 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2008-12-23, 16:48   

Może przewody wysokiego napięcia są do wymiany!!!
Pozdrawiam
_________________

 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-12-23, 17:30   

na pierwszy strzał sprawdż aparat zapłonowy. platynki, czy jest na nich odpowiednia przerwa, palec rozdzielacza, kopułka i kable wysokiego napięcia. jak jest przy aparacie zapł. kondensator to wymień. potem obowiązkowo ustaw wyprzedzenie zapłonu, jak nie bedzie palił i dobrze jezdził, do sprawdzenia cewka zapłonowa. przed tym wymień świece, i zobacz czy jest iskra na świecach. jeśli nie zagra ,a układ zapłonowy będzie ok, zaczniesz szukać w ukladzie paliwowym. pozdr
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2008-12-24, 09:29   

Przewody wysokiego napięcia i kondensator mogły poprostu uszkodzić się ze starości. przewody najlepiej sprawdzić wieczorem lub w nocy, niech ci ktoś zastartuje stacyjką a ty zobaczysz pod maską czy nie ma przebić do masy. Jest to częsty przypadek. Dzieje się zwłaszcza po deszczu lub przy wilgotnej pogodzie, że nie chce zapalić lub przerywa.
Serdecznie witam i gratuluję zakupu. Mój brat miał właśnie taką z 91 tylko czerwoną więc wiem jak się nia jeździ.
 
kozajroo 



Marka: Dacia
Model: 1310p
Silnik: 1300
Rocznik: 91
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 30
Skąd: LBN
Wysłany: 2008-12-24, 09:40   

Własnie wczoraj w Lublinie okrutnie padalo, a te kable sztywne sa juz jak drut, zmienie je i wszytsko wyczyszcze i sie zobaczy, dzieki za pomoc i przywitanie, a tym czasem wesolych swiat :!:
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-12-24, 13:32   

Witam!
 
kozajroo 



Marka: Dacia
Model: 1310p
Silnik: 1300
Rocznik: 91
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 30
Skąd: LBN
Wysłany: 2009-07-03, 06:43   

witam ponowniej z racji tego ze zostale ratownikiem i znow wyjechalem daczka stoi w garazu. niech stoi jest regularnie odpalana i jesc nie wola jest jak wino z czasem co raz lepsza...pozdr!!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne