Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 01:04
OLSZTYN - Alcar Sp. z o.o. (Reno/Dacia)
Autor Wiadomość
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-02-05, 00:19   

KaS602 napisał/a:
Podobno jest zalecenie RP, zeby rozrzad wymieniac o przeglad wczesniej, niz mowi ksiazka serwisowa (dla naszych silnikow - zamiast 90 000km, 75 000) i stad cale zamieszanie, ze niby i tak bede mial rozrzad wymienic niedlugo, to oni (RP) nie bardzo chca placic za naprawe.

No dobrze, ale jakby serwis na przeglądzie 45.000 lub 60.000 stwierdził przeciek i zaczeli by go naprawiać to by nie mogli powiedzieć że " i tak powinien być wymieniony".
A tak na marginesie to wracamy do tematu : Co ile wymienia się rozrząd, co 60.000, co 75.000 czy 90.000, a może po 120.000 ? I tym sposobem dochodzimy do wniosku że nie dopilnowaliśmy usterki, zaleceń RP, zaleceń książki serwisowej i płacić trzeba.
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2009-02-05, 00:53   

laisar, co innego mandat, co innego jak potrzebny Ci samochod stoi w ASO, a ASS po pieciu dniach konczy oplacac samochod zastepczy... :) (BTW - Focus 2008r niczym mnie nie urzekl z ogrzewaniem przedniej szyby na czele, ktore w nocy jest choloernie wkurzajace)

Mamert, Jakby... jakby... Bylem predzej w innym serwisie i mowili, ze all is ok. Ok to ok - mam to w gdzies i jezdze dalej (Nie chodzi o to, ze nie mam pojecia jak dziala samochod. Predzej Sienke serwisowalem w miare mozliwosci sam, tyle, ze mam juz dosc - samochod dla mnie, a nie ja dla samochodu). Teraz podjechalem (bo w planach dalszy wyjazd) do serwisu, zobaczyc co o tym mysla i czy sie przejmowac... Wyszlo jak wyszlo. Dupy dali fachowcy z Elblaga, a nie ja.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-05, 01:09   

Pewnie, że niby co innego - ale w końcu taka sama kalkulacja: opłaca się handryczyć czy jednak nie?
 
KaS602 



Marka: KIA
Model: Rio
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2012
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 1371
Skąd: Warmia
Wysłany: 2009-02-05, 01:11   

laisar napisał/a:
opłaca się handryczyć czy jednak nie

Wszystko oczywiscie zalezy od okoloicznosci... Jak sie oplaca (nie koniecznie finansowo) to warto :)
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2010-08-09, 10:44   

po przeczytaniu tego watku lekkuchno sie zalamalem...
akurat minie mi niedlugo 80 000 km a serwis mam planowany na 82 000km....

w przyszlym tygodniu wybieram sie na 3 tygodnie na Mazury i zamierzalem zrobic przeglad w Olsztynie...

a tu widze ze "u pana Juzka" byloby bezpieczniej... czy od zeszlego roku nikt nie moze napisac czegokolwiek pozytywnego o tej firmie?
Ostatnio zmieniony przez swissman 2010-08-09, 10:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
DAREK 


Marka: OPEL
Model: ZAFIRA
Silnik: 1.8
Rocznik: 2012
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 119
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-08-09, 11:30   

W Alcarze robię przeglądy od 5 lat. Wcześniej byłem kilka razy poprzednią Renówką. Nie mam zastrzeżeń do jakości obsługi. Inna sprawa, ze Alcar nie wykonuje napraw gwarancyjnych Dacii, ponieważ nie jest już dealerem.
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2010-08-09, 12:43   

czyli serwisow tez nie robi?
to gdzie najblizej bedzie do ASO spod okolic Grunwaldu?
 
DAREK 


Marka: OPEL
Model: ZAFIRA
Silnik: 1.8
Rocznik: 2012
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 119
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-08-09, 12:58   

Robią przeglądy serwisowe i podbijają książkę przeglądów, jako dealer Renault. Nie robią tylko napraw gwarancyjnych, za które płaci Renault Polska. Jeżeli masz tylko zwykły przegląd to pewnie nie ma problemu, gorzej, jeżeli przewidujesz jakąś naprawę gwarancyjną. Wtedy pozostaje Elbląg albo Gdańsk. Najlepiej zadzwoń i ustal dokładnie szczegóły z Alcarem.
Tak jak napisałem wcześniej, do samej pracy serwisu mechanicznego nie mam uwag.
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2010-08-09, 13:27   

chodzi tylko o serwis... a przynajmniej tak to widze dzisiaj... co bedzie jak przejade jeszcze te 2500 km (a tyle mniej wiecej licze do momentu gdy bym sie tam wybral) to jeszcze nie wiem.... jak robia serwis i podbijaja jako autoryzowany serwis Renault to moze tam sie wybiore bo bedac na Mazurach przewaznie raz na dwa dni bywam w Olsztynie...
dzieki za pare slow otuchy bo juz nadzieje stracilem...

a... i jeszcze jedno... taki serwis to pare godzin trwa, daja cos na czterech kolach do jazdy w tym czasie?
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-12, 11:28   

Raczej bym na to nie liczył. Chyba, że odpłatnie.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Beckie 2010-08-12, 11:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2010-08-12, 12:54   

Beckie napisał/a:
Raczej bym na to nie liczył. Chyba, że odpłatnie.

wiem ze odpladnie, na darmowy nie licze...
w Niemczech tam gdzie robie serwisy, a mieszkam w Szwajcarii, daja mi na pol dnia samochod za 12 euro i moge sobie bez stresu zrobic spore zakupy zanim odbiore Dacke...
chociaz do Olsztyna przyjezdzamy co dzien lub dwa to tez wolalbym przeczekac ten czas gdzie indziej niz w warsztacie przegladajac jakies stare pisma...
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-14, 22:38   

Na pół dnia 12 euro to pewnie u nas też by wzięli. Tylko mało które ASO ma do dyspozycji jakieś auto od ręki.
_________________
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-09-29, 11:42   

podczepię się w tym wątku.

Gdzie w warmińsko-mazurskim są salony w których można kupić dacię i ją serwisować?
Bo patrząc wg strony dacia.pl to Ełk i Łomża a jedno i drugie jest po przeciwnej stronie Olsztyna.
 
mlodyprzem 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV 2013
Silnik: 1,2
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 127
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-10-26, 21:01   

Nikita_Bennet napisał/a:
podczepię się w tym wątku.

Gdzie w warmińsko-mazurskim są salony w których można kupić dacię i ją serwisować?
Bo patrząc wg strony dacia.pl to Ełk i Łomża a jedno i drugie jest po przeciwnej stronie Olsztyna.




Proponuję Salon i Serwis w Nidzicy.
Po kilku wizytach w Alcarze w Olsztynie zniechęciłem się do tego miejsca właśnie obsługą i podejściem do klienta. Pojechałem do Nidzicy (60km) a tam miła, spokojna atmosfera i od razu inaczej się rozmawia... Zamówiłem Dacię Duster i dostałem lepszą ofertę niż w Olsztynie. Zdecydowanie polecam.

Auto-Serwis Renault Lech Mioduszewski
ul. Sienkiewicza 8
13-100 Nidzica
 
DAREK 


Marka: OPEL
Model: ZAFIRA
Silnik: 1.8
Rocznik: 2012
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 119
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-10-27, 07:46   

Dowiedz się, czy Alcar i Mioduszewski mają prawo wykonywać naprawy gwarancyjne. Jeżeli nie, to w najprostszej sprawie będziesz jeździł do Gdańska, Łomży lub Warszawy.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-10-27, 09:36   

Hmm - na razie byłyby to przeglądy bo awarii nie chciałbym zaliczyć ale skorzystam z rady.

Ciekaw jestem czy autko będzie na czas (rejestracja końcem grudnia 2010 i odliczenie VATu).
Poza tym nie planuję na razie nic w niej modyfikować przez rok czy dwa a później to hak tylko dołożyć.
Ostatnio zmieniony przez Nikita_Bennet 2010-10-27, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
Hawki 



Marka: Seat
Model: Ibiza
Silnik: 1.6
Rocznik: 2001
Dołączył: 23 Sie 2012
Posty: 28
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2012-11-18, 07:52   

odświeże trochę temat, ostatni wpis 2010, szykuję się do zakupu auta i to będzie serwis docelowy, kolejny najbliższy to Nidzica. Czy coś zmieniło się w ciągu tych 2 lat ?
 
cieply 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 10
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2013-01-21, 08:55   

Ja przez ostatnie pół roku byłem 2 razy w Olsztynie i raz w Łomży. Moje kontakty ograniczały się do działu handlowego. I handlowcy w Olsztynie zdecydowanie przyjemniejsi. Pewnie odwiedzę jeszcze Ełk i Nidzicę.
_________________
Były: Seicento Sporting, Saxo VTS
Są: Panda VAN, Opel Astra F Caravan
Lecę bo chcę :)

Wczasy na Mazurach
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2013-01-21, 09:16   

a ja odradzam - poprawiali głośnik i luźny po 1000 km. Zamiast dać pierścień to zrobili tak że głośnik dociska boczek/tapicerkę do blachy drzwi. Sam sobie to poprawię jak się zrobi cieplej. Oczywiście oni wszystko zakładali i dobierali głośnik. Ja zdejmę boczek, przykręcę pierścien do tych dziur co porobili a do pierścienia głośnik.

Na 3 wymiany oleju i 4 wizytę na przegląd OT30tys km umycie autka zaproponowali tylko przy pierwszej wymianie oleju (z racji że wracałem przez remontowany odcinek drogi to oduściłem).

Wpisy do książki dziwne bo wpis z wymianą oleju jest, nr faktury jest ale aby była pieczątka to musiałem się przypomnieć, wpis następnego przeglądu po OT30 ustalony na dzień sprzed tego przeglądu (czeski błąd).
Dobrze że zbieram faktury bo jak coś się rypnie to zawsze będzie podkładka. Może to pierdoły i się czepiam ale jak doszłoby do jakiejś poważnej awarii np silnika (panewki) i ewentualnej sprawy w sądzie to będzie moja wina że nie dopilnowałem wpisów w książce itp.

Ogólnie bardzo miło i grzecznie, co się powie to zrobią, sprawdzą płyny itp (chodzi o przyjęcie i wydanie z serwisu). Załatwienie przedłużenia OC też bardzo miłe, Pani podrzuci oferty dwóch ubezpieczycieli,jeżeli autko w kredycie to zadzwoni do banku i w imieniu klienta upewni się czy nie będzie problemów ze zmianą ubezpieczyciela czy też innymi rzeczami.

Co do sprzedaży - moja jedna rzecz która miała być gratis jakoś do dziś dnia wisi w powietrzu (brak pisemnej odpowiedzi) ale to może kiedyś opiszę.
Ostatnio zmieniony przez Nikita_Bennet 2013-01-21, 09:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
cieply 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 10
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2013-01-21, 09:23   

Nikita_Bennet napisał/a:
a ja odradzam - poprawiali głośnik i luźny po 1000 km. Zamiast dać pierścień to zrobili tak że głośnik dociska boczek/tapicerkę do blachy drzwi. Sam sobie to poprawię jak się zrobi cieplej. Oczywiście oni wszystko zakładali i dobierali głośnik. Ja zdejmę boczek, przykręcę pierścien do tych dziur co porobili a do pierścienia głośnik.

Na 3 wymiany oleju i 4 wizytę na przegląd OT30tys km umycie autka zaproponowali tylko przy pierwszej wymianie oleju (z racji że wracałem przez remontowany odcinek drogi to oduściłem).

Wpisy do książki dziwne bo wpis z wymianą oleju jest, nr faktury jest ale aby była pieczątka to musiałem się przypomnieć, wpis następnego przeglądu po OT30 ustalony na dzień sprzed tego przeglądu (czeski błąd).
Dobrze że zbieram faktury bo jak coś się rypnie to zawsze będzie podkładka. Może to pierdoły i się czepiam ale jak doszłoby do jakiejś poważnej awarii np silnika (panewki) i ewentualnej sprawy w sądzie to będzie moja wina że nie dopilnowałem wpisów w książce itp.

Ogólnie bardzo miło i grzecznie, co się powie to zrobią, sprawdzą płyny itp. Załatwienie przedłużenia OC też bardzo miłe, Pani podrzuci oferty dwóch ubezpieczycieli itp.

Co do sprzedaży - moja jedna rzecz która miała być gratis jakoś do dziś dnia wisi w powietrzu (brak pisemnej odpowiedzi) ale to może kiedyś opiszę.


Tak jak zaznaczyłem nie miałem do czynienia z serwisem, także dzięki za opinię.
Miał ktoś może styczność z salonem w Ełku?

Tak w ogóle to szukam do obejrzenia Stepwaya w tym kolorze niebieskim. Mimo, że to kolor marketingowy i jest we wszystkich reklamach to nigdzie nie ma aut w tym kolorze :). W Olsztynie i Łomży tylko czerwone, w Nidzicy nie ma żadnego Sandero.
_________________
Były: Seicento Sporting, Saxo VTS
Są: Panda VAN, Opel Astra F Caravan
Lecę bo chcę :)

Wczasy na Mazurach
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-23, 03:00   

cieply napisał/a:
W Olsztynie i Łomży tylko czerwone

Podobno wszędzie indziej też - i tylko dCi 90... Ot, taki "żarcik" RP <<<:
 
cieply 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9
Rocznik: 2013
Wersja: Laureate
Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 10
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 2013-01-23, 12:37   

laisar napisał/a:
cieply napisał/a:
W Olsztynie i Łomży tylko czerwone

Podobno wszędzie indziej też - i tylko dCi 90... Ot, taki "żarcik" RP <<<:


Przejechałem się do Ełku. W rozmowie telefonicznej ustaliłem, że jest niebieska Sandero. Tylko zapomniałem dodać, że chodzi mi o Stepway'a i była zwykła :).
Mimo to, warto było jechać. Chyba najfajniejsze podejście do klienta, z tych trzech salonów, w których byłem.
Z tego co się dowiedziałem w rozmowie to Ełk ma tańsza robociznę niż Olsztyn.
_________________
Były: Seicento Sporting, Saxo VTS
Są: Panda VAN, Opel Astra F Caravan
Lecę bo chcę :)

Wczasy na Mazurach
 
Czajo 



Marka: Dacia
Model: Sandero II
Silnik: Tce 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Stepway Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2021
Posty: 300
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2021-03-12, 09:55   

Właśnie wróciłem z wymiany gwarancyjnej emblematu na masce w Alcar. Wymiana przebiegła bezproblemowo i zajęła około 20 minut
_________________
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2021-04-07, 17:57   

no ja teraz też tam byłem i ...
- toalety dla klientów nie ma - rts elbląg ma (w sumie kilka razy tam byłem i każdy raz minimum 2godziny).
- logana zrobili to co chciałem i jak chciałem więc plus
- duster - ciężko powiedzieć bo pewne rzeczy zrobiono jak trzeba (serwisy itp) a pewne dalej doskwierają i nie jest to TTM (może do końca gwarancji znajdę czas podjechać na jakąś hamownię i uda mi się pewne rzeczy wyłapać bo trochę czasem autko szarpie a serwis nie widzi problemu a pasażerowie to czują). Napewno jestem bardziej zadowolony z alcaru niż rts jeżeli idzie o serwis.
 
macgyver 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 0.9 TCE
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate2
Dołączył: 20 Maj 2017
Posty: 8
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2023-04-13, 19:32   

Korzystałem z usług Alcaru, gdy mój Logan była na gwarancji i nigdy nie miałem zastrzeżeń. Głównie robiłem tam obowiązkowe przeglądy, raz likwidowałem szkodę z "obcierki parkingowej". Obsługa była zawsze miła i kompetentna - nigdy nie miałem zastrzeżeń do ich pracy, nawet kilka razy zaskoczyli mnie pozytywnie, gdy wymieniali gwarancyjnie zużyte elementy zawieszenia z własnej inicjatywy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne