Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2009-02-10, 22:09
Otwieranie drzwi na parkingu.

Czy zwracasz uwagę swoim dzieciom, gdy uderzą drzwiami w auto stojące obok?
TAK
41%
 41%  [ 15 ]
NIE
2%
 2%  [ 1 ]
Moje dziecko wie, że tak nie wolno.
55%
 55%  [ 20 ]
Głosowań: 36
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-02, 12:42   

mag napisał/a:
Ups, ciekawe, że ludziska tego nie wiedzą... Policja zapewne też nie - bo inaczej nie byłoby problemu

Na parkingu prywatnym (np. pod marketem) Policja może takiemu, co najwyżej, skoczyć.

mag napisał/a:
w 99% przypadków parkuję tyłem


Czy zdajesz sobie sprawę, że parkowanie tyłem do chodnika jest niezgodne z przepisami?
_________________
Ostatnio zmieniony przez Beckie 2009-11-02, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2009-11-02, 14:42   

o w morde!

wychodzi na to ze tylko ja nie zwracam uwagi moim dzieciom zeby nie walily drzwiami w inne samochody??????????????

chyba sie zapadne pod ziemie ze wstydu....

kiedys im to mowilem ale nie wiem czy jeszcze to pamietaja... tyle czasu uplynelo... teraz obaj maja kolo trzydziestki...

mlodszy jezdzi beemwica jak na mlodszego przystalo a starszy dostal z roboty merca to pewnie nie musi uwazac... bo mu co roku wymieniaja na nowy...
Ostatnio zmieniony przez swissman 2009-11-02, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2009-11-02, 14:46   

mag napisał/a:
2/ Jak już wysiądę (spokojnie - bo zostawiam miejsce na drzwi) i wrócę, a tu stoi jakiś palant "miszcz kierownicy" który się wcisnął tak, że ja nie mogę wsiąść do auta, to się nie ograniczam... moje drzwi raczej są wytrzymałe...


drzwi moze sa wytrzymale ale nie farba na nich... jak przypieprzysz pare razy w inny samochod to ci zacznie rdzewiec na krawedzi....

:mrgreen:
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2009-11-02, 18:42   

paulus napisał/a:
Był ktoś w Paryżu? Tam to dopiero porysowane auta! A wiecie do czego słuzy zderzak? Do przepychania innego auta aby zrobić miejsce na parkingu! Powaga. Tam się nikt rysami, mini-wgnieceniami nie przejmuje. Auto służy do jeżdżenia! Przy uliczkach samochody stoją zderzak w zderzak.

Polacy nie powinni jeździć własnymi autami do Paryża. Zawał murowany ;-)
No i zakup auta z Francji też obarczony jest ryzykiem ...

Ja byłem i widziałem różne rzeczy.Podstawa to to,że samochód jak chce stanąć na ulicy potrafi przestawić inny samochód, który stoi mu na przeszkodzie :shock:
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-02, 18:46   

swissman napisał/a:
kiedys im to mowilem ale nie wiem czy jeszcze to pamietaja... tyle czasu uplynelo... teraz obaj maja kolo trzydziestki...


Zawsze możesz ich zapytać. :mrgreen:
_________________
 
mag 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate2
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 132
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-02, 21:49   

swissman napisał/a:
mag napisał/a:
2/ Jak już wysiądę (spokojnie - bo zostawiam miejsce na drzwi) i wrócę, a tu stoi jakiś palant "miszcz kierownicy" który się wcisnął tak, że ja nie mogę wsiąść do auta, to się nie ograniczam... moje drzwi raczej są wytrzymałe...


drzwi moze sa wytrzymale ale nie farba na nich... jak przypieprzysz pare razy w inny samochod to ci zacznie rdzewiec na krawedzi....

:mrgreen:


"się nie ograniczam... " to nie to samo co "przypieprzyć" :-)
Samochód jest od jeżdżenia, nie od błyszczenia. Jeżeli ktoś sądzi odwrotnie - to parkuje swoje błyszczące autko baaardzo daleko od innych autek... - i najczęściej w taki sposób, by inne nie było w stanie go dotknąć :-)
 
mag 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate2
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 132
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-02, 21:59   

beckie napisał/a:

mag napisał/a:
w 99% przypadków parkuję tyłem


Czy zdajesz sobie sprawę, że parkowanie tyłem do chodnika jest niezgodne z przepisami?


Nie, tego nie wiedziałem...
Dlaczego nie wolno parkować tyłem? Przecież nie wjeżdżam na chodnik :-o
Ostatnio zmieniony przez mag 2009-11-02, 22:02, w całości zmieniany 3 razy  
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-11-03, 07:34   

przepisy prawa chyba nic o tym nie mówią, ja też o tym nie słyszałem. Ale fakt faktem wiele wspólnot mieszkaniowych, osiedli itd itp ma niepisany przepis że stajemy przodem auta do chodnika aby nie zatruwać spalinami :mrgreen: Sam kiedyś tego uświadczyłem stając tyłem na miejscach parkingowych przy chodniku i jak wracałem miałem ulotkę za wycieraczką wspólnoty mieszkaniowej o treści: drogi kierowco prosimy o parkowanie przodem do elewacji budynków :mrgreen: . z rysunkiem jak to auto zatruwa im powietrze :mrgreen: Od tej pory staję przodem bo mi to bez różnicy czy wjadę tyłem czy przodem :mrgreen:
 
mag 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate2
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 132
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-03, 20:27   

Przodem do elewacji - rozumiem - niektóre samochody 1/ mogą pobrudzić ścianę :-/ , 2/ faktycznie jak ktoś ma okno otwarte / uchylone, a inny ktoś "grzeje" samochód na parkingu, to w tym mieszkaniu może być trochę "duszno"...

Ale o co biega z chodnikiem??? :shock:
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-03, 20:42   

Cytat:
Art. 47. 1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:


1. na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;


2. szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;


3. pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.

2. Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru lub roweru. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi.
_________________
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-11-03, 21:48   

Na upartego - ten artykuł nie mówi, że nie wolno tylną osią zaparkować (w ogóle), a tym bardziej przy chodniku (nie chodzi mi o parkowanie na chodniku)
 
76magg 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 50
Skąd: Banino
Wysłany: 2009-11-04, 08:55   

Ale to dotyczy tylko sytuacji, gdzie przy parkowaniu trzeba postawić jakieś koła na chodniku.
Jeśli jest zatoczka i nie trzeba stawiać kół na chodniku, to można z powodzeniem postawić auto tyłem.
Zgodnie z cytowanym fragmentem wykroczeniem będzie takie postawienie auta, że tylko 1 tylne lub tylko oba tylne koła będą na chodniku.
 
mag 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate2
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 132
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-04, 18:18   

Czyli, wg KD:
tyłem do chodnika (koła są na jezdni) - można parkować;
tyłem na chodniku (koła na chodniku) - nie można parkować.
przodem na chodniku (koła na chodniku) - można parkować...

Polska to jednak dziwny kraj :-)
Parkowanie w takim razie "po skosie", tak że jedno koło jest na chodniku, jest zabronione??? - o tym w KD nic nie stoi...
Mam wrażenie, że gdzieś (w okolicy Konstytucji :-) ) powiedziano, że co nie jest zabronione, jest dozwolone czyli, skoro (p)osłowie nie raczyli nic na ten temat napisać, więc wolno.
Tak samo mogli napisać w KD, że oddychanie jest dozwolone od 18:00 do 19:00 - i nic z tego nie wynika... (nie ma zakazu oddychania w innych godzinach)
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-04, 21:43   

Właściwie, to prawie wcale nie parkuję tyłem. Ale najbardziej śmieszni są kierowcy parkujący tyłem na parkingach przed marketami, w ten sposób, że inny samochód zaparkowany prawidłowo w drugim rzędzie utrudnia im dostęp do bagażnika. I jeszcze wymruczy ci taki pod nosem: "Co za baran tak zaparkował".
_________________
 
76magg 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 21 Sie 2009
Posty: 50
Skąd: Banino
Wysłany: 2009-11-05, 07:28   

Beckie napisał/a:
...Ale najbardziej śmieszni są kierowcy parkujący tyłem na parkingach przed marketami, w ten sposób, że inny samochód zaparkowany prawidłowo w drugim rzędzie utrudnia im dostęp do bagażnika. I jeszcze wymruczy ci taki pod nosem: "Co za baran tak zaparkował".


Pod Makro parkuję przodem, bo trochę do przeładowania jest... ale już np. pod Auchanem parkuję właśnie tyłem. Zakupów jest niewiele, a bagażnik otwierany na boki nie wymaga dużo miejsca. Zyskuję te kilka chwil, jakie musiałbym poświęcić na wycofanie się... a przy małym dziecku, które nie uznaje wolnej jazdy i stawania na światłach jest to istotne :D
 
gigi303 



Marka: Opel
Model: Astra IV
Silnik: 1.7 cdti
Rocznik: 2011
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 888
Skąd: W-WA
Wysłany: 2009-11-05, 07:54   

Dokładnie tak samo robię :lol: makro wjazd przodem aby do bagażnika mieć dostęp, auchan lub inny market tyłem bo zakupy wędrują na siedzenie bo ich mało :mrgreen:
Brzęczę pod nosem co za baran jak zobaczę kogoś kto krzywo wjechał. Jestem już w trakcie produkcji wlepek na szybę dla takich delikwentów :lol: :lol: Może jak postoją na mrozie z godzinę przy zdrapywaniu wlepki z szyby to się nauczą parkować :lol: :lol:

Co do utrudnienia dojścia komuś do bagażnika jak parkuje się tyłem ja nie widzę żadnego problemu o ile ktoś prawidłowo umie parkować, czyli prosto i nie przykleił się na styk do sąsiada tyłem.
Ostatnio zmieniony przez gigi303 2009-11-05, 07:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-06, 21:26   

gigi303 napisał/a:
i nie przykleił się na styk do sąsiada tyłem.

Ja się przyklejam do tyłu sąsiada przodem. MCV trochę długie jest a nie lubię jak mi tyłek wystaje z szeregu.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne