Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
Foteliki dla dzieci
Autor Wiadomość
vandergaart 


Marka: Dacia
Model: Logan LAURÉATE
Silnik: 1.4 MPI
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-20, 11:16   Foteliki dla dzieci

Wydzielone z Dzieci w samochodzie

http://www.daciaklub.pl/f...php?p=3710#3710
dmas napisał/a:
Aktualnie szykuje mi sie wymiana fotelika na gr 2/3, Mlody juz sie ledwo miesci, szczegolnie w odziezy zimowej. A asortyment i technologie znacznie sie zmienily od ostatniego razu. Przymierzam sie do zakupu czegos z klasy sredniej - Cybex (Solution S) lub Concord (Lift Evo).

Co uzywacie lub/i co polecacie? Moze ktos z Was uzywa w/w foteliki?


Co do fotelików:

http://fotelik.info/pl/testy/
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-01-10, 19:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-11-20, 11:25   

dzieki, juz przegladalem. Testy testami, ale nie ma to jak komentarz z pierwszej reki...
przy okazji znalazlem tez ciekawa strone w temacie:
http://www.maluchy.pl/porada/247
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-20, 13:47   

My używamy Chicco Vector (0-18 kg) i jest OK. Fotelik daje się dobrze rozkładać, można go zamontować przodem i tyłem. Wadą (?) jest dość wysoka baza, dzięki której dziecko siedzi wysoko (widzi wszystko przez okno), ale przez to ma mniej miejsca na nogi i trzeba dość mocno przesunąć przedni fotel do przodu. Ogólnie polecam ten model.
_________________
MCV Laureate dCi
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2008-02-09, 16:06   

Właśnie jesteśmy z Żoną na etapie kupowania wózka dla synka. Kupimy chyba model, który nie ma w komplecie fotelika, ale będzie można na nim fotelik zamontować. I właśnie stajemy przed wyborem odnośnie fotelika. Planujemy dłuższe podróże z dzieckiem, więc wygoda jest dla nas ważna, no i wiadomo, że zależałoby też nam na niskiej cenie. Macie jakieś firmy czy konkretne foteliki godne polecenia (chodzi o kategorię 0-13 kg)? Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i po czym poznać, że fotelik może być wygodny/solidny? Będę wdzięczny za wszystkie doświadczenia.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-10, 19:25   

Dla małego dziecka polecam Ci Chicco Vector. To jest fotelik uniwersalny 0-18 kg. Można go zamontować tyłem do kierunku jazdy, a jak dziecko podrośnie to przodem. Mój maluch (2,5 roku) jeździ w nim od małego i jest super. Bardzo ważnym atutem jest możliwość rozłożenia do spania w trakcie jazdy przodem. Polecam!
_________________
MCV Laureate dCi
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2008-02-12, 21:37   

Gdybym kupowal teraz fotelik I grupy z doswiadczenia zwrocilbym uwage na: latwo zdejmowany pokrowiec do prania, odpowiednia gabka w pokrowcu, mozliwosc mocowania z przodu, ruchome siedzisko - mozliwosc siedzenia i lezenia. Uzywalem teraz Renoluxa - calkiem przyzwoity. A tak jak pisza koledzy, zalezy ile przeznacza si na to pieniedzy. Osobiscie polecam zabrac pocieche i przymierzyc - fotel fotelikowi nie rowny...
No i niech kolega pamieta, ze Dacia ma ISOFIX dla fotelikow, tyle, ze foteliki do tego systemu sa bardzo drogie. Powodzenia w wyborze.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
  Wysłany: 2008-06-03, 11:30   Fotelik od 9 kg

Synek rośnie jak na drożdżach i zaczynamy się rozglądać za nowym fotelikiem. Teraz mamy takie nosidełko, niby do 13 kg, ale on już się tam na styk mieści. Poza tym jak na swój wiek jest dość duży. Będziemy zatem kupować nowy fotelik i chciałem Was prosić o podzielenie się wrażeniami, bo gdzie znajdę wiarygodniejsze opinie niż w naszym klubie :mrgreen:

Na co trzeba zwracać uwagę kupując fotelik? Czy macie jakieś konkretne modele, które polecacie lub odradzacie?

I jeszcze jedna rzecz, bo nasz synek jeszcze nie siedzi i w związku z tym nie wiem jak to wygląda, bo te foteliki to już są chyba tylko w pozycji siedzącej, tak?

Oczywiście fotelik bez ISO-FIX-a, którego sedan 2007 nie posiada.
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2008-06-05, 11:01   

Nabylem wlasnie tego Cybexa. Jestem b. zadowolony. Wyroznia go od reszty regulowany zaglowek - bardziej oparcie dla glowy. Jak dziecko zasnie mozna dac do tylu a jak chce sie rozgladac (aby oslona glowy za bardzo nie przeszkadzala) daje sie do przodu.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-01-10, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2009-01-10, 17:22   

Zakup fotelika mi się przesunął (przez jakiś czas miałem pożyczony od rodziny), a w tym czasie przybyło nowych forumowiczów, więc jeśli ktoś jeszcze chciałby podzielić się wrażeniami z fotelików powyżej 9 kg to odświeżam temat.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2009-01-10, 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
PrzemekP 


Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2005
Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 62
Skąd: Wrocław - Polkowice
Wysłany: 2009-01-10, 21:38   

Czy kolega PSUR nie robi czasem zakupów w Bajce we Wrocku ?? :) :) :) Jeśli tak to się kilka razy minęliśmy :)
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2009-01-11, 20:40   

PrzemekP napisał/a:
Czy kolega PSUR nie robi czasem zakupów w Bajce we Wrocku ?? :) :) :) Jeśli tak to się kilka razy minęliśmy :)


Ano, czasem tam bywam. Mam klubową naklejkę na tylnej szybie, więc jeśli to był taki czerwony Access z naklejką to ja :-)
 
petek 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dci 68 KM
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-14, 13:50   

Swojemu synkowi kupiłem ostatnio fotelik Maxi Cosi Rodi XR. Jest to jedyny fotelik w klasie 15-36 kg, który daje się częściowo rozłożyć do pozycji półleżącej. Z moich obserwacji po zamontowaniu go w Loganie:

1. Podstawka, na której zamocowane jest siedzisko nie ma dobrego oparcia w miejscu gdzie się stykają siedzisko i oparcie kanapy. Należy tam włożyć jakieś wypełnienie, aby podstawka się nie cofała przy rozłożonym foteliku. U mnie w tej chwili jest to mała parasolka (złożona, w formie wałka). Takie rozwiązanie sprawia, że fotelik dobrze leży.

2. Musiałem wyjąć zagłówek w miejscu mocowania fotelika. Zagłówki w Loganie są mocno pochylone do przodu i powodują, że plecy fotelika nie przylegały do oparcie siedzenia. Nie ma to wpływu na bezpieczeństwo, bo fotelika ma własny zagłówek dla dziecka.

Ogólnie mówiąc fotelik jest bardzo fajny. Jedyny minus to cena - ok. 600 zł. Jednakże mi zależało na możliwości rozłożenia, co będzie szczególnie ważne przy letnich wojażach.
_________________
MCV Laureate dCi
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2009-01-17, 14:53   

Zebrałem linki do wszystkich testów ADAC, a ponieważ są one po niemiecku to i od razu do tłumaczeń. Tam u nich na stronie jest to trochę rozrzucone, a informacje są cenne, bo każdy testowany fotelik ma szczegółowo opisane wady i zalety w poszczególnych dziedzinach. Na stronie fotelik.info są co prawda te testy, ale tylko informacje o ocenie, nie ma zaś tych szczegółów, wad i zalet itp.

Tu są te linki: http://www.psur.pl/news_jeden.php?id=127
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-01-17, 15:13   

MojeAuto.pl też ma coś takiego - http://www.nowe.mojeauto.pl/cms/?id=569
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2009-01-17, 20:20   

Cytat:
MojeAuto.pl też ma coś takiego - http://www.nowe.mojeauto.pl/cms/?id=569


Rzeczywiście, nawet mają sensowne (czyli nie automatyczne) tłumaczenia. Ja wolałem szukać u źródła, więc sobie tłumaczyłem. Tylko z tego co widzę na podanej przez Ciebie stronie testy się kończą na 2006 roku.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
Resident 



Marka: KIA
Model: cee'd_SW
Silnik: 1.6 DOHC CVVT 126KM
Rocznik: 2009
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 152
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-10-24, 09:59   [TVN Uwaga] Niebezpieczne foteliki samochodowe dla dzieci

Cytat:
[...]
- Tutaj mamy przykładowy test fotelików Proxima Chicco. Pasy wyrywają się razem z dzieckiem ze skorupy fotelika. Powiedzieli, że ten fotelik jest dopuszczony do sprzedaży i jest dla niższego segmentu społeczeństwa – mówi Karolina Roszak, sprzedawca fotelików samochodowych.
[...]
Producent fotelików Chicco Proxima nie zamierza ich jednak wycofywać ze sprzedaży. W przesłanych do redakcji pismach informuje, że fotelik ma wszelkie potrzebne certyfikaty, zezwolenia i homologacje, a uszkodzenie części systemu powstrzymywania dziecka podczas crash-testu nie oznacza, że produkt jest niebezpieczny. Co więcej, na początku tego roku firma zorganizowała dużą akcję promocyjną fotelików Chicco Proxima, dzięki której w pierwszym kwartale tego roku sprzedała ich znacznie więcej niż w całym ubiegłym roku. Inaczej zachowała się szwedzka firma Emmaljunga, która po opublikowaniu niekorzystnych dla siebie crash-testów wycofała się ze sprzedaży felernej bazy do fotelików. Na stronie internetowej firmy w wersji angielskiej, niemieckiej, szwedzkiej i duńskiej poinformowała też, że bazy te będą bezpłatnie ulepszane. Informacja taka nie znalazła się natomiast na polskiej stronie firmy.

http://uwaga.onet.pl/3265...i,reportaz.html
_________________
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-24, 12:43   

A jeśli chcecie wybrać dobry fotelik - polecam fotelik.info. Poza wiedzą ogólną są zestawienia testów ADAC. Generalnie - reguły nie ma. Ta sama firma potrafi wyprodukować świetny fotelik w jednej grupie wagowej i totalny szajs w innej.

My jeździmy w Kiddy Comfort Pro - w momencie zakupu miał najwyższe oceny w swojej grupie wagowej. Fotelik ma dość specyficzny patent na zapięcie berbecia (ImpactShield) - w necie jest sporo opinii, że dzieci na ten fotelik reagują wyciem, szałem i pianą na ustach. ;) Na szczęście nasza córa dość szybko wyrosła z "wiaderka" i w dość młodym wieku przesiadła się na ów Kiddy. Obecnie Maja kocha swój fotelik, sama się doń wdrapuje i przykrywa deklem, i ogólnie kocha wszelkie "brum brum". ;)
 
Resident 



Marka: KIA
Model: cee'd_SW
Silnik: 1.6 DOHC CVVT 126KM
Rocznik: 2009
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 152
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-10-24, 14:14   

Można w tych fotelikach Kiddy posadzić dziecko bez rozpinania pasów?
_________________
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-24, 16:45   

Resident napisał/a:
Można w tych fotelikach Kiddy posadzić dziecko bez rozpinania pasów?

Nie można. Żeby zrobić cokolwiek z tą poduchą (zwącą się ImpactShield), trzeba odpiąć pas.
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-24, 19:00   

Jako drugi fotelik polecam Romer KING. Wielk,i cieżki, wzbudza zaufanie. W testach foteliki.info wypada pozytywnie. W porownaniu do tanszych fotelikow jest wzorem solidnosci wykonania. W Sandero trzeba niestety troszke przesuwac fotel pasazera z przodu by maly pasazer nie kopal w siedzenie ;-)

Link do aukcji:

http://allegro.pl/fotelik...1280428294.html

fotelk.jpg
Plik ściągnięto 206 raz(y) 181,24 KB

Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2010-10-24, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
Resident 



Marka: KIA
Model: cee'd_SW
Silnik: 1.6 DOHC CVVT 126KM
Rocznik: 2009
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 152
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-10-25, 13:11   

My właśnie zamierzamy taki kupić. Lub Maxi-Cosi Tobi. Pojedziemy do sklepu, przymierzymy i wybierzemy któryś z tych dwóch.

Edit1: Braliśmy pod uwagę również ten w/w Kiddy ale ze zdjęć wynikało, że za każdym razem trzeba będzie rozpinać pas. A więc użytkowanie mało wygodne. :(

Edit2: Sugeruję nie umieszczać linków do aukcji, bo one szybko wygasają. Lepiej umieścić link do porównywarki (Ceneo, Skąpiec) lub do strony producenta.

maxi-cosi tobi.jpg
Plik ściągnięto 206 raz(y) 23,6 KB

_________________
Ostatnio zmieniony przez Resident 2010-10-25, 13:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-25, 16:35   

Widzę, że temat bardzo na czasie - ja też akurat dziś kupiłem nowy fotelik (((: Chicco Key2-3. W testach dość porządny, cenowo niezgorszy (chociaż Cybex Free lepszy, a niewiele droższy - tyle że już by się nie zmieścił z pozostałymi dwoma) - jak się będzie użytkował, to napiszę za jakiś czas.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-25, 16:38   

Linki do ceneo, żeby mieć pogląd, o czym rozmawiamy:
Resident napisał/a:
Edit1: Braliśmy pod uwagę również ten w/w Kiddy ale ze zdjęć wynikało, że za każdym razem trzeba będzie rozpinać pas. A więc użytkowanie mało wygodne. :(

Owszem, szału nie ma. :) O ile IMHO nie ma specjalnej różnicy między zapięciem dzidzia pasem fotelika a zapięciem pasem samochodowym - tak czy inaczej trzeba się uszarpać, opanować rozszalałą z radości/wściekłości latorośl, wdzianko wygładzić, itp. - o tyle pas samochodowy jest dłuższy i zapinanie go za fotelikiem jest o wiele mniej wygodne. Dla mnie to nie problem, bo raz, że już się przyzwyczaiłem, a dwa, że przyzwyczajałem się na Maździe, "aucie rodzinnym z zacięciem sportowym", czyli wyjątkowo niskim. Zakładam, że w wysokiej Dacii będzie sporo wygodniej. Druga wada, to to, że fotelik mocowany jest tylko pasami, co oznacza, że trzeba przypinać również fotelik jadący na pusto, żeby w przypadku ostrzejszego hamowania bądź dzwona nie poleciał gdzieś w siną dal.

Z zalet: zasadnicza różnica, to zakres wagowy - te dwa poprzednie foteliki mają zakres 9-18 kg, Kiddy - 9-36 kg, czyli jeden fotelik na dziecko (sądząc po tym, jak mała nam rośnie, starczy jej do matury :/ ).
 
Resident 



Marka: KIA
Model: cee'd_SW
Silnik: 1.6 DOHC CVVT 126KM
Rocznik: 2009
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 152
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-10-25, 18:41   

laisar napisał/a:
Widzę, że temat bardzo na czasie - ja też akurat dziś kupiłem nowy fotelik (((: Chicco Key2-3. W testach dość porządny,

http://www.adac.de/infote...l.aspx?KisiID=3


Rozpatrywaliśmy CHICCO Key1 Isofix ale po obejrzeniu materiału z TVN Uwaga i zobaczeniu reakcji firmy, która nie wycofuje produktu z rynku, tylko tłumaczy się, że to dla segmentu niższego... to zdecydowaliśmy się nie wspierać tej firmy kupując jej inny produkt nawet dobrze oceniany w testach. Czy jak ktoś jest biedny to znaczy że jego dziecko może ginąć w wypadku? Rozumiem tani fotelik, który jest wykonany z mniej komfortowych materiałów, jest mnie praktyczny ale nie mniej bezpieczny! Po to się kupuje fotelik, żeby dziecku zapewnić bezpieczeństwo.
_________________
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-25, 19:27   

Resident napisał/a:
laisar napisał/a:
Widzę, że temat bardzo na czasie - ja też akurat dziś kupiłem nowy fotelik (((: Chicco Key2-3. W testach dość porządny,

http://www.adac.de/infote...l.aspx?KisiID=3

Ja popatrzyłem właśnie na tak polecane foteliki.info: 3/3/4/4/3 (ocena/bezp./obsł./komf./czysz. - dla ustalenia uwagi: najlepszy, Bebe Confort Moby, ma 4/4/5/4/4).


Cytat:
zdecydowaliśmy się nie wspierać tej firmy kupując jej inny produkt nawet dobrze oceniany w testach.

Też bym pewnie rozważył taki argument, ale nie dowiedziałem się przed zakupem, a teraz wątpię, żeby sprzedawca przyjął towar z powrotem na takiej podstawie...


...Inna rzecz, że, abstrahując od idiotycznych tłumaczeń nt zamożności jakiejś grupy klientów, jest dość oczywiste, że faktycznie po coś są te różne certyfikaty i homologacje, a tani produkt nie będzie równie dobry co droższy także pod względem bezpieczeństwa - vide sama Dacia vs Renault... 2x droży towar nie musi - i zazwyczaj nie jest - 2x lepszy, ale w pewnym stopniu na pewno.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-10-25, 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne