Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Wkurzające zakupy w salonach
Autor Wiadomość
ian 



Marka: Dacia
Model: Logan Ambiance
Silnik: 1390 cm, 75 KM
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 548
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-10-13, 09:35   Wkurzające zakupy w salonach

Zdenerwował mnie artykuł w ostatnim "AutoŚwiat" numer 42 z 12 października 2009 roku. Jak to łatwo, przyjemnie i szybko można kupić samochód w polskim salonie :evil: Dobrze wyposażony z mocnym silnikiem kompakt (Astra, Focus, Megane, Octavia) dostępny jest praktycznie od ręki. To chyba jakieś burżujsko-kapitalistyczne fanaberie :mrgreen:

Przez ostatnie dwa miesiące chodziłem z trzema różnymi znajomymi po salonach. Chcieli kupić nowy samochód. Bardzo sprecyzowane wymagania: nadwozie pięciodrzwiowe, wspomaganie ukladu kierowniczego, silnik o mocy minimum około 60-65 KM. Przygotowali się także od strony finansowej. Wpłata własna w wysokości 10-12 tysięcy złotych, okres kredytowania maksymalnie do 36 miesięcy (3 lata), zaświadczenie o stałym źródle dochodów, samochód w cenie maksymalnie 30-31 tysięcy złotych. Odwiedzili salony Chevroleta, Citroena, Dacii, Fiata, Hyundaya, Opla, Renault, Skody i Taty. Praktycznie w każdym słyszeli od sprzedawcy podobną informację: przykro nam, ale nie mamy takiego modelu w naszej ofercie. Taka jest naprawdę polska rzeczywistość.

Tylko w trzech salonach znaleźli samochody odpowiadające ich wymaganiom. To Dacia Sandero, Hyundai Getz i Tata Indica. Ostatecznie właściciel Skody Felicii z 1997 roku (przebieg 177 tyś. km) zdecydował się na kupno używanego, kilkuletniego Opla Corsy z silnikiem 1.4 o mocy 90 KM, właściciel Daewoo Tico z 1998 (instalacja LPG) czekać będzie na początek przyszłego roku, kiedy to spróbuje upolować Dacię Sandero w wersji Ambiance za 30 tyś. zł, ewentualnie kupi używanego pięciodrzwiowego Nissana Micrę poprzedniej generacji z 2001 lub 2002 roku, a właściciel Daewoo Lanosa z 2001 roku (przebieg 75 tys. km, instalacja LPG) zdecyduje się chyba na Tatę Indicę z klimatyzacją manualną, jeśli tylko potwierdzi, że jej silnik bezproblemowo współpracować będzie z instalacją LPG.
_________________
Skoda 105 S (1982-1989), Polonez 1500 SLE (1989-2000), 3×Fiat 126p (19??-2002), czasami pożyczane Daewoo Tico, Skoda Felicia
Ostatnio zmieniony przez ian 2009-11-18, 18:46, w całości zmieniany 4 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-13, 09:55   

Byłem jakoś ze 2 czy 3 tygodnie temu w salonie i podobno teraz jest lepiej - może nie aż tak, żeby zaraz od ręki dowolna wersja, ale we wrześniu ponoć pojawiło się trochę sztuk w PL, a i kolejki w fabryce bodajże krótsze...

Czy to jednak rzeczywiście odczuwalne - to już musieliby opowiedzieć aktualnie szukający / kupujący. Natomiast fakt faktem, że na ekspozycjach pojawiło się w końcu trochę nowych egzemplarzy "do pomacania" (po co najmniej pół roku posuchy).


Jak to stwierdziło Wysoko Postawione Źródło (serdecznie pozdrawiam):

"Doszło do tego, że zniechęceni klienci nawet teraz nie sprawdzają, co u nas można kupić, tylko idą i kupują jakąś F-a-b-i-ę..." (mina i intonacja przy wymowie ostatniego słowa: najwyższy stopień zdegustowania (((: ).
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2009-10-13, 10:55   

to tak ciezko w Polsce o nowa Dacke???
myslalem ze sie juz poprawilo....
 
Rudiok 



Marka: Renault
Model: Clio II
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2003
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 25
Skąd: Krosno
Wysłany: 2009-10-13, 17:28   

swissman napisał/a:
to tak ciezko w Polsce o nowa Dacke???
myslalem ze sie juz poprawilo....


Oj nie. Ja robiłem tournee gdzieś w lipcu i odsyłali mnie z kwitkiem na wrzesień. We wrześniu wspominali coś o listopadzie, teraz już nawet na przyszły rok odkładają... I nawet nie mają demo samochodów na jazdę próbną.

--
Pozdrawiam, Rudiok
 
Arkady 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 16V 105
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 32
Skąd: Piła
Wysłany: 2009-10-13, 17:57   

Czyli szczęście mnie spotkało ogromne, że Poznań od Piły tak blisko. Tym samym salon Pieluszyńska Sp. z o.o. w Suchym Lesie Daćkami na jazdę próbną "zawalony". ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne