Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsze urodziny mojego Logana :)
Autor Wiadomość
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2010-01-27, 21:17   Pierwsze urodziny mojego Logana :)

Jutro około 13.00 minie roczek jak Dacia Logan MCV 1,6 16V SL Arctica 7-osobowa jest moją własnością :-D

Z tej okazji wysiliłem się na małe podsumowanie.
Przez ostatnie 12 miesięcy przejechałem 27 tyś kilometrów, po mieście, Polsce oraz okolicach (dwa kursy na Bornholm oraz jeden po Paryża). Auto w ASO było kilka razy:

- na początku z powodu "niemania" zamówionych przez mnie opcji (odebrałem auto bez tylnych głośników, półki pod sufitem oraz regulacji lędźwiowej),
- potem w celu niewielkich napraw (piszczący pedał hamulca, złe działanie czujek cofania, kasujący się komputer)
- w końcu także na naprawie z AC (nowy zderzak) i na przeglądzie po 15.000 km

Usterek poważniejszych nie stwierdziłem.

Spalanie okazało się być diametralnie różne od podawanego przez producenta: w trasie jadąc tak, by nie być zawalidrogą, ale równym tempem i oszczędnie (ok. 110 kmh) około 7 litrów/100km., zaś po mieście spokojnie udawało mi się palić nawet poniżej 8,5 litra (oczywiście nie liczę ekstremów typu stanie w korkach po 5 zmian świateł - tak w Lublinie też tak można ;-) ).

Co do właściwości jezdnych - nie szaleję, bo zazwyczaj wożę dzieci, więc ciężko mi powiedzieć coś bardzo odkrywczego, natomiast o zawieszeniu mogę wypowiadać się tylko w samych superlatywach. Wjeżdżałem moją Daćką w pola, skakałem po wybojach, brałem na ostro dziury i wertepy. Po prostu cudnie :mrgreen:

No i bardzo ważna rzecz - pakowność i wygoda.
Kilka razy robiłem trasy z dokumentnie załadowanym bagażnikiem i 4 lub 5 osobami na pokładzie - nie słyszałem narzekań. Jeden raz poszliśmy na całość i w aucie jechało 6 osób, do tego mnóstwo gratów (kolega w bagażniku był dosłownie obłożony) i spory kufer na dachu. Daliśmy radę i jeszcze sporo śmiechu było.

A wady: plastiki w środku się łatwo obcierają (choć nie da się ukryć że np. drewnianym palem ;-) ), widoczność do tyłu to koszmar i gdyby nie czujnik cofania mogłoby być kiepsko, pokrętła klimy są niezbyt fortunnie usytuowane, podłokietnik przeszkadza w operowaniu ręcznym. Pewnie znalazłoby się jeszcze kilka zarzutów, ale to wszystko generalnie drobne pierdółki.


Konkluzja - gdybym miał teraz decydować się na auto, jeszcze raz wybrałbym Logana MCV, z tym samym silnikiem, ale poczekałbym aż będzie dostępny samochód z tylnymi szybami elektrycznymi i bocznymi poduchami, choć tak naprawdę jeździ mi się świetnie bez obu tych rzeczy. Auto okazało się warte każdej wydanej na nie złotówki.

I tytułem zakończenia - przed ponad rokiem gdy powiedziałem mojemu ojcu, że kupuję Dacię komentarze były mniej-więcej takie: "rozsypie Ci się", "będziesz bez przerwy u mechaników", "zobaczysz, stracisz na tym samochodzie duże pieniądze", "lepiej kup używany" (a sam tata od chyba 20 lat używanego nie kupił :lol: ).
Teraz nie mam serca wypominać :lol:
 
yarocz 



Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 455
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-28, 08:14   

Gratulacje. :lol:
Mojemu MCV w listopadzie stuknął roczek od kiedy jest u mnie.
Jestem z niego bardzo zadowolony. ;-)
_________________

 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
  Wysłany: 2010-01-28, 13:39   

Mikele u mnie wszyscy sie smieja ze kiskiem jezdze , ale jak jechalismy w dolomity to laguna 1,8 po grokach miala problemy z utrzymaniem sie i musieli cisnac na wysokich obrotach , ja tez nie zamienil bym sie na inne autko , ale przydal by mi sie naped na 4 kola. MCV do solidne auto z przestronnym wnetrzem ale gabarytowo nie za duze jest to auto przy mozliwosci zabrania wygodnie na poklad do 7 os.
Pozdr.
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
Alien 



Marka: FSO / TOYOTA
Model: Caro i Corolla
Silnik: 1.6GLE i 1.4VVTi
Rocznik: 1992 i 2001
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: ze Śląska
Wysłany: 2010-02-02, 13:13   

Miło czytać takie opinie - opinie właścicieli a nie jak to jest u nas modne - "wszystkowiedzących guru motoryzacji". Sam pracuję w dużej firmie zatrudniającej głównie młode osoby, pod firmą spotkałem jak do tej pory dwa wczesne Logany które pomimo ostatnich mrozów docierały zawsze do pracy gdy inne. o ile bardziej cenione marki (szczególnie w oczach nas, Polaków) zawodziły. W dziale w którym pracuję tematów samochodowych nie brakuje, cóż - u tak jestem uważany prawie za dziwaka bo mam Corollę i Poloneza i nie cierpię (ohh straszne!) VW, BMW i całej tej niemieckiej czeredki a moja dobra opinia i obrona Daciek traktowana jest prawie jak bluźnierstwo... ehh taki mamy naród. Cieszę się że wasze Daćki tak dzielnie znoszą trudy eksploatacji i nie mają kompleksów jak 95% naszego społeczeństwa :mrgreen:
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-02-25, 17:40   

Mikele napisał/a:
Teraz nie mam serca wypominać

Nie chodzi o wypominanie, lepiej zasugeruj Tacie zmianę auta na Dacię :) - argumenty ma jak na dłoni
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-02-26, 14:15   

benny86 napisał/a:
zasugeruj Tacie zmianę auta na Dacię


Nowe hasło reklamowe Daci?
_________________
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-02-26, 17:30   

Hmm.. pisząc te słowa nie o tym myślałem ale jeśli RP przyjmie propozycję zastrzegam sobię roszczenia z tytułu praw autorskich he he :))
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne