Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Fabryczne zabezpieczenie antyzłodziejskie naszych Daci
Autor Wiadomość
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-07, 23:47   Fabryczne zabezpieczenie antyzłodziejskie naszych Daci

Dziś dowiedziałem się, że ukradli sąsiadowi renault lagune z 2002 r, którą miał nota bene sprzedać. Innemu z mieszkańców ukradli radio. Troszkę na Jego życzenie - nie zdjął panela. Wyrwali na siłę wraz z kompletem kostek. Nie miał autoalarmu.

Troszkę strach padł na moją dacie. Zakladajac, źe potencjalny zlodziej nie boi się smiechu reszty bandytów gdyby przyznał się , że podpierdzielił dacie. Serio jednak pisząc, jaka jest faktycznie wartość fabrycznego immobilizera ? Czy byle cwaniak co wyrwie radio ma szansę odpalić pojazd i odjechać ? Czy autoalarm montowany w ASO współdziała z fabrycznym immobilizerem, czy też posiada własne układy utrudniające odejchanie ?

Na koniec - czy zabieracie z samochodu panel z radia ? Zastanawiam się, nad tokiem myślenia złodzieja. Warto włamać się bo i tak w 90% przypadków panel tkwi w schowku, a może nie ma widocznego panela nie ma co kraść ?

Może warto dokupić jakiegoś multilocka czy bear locka na skrzynie ?


Łukasz
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-08, 00:01   

Polecam blokadę na skrzynie - mam taką w aveo i sprawdza się rewelacyjnie, otwierasz ją normalnym kluczem jak każdy zamek, a zamknięcie to wciśniecie bolca tylko. Dla złodzieja auto takie to gra nie warta świeczki - musiałby podczas ucieczki cofać non stop (blokujesz w pozycji wstecznego) co jest mało sprytną metodą ucieczki:D
Na allegro widziałem oferty po 500zł z montażem, ja u dealera zapłaciłem 20zł mniej więc popytaj jak tam w Dacii sprawa wygląda w ASO
P.S. Któryś kolega na forum miał skradzione radio jeśli dobrze pamiętam
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-08, 00:24   Re: Fabryczne zabezpieczenie antyzłodziejskie naszych Daci

mekintosz napisał/a:
Na koniec - czy zabieracie z samochodu panel z radia ?

Nie zabieram. Wychodzę z założenia, że nikt nie będzie kradł kostropatego blaupunkta, w dodatku niepodobnego do niczego (mam "firmowe" radio Dacii).

mekintosz napisał/a:
Może warto dokupić jakiegoś multilocka czy bear locka na skrzynie ?

Mam autocasco, to raz. Dwa, że faktycznie rzadko parkuję w miejscach "kradliwych" - pod domem na parkingu strzeżonym przez srogich dziadków - ochroniarzy, pod pracą na ruchliwym klepisku. Swoją drogą, z bardziej wyasfaltowanego, ale i bardziej ustronnego miejsca pod pracą w przeciągu ostatnich 3 miesięcy odjechały w siną dal misiek, honda i subaru, wszystkie w wieku poniżej roku. :/ Trzy, wychodzę z założenia, że żaden szanujący się złodziej nie zwinie Dacii. ;)

A, miałem dawno temu blokadę skrzyni firmy Gerda w pugu 106. Blokowało się nawet łatwo, niestety po pewnym czasie nie szło francy otworzyć, więc przestaliśmy jej używać, z resztą kto by kradł puga 106. :] Ze śmiesznych rzeczy, przy przejeżdżaniu przez większe kałuże pug brał wodę do kabiny przez tą dziurę w tunelu, w którą wchodziła blokada. :D
Ostatnio zmieniony przez bebe 2010-11-08, 00:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
robertp1983 



Marka: FSO / Dacia
Model: 125p / Logan
Silnik: 1,5 / 1,4 MPI
Rocznik: 1990 / 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 416
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2010-11-08, 08:16   

ja panel w sumie wyjmuje tylko jak zostawiam samochód w miejscu potencjalnie niebezpiecznym. Przy domu parkuje na strzeżonym parkingu, który podobnie jak u bebe pilnują srodzy dziadkowie:) a przy pracy wjeżdżam na teren zakładu panel chowam do podłokietnika. zabieram tylko jak gdzies jade np. do sklepu lub jak zostawiam samochód przy jakiejś ulicy
 
Ammianus 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 323
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-08, 08:37   

u mnie na ulicy sąsiadce wyciągnęli w fiaciku cinquecento tylnią szybę wraz z uszczelką. Rano szybka stała oparta ładnie o błotnik.

Moze szklarz-praktykant sieje postrach w mojej okolicy?
_________________
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-11-08, 10:31   

Ja polecam blokadę zapłonu - koszt podobny jak blokada, ale bez kombinacji odpinania, zapinania, a przycisk jest tylko w tobie widocznym miejscu.
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-08, 12:18   

marektbg napisał/a:
Ja polecam blokadę zapłonu - koszt podobny jak blokada, ale bez kombinacji odpinania, zapinania, a przycisk jest tylko w tobie widocznym miejscu.


Te funkcje chyba ma chyba immobilizer w wersji laureate ?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-08, 12:27   

Przecież immobiliser to jest inaczej właśnie blokada zapłonu - stacyjka odczytuje z kluczyka kod i dopiero wtedy zezwala na uruchomienie silnika.

Marektbg miał zapewne na myśli blokadę czysto elektryczną, w postaci schowanego gdzieś przełącznika, przerywającego obwód.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-08, 14:04   

Pewnie tak, immobiliser fabryczny ma tę wadę że amatorzy cudzej własności do perfekcji opanowali jego "obezwładnienie" natomiast wszelkiego typu nieseryjne, własnej roboty zabezpieczenia to dla nich strata cennego czasu - lepiej poszukać innego egzemplarza niż być złapanym i kilka lat na "bezrobociu" w ZK :mrgreen:
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-11-08, 14:48   

Tak osobne urządzenie, immobiliser to co innego - masz mini przycisk zamontowany - po włożeniu kluczyka wciskasz guziczek obwód ma właściwy obieg np. gdzieś pod deską. Fabryczny immo to marne zabezpieczenie.
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-11-08, 16:44   

Gdybyś decydował się na alarm z ASO, to musisz pamiętać, że Daćkowe alarmy Cobra nie posiadają czujnika wstrząsowego. Zadziała dopiero wtedy, gdy ktoś wybije szybę i włoży rękę do środka lub otworzy drzwi (maskę, bagażnik). Natomiast może skakać Ci po samochodzie, a alarm nie zadziała.

Gdybyś decydował się na alarm to najlepiej kupić jakiś normalny (min. z czujnikiem wstrząsowym i funkcją domykania szyb) - a ASO niech Ci go założy (gwarancja).
 
lukkas 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 30
Skąd: wrocław polanica
Wysłany: 2010-11-08, 16:51   

Mam fabryczny alarm mimo to włamano mi sie do autka :( skrodziny został panel i nawigacja (wszystko było w schowku), alarm włącza się dopiero po jakimś czasie, złodziej zdołał wyciągnąć wszystko ze schowka :(
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-11-08, 16:56   

Tym bardziej po tym co pisze Lukkas, należy postawić na jakiś normalny alarm.
 
MarkD 


Marka: Skoda
Model: Fabia Kombi
Silnik: 1.2 TSI
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 279
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-11-08, 17:03   Re: Fabryczne zabezpieczenie antyzłodziejskie naszych Daci

mekintosz napisał/a:

Może warto dokupić jakiegoś multilocka czy bear locka na skrzynie ?

Mam ale chyba 5 lat temu ostatni raz "zapinałem". Moim zdaniem najlepiej jest mieć autocasco + dobry alarm. Jak będą chcieli ukraść to i tak zwiną a jak tylko włam po radio, to żeby jak najszybciej zaczął wyć.
 
WhiteDragon 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci 85 kM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 310
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-11-08, 21:23   Re: Fabryczne zabezpieczenie antyzłodziejskie naszych Daci

MarkD napisał/a:
mekintosz napisał/a:

Może warto dokupić jakiegoś multilocka czy bear locka na skrzynie ?

Mam ale chyba 5 lat temu ostatni raz "zapinałem". Moim zdaniem najlepiej jest mieć autocasco + dobry alarm. Jak będą chcieli ukraść to i tak zwiną a jak tylko włam po radio, to żeby jak najszybciej zaczął wyć.


Ja mam bearlocka (jako gratisa od dilera), ale zapinam zawsze, nawet jak idę na chwilę do bankomatu oraz gdy stoi na noc w garażu. Oczywiście auto casco też mam, alarm olewam bo i tak nikt nie reaguje, zresztą do garażu mam 500 metrów w terenie tak zabudowanym że i tak nie miałbym szans usłyszeć. Firmowego Blaupunkta nie odpinam bo jest nieco obciachowy - niech widzą, że nie ma po co się włamywać. Oczywiście jakby mieli coś uszkodzić to wystarczy gwoźdź w łapie i zawiść bezinteresowna.
_________________
WhiteDragon
 
MarkD 


Marka: Skoda
Model: Fabia Kombi
Silnik: 1.2 TSI
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 279
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-11-08, 21:42   

Też tak kiedyś robiłem ale teraz nie i nie widzę różnicy ;-) Za to 2 razy miałem problem (blokada zapinana na wstecznym), jak właśnie na wstecznym wyjechałem i musiałem szybko ruszyć do przodu ... a tu zonk - blokada. Oczywiście kluczyk przy stacyjce , przyjazne spojrzenie innych uczestników ruchu, zablokowana pas ulicy itp ;-)
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-08, 21:45   

Ja tam ze swoją nie mam najmniejszych problemów, w podobnym samochodzie kuzyna od 7 lat i 200tys.km też spokój - tzn jedynie kluczyk do blokady ta plastikowa część za którą chwytami trochę wyblaknął ale to pikuś
 
Domel 


Marka: Dacia
Model: LoganMCV
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 187
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-11-08, 21:48   

jak studiowałem umowę AC, to tam jednym z punktów uznania szkody było zabieranie panelu z radia ze sobą, i kolejnym użycie wszystkich możliwych zabezpieczeń. Czyli, jeśli zgłosiłeś blokadę przy AC to musi być użyta inaczej się wywiną z ubezpieczenia. A jak Ci się wbiją po radio i nie będziesz miał panelu radia, to też mogą nic nie wypłacić.
 
WhiteDragon 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci 85 kM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 310
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-11-08, 22:26   

MarkD napisał/a:
Też tak kiedyś robiłem ale teraz nie i nie widzę różnicy ;-) Za to 2 razy miałem problem (blokada zapinana na wstecznym), jak właśnie na wstecznym wyjechałem i musiałem szybko ruszyć do przodu ... a tu zonk - blokada. Oczywiście kluczyk przy stacyjce , przyjazne spojrzenie innych uczestników ruchu, zablokowana pas ulicy itp ;-)


No, ja już nawet kilka razy tak zapomniałem odpiąć blokady - wciurności!!! :oops:
_________________
WhiteDragon
 
WhiteDragon 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci 85 kM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 310
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-11-08, 22:29   

Domel napisał/a:
jak studiowałem umowę AC, to tam jednym z punktów uznania szkody było zabieranie panelu z radia ze sobą, i kolejnym użycie wszystkich możliwych zabezpieczeń. Czyli, jeśli zgłosiłeś blokadę przy AC to musi być użyta inaczej się wywiną z ubezpieczenia. A jak Ci się wbiją po radio i nie będziesz miał panelu radia, to też mogą nic nie wypłacić.


Dokładnie tak właśnie jest. Z tym, że radio + wybita szyba to kilka stów, a jak rozwalą blokadę to będą pewnie ślady. Jak nie będzie to mogą próbować się wywinąć i nawet DAS może mieć problem. Dlatego blokadę zapinam zawsze - bo w grę wchodzi wartość całego auta.
_________________
WhiteDragon
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-09, 00:10   

Akurat mam firmowy alarm z ASO. Nie bede wymienial ale moze jest mozliwosc podpiecia dodatkowego czujnika wstrzasowego ? Widzialem kiedys tez jakis czujnik "zblizenia". Ogladalem z zaciekawieniem wnetrze jakiegos auta a ten dyskretnie pyknal syrenka i migaczami. Jesli nie byla to robota wlasciciela zza drzewa spogladajacego, to musial bys czujnik zblizenia jakis ?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-09, 00:47   

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3406 ?

(I na wszelki wypadek - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1202 - bo może masz ten sam lub podobny).
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-11-09, 00:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2010-11-09, 07:00   

U mnie dodatkowym zabezpieczeniem jest... przebieg.

A propos kradzieży, to czy pamiętacie stary dowcip o reklamie niemieckiego biura podróży? "- Jedź na urlop do Polski. Twój samochód już tam jest". W swoim czasie dowcip do rzeczy. Ale i dziś temat jakby trochę jeszcze aktualny:

http://www.gs24.pl/apps/p...IAT03/350558219
_________________

 
mollu 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 159
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2010-11-09, 07:40   

moim zdaniem alarm nie jest żadnym zabezpieczeniem przed kradzieżą a to z następujących powodów:

1. mało kto zwraca uwagę w mieście jak wyje alarm- jeszcze nie widziałem żeby ktoś jakoś specjalnie poszedł zobaczyć czy przypadkiem sąsiadowi samochodu nie kradną ..
2. doprowadza do nerwicy i nieprzespanych nocy - każdy alarm włączony w okolicy powoduję u właściciela myśl czy to nie mój przypadkiem - i bieg do okna itp
3.gdy już zawyje twój alarm to co zrobisz ?
a) wybiegniesz na dwór z kluczykami i zobaczysz że ktoś ci kradnie samochód ? skończyć się może tym że ci jeszcze kluczyki zabiorą
b)wybiegniesz na dwór i zobaczysz że nic się nie dzieje bo duży kot skoczył na maskę?
c) wybiegniesz na dwór i zobaczysz że radia i tak już nie ma
4. mieszkając przy często uczęszczanej ulicy jesteś narażony na to że dzieciaki / młodzież będą sobie robić wieczorami jaja i specjalnie włączać alarm
5. ktoś wracając z jakieś imprezy oprze się o samochód i włączy alarm
itp
z alarmem jest o wiele więcej stresów niż bez a w konsekwencji kończy się tym że po pewnym czasie albo masz nerwice albo wyłączasz całkiem alarm

zabezpieczenie skrzyni biegów czy odcięcie zapłonu są o wiele lepszymi rozwiązaniami
 
Ammianus 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 323
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-09, 08:33   

alarm ma jedną zalete - o wybitej szybie dowiesz sie troche wczesniej, niz o godzinie 8 rano, i jest trochę większa szansa na złapanie pyszałka, który gdzies z tym radiem się będzie kręcił
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne