Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Opony zimowe do "meganki"
Autor Wiadomość
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
  Wysłany: 2010-11-29, 21:18   Opony zimowe do "meganki"

Mam taki problem mam 4 opony zimowe Barum Polaris w Megane, ale one słabo radzą w jeździe wogle ( suchy asfalt, mokry, breja śniegowa, śnieg, lód). jak się jedzie są jeszcze ok, ale jak przyjdzie ruszyć są problemy, tym bardziej że codziennie rano trzeba ruszyć pod górkę i są zawsze problemy. Postanowiliśmy zainwestować w 2 dobre opony do Megane rozmiar opon to 185/60lub 65 ( nie pamiętam) 15 cali. Kosz 2 opon do 500zł. Sens w tym jakie oponki wybrać i jak które ośki założyć z tyłu czy z przodu. Wiem że najlepiej 4 opony kupować ale są ograniczenia finansowe.

Proszę o porady, dobre pomysły będą premiowane ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-11-29, 21:45   

Ja bym lepsze założył na przednią oś, która odpowiada za napęd i skręcanie, więc lepsze gumy się przydają tutaj. Co do opon jak mają być dobre to bym wybierał między Michelin a Continental.
P.S. Ale tak w ogóle to nie rozumię Twojego problemu, ja mam Barum Polaris 2 i nie mam problemu z ruszaniem pod strome wzniesienie na śniegu/błocie pośniegowym, na mokrym też dają rade, ogólnie nie narzekam na nie. Może to kwestia zużycia opon?
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-11-29, 22:47   

benny86 napisał/a:
Ale tak w ogóle to nie rozumię Twojego problemu, ja mam Barum Polaris 2 i nie mam problemu z ruszaniem pod strome wzniesienie na śniegu/błocie pośniegowym, na mokrym też dają rade, ogólnie nie narzekam na nie. Może to kwestia zużycia opon?

Wiesz są to opony roczne, podczas jazdy nie widać różnicy pomiędzy nimi a Continetalami letnimi w warunkach zimowych są tragiczne, jeszcze 2 lata temu mieliśmy Micheliny i były zajebiste dało się z każdego g***a wyjechać
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-29, 22:51   

Do MCVki kupiłem opony Nokian WR G2, rozmiar 185/65 R15, kosztowały 225 zł za sztukę, kupowałem tu. Po dzisiejszym dniu mogę powiedzieć - w kopnym śniegu - rewelacja. :)

Jeśli chcesz zakładać na jedną oś, to są dwie szkoły. ;) Eksperci od wpadania w poślizg z ADACu twierdzą, że lepsze opony powinno się zakładać na... tylną oś. Twierdzą, że łatwiej opanować auto podsterowne niż nadsterowne, a przy dominującym obecnie napędzie przednim opanować nadsterownego bąka jest więcej niż niemożliwe. Tyle eksperci.

Jeśli głównym problemem, który chcesz rozwiązać, jest ruszanie na śliskim, to bardziej przyczepne opony załóż na oś napędzającą, czyli przednią. Tylko uważaj na śliskim w zakrętach - że z hamulcem ostrożnie, to oczywiste, ale nawet energiczne odjęcie gazu (i tym samym odciążenie tylnej osi) może zaowocować pięknym "bokiem". ;) Pamiętaj, że latanie bokami w ruchu miejskim jest generalnie niemile widziane. :]
 
slaski 


Marka: Dacia
Model: MCV
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-11-29, 23:28   

Pod górkę będzie zawsze ciężko ruszyć na oblodzonej powierzchni (a taka zwykle jest w miejscu gdzie rusza duża ilość samochodów). Szczególnie przy napędzie na przód kiedy przód nie jest dociążony i musi ciągnąć cały samochód. Najlepiej jest toczyć się powoli ale nie zatrzymywać, bo potem niestety różnie bywa z ruszaniem. Jeżeli musisz ruszać pod górkę np. z podjazdu przed domem to zawsze lepiej samochód sobie poradzi jak będziesz wyjeżdżał na wstecznym tak żeby przednia oś pchała autko. No i nie przesadzać z obrotami bo zrobi się poducha wody pod kołami i tyle będzie z wyjeżdżania...

Co do opon to sam używam Dunlop Winter Sport 3D i złego słowa o nich nie powiem. Właśnie rozpoczęły 3 sezon. Do tej pory radziły sobie na zaśnieżonych serpentynach w Polsce i na Słowacji jak i w ruchu miejskim. Ani razu nie musiałem używać łańcuchów. Są cichutkie w porównaniu z fabrycznymi letnimi Dębicami i cena nie jest jakaś wygórowana.
Jak dorzucisz jeszcze do nich szczyptę zdrowego rozsądku to będziesz w 100% zadowolony ;)
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2010-11-30, 00:04   

Ja polecę GoodYear UG 7+, są w mojej Daćce od 2 lat prawie i jestem bardzo zadowolony. W drugim aucie mamy Klebery Krisalp i są moim zdaniem nieco gorsze.

A co do ruszania, to startuj z "dwójki", powinno być nieco łatwiej.
 
mter 



Marka: Renault
Model: Clio Grandtour
Silnik: 1.2 75 KM (D4F)
Rocznik: 2010
Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 174
Skąd: Lubin
Wysłany: 2010-11-30, 15:02   

Mam właśnie 4 Googyeary UG 7+, używane, zostały mi z MCV. Nie chcesz kupić ? :)
_________________
13.10.2010 Clio Grandtour - przebieg 82 tyś.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne